----------------------------------------------------------
TANÁCSOK A MINTA ELKÉSZÍTÉSÉHEZ:
----------------------------------------------------------
MINTA:
Lásd az A.1 jelű diagramot.
LÁNCSZEM (LSZ):
Ha a horgolótűn az utolsó szemet horgoljuk, gyakran túl szorosra készítjük. 1 lsz-nek olyan hosszúnak kell lennie, mint amilyen széles 1 rp / 1 erp.
TANÁCS A HORGOLÁSHOZ (csak magához a táskához, nem a négyzetekhez):
Minden rp kört 1 lsz-mel kezdünk, (ez nem helyettesíti az 1. rp-t). A kört az 1. lsz-be öltött 1 ksz-mel fejezzük be. Fordítsuk meg a munkát és folytassuk a következő sorban a színe oldal felől újra.
Minden erp kört 3 lsz-mel kezdünk, (ez nem helyettesíti az 1. rp-t). Minden kört, a kör elején, a 3. lsz-be öltött kúszószemmel zárunk. Fordítsuk meg a munkát és folytassuk a következő sorban a fonákoldal felől újra.
Amikor a táska oldalán és vállpántján dolgozunk, oda-vissza haladva, a sorban az első erp-t 3 lsz-mel, az első rp-t 1 lsz-mel helyettesítjük.
1. TANÁCS A FOGYASZTÁSHOZ:
2 erp fogyasztásához 3 erp-t a következő módon dolgozunk össze: HA jelölt szem előtt 1 szemmel kezdünk, 1 erp-t horgolunk, de az utolsó rh áthúzásával várjunk, 1 erp-t horgolunk a következő szembe, de az utolsó rh-sal és az áthúzással várunk, 1 erp a következő szembe, és az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind a 4 hurkon húzzuk át a szemet (= 2 szemet fogyasztottunk). Mozdítsuk el a jelölőt a középső szem tetejébe.
2-ES TANÁCS A FOGYASZTÁSHOZ:
2 erp fogyasztásához 3 erp-t a következő módon dolgozunk össze:
A SOR ELEJÉN: 1 erp az 1. szembe, majd 3 erp-t a köv módon dolgozunk össze: horgoljunk 1-1 erp-t a köv 2 szem mindegyikébe, de, az utolsó áthúzással várjunk, 1 erp a következő szembe, és az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind az 4 hurkon húzzuk át a szemet.
A SOR VÉGÉN:
Horgoljunk, amíg 4 szem marad a sorban, 1 erp-t horgolunk a köv 2 szem mindegyikébe, de az utolsó rh-sal és az áthúzással várunk minden szemnél, 1 erp a következő szembe, és az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind a 4 hurkon húzzuk át a szemet. Horgoljunk 1 erp-t az utolsó szembe.
3. TANÁCS A FOGYASZTÁSHOZ:
1 erp fogyasztásához 2 erp-t a következő módon dolgozunk össze:
A SOR ELEJÉN: 1 erp az 1. szembe, majd 2 erp-t a köv módon dolgozunk össze: horgoljunk 1 erp-t a köv szembe, de, az utolsó áthúzással várjunk, 1 erp a következő szembe, és az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind az 3 hurkon húzzuk át a szemet.
A SOR VÉGÉN:
Horgoljunk, amíg 3 szem marad a sorban, 1 erp-t horgolunk a köv szembe, de az utolsó rh-sal és az áthúzással várunk minden szemnél, 1 erp a következő szembe, és az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind a 3 hurkon húzzuk át a szemet, horgoljunk 1 erp- az utolsó szembe.
----------------------------------------------------------
A MINTALEÍRÁS ITT KEZDŐDIK:
----------------------------------------------------------
Táska: RÖVID ÖSSZEFOGLALÓ
Először készítsünk 6 négyzetet, amiket egy csíkká varrunk össze. A csík alján folytatjuk, a táskán lefelé haladva, fogyasztunk a táska aljának kialakításához. A táskát az alján összevarrjuk.
Ezután a csík másik oldalán folytatjuk, a pántig, amit az egyik oldalra horgolunk rá, és a másikra rávarrjuk.
NÉGYZET:
4 laza lsz-et készítünk a 4 mm vastag horgolótűvel és a törtfehér színű DROPS Bomull-Lin fonallal, vagy a DROPS Paris fonallal. Az 1. lsz-be öltött kúszószemmel zárjuk a kört.
Készítsük a MINTÁT körben haladva - olvassuk el a fenti magyarázatot (az 1. és 3. köröket a törtfehér szín Bomull Lin vagy Pars fonallal készítjük, a 2., 4., és 5. kört a homok színű Bomull Lin vagy a búza színű Paris fonallal készítjük.
Amikor elkészültünk az A.1 jelű mintával vágjuk el a szálat és rögzítsük a fonalat. Készítsünk 6 négyzetet: Varrjuk össze a négyzeteket úgy, hogy egy csíkot alkossanak - ügyeljünk arra, hogy minden négyzeten a kör kezdete egy irányba mutasson, a varrás felé. Varrjuk össze az első és az utolsó négyzetet, hogy a csíkból egy gyűrű legyen.
ALSÓ RÉSZ:
Horgoljunk a gyűrű alsó szélén, a homok színű DROPS Bomull Lin vagy a búza színű DROPS Paris fonallal.
A SZO felől kezdjünk a lsz-ív körül 1 ksz-mel, a az egyik négyzet sarkán, horgoljunk 3 lsz-t, majd 1-1 erp-t minden erp-ba, és 1-1 erp minden lsz-ívbe négyzetek sarkán = 22 szem minden négyzet szélén = összesen 132 erp + 3 lsz, a kört a kör elején, a 3. lsz-be öltött ksz-mel zárjuk.
Olvassuk el a fenti tanácsot a horgoláshoz, és horgoljunk felváltva 1 kört rp-kal a FO felől, és 1 kört erp-kal a SZO felől (minden szembe 1 szemet horgolunk), 7 cm-ig, egy FO felől hrgolt rp körrel fejezzük be.
A TÁSKA ALJA:
Fektessük le a táskát vízszintesen, 3 négyzet elöl, 3 négyzet hátuk, tegyünk 1-1 jelölőt / jelölőszálat mindkét oldalra = 66 szem a jelölők között.
Most tegyünk 4 másik (más színű) jelölőt - mindegyiket szembe tesszük, nem szemek közé, ezeket a táska aljának fogyasztásához használjuk.
Mindkét jelölőszáltól számoljunk ki 5-5 szemet mindkét oldalra, és tegyünk jelölőt a 6. szembe (vagyis 4 jelölő, köztünk 10-10 szemmel a rövidebb oldalon és 54 szemmel a hosszabb oldalon).
Körben haladva, ugyanakkor oda-vissza dolgozunk, a korábbiak szerint, de minden erp-kal horgolt körben minden jelölőnél 2 erp-t fogyasztunk (olvassuk el a fenti 1. tanácsot a fogyasztáshoz) (= 8 szemet fogyasztottunk a körben, Ismételjük meg a fogyasztást, a fentiek szerint minden erp-kal horgolt körben még 3 alkalommal = 100 szem marad. Vágjuk el a fonalat és húzzuk át az utolsó szemen. Fetessük le a táskát laposan, és varrjuk össze az alját, minden szembe 1-1 öltéssel, mind az 50 szemben, mindkét rétegen átöltve.
A FELSŐ RÉSZ:
Horgoljunk a gyűrű felső széle körül, a homok színű DROPS Bomull Lin vagy a búza színű DROPS Paris fonallal.
A SZO felől kezdjünk a lsz-ív körül 1 ksz-mel, a táska oldalán 2 négyzet közötti varrásnál, horgoljunk 3 lsz-t, majd 1-1 erp-t minden erp-ba, és 1-1 erp minden lsz-ívbe, a négyzetek sarkán = 22 szem minden négyzet szélén = összesen 132 erp + 3 lsz, a kört a kör elején, a 3. lsz-be öltött ksz-mel zárjuk.
Olvassuk el a fenti tanácsot a horgoláshoz, és horgoljunk felváltva 1 kört rp-kal a FO felől, és 1 kört erp-kal a SZO felől (minden szembe 1 szemet horgolunk), 5 cm-ig, egy FO felől hrgolt rp körrel fejezzük be.
Most készítsük el a táska két oldalát.
Fektessük le a táskát vízszintesen elöl hátuk, tegyünk 1 jelölőt mindkét oldalra = 66 szem a jelölők között.
A táska elején és hátán, a középső 32 szemen nem horgolunk, csak a két oldalon a 34 szemen ( a jelölő ennek a 34 szemnek a közepén van). Vágjuk el a fonalat.
1. OLDALSZAKASZ:
17 szemmel a jelölő előtt kezdünk, a homok / búza színű fonallal, és horgoljunk 1-1 erp-t a 34 szem mindegyikébe, UGYANAKKOR, mindkét oldalon fogyasszunk 2 erp-t - olvassuk el a fenti tanácsot.
Folytassuk oda-vissza haladva, 1 sor rp-val, a FO felől, és 1 sor ERP-val a SZO felől, és fogyasszunk 2 erp-t minden erp-kal horgolt sorban, mindkét oldalon, még 4 alkalommal. Ezután fogyasszunk 1-1 erp-t minden erp-kal horgolt sorban, mindkét oldalon, 3 alkalommal = 8 szem. Vágjuk el a fonalat, és dolgozzuk el a szálat.
2. OLDALSZAKASZ:
Ugyanúgy készítjük, mint az első oldalszakaszt.
Amikor elkészültünk, a fonalat ne vágjuk el. Tegyünk 1 jelölőt a sorba, és folytassuk oda-vissza haladva felváltva rp-kal és erp-kal horgolt sorokkal, amíg a pánt 50 cm-es lesz (vagy a kívánt hosszúságú. Varrjuk a pántot a táska másik oldalára, a 8 szem mindegyikébe 1-1 öltéssel.
Diagram
|
= = Itt kezdünk = lsz-gyűrű- ezt a szövegben magyarázzuk el. Folytassuk a kör fölötti pontnál található szimbólummal, és balra haladjunk. |
|
= Horgoljunk 3 lsz-t, a kör elején, majd a kört, a 3. lsz-be öltött kúszószemmel zárjuk. |
|
= Horgoljunk 1 lsz-t, a kör elején, majd a kört, ebbe az 1 lsz-be öltött kúszószemmel zárjuk. |
|
= Horgoljunk 2 lsz-t, a kör elején, majd a kört, a 2. lsz-be öltött kúszószemmel zárjuk. |
|
= 4 krp-t összedolgozunk a kör elején: 4 lsz, 2 krp-t horgolunk uaz első rp-ba, de az utolsó rh-sal és az áthúzással várunk mindkét krp-nál, horgoljunk még 1 krp-t ugyanazon rp-ba, s az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind a 4 hurkon húzzuk át a szemet. A kört a kör elején a 4. lsz-be öltött ksz-mel fejezzük be. |
|
= lsz: ha a horgolótűn az utolsó szemet horgoljuk, gyakran túl szorosra készítjük. 1 lsz-nek olyan hosszúnak kell lennie, mint amilyen széles 1 rp / erp/ krp. |
|
= 1 rp 2 erp között |
|
= 1 rp a szembe / lsz-ív köré |
|
= 1 fp a lsz-ív köré |
|
= 1 erp a lsz gyűrűbe / sz-ív köré |
|
= 1 krp a lsz-ív köré |
|
= 4 krp-t a következő módon dolgozunk össze: 3 krp-t horgolunk ua szembe, de az utolsó rh-sal és az áthúzással várunk mindhárom erp-nál, 1 krp ugyanazon rp-ba, s az utolsó áthúzásnál a horgolótűn lévő mind a 5 hurkon húzzuk át a szemet. |
|
= 4 lsz |
Bonjour, pour le bas du sac, si un rang est fait à l'endroit et un sur l'envers, il va donc falloir faire une couture ou est-ce que je peux crocheter le long de la bande en rond ? Merci de votre réponse
11.03.2023 - 19:18DROPS Design answered:
Bonjour Angélique, vous pouvez, mais on crochète ici en allers et retours en joignant à la fin de chaque tour pour crocheter alternativement sur l'endroit (brides) et sur l'envers (mailles serrées), si vous restez toujours sur l'endroit, le visuel sera automatiquement différent - vous n'aurez pas de couture car vous terminez chaque rang/tour par 1 maille coulée - cf INFO CROCHET. Bon crochet!
13.03.2023 kl. 09:39Kan jag beställa detta möstret för jag har ingen möjlighet att skriva ut det? Mönster heter 238-12
25.02.2023 - 18:42DROPS Design answered:
Hei Marie. Beklager, men en slik tjeneste har vi ikke. Men noe nettbutikker (muligens vanlige butikker) kan du få bestilt / skrevet ut oppskriften når du kjøper garn. mvh DROPS Design
27.02.2023 kl. 13:36Sacochique
20.01.2023 - 09:05Summer feeling
18.01.2023 - 18:38Margritli
18.01.2023 - 13:25Vintage
18.01.2023 - 08:48Edelweiß
17.01.2023 - 21:48Name Suggestion: Daisies
17.01.2023 - 16:52