DROPS Super Sale - BESPAAR 30% op 6 garens de hele maand juni!
Product image DROPS Vivaldi yarn
DROPS Vivaldi
56% mohair, 30% polyamide, 14% wol
Uit het assortiment
find alternatives
DROPS AW2425
DROPS 151-7

#barebranchesshawl

DROPS design: Model nr. oo-103
Garengroep C
-----------------------------------------------------------
Maten:
Breedte: 35 cm
Lengte: 160 cm
Materiaal:
DROPS VIVALDI van Garnstudio
100 gr. kleur nr. 08, oudroze

DROPS RONDBREINLD (60 cm) 7 mm - of de maat die u nodig hebt voor een stekenverhouding van 13 st x 18 nld patroon = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatief garen – Bekijk hier hoe u een ander garen kiest
Garengroep A tot F – Bekijk hier hoe u hetzelfde patroon gebruikt met een ander garen
Garenverbruik als u een alternatief garen kiest – Gebruik onze garenvervanger

-------------------------------------------------------

Misschien vindt u deze ook leuk...

Product image DROPS Vivaldi
DROPS Vivaldi
56% mohair, 30% polyamide, 14% wol
Uit het assortiment
find alternatives

Instructies voor het patroon

RIBBELST (heen en weer gebreid op de nld):
brei alle nld recht. 1 ribbel = 2 nld r.

TELPATROON:
Zie telpatronen A.1, A.2 en A.3. De telpatronen geven de goede kant van het werk weer. Zowel de heengaande als de teruggaande naalden zijn weergegeven.
----------------------------------------------------------

SJAAL:
Zet 46 st op met nld 7 mm en 1 draad Vivaldi. Brei 2 RIBBELS in ribbelst - zie uitleg boven. Brei volgende nld aan de goede kant als volgt: 3 kant st in ribbelst, telpatroon A.1 over 12 st, A.2 over 13 st, A.3 over 15 st, 3 kant st in ribbelst. Ga zo verder tot het werk ongeveer 158 cm meet en pas zo aan dat het na een hele patroonherhaling is. Brei 2 ribbels in ribbelst. Kant losjes alle st af.





Telpatroon

recht aan de goede kant, averecht aan de verkeerde kant<br />
= recht aan de goede kant, averecht aan de verkeerde kant
2 st r samen<br />
= 2 st r samen
1 omsl tussen 2 st<br />
= 1 omsl tussen 2 st
1 st r afh, 1 st r, afgeh st overh<br />
= 1 st r afh, 1 st r, afgeh st overh
1 st r afh, 2 st r samen, afgeh st overh<br />
= 1 st r afh, 2 st r samen, afgeh st overh
Diagram for DROPS 151-7
Heeft u een vraag? Bekijk een lijst met vaak gestelde vragen (FAQ)

De stekenverhouding bepaalt de uiteindelijke afmetingen van uw werkstuk en wordt normaliter aangegeven in 10 x 10 cm. Het wordt als volgt aangegeven: het aantal steken in de breedte x het aantal naalden in de hoogte - dus: 19 steken x 26 naalden = 10 x 10 cm.

De stekenverhouding is heel erg individueel; sommige mensen breien/haken heel losjes, terwijl anderen vrij strak werken. De stekenverhouding past u aan met de naalddikte, wat de reden is waarom we slechts een suggestie voor de naalddikte geven! U moet deze aanpassen (naar boven of beneden) om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding overeenkomt met de stekenverhouding die aangegeven staat in het patroon. Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan zal het garenverbruik anders zijn, en zal uw werkstuk andere afmetingen krijgen dan het patroon aangeeft.

De stekenverhouding geeft tevens aan welk garen als vervanging kan dienen. U kunt verschillende garens met elkaar vervangen, zolang de stekenverhouding maar hetzelfde is.

Bekijk de DROPS les: Hoe u de stekenverhouding opmeet

Bekijk de DROPS video: Hoe u een proeflapje maakt

De benodigde hoeveelheid garen wordt aangegeven in grammen, dus bijvoorbeeld: 450 g. Om uit te rekenen hoeveel bollen u nodig heeft, moet u eerst weten hoeveel gram er in 1 bol gaat (25 g, 50 g, of 100 g). Deze informatie vindt u door op de individuele garenkwaliteit te klikken op onze site. Deel de hoeveelheid benodigde garen door de hoeveelheid per bol. Bijvoorbeeld, als de bollen 50 gram wegen (de meest gebruikelijke hoeveelheid), ziet de berekening er als volgt uit: 450 / 50 = 9 bollen.

Bij het kiezen van een ander garen is het belangrijk dat de stekenverhouding hetzelfde blijft. De afmetingen van het uiteindelijke werk zijn dan hetzelfde als aangegeven in de tekening bij het patroon. Het is makkelijker om dezelfde stekenverhouding te krijgen als u garen gebruikt uit dezelfde garengroep. Het is ook mogelijk om meerdere draden van een dunner garen te gebruiken om de stekenverhouding van een dikker garen te krijgen. Probeer onze garenvervanger. We raden u aan om altijd een proeflapje te maken.

LET OP: als u een ander garen neemt, kan het kledingstuk een andere 'look en feel' krijgen dan het kledingstuk op de foto, vanwege individuele eigenschappen en kwaliteiten van elk garen.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een ander garen gebruiken dan staat aangegeven in het patroon?

Al onze garens zijn ondergebracht in garengroepen (van A tot F) volgens dikte en stekenverhouding – groep A bevat de dunste garens en groep F de dikste. Dit maakt het makkelijker voor u om alternatieve garens te vinden voor onze patronen, indien u graag ander garen wilt gebruiken. Alle garens binnen dezelfde groep hebben ongeveer eenzelfde stekenverhouding en kunnen elkaar vervangen. Het is wel zo dat verschillende garenkwaliteiten verschillende structuren en eigenschappen hebben, wat het uiteindelijke werkstuk een unieke 'look en feel' geeft.

Klik hier voor een overzicht van de garens in elke garengroep

Bovenaan al onze patronen vindt u een link naar onze garenvervanger, welke handig kan zijn als u een ander garen wilt gebruiken dan staat aangegeven in het patroon. Door het garen in te vullen dat u wilt vervangen, de hoeveelheid (in uw maat) en het aantal draden, stelt de vervanger geschikte alternatieven voor met dezelfde stekenverhouding. Daarnaast wordt aangegeven hoeveel u nodig heeft in de nieuwe kwaliteiten en of u met meerdere draden moet werken. De meeste bollen zijn 50 gram (sommige zijn 25 gram of 100 gram).

Als het patroon met meerdere kleuren wordt gebreid/gehaakt, moet elke kleur apart worden vervangen. Dit geldt ook als het patroon met verschillende draden van verschillende garens wordt gemaakt (bijvoorbeeld 1 draad Alpaca en 1 draad Kid-Silk) dan zult u voor elk individueel alternatieven moeten vinden.

Klik hier voor de garenvervanger

Omdat de verschillende garens verschillende kwaliteiten en verschillend texturen hebben, hebben we ervoor gekozen om het originele garen in het patroon te laten staan. Maar u kunt vrij makkelijk andere opties vinden tussen de beschikbare garenkwaliteiten door onze garenvervanger te gebruiken, of door een garen uit dezelfde garengroep uit te kiezen.

Het is mogelijk dat sommige verkooppunten nog bollen op voorraad hebben van garens die niet meer leverbaar zijn, of dat iemand thuis nog een paar bollen heeft liggen en hier een patroon bij zoekt.

De garenvervanger laat alternatieve garens zien en de hoeveelheid die u nodig heeft in de nieuwe kwaliteit.

Als u het lastig vindt om te bepalen welke maat u moet maken, dan is het wellicht een goed idee om een bestaand kledingstuk dat goed zit, op te meten. Vervolgens kunt u de maat kiezen door de afmetingen te vergelijken met de afmetingen in de maattekening bij het patroon.

U kunt de maattekening onderaan het patroon vinden.

Bekijk DROPS les: Maattekeningen lezen

De naalddikte die aangegeven is in het patroon geldt slechts als een richtlijn, het is van belang dat de stekenverhouding klopt. En omdat de stekenverhouding per persoon nogal verschillend is, zult u de naalddikte aan moeten passen om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding hetzelfde is als in het patroon – misschien is het nodig dat u 1 of zelfs 2 naalddiktes naar beneden of naar boven moet om de juiste stekenverhouding te krijgen. Daarom raden we ook aan om een proeflapje te maken.

Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan kunnen de afmetingen van het werkstuk afwijken van de afmetingen volgens de tekening.

Bekijk de DROPS les: Hoe meet u de stekenverhouding

Bekijk de DROPS video: Hoe maakt u een proeflapje voor de stekenverhouding

Als u een kledingstuk van boven naar beneden breit, dan geeft dit meer flexibiliteit en mogelijkheden voor persoonlijke aanpassingen. Het is bijvoorbeeld makkelijker om het kledingstuk te passen terwijl u er mee bezig bent. U kunt ook makkelijker de lengte van de pas en de schouderkoppen aanpassen.

In de uitleg worden alle stappen zorgvuldig uitgelegd in de juiste volgorde. De telpatronen zijn aangepast aan de breirichting en worden zoals gebruikelijk gebreid.

Het telpatroon laat alle naalden en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt gelezen van onder naar boven, van rechts naar links. 1 vierkant = 1 steek.

Als u heen en weer breit, wordt elke andere naald aan de goede kant gebreid en elke andere naald wordt aan de verkeerde kant gebreid. Als u aan de verkeerde kant breit, moet u het telpatroon omgekeerd breien, dus van links naar rechts. rechte steken worden dan averecht gebreid en averechte steken recht, etc.

Als u in de rondte breit wordt elke naald aan de goede kant gebreid en het telpatroon wordt dan van rechts naar links gebreid op alle naalden.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees ik de teltekening bij de patronen?

Het telpatroon laat alle toeren en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt van onder naar boven gehaakt en van rechts naar links.

Als u heen en weer haakt, wordt elke andere toer aan de goede kant gehaakt: van rechts naar links en elke andere toer wordt aan de verkeerde kant gehaakt: vank links naar rechts.

Als u in de rondte haakt, wordt elke toer in het telpatroon aan de goede kant gehaakt, van rechts naar links.

Als u een cirkelvormig telpatroon haakt, dan begint u in het midden en haakt u naar buiten toe, tegen de klok in, toer na toer.

Meestal beginnen de toeren met een opgegeven aantal lossen (overeenkomend met de hoogte van de volgende steek), deze zijn of in het telpatroon opgenomen, of uitgelegd in het patroon.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees je telpatronen voor haken

Instructies om verschillende telpatronen achter elkaar op dezelfde naald/toer te breien/haken, worden meestal als volgt beschreven: “brei/haak A.1, A.2, A.3 in totaal 0-0-2-3-4 keer". Dit betekent dat u A.1 een keer breit/haakt, daarna wordt A.2 een keer gebreid/gehaakt, en A.3 wordt het aantal aangegeven keren (in de breedte) in uw maat gebreid/gehaakt – in dit geval als volgt: S = 0 keer, M = 0 keer, L=2 keer, XL= 3 keer en XXL = 4 keer.

De telpatronen worden zoals gebruikelijk gebreid/gehaakt: begin met de eerste naald/toer in A.1, brei/haak dan de volgende naald/toer in A.2 etc.

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor breien leest

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor haken leest

De totale breedte van het kledingstuk (van pols tot pols) is groter in de grotere maten, ondanks dat de eigenlijke mouwen korter zijn. De grotere maten hebben langere mouwkoppen en bredere schouders, dus er is een goede pasvorm in alle maten.

De tekening/ het schema met de afmetingen geeft informatie over de volledige lengte van het kledingstuk. Als het een trui of een vest betreft, dan wordt deze vanaf het hoogste punt op de schouder gemeten (meestal het dichtst bij de halslijn), en recht naar beneden tot de onderkant van het kledingstuk. Het wordt NIET gemeten vanaf de punt van de schouder. Op gelijke wijze wordt ook de lengte van de pas gemeten, vanaf het hoogste punt op de schouder en naar beneden tot waar de pas gesplitst wordt voor het lijf en de mouwen.

Op een vest worden de afmetingen nooit over de biezen genomen, tenzij anders aangegeven. Meet altijd binnen de biessteken als u de lengte opmeet.

Bekijk de DROPS les: Maattekeningen lezen

Telpatronen worden vaak herhaald in de breedte op de naald en/of in de hoogte. 1 herhaling van het telpatroon is hoe het te zien is in het telpatroon. Als er staat dat u 5 herhalingen van A.1 op de naald moet breien, dan breit u het patroon in totaal 5 keer achter/na elkaar op de naald. Als er staat dat u 2 herhalingen van A.1 in de hoogte moet breien, dan breit u het hele telpatroon (dus alle naalden van het telpatroon) een keer en begint u opnieuw onderaan bij het begin en breit u het telpatroon nog een keer.

Lossen zijn ietsje smaller dan andere steken en om te voorkomen dat de opzetrand te strak wordt, haken we eenvoudigweg meer lossen om mee te beginnen. Het aantal steken wordt in de volgende toer aangepast zodat het overeenkomt met het patroon en de afmetingen in de tekening.

De rand in ribbelsteek is elastischer en zal ietwat samentrekken vergeleken met bijvoorbeeld tricotsteek. Door te meerderen voor de rand in ribbelsteek, voorkomt u een zichtbaar verschil in breedte tussen de rand in ribbelsteek en de rest van het lijf.

Het gebeurt vrij makkelijk dat u te strak afkant, en door omslagen te maken tijdens het afkanten (terwijl u deze tegelijkertijd afkant) voorkomt u dat de afkantrand te strak wordt.

Bekijk de DROPS video: Hoe kant u af met omslagen

Om gelijkmatig te meerderen (of te minderen) kunt u meerderen op, bijvoorbeeld: afwisselend elke 3e en 4e naald, als volgt: brei 2 naalden en meerder op de 3e naald, brei 3 naalden en meerder op de 4e naald. Herhaal dit tot het meerderen klaar is.

Bekijk de DROPS les: Meerder of minder 1 st afwisselend

Als u liever in de rondte breit dan heen en weer, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen. U moet dan steken midden voor toevoegen (meestal 5 steken) en de instructies volgen. Als u normaal het werk keert en aan de verkeerde kant breit, breit u nu over de extra steken en gaat u verder in de rondte. Aan het einde knipt u het werk open. Neem steken op voor de biezen en werk de afgeknipte randen af.

Bekijk de DROPS video: Hoe breit u knipbiezen en openknippen

Als u liever heen en weer breit dan in de rondt, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen zodat u de panden apart van elkaar breit en aan het eind aan elkaar naait. Deel de steken voor het lijf in tweeën en voeg 1 kantsteek toe aan elke kant (voor het in elkaar naaien) en brei het voor- en achterpand apart van elkaar.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een patroon aanpassen van rondbreinaalden naar rechte naalden?

Herhalingen van het patroon kunnen een beetje anders zijn in de verschillende maten, om de juiste verhoudingen te krijgen. Als u niet dezelfde maat maakt als het kledingstuk op de foto, wijkt uw werkstuk wellicht ietsje af. Dit is met zorg ontwikkeld en aangepaste zodat het totale beeld van het kledingstuk hetzelfde is in alle maten.

Zorg ervoor dat u de instructies en de telpatronen voor uw maat volgt!

Als u een patroon heeft gevonden doe alleen beschikbaar is in damesmaten, dan hoeft het niet heel moeilijk te zijn om deze aan te passen naar een herenmaat. Het grootste verschil is de lengte van de mouwen en het lijf. Begin met breien in de damesmaat die overeenkomt met de borstwijdte. De lengte die erbij komt wordt namelijk gebreid voordat u begint met afkanten voor de armsgaten. Als het patroon van boven naar beneden wordt gebreid, kunt u lengte toevoegen vlak na de armsgaten of voor de eerste mindering op de mouw.

Wat betreft de extra hoeveelheid garen wat u nodig heeft: dit hangt heel erg af van hoeveel lengte u toevoegt, maar het is vaak meter dat u een bol te veel hebt dan te weinig.

Alle garens hebben vezels die uitsteken (door de productie) waardoor een kledingstuk gaat pluizen of pillen. Geborstelde garens (dus meer harige garens) hebben meer van deze losse, uitstekende vezels waardoor het eerder gaat pluizen of pillen.

Hoewel het niet mogelijk is om te garanderen dat geborsteld garen 100% pluisvrij is, is het wel mogelijk om dit drastisch af te laten nemen, door de volgende stappen te ondernemen:

1. Als het kledingstuk klaar is (voordat u het gaat wassen) schudt u het kledingstuk flink uit, zodat de losse haartjes eruit komen. LET OP: gebruik GEEN roller, borstel of andere methode, waardoor aan het kledingstuk getrokken wordt

2. Plaats het kledingstuk in een plastic zak en leg het in de vriezer - de temperatuur zorgt ervoor dat de vezels minder aan elkaar blijven zitten, en uitstekende vezels komen makkelijker los.

3. Laat een paar uur in de vriezer liggen, voordat u het eruit haalt en schudt het kledingstuk dan opnieuw uit.

4. Was het kledingstuk volgens de instructies op het garenlabel.

Pillen is een natuurlijk proces dat zelfs bij de meest exclusieve vezels voorkomt. Het is een natuurlijk teken van dragen dat lastig is te voorkomen en het meest zichtbaar is in gebieden waar de meeste wrijving optreedt, zoals bij de mouwen en de manchetten.

U kunt uw kledingstuk er als nieuw uit laten zien door het pillen te verwijderen met een pluizenkam of pillenverwijderaar.

Kunt u het antwoord op uw vraag nog steeds niet vinden? Scroll dan naar beneden en laat een vraag achter zodat een van onze experts kan proberen u te helpen. Dit wordt normaal tussen 5 tot 10 werkdagen gedaan..
In de tussentijd kunt u de vragen en antwoorden lezen die anderen bij dit patroon achter hebben gelaten of doe mee met de DROPS Workshop op Facebook om hulp te krijgen van mede breisters en haaksters!
Heeft u dit patroon gemaakt?
Tag dan uw afbeeldingen met #dropspattern #barebranchesshawl of stuur ze naar de #dropsfan galerij.

Laat een opmerking achter voor DROPS 151-7

Wij horen graag wat u vindt van dit patroon!

Wilt u een vraag stellen, kies dan de juiste categorie in het formulier hieronder om sneller een antwoord te krijgen. Verplichte velden zijn gemarkeerd met een *.

Opmerkingen / Vragen (24)

country flag Kathy schreef:

I have been trying to do pattern 151-7 and cannot get the section A1 to equal 12sts- I am getting 13sts- I had another person do it and she got the same. I double check the graph and came up with 13.. I checked # of sts I started with less the border and I have 40 . Can you please advise if there is something I'm doing or a possible typo? I am frustrated!! Lol

22.01.2025 - 19:09

DROPS Design antwoorde:

Dear Kathy, the charts are correct. What happens is that chart A.1, A.2 and A.3 are worked interconnected. That is, in the first row, in A.1 you have 1 extra stitch (so you have 13 stitches) and in A.3 you will decrease 1 stitch (so you have 14 stitches instead of 15). So in the next row you relocate stitches: the first 12 stitches in A.1 are still worked in A.1, the last stitch in A.1 is now the first stitch in A.2, work A.2 over the next 12 stitches, the last stitch in A.2 will be the first stitch in A.3 and work A.3 over the 14 stitches in A.3. So the purl rows after the lace pattern helps recenter the charts according to the changes in stitches in A.1 and A.3. Happy knitting!

25.01.2025 - 17:46

country flag KATHY schreef:

I am working on pattern 151-7 BARE Branches. In working on the sections from R-L but the numbers are always out from st # given. I have taken it out a dozen times but still get the same thing: section A1 is suppose to be 12 but I consistently get 13; A2 is suppose to be 13 and get 14 and A3 is 15sts but I get 14. I had a friend count & she got the same. Where could I be going wrong? Sorry for all the questions !!! Thanks

19.01.2025 - 18:38

country flag Kathy schreef:

I need some help with understanding pattern. Pattern says to do 3 edge sts, then A1,A2,A3 and finish with 3 edge sts. The graph indicates first pattern as A3, A2, A1, so I'm confused ? Which one should I follow? If I wanted to enlarge would I just increase repeats of A1, A2, A3 ? Thank you so much. KATHY

15.01.2025 - 15:40

DROPS Design antwoorde:

See below :)

15.01.2025 - 16:26

country flag Kathy schreef:

I need some help with understanding pattern. Pattern says to do 3 edge sts, then A1,A2,A3 and finish with 3 edge sts. The graph indicates first pattern as A3, A2, A1, so I'm confused ? Which one should I follow? If I wanted to enlarge would I just increase repeats of A1, A2, A3 ? Thank you so much. KATHY

15.01.2025 - 15:39

DROPS Design antwoorde:

Dear Kathy, from RS read diagrams from the right towards the left in this order: the next 12 sts as in A.1, then the next 13 sts as in A.2 and the next 15 sts as in A.3. From WS read diagrams from the left towards the right (A.3, A.2 then A.1) but in that case, you will purl all stitches A.1, A.2 and A.3 from the wrong side. If you like to enlarge pattern add 13 cm for each extra repeat A.2 in width. Happy knitting!

15.01.2025 - 16:25

country flag Kathy schreef:

Just do more repeats of A1-A3 across ? Thank you so much Kathy

15.01.2025 - 15:29

DROPS Design antwoorde:

Dear Kathy, diagrams are here worked just 1 time in width. Happy knitting!

15.01.2025 - 16:26

country flag Celine schreef:

Bonjour, pouvez-vous faire une video pour ce modele, avec l'enchainement des 3 motifs. Je ne retrouve pas le nombre de mailles pour les motifs. Merci, cordialement, Celine.

13.03.2021 - 20:04

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Céline, suivez attentivement les diagrammes en mettant bien des marqueurs entre chacun d'eux pour bien pouvoir recompter le nombre de mailles à chaque fois quand nécessaire. Vous devez ainsi toujours avoir 12 m dans A.1, A3 m dans A.2 et 15 m dans A.3. Autrement dit, chaque diminution est compensée par un jeté, même s'ils ne sont pas faits côte à côte. Retrouvez plus d'infos sur les diagrammes ici. Bon tricot!

15.03.2021 - 09:39

country flag Hetty Van Der Meijden schreef:

Omdat het garen Vivaldi niet meer leverbaar is, wil ik graag Brushed Alpaca Silk hiervoor gebruiken. Is dit een goed alternatief?

07.11.2016 - 19:01

DROPS Design antwoorde:

Hoi Hetty. Ja, Brushed Alpaca Silk is een prima alternatief voor Vivaldi. Lees hier hoe je de hoveelheid materiaal gaat berekenen.

08.11.2016 - 11:31

country flag Elsa schreef:

Bonjour, J'essaye de faire cette étole avec de la lima. Il me faut donc plus de motifs de "branches". J'ai supposé que ce serait bien de garder A1 et A3 pour les bordures et j'ai répété 5 fois A2 au milieu.J'ai mis des marqueurs entre chaque mais je me retrouve devant un problème: A1 gagne 1 maille et A2 en perd une... Je pense donc que cela finit par s'équilibrer mais en décalant. Du coup, auriez-vous la gentillesse de m'indiquer comment adapter le diagramme pour avoir plus de motifs?

11.04.2015 - 18:29

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Elsa, le nombre de mailles doit s'équilibrer en largeur sur tous les motifs, A.1 se tricote toujours sur 12 m, mais comme on a 1 jeté de plus que les dim, la dernière m de A.1 se tricote avec A.2 , placez bien vos marqueurs après avoir tricoté chaque motif (A.1: 12 m, A.2: 13 m, A.3: 15 m). Bon tricot!

13.04.2015 - 09:12

country flag Gretha Roelfs schreef:

Vermeld staat dat het model op een rondbreinaald wordt gebrei. Ik kan me dat niet voorstellen, gelet op de beschrijving van het ribbel- en ajourpatroon en het feit dat het een rechthoekige sjaal is. Klopt dat wel of brei je het patroon met gewone naalden?

01.01.2015 - 11:39

DROPS Design antwoorde:

Hoi Gretha. Dit patroon wordt heen en weer gebreid op de rondbreinaald, maar je kan hier ook rechte naalden gebruiken als je dat fijner vindt.

05.01.2015 - 15:18

country flag Joa Stella Hjort schreef:

Jeg kan ikke forstå mønsteret, idet der i første mønsterpind er to indtagninger, men der er tre gange slå om, så bliver der da en maske mere for hver mønsterrapport. Jeg håber på en hurtig tilbagemelding, da jeg gerne vil videre.

18.12.2014 - 10:24

DROPS Design antwoorde:

Hej Joa. Ja, det er korrekt. Men det retter sig ud. I A.1 (1e raekke) har du 2 indtagninger + 3x slaa om (+1 m mere), i A.2 gaar det lige op = 3 indtagninger + 3x slaa om og i A.3 har du 4 indtagninger + 3x slaa om (-1 m mindre). Saa fölger du diagrammet, saa kommer det til at passe. God fornöjelse.

18.12.2014 - 14:13