DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 14.25€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale

Daisy Daze Bag

DROPS Bomull-Lin või DROPS Paris lõngast ühekordsete sammastega ja kinnissilmustega heegeldatud lillemotiividega õlakott

DROPS 238-12
DROPS disain: mudel l-165
Lõngagrupp C või A + A
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Laius: umbes 39 cm.
Kõrgus: umbes 41 cm ilma sangata
1 ruut on umbes 13 x 13 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m (kuulub lõngagruppi C)
250 g värv nr 03, liiv
50 g värv nr 02, naturaalvalge

Või kasuta:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
250 g värv nr 67, nisu
50 g värv nr 17, naturaalvalge

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
17 ühekordset sammast lai ja 15 rida kõrge tehes kordamööda ühekordseid sambaid ja kinnissilmuseid = 10 x 10 cm.
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Bomull-Lin
DROPS Bomull-Lin
53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 14.25€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeemi A.1.

AHELSILMUS:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 kinnissilmus/ ühekordne sammas/ kahekordne sammas lai.

HEEGELDAMISE INFO (kotil, mitte sangal):
Alusta iga kinnissilmuste ringi 1 ahelsilmusega – see ei asenda esimest kinnissilmust ringi alguses. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse. Pööra ja heegelda järgmine ring töö paremal pool.
Alusta ühekordsete sammaste ringi 3 ahelsilmusega (ei asenda esimest sammast). Ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Pööra ja heegelda järgmine ring töö pahemal pool.
Sanga heegeldades asenda esimene ühekordne sammas rea alguses 3 ahelsilmusega ning esimene kinnissilmus 1 ahelsilmusega.

KAHANDAMISE NIPP 1:
Kahanda 2 ühekordset sammast, heegeldades 3 sammast kokku nii: alusta 1 silmus enne silmusemärkijaga silmust, tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee nii 1 ühekordne sammas silmusemärkijaga silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, siis võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 4 silmuse heegelnõelal (= 2 sammast kahandatud). Liiguta silmusemärkija selle silmuse tippu.

KAHANDAMISE NIPP 2:
Kahanda 2 ühekordset sammast, heegeldades 3 sammast kokku nii:
KAHANDA REA ALGUSES:
tee 1 ühekordne sammas esimesse silmusesse, siis heegelda 3 ühekordset sammast kokku nii: tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 2 ühekordsesse sambasse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee nii veel 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 4 silmuse heegelnõelal.
KAHANDA REA LÕPUS:
heegelda kuni jääb 4 silmust rea lõpuni, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 2 silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse ja tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi 4 silmuse heegelnõelal. Tee 1 ühekordset sammast viimasesse silmusesse.

KAHANDAMISE NIPP 3:
Kahanda 1 ühekordne sammas, heegeldades 2 sammast kokku nii:
KAHANDA REA ALGUSES:
tee 1 ühekordne sammas esimesse silmusesse, siis heegelda 2 ühekordset sammast kokku nii: tee 1 ühekordne sammas esimesse silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee nii veel 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 silmuse heegelnõelal.
KAHANDA REA LÕPUS:
heegelda kuni jääb 3 silmust rea lõpuni, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse silmusesse ja tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi 3 silmuse heegelnõelal.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

KOTT – KOKKUVÕTE:
Algul heegeldatakse 6 ruutu, mis õmmeldakse kokku ribaks. Siis jätkatakse heegeldamist riba alumisel äärel, heegeldades allapoole ja kahanda põhja jaoks. Pärast õmmeldakse põhi kokku.
Siis heegeldatakse ülespoole, tehakse sang ühele poole, mis kinnitatakse pärast teisele poole.

RUUT:
Heegelda 4 ahelsilmust 4 mm heegelnõelaga ja valge DROPS Bomull-Lin või DROPS Paris lõngaga. Ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse.
Heegelda ringselt MUSTRIT – loe ülevalt (1. ja 3. ring tee naturaalvalge lõngaga, 2., 4. ja 5. ring tee liiva/nisu värvi lõngaga).
Kui skeem A.1 on tehtud, katkesta ja kinnita lõng.
Tee nii 6 ruutu.
Õmble ruudud kokku ribaks – õmble liiva/nisu värvi lõngaga, jälgi, et iga ruudu algus oleks õmbluse poole. Õmble kokku ka esimene ja viimane ruut, et tekiks ring.

ALUMINE POOL:
Heegelda liiva/nisu värvi lõngaga nii: alusta töö paremal pool, tehes 1 aassilmuse ümber ahelsilmustest kaare ruudu nurgas, tee 3 ahelsilmust, siis tee 1 ühekordne sammas igasse kinnissilmusesse ja 1 ühekordne sammas ümber iga ahelsilmustest kaare ruutude nurgas = 22 silmusilmust igal ruudul = 132 ühekordset sammast + 3 ahelsilmust, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi algul.
Loe HEEGELDAMISE NIPPI ja heegelda kordamööda 1 ring kinnissilmuseid töö pahemal pool ja 1 ring ühekordseid sambaid töö paremal pool (1 silmus igasse silmusesse) 7 cm, lõpeta pärast kinnissilmuste ringi töö pahemal pool.

PÕHI
Pane töö kokku, 3 ruutu ees ja 3 ruutu taga ning paigalda silmusemärkija mõlemale küljele = 66 silmust silmusemärkijate vahel.
Nüüd paigalda 4 silmusemärkijat (silmusesse) – nende juures kahandatakse põhja jaoks: loe 5 silmust kahele poole külje silmusemärkijatest ja paigalda silmusemärkija 6. silmusesse (4 silmusemärkijat ja nende vahel on 10 silmust lühemal küljel ning 54 silmust pikemal küljel).
Heegelda ringselt edasi-tagasi nagu enne, aga kahanda igal sammaste ringil 2 ühekordset sammast iga silmusemärkija juures – loe ülevalt kahandamise nippi 1 (8 silmust kahandatud ringil). Kahanda nii igal sammaste ringil veel 3 korda = 100 silmust. Katkesta lõng, tõmba läbi silmuse.
Pane töö kokku ja õmble kokku põhi läbi mõlema kihi – tee 1 piste igasse 50 silmusesse.

ÜLEMINE OSA:
Heegelda 4 mm heegelnõelaga ja liivavärvi DROPS Bomull-Lin või nisuvärvi DROPS Paris lõngaga. Alusta töö paremal pool, tehes 1 aassilmuse õmblusesse 2 ruudu vahel koti küljel, tee 3 ahelsilmust, siis 1 ühekordne sammas igasse kinnissilmusesse ja 1 ühekordne sammas ümber iga ahelsilmustest kaare ruutude nurkades = 22 silmust igasse ruutu = 132 ühekordset sammast + 3 ahelsilmust, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Loe HEEGELDAMISE NIPPI ja heegelda kordamööda 1 ring kinnissilmuseid töö pahemal pool ja 1 ring ühekordseid sambaid töö paremal pool (1 silmus igasse silmusesse) 5 cm, lõpeta pärast kinnissilmuste ringi töö pahemal pool.
Nüüd heegelda küljeosad nii: pane kott kokku ja paigalda 1 silmusemärkija mõlemale küljele (= 66 silmust silmusemärkijate vahel). Ära heegelda keskmisesse 32 silmusesse kotis ees ja taga; heegelda ainult 34 silmusesse mõlemal küljel (silmusemärkija on nende silmuste keskel). Katkesta lõng.

1. KÜLG:
Alusta 17 silmust enne silmusemärkijat koti ühel küljel liiva/nisu värvi lõngaga ja heegelda 1 ühekordne sammas igasse järgmised 34 silmusesse – SAMAL AJAL kahanda 2 ühekordset sammast mõlemal küljel – loe ülevalt kahandamise nippi 2.
Jätka edasi-tagasi heegeldades 1 rida kinnissilmuseid töö pahemal pool ja 1 rida ühekordseid sambaid töö paremal pool, samal ajal kahanda 2 ühekordset sammast igal sammaste real veel 4 korda mõlemal küljel.
Siis kahanda 1 ühekordne sammas igal sammaste real 3 korda mõlemal küljel – loe ülevalt kahandamise nippi 3 = 8 silmust. Katkesta ja kinnita lõng.

2. KÜLG:
Heegelda nagu 1. külg. Ära katkesta lõnga, kui külg on tehtud.
Paigalda 1 reamärkija reale ja jätka edasi-tagasi heegeldades, tehes kordamööda kinnisilmuste rea ja sammaste rea, kuni sanga pikkus on 50 cm reamärkijast (või soovitud pikkusega).
Kinnita sang teisele küljele, tehes 1 silmuse igasse 8 silmusesse.

Skeem

symbols = alusta siit – see ahelsilmustest ring on kirjeldatud juhendis, jätka täpi kohal oleva sümboliga ja liigu vasakule
symbols = alusta ringi 3 ahelsilmusega, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = alusta ringi 1 ahelsilmusega, ringi lõpus tee aassilmus sellesse ahelsilmusesse
symbols = alusta ringi 2 ahelsilmusega, lõpus tee 1 aassilmus teise ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = heegelda 4 kahekordset sammast kokku ringi alguses: tee 4 ahelsilmust, heegelda 2 kahekordset sammast esimesse kinnissilmusesse, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet (= 3 aasa heegelnõelal), tee 1 kahekordne sammas samasse silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 4 aasa heegelnõelal, ringi lõpus tee 1 aassilmus neljandasse ahelsilmusesse ringi alguses
symbols = 1 ahelsilmus - see peaks olema sama pikk kui on 1 kinnissilmus/ ühekordne/ kahekordne sammas lai
symbols = 1 kinnissilmus kahe samba vahele
symbols = 1 kinnissilmus silmusesse/ ümber ahelsilmuse
symbols = 1 poolsammas ümber ahelsilmustest kaare
symbols = 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest ringi/ kaare
symbols = 1 kahekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare
symbols = heegelda 4 ühekordset sammast kokku: heegelda 3 kahekordset sammast kinnissilmusesse, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, tee veel 1 kahekordne sammas samasse silmusesse, aga tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi 5 aasa heegelnõelal
symbols = 4 ahelsilmust
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 238-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (9)

country flag Ingrid Bjørnvik wrote:

Jeg kjøpte 50 g av drops Paris farge nr 27 og 250g av fargen 17 som det stod i oppskriften. Men ble skuffet da det ikke ble nok av garnet nr 27. jeg har kjøpt mange forskjellige farger av dere og har heklet dette mønsteret flere ganger men aldri opplevd at det har blitt for lite garn.

03.04.2024 - 21:25

country flag Angélique wrote:

Bonjour, pour le bas du sac, si un rang est fait à l'endroit et un sur l'envers, il va donc falloir faire une couture ou est-ce que je peux crocheter le long de la bande en rond ? Merci de votre réponse

11.03.2023 - 19:18

DROPS Design answered:

Bonjour Angélique, vous pouvez, mais on crochète ici en allers et retours en joignant à la fin de chaque tour pour crocheter alternativement sur l'endroit (brides) et sur l'envers (mailles serrées), si vous restez toujours sur l'endroit, le visuel sera automatiquement différent - vous n'aurez pas de couture car vous terminez chaque rang/tour par 1 maille coulée - cf INFO CROCHET. Bon crochet!

13.03.2023 - 09:39

country flag Marie Persson wrote:

Kan jag beställa detta möstret för jag har ingen möjlighet att skriva ut det? Mönster heter 238-12

25.02.2023 - 18:42

DROPS Design answered:

Hei Marie. Beklager, men en slik tjeneste har vi ikke. Men noe nettbutikker (muligens vanlige butikker) kan du få bestilt / skrevet ut oppskriften når du kjøper garn. mvh DROPS Design

27.02.2023 - 13:36

country flag Monica wrote:

Sacochique

20.01.2023 - 09:05

country flag Nina wrote:

Summer feeling

18.01.2023 - 18:38

country flag Clara wrote:

Margritli

18.01.2023 - 13:25

country flag Blandine wrote:

Vintage

18.01.2023 - 08:48

country flag Marie wrote:

Edelweiß

17.01.2023 - 21:48

country flag Teresa Curtis wrote:

Name Suggestion: Daisies

17.01.2023 - 16:52