DROPS Super Sale - BESPAAR 30% op 6 garens de hele maand juni!
Product image DROPS Muskat yarn
DROPS Muskat
100% katoen
vanaf 2.10 € /50g
Het garen om dit patroon van te maken kunt u vanaf 27.30€ krijgen.

De garenkosten worden berekend op basis van het benodigde materiaal voor de kleinste maat en het goedkoopste producttype. Op zoek naar nog een scherpere prijs? Deze vindt u wellicht bij de DROPS Deals!

DROPS AW2425
Markeer maat:
DROPS 112-3

#nicolatunic

DROPS design: Model nr. R-520
--------------------------------------------------------
Maat: S - M - L - XL - XXL - XXXL
Materiaal: DROPS MUSKAT
650-750-800-900-950-1050 gr kleur nr. 08, naturel

DROPS BREINLD ZONDER KNOP en RONDBREINLD (80 cm) 4 mm – of de maat die u nodig heeft voor een stekenverhouding van 21 st x 28 nld in tricotst = 10 x 10 cm.
DROPS BREINLD ZONDER KNOP en RONDBREINLD (80 cm) 2.5 mm – of de maat die u nodig heeft voor een stekenverhouding van 32 st x 28 nld in boordsteek = 10 x 10 cm.
HAAKNLD 4 mm – voor de gehaakte rand en de koordjes.

-------------------------------------------------------

Alternatief garen – Bekijk hier hoe u een ander garen kiest
Garengroep A tot F – Bekijk hier hoe u hetzelfde patroon gebruikt met een ander garen
Garenverbruik als u een alternatief garen kiest – Gebruik onze garenvervanger

-------------------------------------------------------

Misschien vindt u deze ook leuk...

Product image DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% katoen
vanaf 2.10 € /50g
Het garen om dit patroon van te maken kunt u vanaf 27.30€ krijgen.

De garenkosten worden berekend op basis van het benodigde materiaal voor de kleinste maat en het goedkoopste producttype. Op zoek naar nog een scherpere prijs? Deze vindt u wellicht bij de DROPS Deals!

Instructies voor het patroon

RIBBELST (in de rondte):
brei 1 nld recht, brei 1 nld av

RIBBELST (heen en weer gebreid op de nld):
brei alle nld recht.

TIP VOOR HET BREIEN:
Als u stekenverhouding in de hoogte te klein is, zal de raglan te kort zijn en de armsgaten te krap. U kunt dit compenseren door af en toe een extra nld zonder minderingen te breien.

TIP VOOR HET MINDEREN (voor de raglan):
Minder als volgt aan de goede kant:
Voor de markeerdraad: 2 st r samenbreien
Na de markeerdraad: 1 st r afh, 1 st r, afgeh st overh
Minder als volgt aan de verkeerde kant (nadat het werk gesplitst is voor de hals):
Voor de markeerdraad: 2 st av samenbreien achter in de st
Na de markeerdraad: 2 st av samenbreien.
--------------------------------------------------------

LIJF:
Wordt in de rondte gebreid op de rondbreinld. Zet 280-304-328-360-400-440 st op met rondbreinld 4 mm en Muskat. Brei 2 nld tricotst, 4 nld ribbelst - zie boven - en ga nu verder in tricotst. Ga bij een hoogte van 41 cm verder met rondbreinld 2.5 mm, brei 1 nld recht en ga verder in boordsteek, 1 st r/1 st av. Plaats 2 markeerders in het werk met 140-152-164-180-200-220 st tussen iedere markeerder (om de zijkanten te markeren). Kant bij een hoogte van 48-49-50-51-52-53 cm 10 st af aan iedere kant voor de armsgaten (= 5 st aan iedere kant van elke markeerdraad) = 260-284-308-340-380-420 st. Laat het werk rusten en brei de mouwen.

MOUW:
Wordt in de rondte gebreid op breinld zonder knop. Zet 112-118-124-130-136-142 st op met breinld zonder knop 4 mm en Muskat. Plaats een markeerdraad aan het begin van de nld (= midden onder de arm). Brei 2 nld tricotst, 4 nld ribbelst en ga nu verder in tricotst. Ga bij een hoogte van 14 cm verder met breinld zonder knop 2.5 mm, brei 1 nld tricotst en ga verder in boordsteek, 1 st r/1 st av. Kant bij een hoogte van 37-37-36-36-35-35 cm 5 st af aan iedere kant van de markeerdraad = 102-108-114-120-126-132 st. Laat het werk rusten en brei de andere mouw.

PAS:
ZIE TIP VOOR HET BREIEN! Zet de mouwen op dezelfde rondbreinld 2.5 mm als het lijf waar afgekant is voor de armsgaten = 464-500-536-580-632-684 st. Plaats een markeerdraad in alle overgangen tussen het lijf werk en de mouwen = 4 markeerders. Ga verder in boordsteek, 1 st r/1 st av, minder TEGELIJKERTIJD voor de raglan – ZIE TIP VOOR HET MINDEREN! LET OP! Maak de eerste 2 minderingen alleen op het lijf en niet op de mouwen. Minder om de nld in totaal 15-15-16-16-17-17 keer en dan elke nld 22-25-27-30-32-35 keer. LET OP! Brei bij de nld zonder minderingen 1 st r aan iedere kant van elke markeerder aan de goede kant. Splits TEGELIJKERTIJD bij een hoogte van 49-50-51-52-53-54 cm het werk middenvoor en ga verder heen en weer gebreid op de nld als volgt: 5 ribbelst, * 1 st r/1 st av * , herhaal van *-* tot er 5 st over zijn, 1 st r, 4 ribbelst en zet 1 nieuwe st op aan het einde van de nld. Ga nu verder met 5 ribbelst aan iedere kant middenvoor en brei de overgebleven st als hiervoor. Zet TEGELIJKERTIJD bij een hoogte van 57-58-59-60-61-62 cm 11-14-17-20-27-34 st aan iedere kant middenvoor op hulpdraden voor de hals. Kant af voor de hals aan iedere kant aan het begin van iedere nld vanaf middenvoor: 4-4-4-5-5-5 x 2 st en 5 x 1 st. Na alle minderingen staan er 129-135-141-151-165-179 st op de nld. Neem nu 33-36-39-42-49-56 st op (incl st op de hulpdraden) langs de hals van elk voorpand = 195-207-219-235-263-291 st. Brei 2 nld recht en minder TEGELIJKERTIJD 31-37-41-51-73-93 st gelijkmatig verdeeld over de eerste nld = 164-170-178-184-190-198 st. Kant alle st af.

AFWERKING:
Naai de openingen onder de armen dicht.

GEHAAKTE RAND:
Haak een rand rond de hals met haaknld 4 mm als volgt: 1 v in de eerste st, * 3 l, sla ongeveer 1-1,5 cm over, 1 v in de volgende st *, herhaal van *-*. Haak aan de bovenkant van iedere kant van het split een koordje als volgt: 60 l, keer en haak 1 hv in iedere l op de teruggaande toer. Knip de draad af en zet vast.

Dit patroon is gecorrigeerd.

Gewijzigd online: 18.03.2009
PAS ....Splits TEGELIJKERTIJD bij een hoogte van 49-50-51-52-53-54 cm het werk middenvoor en ga verder heen en weer gebreid op de nld als volgt:

Telpatroon

Diagram measurements for DROPS 112-3

Elk van onze patronen hebben specifieke instructievideo's om u te helpen.

Heeft u een vraag? Bekijk een lijst met vaak gestelde vragen (FAQ)

De stekenverhouding bepaalt de uiteindelijke afmetingen van uw werkstuk en wordt normaliter aangegeven in 10 x 10 cm. Het wordt als volgt aangegeven: het aantal steken in de breedte x het aantal naalden in de hoogte - dus: 19 steken x 26 naalden = 10 x 10 cm.

De stekenverhouding is heel erg individueel; sommige mensen breien/haken heel losjes, terwijl anderen vrij strak werken. De stekenverhouding past u aan met de naalddikte, wat de reden is waarom we slechts een suggestie voor de naalddikte geven! U moet deze aanpassen (naar boven of beneden) om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding overeenkomt met de stekenverhouding die aangegeven staat in het patroon. Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan zal het garenverbruik anders zijn, en zal uw werkstuk andere afmetingen krijgen dan het patroon aangeeft.

De stekenverhouding geeft tevens aan welk garen als vervanging kan dienen. U kunt verschillende garens met elkaar vervangen, zolang de stekenverhouding maar hetzelfde is.

Bekijk de DROPS les: Hoe u de stekenverhouding opmeet

Bekijk de DROPS video: Hoe u een proeflapje maakt

De benodigde hoeveelheid garen wordt aangegeven in grammen, dus bijvoorbeeld: 450 g. Om uit te rekenen hoeveel bollen u nodig heeft, moet u eerst weten hoeveel gram er in 1 bol gaat (25 g, 50 g, of 100 g). Deze informatie vindt u door op de individuele garenkwaliteit te klikken op onze site. Deel de hoeveelheid benodigde garen door de hoeveelheid per bol. Bijvoorbeeld, als de bollen 50 gram wegen (de meest gebruikelijke hoeveelheid), ziet de berekening er als volgt uit: 450 / 50 = 9 bollen.

Bij het kiezen van een ander garen is het belangrijk dat de stekenverhouding hetzelfde blijft. De afmetingen van het uiteindelijke werk zijn dan hetzelfde als aangegeven in de tekening bij het patroon. Het is makkelijker om dezelfde stekenverhouding te krijgen als u garen gebruikt uit dezelfde garengroep. Het is ook mogelijk om meerdere draden van een dunner garen te gebruiken om de stekenverhouding van een dikker garen te krijgen. Probeer onze garenvervanger. We raden u aan om altijd een proeflapje te maken.

LET OP: als u een ander garen neemt, kan het kledingstuk een andere 'look en feel' krijgen dan het kledingstuk op de foto, vanwege individuele eigenschappen en kwaliteiten van elk garen.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een ander garen gebruiken dan staat aangegeven in het patroon?

Al onze garens zijn ondergebracht in garengroepen (van A tot F) volgens dikte en stekenverhouding – groep A bevat de dunste garens en groep F de dikste. Dit maakt het makkelijker voor u om alternatieve garens te vinden voor onze patronen, indien u graag ander garen wilt gebruiken. Alle garens binnen dezelfde groep hebben ongeveer eenzelfde stekenverhouding en kunnen elkaar vervangen. Het is wel zo dat verschillende garenkwaliteiten verschillende structuren en eigenschappen hebben, wat het uiteindelijke werkstuk een unieke 'look en feel' geeft.

Klik hier voor een overzicht van de garens in elke garengroep

Bovenaan al onze patronen vindt u een link naar onze garenvervanger, welke handig kan zijn als u een ander garen wilt gebruiken dan staat aangegeven in het patroon. Door het garen in te vullen dat u wilt vervangen, de hoeveelheid (in uw maat) en het aantal draden, stelt de vervanger geschikte alternatieven voor met dezelfde stekenverhouding. Daarnaast wordt aangegeven hoeveel u nodig heeft in de nieuwe kwaliteiten en of u met meerdere draden moet werken. De meeste bollen zijn 50 gram (sommige zijn 25 gram of 100 gram).

Als het patroon met meerdere kleuren wordt gebreid/gehaakt, moet elke kleur apart worden vervangen. Dit geldt ook als het patroon met verschillende draden van verschillende garens wordt gemaakt (bijvoorbeeld 1 draad Alpaca en 1 draad Kid-Silk) dan zult u voor elk individueel alternatieven moeten vinden.

Klik hier voor de garenvervanger

Omdat de verschillende garens verschillende kwaliteiten en verschillend texturen hebben, hebben we ervoor gekozen om het originele garen in het patroon te laten staan. Maar u kunt vrij makkelijk andere opties vinden tussen de beschikbare garenkwaliteiten door onze garenvervanger te gebruiken, of door een garen uit dezelfde garengroep uit te kiezen.

Het is mogelijk dat sommige verkooppunten nog bollen op voorraad hebben van garens die niet meer leverbaar zijn, of dat iemand thuis nog een paar bollen heeft liggen en hier een patroon bij zoekt.

De garenvervanger laat alternatieve garens zien en de hoeveelheid die u nodig heeft in de nieuwe kwaliteit.

Als u het lastig vindt om te bepalen welke maat u moet maken, dan is het wellicht een goed idee om een bestaand kledingstuk dat goed zit, op te meten. Vervolgens kunt u de maat kiezen door de afmetingen te vergelijken met de afmetingen in de maattekening bij het patroon.

U kunt de maattekening onderaan het patroon vinden.

Bekijk DROPS les: Maattekeningen lezen

De naalddikte die aangegeven is in het patroon geldt slechts als een richtlijn, het is van belang dat de stekenverhouding klopt. En omdat de stekenverhouding per persoon nogal verschillend is, zult u de naalddikte aan moeten passen om ervoor te zorgen dat UW stekenverhouding hetzelfde is als in het patroon – misschien is het nodig dat u 1 of zelfs 2 naalddiktes naar beneden of naar boven moet om de juiste stekenverhouding te krijgen. Daarom raden we ook aan om een proeflapje te maken.

Als u met een andere stekenverhouding werkt dan staat aangegeven in het patroon, dan kunnen de afmetingen van het werkstuk afwijken van de afmetingen volgens de tekening.

Bekijk de DROPS les: Hoe meet u de stekenverhouding

Bekijk de DROPS video: Hoe maakt u een proeflapje voor de stekenverhouding

Als u een kledingstuk van boven naar beneden breit, dan geeft dit meer flexibiliteit en mogelijkheden voor persoonlijke aanpassingen. Het is bijvoorbeeld makkelijker om het kledingstuk te passen terwijl u er mee bezig bent. U kunt ook makkelijker de lengte van de pas en de schouderkoppen aanpassen.

In de uitleg worden alle stappen zorgvuldig uitgelegd in de juiste volgorde. De telpatronen zijn aangepast aan de breirichting en worden zoals gebruikelijk gebreid.

Het telpatroon laat alle naalden en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt gelezen van onder naar boven, van rechts naar links. 1 vierkant = 1 steek.

Als u heen en weer breit, wordt elke andere naald aan de goede kant gebreid en elke andere naald wordt aan de verkeerde kant gebreid. Als u aan de verkeerde kant breit, moet u het telpatroon omgekeerd breien, dus van links naar rechts. rechte steken worden dan averecht gebreid en averechte steken recht, etc.

Als u in de rondte breit wordt elke naald aan de goede kant gebreid en het telpatroon wordt dan van rechts naar links gebreid op alle naalden.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees ik de teltekening bij de patronen?

Het telpatroon laat alle toeren en elke steek zien vanaf de goede kant. Het wordt van onder naar boven gehaakt en van rechts naar links.

Als u heen en weer haakt, wordt elke andere toer aan de goede kant gehaakt: van rechts naar links en elke andere toer wordt aan de verkeerde kant gehaakt: vank links naar rechts.

Als u in de rondte haakt, wordt elke toer in het telpatroon aan de goede kant gehaakt, van rechts naar links.

Als u een cirkelvormig telpatroon haakt, dan begint u in het midden en haakt u naar buiten toe, tegen de klok in, toer na toer.

Meestal beginnen de toeren met een opgegeven aantal lossen (overeenkomend met de hoogte van de volgende steek), deze zijn of in het telpatroon opgenomen, of uitgelegd in het patroon.

Bekijk de DROPS les: Hoe lees je telpatronen voor haken

Instructies om verschillende telpatronen achter elkaar op dezelfde naald/toer te breien/haken, worden meestal als volgt beschreven: “brei/haak A.1, A.2, A.3 in totaal 0-0-2-3-4 keer". Dit betekent dat u A.1 een keer breit/haakt, daarna wordt A.2 een keer gebreid/gehaakt, en A.3 wordt het aantal aangegeven keren (in de breedte) in uw maat gebreid/gehaakt – in dit geval als volgt: S = 0 keer, M = 0 keer, L=2 keer, XL= 3 keer en XXL = 4 keer.

De telpatronen worden zoals gebruikelijk gebreid/gehaakt: begin met de eerste naald/toer in A.1, brei/haak dan de volgende naald/toer in A.2 etc.

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor breien leest

Bekijk de DROPS les: Hoe u telpatronen voor haken leest

De totale breedte van het kledingstuk (van pols tot pols) is groter in de grotere maten, ondanks dat de eigenlijke mouwen korter zijn. De grotere maten hebben langere mouwkoppen en bredere schouders, dus er is een goede pasvorm in alle maten.

De tekening/ het schema met de afmetingen geeft informatie over de volledige lengte van het kledingstuk. Als het een trui of een vest betreft, dan wordt deze vanaf het hoogste punt op de schouder gemeten (meestal het dichtst bij de halslijn), en recht naar beneden tot de onderkant van het kledingstuk. Het wordt NIET gemeten vanaf de punt van de schouder. Op gelijke wijze wordt ook de lengte van de pas gemeten, vanaf het hoogste punt op de schouder en naar beneden tot waar de pas gesplitst wordt voor het lijf en de mouwen.

Op een vest worden de afmetingen nooit over de biezen genomen, tenzij anders aangegeven. Meet altijd binnen de biessteken als u de lengte opmeet.

Bekijk de DROPS les: Maattekeningen lezen

Telpatronen worden vaak herhaald in de breedte op de naald en/of in de hoogte. 1 herhaling van het telpatroon is hoe het te zien is in het telpatroon. Als er staat dat u 5 herhalingen van A.1 op de naald moet breien, dan breit u het patroon in totaal 5 keer achter/na elkaar op de naald. Als er staat dat u 2 herhalingen van A.1 in de hoogte moet breien, dan breit u het hele telpatroon (dus alle naalden van het telpatroon) een keer en begint u opnieuw onderaan bij het begin en breit u het telpatroon nog een keer.

Lossen zijn ietsje smaller dan andere steken en om te voorkomen dat de opzetrand te strak wordt, haken we eenvoudigweg meer lossen om mee te beginnen. Het aantal steken wordt in de volgende toer aangepast zodat het overeenkomt met het patroon en de afmetingen in de tekening.

De rand in ribbelsteek is elastischer en zal ietwat samentrekken vergeleken met bijvoorbeeld tricotsteek. Door te meerderen voor de rand in ribbelsteek, voorkomt u een zichtbaar verschil in breedte tussen de rand in ribbelsteek en de rest van het lijf.

Het gebeurt vrij makkelijk dat u te strak afkant, en door omslagen te maken tijdens het afkanten (terwijl u deze tegelijkertijd afkant) voorkomt u dat de afkantrand te strak wordt.

Bekijk de DROPS video: Hoe kant u af met omslagen

Om gelijkmatig te meerderen (of te minderen) kunt u meerderen op, bijvoorbeeld: afwisselend elke 3e en 4e naald, als volgt: brei 2 naalden en meerder op de 3e naald, brei 3 naalden en meerder op de 4e naald. Herhaal dit tot het meerderen klaar is.

Bekijk de DROPS les: Meerder of minder 1 st afwisselend

Als u liever in de rondte breit dan heen en weer, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen. U moet dan steken midden voor toevoegen (meestal 5 steken) en de instructies volgen. Als u normaal het werk keert en aan de verkeerde kant breit, breit u nu over de extra steken en gaat u verder in de rondte. Aan het einde knipt u het werk open. Neem steken op voor de biezen en werk de afgeknipte randen af.

Bekijk de DROPS video: Hoe breit u knipbiezen en openknippen

Als u liever heen en weer breit dan in de rondt, dan kunt u natuurlijk het patroon aanpassen zodat u de panden apart van elkaar breit en aan het eind aan elkaar naait. Deel de steken voor het lijf in tweeën en voeg 1 kantsteek toe aan elke kant (voor het in elkaar naaien) en brei het voor- en achterpand apart van elkaar.

Bekijk de DROPS les: Kan ik een patroon aanpassen van rondbreinaalden naar rechte naalden?

Herhalingen van het patroon kunnen een beetje anders zijn in de verschillende maten, om de juiste verhoudingen te krijgen. Als u niet dezelfde maat maakt als het kledingstuk op de foto, wijkt uw werkstuk wellicht ietsje af. Dit is met zorg ontwikkeld en aangepaste zodat het totale beeld van het kledingstuk hetzelfde is in alle maten.

Zorg ervoor dat u de instructies en de telpatronen voor uw maat volgt!

Als u een patroon heeft gevonden doe alleen beschikbaar is in damesmaten, dan hoeft het niet heel moeilijk te zijn om deze aan te passen naar een herenmaat. Het grootste verschil is de lengte van de mouwen en het lijf. Begin met breien in de damesmaat die overeenkomt met de borstwijdte. De lengte die erbij komt wordt namelijk gebreid voordat u begint met afkanten voor de armsgaten. Als het patroon van boven naar beneden wordt gebreid, kunt u lengte toevoegen vlak na de armsgaten of voor de eerste mindering op de mouw.

Wat betreft de extra hoeveelheid garen wat u nodig heeft: dit hangt heel erg af van hoeveel lengte u toevoegt, maar het is vaak meter dat u een bol te veel hebt dan te weinig.

Alle garens hebben vezels die uitsteken (door de productie) waardoor een kledingstuk gaat pluizen of pillen. Geborstelde garens (dus meer harige garens) hebben meer van deze losse, uitstekende vezels waardoor het eerder gaat pluizen of pillen.

Hoewel het niet mogelijk is om te garanderen dat geborsteld garen 100% pluisvrij is, is het wel mogelijk om dit drastisch af te laten nemen, door de volgende stappen te ondernemen:

1. Als het kledingstuk klaar is (voordat u het gaat wassen) schudt u het kledingstuk flink uit, zodat de losse haartjes eruit komen. LET OP: gebruik GEEN roller, borstel of andere methode, waardoor aan het kledingstuk getrokken wordt

2. Plaats het kledingstuk in een plastic zak en leg het in de vriezer - de temperatuur zorgt ervoor dat de vezels minder aan elkaar blijven zitten, en uitstekende vezels komen makkelijker los.

3. Laat een paar uur in de vriezer liggen, voordat u het eruit haalt en schudt het kledingstuk dan opnieuw uit.

4. Was het kledingstuk volgens de instructies op het garenlabel.

Pillen is een natuurlijk proces dat zelfs bij de meest exclusieve vezels voorkomt. Het is een natuurlijk teken van dragen dat lastig is te voorkomen en het meest zichtbaar is in gebieden waar de meeste wrijving optreedt, zoals bij de mouwen en de manchetten.

U kunt uw kledingstuk er als nieuw uit laten zien door het pillen te verwijderen met een pluizenkam of pillenverwijderaar.

Kunt u het antwoord op uw vraag nog steeds niet vinden? Scroll dan naar beneden en laat een vraag achter zodat een van onze experts kan proberen u te helpen. Dit wordt normaal tussen 5 tot 10 werkdagen gedaan..
In de tussentijd kunt u de vragen en antwoorden lezen die anderen bij dit patroon achter hebben gelaten of doe mee met de DROPS Workshop op Facebook om hulp te krijgen van mede breisters en haaksters!
Heeft u dit patroon gemaakt?
Tag dan uw afbeeldingen met #dropspattern #nicolatunic of stuur ze naar de #dropsfan galerij.

Laat een opmerking achter voor DROPS 112-3

Wij horen graag wat u vindt van dit patroon!

Wilt u een vraag stellen, kies dan de juiste categorie in het formulier hieronder om sneller een antwoord te krijgen. Verplichte velden zijn gemarkeerd met een *.

Opmerkingen / Vragen (74)

country flag Sharon Hunt schreef:

The 35 sts. That should be slipped on to st. Holders, are these stitches slipped without working them.? Or should I knit to eor slip 35 st. Work back and slip 35sts?

03.07.2024 - 23:03

DROPS Design antwoorde:

Dear Mrs Hunt, are you talking about the 34 sts slipped on a thread on each side? These stitches are for neck, this means work from RS the first 34 sts and slip them on a thread for neck, continue working as before (decreasing for raglan) to the end of row, turn and work the first 34 sts from WS and slip them on a thread for neck, continue row as before (decreasing for raglan). Now cast off for neck: 2 stitches at the beg of next 10 rows (= 5 sts on each side) + 1 stitch at the beg of next 10 rows (5 sts on each side). When all decreases are done, you will pick up stitches in the cast off sts for neck + work back the 34 sts slipped on a thread on each side and work neck edge. Happy knitting!

04.07.2024 - 09:09

country flag Ania Elise Lorentzen Tallås schreef:

Hei, jeg sitter og ser litt på str og diagrammet. Det står at str M er 48cm midjemål. Er dette en dårlig spøk eller er det kun målt en side?

30.06.2024 - 20:15

DROPS Design antwoorde:

Hei Aina. Den viser målene kun fra 1 side. Står det 48 er omkretsen 48 x 2. Gå gjerne til TIPS & HJELP - DROPS LEKSJONER - Les en oppskrift - Slik leser du en målskisse. mvh DROPS Design

01.07.2024 - 14:11

country flag Sharon Hunt schreef:

Hi, should all decreases on the yoke be completed before dividing for the front? I had to adjust the length of the body, had to get help from someone in Canada for the raglan. Am on the second sett of decreases. Hopefully I can get some help with this last push to completion. Thank you.

25.06.2024 - 23:02

DROPS Design antwoorde:

Hi Sharon, No, the raglan decreases are continued after dividing for the split in front. Happy knitting!

26.06.2024 - 06:40

country flag Sharon Hunt schreef:

Hi! This has been bugging me so am going to ask. Is there 2 knit rounds between each decrease. 1. That is decrease knit, knit, decrease ?2. Or is it decrease knit, knit, decrease.In the first example I counted the decreases. In the 2 I did not. Working the yoke. Body and sleeves are attached. Hope for quick reply as I may decide to rip out down to the armholes and Biden again. Thank you

18.06.2024 - 08:57

DROPS Design antwoorde:

Dear Mrs Hunt, when working yoke, you first decrease for raglan on every other round (= 1 round with decrease, 1 round without decrease), then on every round (= every round with decrease). Happy knitting!

18.06.2024 - 12:44

country flag Sharon Hunt schreef:

Hi! Am getting 40 rows to 4 inches. Trying to adjust the decreases since my row gauge is different from the pattern. Not sure my calculation are correct, but I would knit 5 rows and decrease on the 6th row. Would this be ok?

29.05.2024 - 07:20

DROPS Design antwoorde:

Dear Sharon, could you please indicate which needle size you have this gauge with? And which section of the pattern are you working? Is the number of stitches correct for the 4 inch gauge, since this could affect the number of necessary decreases? Happy knitting!

03.06.2024 - 00:57

country flag Sharon Hunt schreef:

I really do like drops design and in most cases if mot all cases purchase the yarn called for in the pattern. I love this design and am struggling with the raglan shaping. Sending me to the shop where I purchase the yarn does not help (drops store) does not help if the ladies themselves don’t understand the pattern either. 20 balls of yarn for a project is quite a bit of yarn and money not to have the desired result. If gauge was correct it would be ok, but no matter how large the needles.

24.05.2024 - 16:45

country flag Sharon Hunt schreef:

I really do like drops design and in most cases if mot all cases purchase the yarn called for in the pattern. I love this design and am struggling with the raglan shaping. Sending me to the shop where I purchase the yarn does not help (drops store) does not help if the ladies themselves don’t understand the pattern either. 20 balls of yarn for a project is quite a bit of yarn and money not to have the desired result. If gauge was correct it would be ok, but no matter how large the needles.

24.05.2024 - 15:25

country flag Sharon Hunt schreef:

Hi the raglan shaping is too long for me in this pattern. Could you guys suggest a faster rate of decrease?

20.05.2024 - 00:27

DROPS Design antwoorde:

Dear Sharon, yes, you can decrease less times every 2nd row and then more times every row, so that in the end you finish the decreases faster. For example instead of 15 times every 2nd row and 22 times every row decrease 10 times every 2nd row and 27 times every row. The number of times should be calculated according to your gauge and desired measurements. Happy knitting!

20.05.2024 - 00:50

country flag Sharon Hunt schreef:

I think you missed it in meg message. Size 54. Thank so much. Hope this goes through as am often referred to as a spammer sometimes☹️

10.05.2024 - 09:17

DROPS Design antwoorde:

Dear Mrs Hunt, sorry yes I missed this info. in the larger size you get 684 sts for yoke and decrease first 2 st on body only (8 sts in total) then 8 sts (body + sleeves) a total of 15 times then 8 sts a total of 35 times + cast on 1 st on neck when dividing + cast off for neck: (34 sts + 2 sts x 5 + 1 st x 5) x 2 = 684-8-120-280-98 +1=179 sts, ie 4 sts for right front piece, 32 sts for each sleeve, 106 sts for back piece and 5 sts for left front piece. Happy knitting!

10.05.2024 - 13:37

country flag Sharon Hunt schreef:

Hello Drops, am decreasing for the raglan. Not good at math so am wondering how many sts er left on the needles after the first decrease. Some of my markers fell off my ufo so am uncertain.🤨 am I decreasing 68 sts? Would be helpful if I know how many sts are on the needle after decreasing every other round. Making the largest size. 🙏

09.05.2024 - 14:31

DROPS Design antwoorde:

Dear Mrs Hunt, could you please tell us which size you are working on? This might be easier to help you further. Thanks for your comprehension.

10.05.2024 - 08:38