DROPS Children 49 · Veel nieuwe ontwerpen voor kinderen!
Product image DROPS Cotton Merino yarn
DROPS Cotton Merino
50% Wol, 50% Katoen
vanaf 3.75 € /50g
Het garen om dit patroon van te maken kunt u vanaf 48.75€ krijgen.

De garenkosten worden berekend op basis van het benodigde materiaal voor de kleinste maat en het goedkoopste producttype. Op zoek naar nog een scherpere prijs? Deze vindt u wellicht bij de DROPS Deals!

DROPS AW2425

Graceful Mermaid

Gehaakte DROPS poncho met kantpatroon, wordt van boven naar beneden gehaakt van ”Cotton Merino”. Maat: S - XXXL.

Markeer maat:
DROPS 168-29

#gracefulmermaidponcho

DROPS design: Model nr. cm-048
Garengroep B
----------------------------------------------------------
Maat: S/M - L/XL - XXL /XXXL
Materiaal:
DROPS COTTON MERINO van Garnstudio
650-750-800 gr. kleur nr. 09, ijsblauw

DROPS HAAKNLD 3,5 mm – of de maat die u nodig hebt voor een stekenverhouding van 20 stk x 10 toeren = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatief garen – Bekijk hier hoe u een ander garen kiest
Garengroep A tot F – Bekijk hier hoe u hetzelfde patroon gebruikt met een ander garen
Garenverbruik als u een alternatief garen kiest – Gebruik onze garenvervanger

-------------------------------------------------------

Misschien vindt u deze ook leuk...

Product image DROPS Cotton Merino
DROPS Cotton Merino
50% Wol, 50% Katoen
vanaf 3.75 € /50g
Het garen om dit patroon van te maken kunt u vanaf 48.75€ krijgen.

De garenkosten worden berekend op basis van het benodigde materiaal voor de kleinste maat en het goedkoopste producttype. Op zoek naar nog een scherpere prijs? Deze vindt u wellicht bij de DROPS Deals!

Instructies voor het patroon

PATROON:
Zie telpatronen A.1 tot en met A.16.

INFORMATIE VOOR HET HAKEN:
Vervang eerste stk aan begin van elke stk-toer door 3 l.
Vervang eerste dstk aan begin van elke-dstk toer door 4 l.
Vervang eerste v aan begin van elke v-toer door 1 l.
----------------------------------------------------------

PONCHO:
De poncho is gelijk aan de voorkant en achterkant met openingen aan de zijkanten. Haak heen en weer, van boven naar beneden.

RECHTERSCHOUDER - VOORPAND:
Haak 80-98-117 l met haaknld 3,5 mm en Cotton Merino. Keer en haak 1 stk in 4e l vanaf haak (= 2 stk), 1 stk in elke van de volgende 1-4-3 l, * sla 1 l over, 1 stk in elke van de volgende 4 l *, herhaal van *-* de hele toer = 63-78-93 stk (incl. 2 kant st aan de zijkant).
Haak de volgende toer (= aan de goede kant) als volgt: LEES INFORMATIE VOOR HET HAKEN! 1 stk in elke van de eerste 2 stk (= kant st), A.1 over de volgende 7 stk, A.2 over de volgende 45-60-75 stk (= 3-4-5 keer), eindig met A.4 over de volgende 9 stk. Haak tot en met de 6e toer. Laat het werk rusten en haak de linkerschouder. DENK OM DE STEKENVERHOUDING!

LINKERSCHOUDER - VOORPAND:
Haak de eerste toer als op de rechterschouder - voorpand = 63-78-93 stk.
Haak de volgende toer (= aan de goede kant) als volgt: A.5 over de eerste 7 stk, A.2 over de volgende 45-60-75 stk (= 3-4-5 keer), A.3 over de volgende 9 stk en eindig met 1 stk in elke van de volgende 2 stk (= kant st). Haak tot en met de 6e toer - LET OP: Verbind met 1 hv aan het einde van A.5 in de rechterschouder zodat de schouders aan elkaar vast zitten. Knip de draad af en begin met haken aan de goede kant over beide schouders.

VOORPAND:
Ga verder met het telpatroon (= 7e toer), dus haak de volgende toer (= aan de goede kant) als volgt: 1 v in elke van de eerste 2 stk (= kant st), A.1 over de volgende 7 stk, A.2 over de volgende 135-165-195 stk/l (= 9-11-13 keer) - LET OP: zie laatste toer van A.4/A.5 voor hoe de 7e toer in A.2 wordt gehaakt over het midden (= A.4, 15 l, A.5), A.3 over de volgende 9 stk en eindig met 1 v in elke van de volgende 2 stk (= kant st). Haak telpatroon A.1/A.2/A.3 1 keer in totaal in de hoogte (LET OP! Begin en eindig ook met 1 v in de eerste en laatste twee v op toer 8 en haak vervolgens 1 stk in de eerste en laatste twee st in overige toeren) = 155-185-215 stk op de laatste toer.

Haak de volgende toer (= aan de verkeerde kant) als volgt: 1 stk in elke van de eerste 2 stk, A.10 over de volgende 51-66-69 stk (= 17-22-23 keer), A.9 over de volgende 13 stk, A.8 over de volgende 24-24-48 stk (= 1-1-2 keer), A.7 over de volgende 12 stk, A.6 over de volgende 51-66-69 stk (= 17-22-23 keer) en eindig met 1 stk in elke van de volgende 2 stk. Haak tot en met de 3e toer. Haak dan A.X 2-2-3 keer in totaal in de hoogte. Haak dan A.Y 1-1-0 keer in totaal in de hoogte.
Haak de volgende toer (= aan de goede kant) als volgt: haak 1 stk in elke stk/v, 1 stk om elke l, 2 stk om elke l-lus met 2 l, 3 stk om elke l-lus met 3 l en 4 stk om elke l-lus met 5 l = 155-185-215 stk.

Haak de volgende toer (= aan de verkeerde kant) als volgt: haak 1 stk in elke van de eerste 2 stk, A.1 over de volgende 7 stk, A.2 over de volgende 135-165-195 stk (= 9-11-13 keer), A.3 over de volgende 9 stk, eindig met 1 stk in elke van de volgende 2 stk. Haak A.1/A.2/A.3 1 keer in totaal in de hoogte = 155-185-215 stk op de laatste toer.
Haak de volgende toer (= op de verkeerde kant) als volgt: Haak 1 stokje in elk van de eerste 2 stokjes, A.3 over de volgende 9 stokjes, A.2 over de volgende 135-165-195 stokjes (= 9-11-13 keer), A.1 over de volgende 7 stokjes, eindig met 1 stokje in elk van de volgende 2 stokjes. Haak A.3/A.2/A.1 1 keer in totaal in de hoogte = 155-185-215 stokje op de laatste toer.
Haak de volgende toer (= aan de goede kant) als volgt: Haak 1 stokje in elk van de eerste 2 stokjes, A.11 over de volgende 7 stokjes, A.12 over de volgende 135-165-195 stokjes (= 9-11 -13 keer), A.13 over de volgende 9 stokjes, eindig met 1 stokje in elk van de volgende 2 stokjes. Haak A.11/A.12/A.13 1 keer in totaal in de hoogte.
Haak de volgende toer (= op de verkeerde kant) als volgt: Haak 1 stokje in elk van de eerste 2 stokjes, A.16 over A.13, A.15 over A.12 en A.14 over A.11. Haak dan de 4e en 5e toer in A.1/A.2/A.3, dus haak de volgende toer (= vanaf de GOEDE KANT) als volgt: Haak 1 stokje in elk van de eerste 2 stokjes, A.1 over A.14, A.2 over A.15, A.3 over A.16, eindig met 1 stokje in elk van de volgende 2 stokjes. Hecht af.

LINKERSCHOUDER - ACHTERPAND:
Haak in de linkerschouder op het voorpand maar in tegengestelde richting, begin aan de verkeerde kant. Haak in plaats van l en een eerste stk-toer als volgt: haak 1 v in elke van de 63-78-93 stk. Haak dan als de rechterschouder - voorpand.

RECHTERSCHOUDER - ACHTERPAND:
Haak in de rechterschouder op het voorpand maar in tegengestelde richting, begin aan de verkeerde kant. Haak in plaats van l en een eerste stk-toer als volgt: haak 1 v in elke van de 63-78-93 stk. Haak dan als de linkerschouder - voorpand.

ACHTERPAND:
Ga verder als op het voorpand.

HALSRAND:
Begin op een schouder, haak als volgt langs de hele hals aan de goede kant: 2 v om elke stk-toer, 1 l, 3 v om elke dstk toer/l-lus, 1 l, etc. Eindig met 1 hv in eerste v. Hecht af.

GEDRAAID KOORD
Knip 2 draden van Cotton Merino af van 6 meter elk. Draai de draden om elkaar heen tot ze gaan krullen, vouw ze dan dubbel en laat ze om elkaar heen krullen. Leg een knoopje in elk uiteinde. Rijg het koord door een gaatje op het voorpand en het achterpand, ongeveer 26-27-28 cm vanaf de schouder, en maak een strik. Maak nog een koord en bevestig dit aan de andere kant van de poncho.

Dit patroon is gecorrigeerd.

Gewijzigd online: 31.08.2016
Correctie: meerdere correctie door het patroon heen (aantal l, herhalingen van A.2 enzovoort)
Gewijzigd online: 08.06.2017
VOORPAND (er stond voor 4 maten aangegeven, maar er zijn maar 3 maten) ...Haak tot en met de 3e toer. Haak dan A.X 2-2-3 keer in totaal in de hoogte. Haak dan A.Y 1-1-0 keer in totaal in de hoogte.
Gewijzigd online: 19.03.2019
Correctie: of er aan de verkeerde of goede kant gewerkt moet worden op diverse plaatsen op het voorpand.

Telpatroon

l<br />
= l
v in st<br />
= v in st
v om l<br />
= v om l
2 l<br />
= 2 l
3 l<br />
= 3 l
4 l<br />
= 4 l
5 l<br />
= 5 l
6 l<br />
= 6 l
7 l<br />
= 7 l
8 l<br />
= 8 l
stk in st<br />
= stk in st
stk om l/l-lus<br />
= stk om l/l-lus
2 stk samen: haak 1 stk in st maar wacht met de laatste doorhaling (= 2 lussen op haak), haak dan volgend stk in volgend stk maar haal bij de laatste doorhaling de draad door alle 3 lussen op de haak<br />
= 2 stk samen: haak 1 stk in st maar wacht met de laatste doorhaling (= 2 lussen op haak), haak dan volgend stk in volgend stk maar haal bij de laatste doorhaling de draad door alle 3 lussen op de haak
2 stk samen om l-lus<br />
= 2 stk samen om l-lus
2 stk samen in hetzelfde stk<br />
= 2 stk samen in hetzelfde stk
dstk in stk<br />
= dstk in stk
dstk om l/l-lus<br />
= dstk om l/l-lus
driedubbel stk om l/l-lus<br />
= driedubbel stk om l/l-lus
laatste toer op vorige telpatroon/patroon, deze toer is al gehaakt<br />
= laatste toer op vorige telpatroon/patroon, deze toer is al gehaakt
laat zien hoe de volgende toer in A.2 wordt gehaakt over deze l<br />
= laat zien hoe de volgende toer in A.2 wordt gehaakt over deze l
hv in 4e l <br />
= hv in 4e l
haakrichting<br />
= haakrichting
Diagram for DROPS 168-29
Diagram for DROPS 168-29
Diagram for DROPS 168-29
Diagram for DROPS 168-29
Diagram for DROPS 168-29
Heeft u een vraag? Bekijk een lijst met vaak gestelde vragen (FAQ)

De stekenverhouding bepaalt de uiteindelijke afmetingen van uw werkstuk en wordt normaliter aangegeven in 10 x 10 cm. Het wordt als volgt aangegeven: het aantal steken in de breedte x het aantal naalden in de hoogte - dus: 19 steken x 26 naalden = 10 x 10 cm.

De stekenverhouding is heel erg individueel; sommige mensen breien/haken heel losjes, terwijl anderen vrij strak werken. De stekenverhouding past u aan met de naalddikte, wat de reden is waarom we slechts een suggestie voor de naalddikte geven! U moet deze aanpassen (naar boven of beneden) om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding overeenkomt met de stekenverhouding die aangegeven staat in het patroon. Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan zal het garenverbruik anders zijn, en zal uw werkstuk andere afmetingen krijgen dan het patroon aangeeft.

De stekenverhouding geeft tevens aan welk garen als vervanging kan dienen. U kunt verschillende garens met elkaar vervangen, zolang de stekenverhouding maar hetzelfde is.

Bekijk de DROPS les: Hoe u de stekenverhouding opmeet

Bekijk de DROPS video: Hoe u een proeflapje maakt

De benodigde hoeveelheid garen wordt aangegeven in grammen, dus bijvoorbeeld: 450 g. Om uit te rekenen hoeveel bollen u nodig heeft, moet u eerst weten hoeveel gram er in 1 bol gaat (25 g, 50 g, of 100 g). Deze informatie vindt u door op de individuele garenkwaliteit te klikken op onze site. Deel de hoeveelheid benodigde garen door de hoeveelheid per bol. Bijvoorbeeld, als de bollen 50 gram wegen (de meest gebruikelijke hoeveelheid), ziet de berekening er als volgt uit: 450 / 50 = 9 bollen.

Bij het kiezen van een ander garen is het belangrijk dat de stekenverhouding hetzelfde blijft. De afmetingen van het uiteindelijke werk zijn dan hetzelfde als aangegeven in de tekening bij het patroon. Het is makkelijker om dezelfde stekenverhouding te krijgen als u garen gebruikt uit dezelfde garengroep. Het is ook mogelijk om meerdere draden van een dunner garen te gebruiken om de stekenverhouding van een dikker garen te krijgen. Probeer onze garenvervanger. We raden u aan om altijd een proeflapje te maken.

LET OP: als u een ander garen neemt, kan het kledingstuk een andere 'look en feel' krijgen dan het kledingstuk op de foto, vanwege individuele eigenschappen en kwaliteiten van elk garen.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een ander garen gebruiken dan staat aangegeven in het patroon?

Al onze garens zijn ondergebracht in garengroepen (van A tot F) volgens dikte en stekenverhouding – groep A bevat de dunste garens en groep F de dikste. Dit maakt het makkelijker voor u om alternatieve garens te vinden voor onze patronen, indien u graag ander garen wilt gebruiken. Alle garens binnen dezelfde groep hebben ongeveer eenzelfde stekenverhouding en kunnen elkaar vervangen. Het is wel zo dat verschillende garenkwaliteiten verschillende structuren en eigenschappen hebben, wat het uiteindelijke werkstuk een unieke 'look en feel' geeft.

Klik hier voor een overzicht van de garens in elke garengroep

Bovenaan al onze patronen vindt u een link naar onze garenvervanger, welke handig kan zijn als u een ander garen wilt gebruiken dan staat aangegeven in het patroon. Door het garen in te vullen dat u wilt vervangen, de hoeveelheid (in uw maat) en het aantal draden, stelt de vervanger geschikte alternatieven voor met dezelfde stekenverhouding. Daarnaast wordt aangegeven hoeveel u nodig heeft in de nieuwe kwaliteiten en of u met meerdere draden moet werken. De meeste bollen zijn 50 gram (sommige zijn 25 gram of 100 gram).

Als het patroon met meerdere kleuren wordt gebreid/gehaakt, moet elke kleur apart worden vervangen. Dit geldt ook als het patroon met verschillende draden van verschillende garens wordt gemaakt (bijvoorbeeld 1 draad Alpaca en 1 draad Kid-Silk) dan zult u voor elk individueel alternatieven moeten vinden.

Klik hier voor de garenvervanger

Omdat de verschillende garens verschillende kwaliteiten en verschillend texturen hebben, hebben we ervoor gekozen om het originele garen in het patroon te laten staan. Maar u kunt vrij makkelijk andere opties vinden tussen de beschikbare garenkwaliteiten door onze garenvervanger te gebruiken, of door een garen uit dezelfde garengroep uit te kiezen.

Het is mogelijk dat sommige verkooppunten nog bollen op voorraad hebben van garens die niet meer leverbaar zijn, of dat iemand thuis nog een paar bollen heeft liggen en hier een patroon bij zoekt.

De garenvervanger laat alternatieve garens zien en de hoeveelheid die u nodig heeft in de nieuwe kwaliteit.

Als u het lastig vindt om te bepalen welke maat u moet maken, dan is het wellicht een goed idee om een bestaand kledingstuk dat goed zit, op te meten. Vervolgens kunt u de maat kiezen door de afmetingen te vergelijken met de afmetingen in de maattekening bij het patroon.

U kunt de maattekening onderaan het patroon vinden.

Bekijk DROPS les: Maattekeningen lezen

De naalddikte die aangegeven is in het patroon geldt slechts als een richtlijn, het is van belang dat de stekenverhouding klopt. En omdat de stekenverhouding per persoon nogal verschillend is, zult u de naalddikte aan moeten passen om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding hetzelfde is als in het patroon – misschien is het nodig dat u 1 of zelfs 2 naalddiktes naar beneden of naar boven moet om de juiste stekenverhouding te krijgen. Daarom raden we ook aan om een proeflapje te maken.

Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan kunnen de afmetingen van het werkstuk afwijken van de afmetingen volgens de tekening.

Bekijk de DROPS les: Hoe meet u de stekenverhouding

Bekijk de DROPS video: Hoe maakt u een proeflapje voor de stekenverhouding

Als u een kledingstuk van boven naar beneden breit, dan geeft dit meer flexibiliteit en mogelijkheden voor persoonlijke aanpassingen. Het is bijvoorbeeld makkelijker om het kledingstuk te passen terwijl u er mee bezig bent. U kunt ook makkelijker de lengte van de pas en de schouderkoppen aanpassen.

In de uitleg worden alle stappen zorgvuldig uitgelegd in de juiste volgorde. De telpatronen zijn aangepast aan de breirichting en worden zoals gebruikelijk gebreid.

Het telpatroon laat alle naalden en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt gelezen van onder naar boven, van rechts naar links. 1 vierkant = 1 steek.

Als u heen en weer breit, wordt elke andere naald aan de goede kant gebreid en elke andere naald wordt aan de verkeerde kant gebreid. Als u aan de verkeerde kant breit, moet u het telpatroon omgekeerd breien, dus van links naar rechts. rechte steken worden dan averecht gebreid en averechte steken recht, etc.

Als u in de rondte breit wordt elke naald aan de goede kant gebreid en het telpatroon wordt dan van rechts naar links gebreid op alle naalden.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees ik de teltekening bij de patronen?

Het telpatroon laat alle toeren en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt van onder naar boven gehaakt en van rechts naar links.

Als u heen en weer haakt, wordt elke andere toer aan de goede kant gehaakt: van rechts naar links en elke andere toer wordt aan de verkeerde kant gehaakt: vank links naar rechts.

Als u in de rondte haakt, wordt elke toer in het telpatroon aan de goede kant gehaakt, van rechts naar links.

Als u een cirkelvormig telpatroon haakt, dan begint u in het midden en haakt u naar buiten toe, tegen de klok in, toer na toer.

Meestal beginnen de toeren met een opgegeven aantal lossen (overeenkomend met de hoogte van de volgende steek), deze zijn of in het telpatroon opgenomen, of uitgelegd in het patroon.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees je telpatronen voor haken

Instructies om verschillende telpatronen achter elkaar op dezelfde naald/toer te breien/haken, worden meestal als volgt beschreven: “brei/haak A.1, A.2, A.3 in totaal 0-0-2-3-4 keer". Dit betekent dat u A.1 een keer breit/haakt, daarna wordt A.2 een keer gebreid/gehaakt, en A.3 wordt het aantal aangegeven keren (in de breedte) in uw maat gebreid/gehaakt – in dit geval als volgt: S = 0 keer, M = 0 keer, L=2 keer, XL= 3 keer en XXL = 4 keer.

De telpatronen worden zoals gebruikelijk gebreid/gehaakt: begin met de eerste naald/toer in A.1, brei/haak dan de volgende naald/toer in A.2 etc.

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor breien leest

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor haken leest

De totale breedte van het kledingstuk (van pols tot pols) is groter in de grotere maten, ondanks dat de eigenlijke mouwen korter zijn. De grotere maten hebben langere mouwkoppen en bredere schouders, dus er is een goede pasvorm in alle maten.

De tekening/ het schema met de afmetingen geeft informatie over de volledige lengte van het kledingstuk. Als het een trui of een vest betreft, dan wordt deze vanaf het hoogste punt op de schouder gemeten (meestal het dichtst bij de halslijn), en recht naar beneden tot de onderkant van het kledingstuk. Het wordt NIET gemeten vanaf de punt van de schouder. Op gelijke wijze wordt ook de lengte van de pas gemeten, vanaf het hoogste punt op de schouder en naar beneden tot waar de pas gesplitst wordt voor het lijf en de mouwen.

Op een vest worden de afmetingen nooit over de biezen genomen, tenzij anders aangegeven. Meet altijd binnen de biessteken als u de lengte opmeet.

Bekijk de DROPS les: Maattekeningen lezen

Telpatronen worden vaak herhaald in de breedte op de naald en/of in de hoogte. 1 herhaling van het telpatroon is hoe het te zien is in het telpatroon. Als er staat dat u 5 herhalingen van A.1 op de naald moet breien, dan breit u het patroon in totaal 5 keer achter/na elkaar op de naald. Als er staat dat u 2 herhalingen van A.1 in de hoogte moet breien, dan breit u het hele telpatroon (dus alle naalden van het telpatroon) een keer en begint u opnieuw onderaan bij het begin en breit u het telpatroon nog een keer.

Lossen zijn ietsje smaller dan andere steken en om te voorkomen dat de opzetrand te strak wordt, haken we eenvoudigweg meer lossen om mee te beginnen. Het aantal steken wordt in de volgende toer aangepast zodat het overeenkomt met het patroon en de afmetingen in de tekening.

De rand in ribbelsteek is elastischer en zal ietwat samentrekken vergeleken met bijvoorbeeld tricotsteek. Door te meerderen voor de rand in ribbelsteek, voorkomt u een zichtbaar verschil in breedte tussen de rand in ribbelsteek en de rest van het lijf.

Het gebeurt vrij makkelijk dat u te strak afkant, en door omslagen te maken tijdens het afkanten (terwijl u deze tegelijkertijd afkant) voorkomt u dat de afkantrand te strak wordt.

Bekijk de DROPS video: Hoe kant u af met omslagen

Om gelijkmatig te meerderen (of te minderen) kunt u meerderen op, bijvoorbeeld: afwisselend elke 3e en 4e naald, als volgt: brei 2 naalden en meerder op de 3e naald, brei 3 naalden en meerder op de 4e naald. Herhaal dit tot het meerderen klaar is.

Bekijk de DROPS les: Meerder of minder 1 st afwisselend

Als u liever in de rondte breit dan heen en weer, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen. U moet dan steken midden voor toevoegen (meestal 5 steken) en de instructies volgen. Als u normaal het werk keert en aan de verkeerde kant breit, breit u nu over de extra steken en gaat u verder in de rondte. Aan het einde knipt u het werk open. Neem steken op voor de biezen en werk de afgeknipte randen af.

Bekijk de DROPS video: Hoe breit u knipbiezen en openknippen

Als u liever heen en weer breit dan in de rondt, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen zodat u de panden apart van elkaar breit en aan het eind aan elkaar naait. Deel de steken voor het lijf in tweeën en voeg 1 kantsteek toe aan elke kant (voor het in elkaar naaien) en brei het voor- en achterpand apart van elkaar.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een patroon aanpassen van rondbreinaalden naar rechte naalden?

Herhalingen van het patroon kunnen een beetje anders zijn in de verschillende maten, om de juiste verhoudingen te krijgen. Als u niet dezelfde maat maakt als het kledingstuk op de foto, wijkt uw werkstuk wellicht ietsje af. Dit is met zorg ontwikkeld en aangepaste zodat het totale beeld van het kledingstuk hetzelfde is in alle maten.

Zorg ervoor dat u de instructies en de telpatronen voor uw maat volgt!

Als u een patroon heeft gevonden doe alleen beschikbaar is in damesmaten, dan hoeft het niet heel moeilijk te zijn om deze aan te passen naar een herenmaat. Het grootste verschil is de lengte van de mouwen en het lijf. Begin met breien in de damesmaat die overeenkomt met de borstwijdte. De lengte die erbij komt wordt namelijk gebreid voordat u begint met afkanten voor de armsgaten. Als het patroon van boven naar beneden wordt gebreid, kunt u lengte toevoegen vlak na de armsgaten of voor de eerste mindering op de mouw.

Wat betreft de extra hoeveelheid garen wat u nodig heeft: dit hangt heel erg af van hoeveel lengte u toevoegt, maar het is vaak meter dat u een bol te veel hebt dan te weinig.

Alle garens hebben vezels die uitsteken (door de productie) waardoor een kledingstuk gaat pluizen of pillen. Geborstelde garens (dus meer harige garens) hebben meer van deze losse, uitstekende vezels waardoor het eerder gaat pluizen of pillen.

Hoewel het niet mogelijk is om te garanderen dat geborsteld garen 100% pluisvrij is, is het wel mogelijk om dit drastisch af te laten nemen, door de volgende stappen te ondernemen:

1. Als het kledingstuk klaar is (voordat u het gaat wassen) schudt u het kledingstuk flink uit, zodat de losse haartjes eruit komen. LET OP: gebruik GEEN roller, borstel of andere methode, waardoor aan het kledingstuk getrokken wordt

2. Plaats het kledingstuk in een plastic zak en leg het in de vriezer - de temperatuur zorgt ervoor dat de vezels minder aan elkaar blijven zitten, en uitstekende vezels komen makkelijker los.

3. Laat een paar uur in de vriezer liggen, voordat u het eruit haalt en schudt het kledingstuk dan opnieuw uit.

4. Was het kledingstuk volgens de instructies op het garenlabel.

Pillen is een natuurlijk proces dat zelfs bij de meest exclusieve vezels voorkomt. Het is een natuurlijk teken van dragen dat lastig is te voorkomen en het meest zichtbaar is in gebieden waar de meeste wrijving optreedt, zoals bij de mouwen en de manchetten.

U kunt uw kledingstuk er als nieuw uit laten zien door het pillen te verwijderen met een pluizenkam of pillenverwijderaar.

Kunt u het antwoord op uw vraag nog steeds niet vinden? Scroll dan naar beneden en laat een vraag achter zodat een van onze experts kan proberen u te helpen. Dit wordt normaal tussen 5 tot 10 werkdagen gedaan..
In de tussentijd kunt u de vragen en antwoorden lezen die anderen bij dit patroon achter hebben gelaten of doe mee met de DROPS Workshop op Facebook om hulp te krijgen van mede breisters en haaksters!
Heeft u dit patroon gemaakt?
Tag dan uw afbeeldingen met #dropspattern #gracefulmermaidponcho of stuur ze naar de #dropsfan galerij.

Laat een opmerking achter voor DROPS 168-29

Wij horen graag wat u vindt van dit patroon!

Wilt u een vraag stellen, kies dan de juiste categorie in het formulier hieronder om sneller een antwoord te krijgen. Verplichte velden zijn gemarkeerd met een *.

Opmerkingen / Vragen (88)

country flag Jeannette Pedersen schreef:

Den blever meget lille i halsen er gået på på nål 5 og pillet op mange gange

22.03.2025 - 09:07

DROPS Design antwoorde:

Hei Jeannette. Bare pass på at du får den oppgitte heklefastheten med heklenål str. 5 da. Plagget har en del tyngde, slik at den vil sige litt ned når den has på. Blir den heklet for løs, vil den bare sige enda mer. mvh DROPS Design

24.03.2025 - 13:18

country flag Laura schreef:

Ohjeessa taitaa yhä olla virheitä? Milloin virkataan A.7, A.8 ja A.9? Ohjeessa myös käsketään virkkaamaan mallivirkkauksia A.11, A.12 ja A.13 "kunnes olet virkannut A.1/A.2/A.3 loppuun."

11.03.2025 - 17:14

DROPS Design antwoorde:

Kyllä, ohjeesta puuttui tekstiä. Ohje on nyt korjattu.

13.03.2025 - 18:15

country flag Pia schreef:

Ich bedanke mich für die ganzen Antworten aber ich habe noch eine Frage...\r\n\r\nWo genau soll ich die 108FM hinhäkeln? Müssen da irgendwo 2FM rein gehäkelt werden. Weil ich habe ja nur 93M von den Schulter-Vorderteilen.\r\n\r\nTut mir leid das ich so viele Fragen stelle

02.01.2025 - 19:52

DROPS Design antwoorde:

Liebe Pia, häkeln Sie 1 fMasche in jeder Luftmasche von der Luftmaschenkette am Anfang Schulter Vorderteil, dann bei der nächsten Reihe überspringen Sie fM wie bei der 1. Reihe Schulter Vorderteil. Viel Spaß beim Häkeln!

03.01.2025 - 15:50

country flag Pia schreef:

Hallo Ich habe glaube ein Fehler entdeckt Bin gerade bei linke Schulter Rückenteil und da soll eine Reihe FM in die 108Stb (Habe große Gr genommen mit 117LM). Aber laut Anleitung sind es beim Vorderteil am Anfang dann nur 93Stb. Bei 108Stb würde die wdh von 13x ja nicht gehen. Es müsste doch beim Rückenteil Rechts und Links 63-78-93 geschrieben sein und nicht 78-93-108.

29.12.2024 - 12:00

DROPS Design antwoorde:

Liebe Pia, bei der 1. Reihe Schulter Rückenteil häkeln Sie zuerst 108 fM, dann häkeln Sie wie bei der 1. Reihe Schulter Vorderteil = 63-78-93 Stäbchen. Viel Spaß beim Häkeln!

02.01.2025 - 14:15

country flag Pia schreef:

Guten Abend\r\n\r\nIch bin gerade dabei die linke Schulter Vorderteil zu häkeln,aber komme nicht weiter...\r\nDie ersten 3Reihen habe ich gehäkelt und müsste jetzt laut Anleitung 3Lm und dann 7LM häkeln, ist das richtig so? Es soll ja bei der linken Schulter mit A.5 begonnen werden.\r\nUnd noch eine Frage... wie wird dann die darauf folgende Reihe begonnen?

15.12.2024 - 22:27

DROPS Design antwoorde:

Liebe Pia, beim linken Vorderteil beginnen Sie mit A.5, dh die 1.Reihe A.5 (und alle ungerade Reihe) lesen Sie rechts nach links, die 2. Reihe und all gerade Reihen lesen Sie links nach rechts, so die 3. Reihe ist eine Hinreihe (lesen Sie links nach rechts) und begint mit 3 Luftmaschen (Wendemasche = das Stäbchen am Ende der 3. Reihe A.4) + 7 Luftmaschen (1. Luftmaschenbogen). Viel Spaß beim Häkeln!

16.12.2024 - 11:19

country flag Lucette schreef:

Bonjour, Le schéma A13 ne devrait-il pas se faire sur 7 brides au lieu des 9 indiquées ? Je suis allée voir dans le modèle original et là ils écrivent bien sur 7 brides je crois. Neste rad (= fra retten) hekles slik: Hekle 1 st i hver av de første 2 st, A.11 over de neste 7 st, A.12 over de neste 135-165-195 st (= 9-11-13 ganger), A.13 over de neste 7 st, avslutt med 1 st i hver av de neste 2 st. Hekle A.11/A.12/A.13 totalt 1 gang i høyden.

04.09.2020 - 17:57

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Lucette, effectivement, mais l'erreur vient probablement de la correction lorsqu'elle a été faite en norvégien, car A.13 se crochète bien sur 9 brides comme le montre le schéma: 2 brides, A.11 (= 7 m) A.12 (= 135-165-195 m), A.13 (= 9 m), 2 b= 2+7+135-165-195+9+2=155-185-215 m. Merci pour votre retour, la correction va être faite. Bon crochet!

07.09.2020 - 08:11

country flag RaeGina schreef:

Hello, I have completed the front and I am about to start the back. I am confused as how to start. Do I chain and continue, then sew the shoulder seams? Or do I crochet into the beginning chain of the front? Thanks!

28.07.2020 - 17:57

DROPS Design antwoorde:

Dear RaeGina, the shoulders on back piece are worked in the chain stitches of shoulders on front piece, ie instead of starting with the foundation chain, crochet 1 single crochet in each of the given double crochets of the shoulder, front piece. Happy crocheting!

29.07.2020 - 11:31

country flag Laurie schreef:

Pour moi le rang 7 est sur l'envers et non sur l'endroit ? faut il joindre en fin de 6ème rang par une mc ou au milieu du 7ème rang ? et comment ? je suis complètement perdue impossible de comprendre le diagramme

10.06.2020 - 09:35

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Laurie, le 1er rang des diagrammes a été crocheté sur l'endroit, tous les rang impairs sont donc sur l'endroit, y compris le 7ème rang. Les 2 épaules sont assemblées entre elles à la fin du 6ème rang de l'épaule gauche (= 1 mc dans l'épaule droite). Bon crochet!

10.06.2020 - 12:33

country flag Paige schreef:

Merci pour votre réponse! Pour moi le 1er "endroit" était juste, c'est le suivant et tout ce qui suit qui est inversé. Du moins il me semble en tous les cas c'est comme ça que j'ai fait^^ merci encore!

13.03.2019 - 16:28

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Paige, il semble effectivement que les rangs envers/endroit ont été inversés, nos stylistes vont vérifier pour que la correction soit faite, merci. Bon crochet!

14.03.2019 - 09:40

country flag Paige schreef:

Bonjour Merci pour ce modèle que je me régale à crocheter! Il me semble qu'il y a une erreur sur l'indication endroit/envers car pour le devant il est écrit: "Crocheter le rang suivant (= sur l'ENDROIT) ainsi: (...) Crocheter le rang suivant (= sur l'ENDROIT)" 2 rangs de suite à l'endroit? c'est impossible non?merci beaucoup

13.03.2019 - 13:12

DROPS Design antwoorde:

Bonjour Paige et merci, effectivement, après A.X et A.Y (devant), le rang suivant se crochète sur l'envers = 155-185-215 B, puis on crochète le rang suivant sur l'endroit. La correction a été faite, merci. Bon crochet!

13.03.2019 - 15:04