Daisy Daze Bag by DROPS Design

Kabelka z dlouhých a krátkých sloupků s květinovými čtverci háčkovaná z příze DROPS Bomull-Lin nebo DROPS Paris.

DROPS 238-12
DROPS Design: model l-165
Skupina přízí C nebo A + A

-------------------------------------------------------

VELIKOST:
Šířka: asi 39 cm.
Výška: asi 41 cm bez ucha.
1 čtverec: asi 13 x 13 cm.

MATERIÁL:
DROPS BOMULL-LIN firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
250 g, barva č. 03, béžová/režná
50 g, barva č. 02, smetanová

nebo:

DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
250 g, barva č. 67, krémová
50 g, barva č. 17, smetanová

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č. 4.

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
17 dlouhých sloupků na šířku a 15 řad na výšku háčkovaných střídavě dlouhými a krátkými sloupky (tj. vždy 1 řada dlouhých a 1 řada krátkých sloupků) = 10 x 10 cm.
POZN.: Uvedená síla háčku je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte háček silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte háček slabší.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------


53% bavlna, 47% len
od 79.00 Kč /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 79.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
needles Jehlice a háčky Objednat
Přízi na tento model můžete mít už za 395Kč. Více zde.

Návod

------------------------------------------------------

VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

VZOR:
Viz schéma A.1.

ŘETÍZKOVÉ OKO:
Pokud háčkujeme blízko hlavičky háčku, mohou být řetízková oka moc stažená; 1 řetízkové oko by mělo být stejně dlouhé, jako je 1 krátký/dlouhý/2x nahozený dlouhý sloupek široký.

INFO (platí pro kabelku, ne pro čtverce):
Na začátku každé kruhové řady krátkých sloupků háčkujeme 1 řetízkové oko, které NEnahrazuje 1. krátký sloupek. Kruhovou řadu pak končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Práci otočíme a následující kruhovou řadu háčkujeme z lícové strany.
Na začátku každé kruhové řady dlouhých sloupků háčkujeme 3 řetízková oka, která NEnahrazují 1. dlouhý sloupek. Kruhovou řadu pak končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Práci otočíme a následující kruhovou řadu háčkujeme z rubové strany.
Když háčkujeme v řadách boky a ucho, nahrazujeme 1. dlouhý sloupek v řadě vždy 3 řetízkovými oky a 1. krátký sloupek vždy 1 řetízkovým okem.

TIP – UJÍMÁNÍ 1:
2 dlouhé sloupky ujmeme sháčkováním 3 dlouhých sloupků dohromady, takto – začínáme 1 oko před označeným okem: uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do označeného oka další nedokončený dlouhý sloupek a poté do následujícího oka ještě jeden, při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku (= ujmuli jsme 2 oka). Značku přesuneme do vrcholku tohoto nového oka/sloupku.

TIP – UJÍMÁNÍ 2:
2 dlouhé sloupky ujmeme sháčkováním 3 dlouhých sloupků dohromady, takto:
ZAČÁTEK ŘADY: 1 dlouhý sloupek do 1. oka, pak 3 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady: do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího oka druhý nedokončený dlouhý sloupek a poté do následujícího oka ještě jeden – při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku.
KONEC ŘADY:
Háčkujeme až po poslední 4 oka v řadě, pak do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího oka druhý nedokončený dlouhý sloupek a poté do následujícího oka ještě jeden – při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku. Do posledního oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek.

TIP – UJÍMÁNÍ 3:
1 dlouhý sloupek ujmeme sháčkováním 2 dlouhých sloupků dohromady, takto:
ZAČÁTEK ŘADY: 1 dlouhý sloupek do 1. oka, pak 2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady: do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího oka druhý nedokončený dlouhý sloupek a při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
KONEC ŘADY:
Háčkujeme až po poslední 3 oka v řadě, pak do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího oka druhý nedokončený dlouhý sloupek a při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku. Do posledního oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek.

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

KABELKA – JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Nejprve uháčkujeme 6 květinových čtverců, které sešijeme dohromady a vytvoříme z nich pruh. Pak háčkujeme podél dolního okraje tohoto pruhu, postupujeme směrem dolů a ujímáme pro vytvarování dna kabelky. Dno pak sešijeme.
Poté háčkujeme podél horního okraje květinového pruhu až k uchu, které uháčkujeme na jedné straně a přišijeme ke straně protilehlé.

ČTVEREC:
Háčkem č. 4 uháčkujeme smetanovou přízí DROPS Bomull-Lin nebo DROPS Paris 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.
Pak háčkujeme v kruhových řadách VZOR – viz výše (1. a 3. kruhovou řadu háčkujeme smetanovou přízí Bomull-Lin nebo Paris, 2., 4. a 5. kruhovou řadu háčkujeme béžovou/režnou přízí Bomull-Lin nebo krémovou přízí Paris).
Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 přízi odstřihneme a zapošijeme.
Uháčkujeme celkem 6 čtverců a sešijeme je k sobě režnou nebo krémovou přízí – vytvoříme pruh; dbáme na to, aby začátek kruhové řady každého čtverce směřoval stejným směrem a ke švu. První a poslední čtverec pak sešijeme k sobě a vytvoříme kruh.

DOLNÍ ČÁST:
Nyní háčkujeme podél dolního okraje květinového pruhu, a to režnou přízí DROPS Bomull-Lin nebo krémovou přízí DROPS Paris.
Začínáme z lícové strany 1 pevným okem kolem obloučku z řetízkových ok v rohu čtverce, pak háčkujeme 3 řetízková oka, po 1 dlouhém sloupku do každého krátkého sloupku a kolem každého obloučku z řetízkových ok v rozích čtverců = 22 ok podél každého čtverce = 132 dlouhých sloupků + 3 řetízková oka, kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
Viz INFO. Háčkujeme střídavě 1 kruhovou řadu krátkých sloupků z rubové strany a 1 kruhovou řadu dlouhých sloupků z lícové strany (vždy po 1 sloupku do každého oka). Končíme ve výši 7 cm kruhovou řadou krátkých sloupků z rubové strany.

DNO:
Kabelku volně rozložíme, 3 čtverce nahoře, 3 čtverce pod nimi a na každou boční stranu vložíme značku = mezi značkami leží 66 ok.
Pak vložíme 4 nové značky – tentokrát označíme přímo konkrétní oka; tyto značky využijeme při ujímání při tvarování dna:
odpočítáme 5 ok na každou stranu od každé značky na boku a každé 6. oko si označíme (= 4 značky s rozestupem 10 ok na kratší straně a 54 ok na delší straně).
Háčkujeme v řadách do kruhu, jako dosud, práci stále otáčíme na konci každé řady, a SOUČASNĚ v každé kruhové řadě dlouhých sloupků ujmeme u každého označeného oka 2 dlouhé sloupky – viz TIP - UJÍMÁNÍ 1 (= v kruhové řadě ujmeme 8 ok). Takto ujmeme v každé kruhové řadě dlouhých sloupků ještě 3x = 100 ok.
Přízi odstřihneme, protáhneme okem a stáhneme. Kabelku volně rozložíme a dno sešijeme: vpichujeme do obou vrstev, po 1 stehu do každého z 50 ok.

HORNÍ ČÁST:
Teď háčkujeme podél horního okraje květinového pruhu, a to režnou přízí DROPS Bomull-Lin nebo krémovou přízí DROPS Paris.
Začínáme z lícové strany 1 pevným okem do švu mezi 2 čtverci na boku kabelky, pak háčkujeme 3 řetízková oka, po 1 dlouhém sloupku do každého krátkého sloupku a kolem každého obloučku z řetízkových ok v rozích čtverců = 22 ok podél každého čtverce = 132 dlouhých sloupků + 3 řetízková oka, kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
Viz INFO. Háčkujeme střídavě 1 kruhovou řadu krátkých sloupků z rubové strany a 1 kruhovou řadu dlouhých sloupků z lícové strany (vždy po 1 sloupku do každého oka). Končíme ve výši 5 cm kruhovou řadou krátkých sloupků z rubové strany.

Nyní uháčkujeme zvýšené boční strany:
Kabelku volně rozložíme a označíme si boky = mezi značkami leží 66 ok.
Prostředních 32 ok na přední i na zadní straně teď háčkovat nebudeme, budeme pracovat pouze se 34 ok na každém boku (značky leží uprostřed těchto 34 ok). Přízi odstřihneme.

BOK 1:
Začínáme 17 ok před značkou na jednom boku kabelky a režnou/krémovou přízí uháčkujeme po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 34 ok – SOUČASNĚ ujmeme na každé straně 2 dlouhé sloupky – viz TIP - UJÍMÁNÍ 2.
Pokračujeme v řadách, háčkujeme vždy 1 rubovou řadu krátkými sloupky a 1 lícovou řadu dlouhými sloupky, SOUČASNĚ ujímáme v každé řadě dlouhých sloupků (tj. v každé lícové) vždy 2 dlouhé sloupky na každé straně, a to ještě 4x. Pak ujmeme v každé řadě dlouhých sloupků 1 dlouhý sloupek na každé straně, a to celkem 3x – viz TIP - UJÍMÁNÍ 3 = 8 ok. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

BOK 2:
Háčkujeme stejně jako Bok 1. Po dokončení přízi NEstříháme. Řadu si označíme a pokračujeme v háčkování řad krátkých a dlouhých sloupků jako dosud (= ucho). Když je ucho dlouhé 50 cm od značky (ppř. v libovolné výši), přišijeme jeho konec k protilehlé straně kabelky – po 1 stehu do každého z 8 ok.

Schéma

symbols = Zde začínáme! kroužek z řetízkových ok je popsaný v návodu. Pokračujeme symbolem nad tečkou na kružnici a postupujeme doleva.
symbols = na začátku kruhové řady háčkujeme 3 řetízková oka, kruhovou řadu pak končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
symbols = na začátku kruhové řady háčkujeme 1 řetízkové oko, kruhovou řadu pak končíme 1 pevným okem do tohoto řetízkového oka
symbols = na začátku kruhové řady háčkujeme 2 řetízková oka, kruhovou řadu pak končíme 1 pevným okem do 2. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
symbols = 4 2x nahozené dlouhé sloupky sháčkované dohromady na začátku kruhové řady: uháčkujeme 4 řetízková oka, pak háčkujeme do prvního krátkého sloupku 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do téhož oka druhý nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek, a poté ještě jeden, při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
symbols = 1 řetízkové oko - pokud háčkujeme blízko hlavičky háčku, mohou být řetízková oka moc stažená; 1 řetízkové oko by mělo být stejně dlouhé, jako je 1 krátký/dlouhý/2x nahozený dlouhý sloupek široký.
symbols = 1 krátký sloupek mezi 2 dlouhé sloupky
symbols = 1 krátký sloupek do oka nebo kolem řetízkového oka
symbols = 1 polodlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
symbols = 1 dlouhý sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok
symbols = 1 2x nahozený dlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
symbols = 4 2x nahozené dlouhé sloupky sháčkované dohromady: do krátkého sloupku uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do téhož oka druhý a třetí nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek, a poté ještě jeden, při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku
symbols = 4 řetízková oka
diagram

Potřebujete poradit s tímto návodem?

Děkujeme, že jste si vybrali návod DROPS Design. Zakládáme si na tom, že dáváme k dispozici návody ověřené a snadno srozumitelné. Všechny návody jsou přeložené z norského originálu a tak si můžete kdykoli srovnat rozměry a počty s původním návodem (DROPS 238-12) .

Máte s návodem potíže? Níže najdete seznam odkazů, které vám pomohou dokončit vaše dílo co nejdříve - nebo se třeba přiučit něco nového.

signature-image signature

Máte s návodem potíže? Níže najdete seznam odkazů, které vám pomohou dokončit vaše dílo co nejdříve - nebo se třeba přiučit něco nového.

Každý náš návod je doprovázen speciálními video-ukázkami, které vás navedou.

Máme takopodrobné rozpisy různých technik a postupů krok za krokem - najdete je zde.

1) Why is the knitting/crochet tension so important?

Knitting tension is what determines the final measurements of your work, and is usually measured per 10 x 10 cm. It is provided like so: number of stitches in width x number of rows in height - eg: 19 stitches x 26 rows = 10 x 10 cm.

The knitting tension is very individual; some people knit/crochet loosely while others work tightly. You adjust the knitting tension with the needle size, which is why the suggested needle size only serve as a guide! You need to adjust this (up or down) to ensure that YOUR knitting tension matches the knitting tension provided in the pattern. If you work with a different knitting tension than provided you will have a different yarn consumption, and your work will have different measurements than what the pattern suggests.

The knitting tension also determines which yarns can replace each other. As long as you achieve the same knitting tension you can replace one yarn with another.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

2) What are the yarn groups?

All our yarns are categorised into yarn groups (from A to F) according to thickness and knitting tension – group A contains the thinnest yarns and group F the thickest. This makes it easier for you to find alternative yarns to our patterns, should you wish to switch yarn. All yarns within the same group have a similar knitting tension and can easily replace each other. However, different yarn qualities have different structures and properties which will give the finished work a unique look and feel.

Click here for an overview of the yarns in each yarn group

nahoru

3) Can I use a different yarn than what the pattern suggests?

The important thing when changing from one yarn to another is that the knitting/crochet tension remains the same. This is so that the measurements of the finished piece will be the same as on the sketch provided. It is easier to achieve the same knitting tension using yarns from the same yarn group. It is also possible to work with multiple strands of a thinner yarn to achieve the knitting tension of a thicker one. Please try our yarn converter. We recommend you to always work a test swatch.

Please NOTE: when changing yarn the garment might have a different look and feel to the garment in the photo, due to individual properties and qualities of each yarn.

See DROPS lesson: Can I use a different yarn than the one mentioned in the pattern?

nahoru

4) How do I use the yarn converter?

At the top of all our patterns you’ll find a link to our yarn converter, which is a helpful tool should you wish to use a different yarn than suggested. By filling in the yarn quality you wish to replace, the amount (in your size) and number of strands, the converter will present good alternative yarns with the same knitting tension. Additionally it will tell you how much you’ll require in the new qualities and whether you’ll need to work with multiple strands. Most skeins are 50g (some are 25g or 100g).

If the pattern is worked with multiple colours, every colour will have to be converted separately. Similarly, if the pattern is worked with several strands of different yarns (for example 1 strand Alpaca and 1 strand Kid-Silk) you will have to find alternatives for each, individually.

Click here to see our yarn converter

nahoru

5) Why do I get the wrong knitting tension with the suggested needle size?

The needle size provided in the pattern serves only as a guide, the important thing is to follow the knitting tension. And since knitting tension is very individual, you will have to adjust the needle size to ensure that YOUR tension is the same as in the pattern – maybe you’ll have to adjust 1, or even 2 needle sizes, up or down to achieve the correct tension. For this, we recommend that you work test swatches.

Should you work with a different knitting tension than the one provided, the measurements of the finished garment might deviate from the measurement sketch.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

6) Why is the pattern worked top-down?

Working a garment top-down provides more flexibility and room for personal adjustment. For example it is easier to try the garment on while working, as well as making adjustments to length of yoke and shoulder caps.

The instructions are carefully explaining every step, in the correct order. Diagrams are adjusted to the knitting direction and are worked as usual.

nahoru

7) Why are the sleeves shorter in larger sizes?

The total width of the garment (from wrist-to-wrist) will be larger in the larger sizes, despite the actual sleeves being shorter. The larger sizes have longer sleeve caps and wider shoulders, so there will be a good fit in all sizes.

nahoru

8) What is a repeat?

Diagrams are often repeated on the round or in height. 1 repeat is the diagram the way it appears in the pattern. If it says to work 5 repeats of A.1 in the round, then you work A.1 a total of 5 times after/next to each other in the round. If it says to work 2 repeats of A.1 vertically/in height you work the entire diagram once, then begin again at the start and work the entire diagram one more time.

nahoru

9) How do I work according to a knitting diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is read from bottom to top, from right to left. 1 square = 1 stitch.

When working back and forth, every other row is worked from the right side and every other row is worked from the wrong side. When working from the wrong side, the diagram will have to be worked reversed: from left to right, knit stitches are purled, purl stitches are knit etc.

When working in the round every round is worked from the right side and the diagram are worked from right to left on all rounds.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

nahoru

10) How do I work according to a crochet diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is worked from bottom to top, from right to left.

When working back and forth every other row is worked from the right side: from right to left and every other row is worked from the wrong side: from left to right.

When working in the round, every row in the diagram are worked from the right side, from right to left.

When working a circular diagram you start in the middle and work your way outwards, counter clockwise, row by row.

The rows usually start with a given number of chain stitches (equivalent to the height of the following stitch), this will either be depicted in the diagram or explained in the pattern.

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

11) How do I work several diagrams simultaneously on the same row/round?

Instructions for working several diagrams after each other on the same row/round, will often be written like so: “work A.1, A.2, A.3 a total of 0-0-2-3-4 times". This means you work A.1 once, then A.2 is worked once, and A.3 is repeated (in width) the number of times provided for your size – in this case like so: S = 0 times, M = 0 times, L=2 times, XL= 3 times and XXL = 4 times.

The diagrams are worked as usual: begin with the first row in A.1, then work the first row in A.2 etc.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

12) Why does the piece start with more chain stitches than it’s worked with?

Chain stitches are slightly narrower than other stitches and to avoid working the cast-on edge too tight, we simply chain more stitches to begin with. The stitch count will be adjusted on the following row to fit the pattern and measurement sketch.

nahoru

13) Why increase before the rib edge when the piece is worked top-down?

The rib edge is more elastic and will contract slightly compared to, for example, stocking stitch. By increasing before the rib edge, you avoid a visible difference in width between the rib edge and the rest of the body.

nahoru

14) Why increase in the cast-off edge?

It’s very easy to cast off too tightly, and by making yarn overs while casting off (and simultaneously casting these off) you avoid a too tight cast off edge.

See DROPS video: How to bind off with yarn overs (yo)

nahoru

15) How do I increase/decrease on every 3rd and 4th row/round alternately?

To achieve an even increase (or decrease) you can increase on, for example: every 3rd and 4th row alternately, like so: work 2 rows and increase on the 3rd row, work 3 rows and increase on the 4th. Repeat this until the increase is complete.

See DROPS lesson: Increase or decrease 1 st on every 3rd and 4th row alternately

nahoru

16) Why is the pattern slightly different than what I see in the photo?

Pattern repeats can vary slightly in the different sizes, in order to get the correct proportions. If you’re not working the exact same size as the garment in the photo, yours might deviate slightly. This has been carefully developed and adjusted so that the complete impression of the garment is the same in all sizes.

Make sure to follow instructions and diagrams for your size!

nahoru

17) How can I work a jacket in the round instead of back and forth?

Should you prefer to work in the round instead of back and forth, you may of course adjust the pattern. You’ll need to add steeks mid-front (usually 5 stitches), and follow the instructions. When you would normally turn and work from the wrong side, simply work across the steek and continue in the round. At the end you’ll cut the piece open, pick up stitches to work bands, and cover the cut edges.

See DROPS video: How to knit steeks and cut open

nahoru

18) Can I work a jumper back and forth instead of in the round?

Should you prefer to work back and forth instead of in the round, you may of course adjust the pattern so you work the pieces separately and then assemble them at the end. Divide the stitches for the body in 2, add 1 edge stitch in each side (for sewing) and work the front and back pieces separately.

See DROPS lesson: Can I adapt a pattern for circular needles into straight needles?

nahoru

19) Why do you show discontinued yarns in the patterns?

Since different yarns have different qualities and textures we have chosen to keep the original yarn in our patterns. However, you can easily find options among our available qualities by using our yarn converter, or simply pick a yarn from the same yarn group.

It is possible that some retailers still have discontinued yarns in stock, or that someone has a few skeins at home that they would like to find patterns for.

The yarn converter will provide both alternative yarn as well as required amount in the new quality.

nahoru

20) How do I make a women’s size garment into a men’s size one?

If you have found a pattern you like which is available in women’s size it’s not very difficult to convert it to men’s size. The biggest difference will be the length of sleeves and body. Start working on the women size that you think would fit across the chest. The additional length will be worked right before you cast off for the armhole/sleeve cap. If the pattern is worked top-down you can add the length right after the armhole or before the first decrease on sleeve.

Regarding additional yarn amount, this will depend on how much length you add, but it is better with a skein too many than too few.

nahoru

21) How do I prevent a hairy garment from shedding?

All yarns will have excess fibres (from production) that might come off as lint or shedding. Brushed yarns (ie hairier yarns) have more of these loose, excess fibres, causing more shedding.

Shedding also depends on what is worn under or over the garment, and whether this pulls at the yarn fibres. It’s therefore not possible to guarantee that there will be no shedding

Below are some tips on how to get the best result when working with hairier yarns:

1. When the garment is finished (before you wash it) shake it vigorously so the looser hairs come off. NOTE: do NOT use a lint roller, brush or any method that pulls at the yarn.

2. Place the garment in a plastic bag and put it in your freezer - the temperature will cause the fibres to become less attached to each other, and excess fibres will come off easier.

3. Leave in the freezer for a few hours before taking it out and shaking it again.

4. Wash the garment according to the instructions on the yarn label.

nahoru

22) Where on the garment is the length measured?

The measurement sketch/schematic drawing provides information regarding the full length of the garment. If it’s a jumper or a jacket the length is measured from the highest point on the shoulder closest to the neckline, and straight down to the bottom of the garment. It is NOT measured from the tip of shoulder. Similarly, the length of yoke is measured from the highest point on the shoulder and down to where yoke is split into body and sleeves.

On a jacket measures are never taken along bands, unless specifically stated. Always measure inside band stitches when measuring the length.

See DROPS lesson: How to read a schematic drawing

nahoru

23) How do I know how many balls of yarn I need?

The required amount of yarn is provided in grams, eg: 450 g. To calculate how many balls you’ll need you first need to know how many grams are in 1 ball (25g, 50g or 100g). This information is available if you click on the individual yarn quality on our pages. Divide the amount required with the amount of each ball. For example, if each ball is 50g (the most common amount), the calculation will be as follows: 450 / 50 = 9 balls.

nahoru

Pořídili jste si přízi DROPS na tento model? Pak máte taky právo žádat po svém prodejci, u něhož jste nakoupili, pomoc a rady. Seznam DROPS obchodů najdete tady!
Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů.. Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Komentáře / Otázky (8)

country flag Angélique wrote:

Bonjour, pour le bas du sac, si un rang est fait à l'endroit et un sur l'envers, il va donc falloir faire une couture ou est-ce que je peux crocheter le long de la bande en rond ? Merci de votre réponse

11.03.2023 - 19:18

DROPS Design answered:

Bonjour Angélique, vous pouvez, mais on crochète ici en allers et retours en joignant à la fin de chaque tour pour crocheter alternativement sur l'endroit (brides) et sur l'envers (mailles serrées), si vous restez toujours sur l'endroit, le visuel sera automatiquement différent - vous n'aurez pas de couture car vous terminez chaque rang/tour par 1 maille coulée - cf INFO CROCHET. Bon crochet!

13.03.2023 kl. 09:39

country flag Marie Persson wrote:

Kan jag beställa detta möstret för jag har ingen möjlighet att skriva ut det? Mönster heter 238-12

25.02.2023 - 18:42

DROPS Design answered:

Hei Marie. Beklager, men en slik tjeneste har vi ikke. Men noe nettbutikker (muligens vanlige butikker) kan du få bestilt / skrevet ut oppskriften når du kjøper garn. mvh DROPS Design

27.02.2023 kl. 13:36

country flag Monica wrote:

Sacochique

20.01.2023 - 09:05

country flag Nina wrote:

Summer feeling

18.01.2023 - 18:38

country flag Clara wrote:

Margritli

18.01.2023 - 13:25

country flag Blandine wrote:

Vintage

18.01.2023 - 08:48

country flag Marie wrote:

Edelweiß

17.01.2023 - 21:48

country flag Teresa Curtis wrote:

Name Suggestion: Daisies

17.01.2023 - 16:52

Přidejte komentář k návodu DROPS 238-12

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.