DROPS Super Sale - Spóroljon 30%-ot 6 fonal árából, egész júniusban!
Product image DROPS Lima yarn
DROPS Lima
65% gyapjú, 35% alpaka
minimum 746.00 Ft /50g
Ehhez a darabhoz, megvásárolhatja a fonalat már 3730.00Ft.

A fonalköltséget a minta legkisebb méretéhez, és a legolcsóbb fonalból számoljuk. Még jobb árat keres? Itt megtalálhatja: DROPS Deals!

DROPS AW2425
Emelje ki a méretet:
DROPS 150-18

#septembersocks

DROPS design: Li-030
„B” fonalcsoport
--------------------------------------------------

Méret: 35/37-38/40-41/43 (a lábfej hossza: 22–24-27 cm)

Alapanyagok és eszközök: 
DROPS LIMA a Garnstudio-tól
100-150-150 gramm a 9015-as (szürke) színből,
50-50-50 gramm a 0100-es (törtfehér) színből,
50-50-50 gramm a 4088-as (hanga) színből,
50-50-50 gramm az 5820-as (rubinpiros) színből.

DROPS KÉTHEGYŰ KÖTŐTŰ KÉSZLET – 3,5 mm-es, vagy a kötéspróba eléréséhez szükséges tűméret.

Kötéspróba:
22 szem x 30 sor (harisnyakötéssel) = 10 x 10 cm

DROPS KÉTHEGYŰ KÖTŐTŰ KÉSZLET – 2,5 mm vastag a bordás szegélyhez

-------------------------------------------------------

Választható más fonalak – Nézze meg hogyan helyettesítheti be a fonalat ITT.
A_F fonalcsoportok – Használja ugyanazt a mintát és helyettesítse be a fonalat ITT.
Fonalhasználat más, behelyettesített fonalnál – Hazsnálja a fonalátváltónkat.

-------------------------------------------------------

Ez is tetszhet még...

Product image DROPS Lima
DROPS Lima
65% gyapjú, 35% alpaka
minimum 746.00 Ft /50g
Ehhez a darabhoz, megvásárolhatja a fonalat már 3730.00Ft.

A fonalköltséget a minta legkisebb méretéhez, és a legolcsóbb fonalból számoljuk. Még jobb árat keres? Itt megtalálhatja: DROPS Deals!

Mintaleírás

MINTA:
Lásd az A.1-es ábrát. Az egész mintát harisnyakötéssel kötjük.

A SAROKRÉSZ FOGYASZTÁSA:
1. sor (= színe): Kössünk sima szemekkel, amíg 7-7-8 szem marad, a következő szemet simán leemeljük, 1 sima, a leemelt szemen a lekötött szemet áthúzzuk, megfordítjuk a munkát.
2. sor (= visszája): Kössünk fordított szemekkel, amíg 7-7-8 szem marad, a következő szemet fordítottan leemeljük, 1 fordított, a leemelt szemen a lekötött szemet áthúzzuk, megfordítjuk a munkát.
3. sor (= színe): Kössünk, sima szemekkel, amíg 6-6-7 szem marad, a következő szemet simán leemeljük, 1 sima, a leemelt szemen a lekötött szemet áthúzzuk, megfordítjuk a munkát.
4. sor (= visszája): Kössünk fordított szemekkel, amíg 6-6-7 szem marad, a következő szemet fordítottan leemeljük, 1 fordított, a leemelt szemen a lekötött szemet áthúzzuk, megfordítjuk a munkát.
Folytassuk a fogyasztást a fenti módon, mindig egy szemmel kevesebbel a fogyasztás előtt, amíg 12-14-14 szem marad a kötőtűn.

JAVASLAT A FOGYASZTÁSHOZ:
Kössünk, amíg 2 szem marad a kötőtűn, 2 szemet simán összekötünk, majd két szemet csavartan összekötünk.
--------------------------------------------------

ZOKNI:
Körben kötjük a kéthegyű kötőtűkészleten.
A kezdéshez szedjünk fel 64-64-68 szemet a 2,5 mm-es kéthegyű kötőtűkre, a rubinpiros fonallal. Kössük a bordás mintát (2 sima/2 fordított) 4 cm-ig. Váltsunk a 3,5 mm-es kötőtű készletre, és kössünk egy kört, MIKÖZBEN 4-4-8 szemet egyenletesen elosztva fogyasztunk =-60-60-60 szem. Ezután Folytassuk a minta kötését az A.1-es ábra mintájának megfelelően.
NE FELEDKEZZÜNK MEG A KÖTÉS MEGFELELŐ SZOROSSÁGÁRÓL!
UGYANAKKOR a mintában a nyíllal jelölt körben egyenletesen elosztva fogyasszunk 3 szemet = 57 szem. Folytassuk a minta kötését.
A mintában B nyíllal jelölt körben fogyasszunk 1 szemet = 56 szem.
Amikor az A.1-es ábra mintáját megkötöttük, a darab körülbelül 22 cm-es. Folyassuk körben kötve, harisnyakötéssel, szürke fonallal, UGYANAKKOR az első körben egyenletesen elosztva fogyasszunk 8-4-0 szemet = 48-52-56 szem.
Amikor a darab 23-24-25 cm-es, tartsuk az első 12-13-14 szemet a kötőtűn a sarokrészhez, és tegyük a következő 24-26-28 szemet szemtartóra (= a láb felső része) (MEGJEGYZÉS: a szemeket kössük le, mielőtt a szemtartóra tesszük!), és tartsuk az utolsó 12-13-14 szemet is a tűn a sarokhoz.
Folytassuk a kötést harisnyakötéssel, oda-vissza a sarok 24-26-28 szemén 5-5½-6 cm-ig. Tegyünk egy jelölőt a sor közepére. A darabot ezentúl innen mérjük.
Ezután kössük meg a SAROK FOGYASZTÁSÁT - lásd a fenti magyarázatot.
A sarok fogyasztása után szedjünk fel 11-12-13 szemet a sarok mindkét oldalán, csúsztassuk a 24-26-28 szemet a szemtartóról vissza a kötőtűre = 58-64-68 szem. Illesszünk a lábfej felső részének 24-26-28 szeme mellé egy-egy jelölőt. Folytassuk a kötést harisnyakötéssel körben, UGYANAKKOR mindkét oldalon a következő módon fogyasszunk: a lábfej felső részén a jelölő előtti két szemet kössük össze simán, majd a következő jelölő utáni két szemet csavartan.
Ismételjük meg a FOGYASZTÁST minden második sorban még 6-7-7 alkalommal (összesen 7-8-8 alkalommal) = 44-48-52 szem van a kötőtűn. Vegyük ki a két jelölőt a kötésből.
Amikor a darabunk 18-20-22 cm a sarokrészbe tett jelölőtől (= körülbelül 4-4-5 cm marad a zokniból) tegyünk egy-egy jelölőt a két oldaláb, úgy, hogy 22-24-26 szem maradjon a lábfej felső részén és a talpon is. Folytassuk a kötést a szürke fonallal, MIKÖZBEN fogyasszunk a zokni orrához a jelölők mindkét oldalán (LÁSD A TANÁCSOT A FOGYASZTÁSHOZ!). Ismételjük meg a fogyasztást minden második körben még 3-3-4 alkalommal (= összesen 4-4-5 alkalommal fogyasztottunk) = 8 szem marad a kötőtűn. Vágjuk el a fonalat, húzzuk át a megmaradt szemeken, és varrjuk el a szálat.

Ezt a mintát javítottuk.

Online frissítve: 27.01.2023
javítás az A.1 jelű diagramban.

Diagram

rubinpiros = rubinpiros
hanga = hanga
törtfehér = törtfehér
szürke = szürke
Diagram for DROPS 150-18
Kérdése van? Olvassa el a gyakran ismételt kérdések (GYIK) listáját!

A kötéspróba határozza meg a munkadarabunk végső méretét, általában 10 x 10 cm-ben mérjük. A következő módon adjuk meg: A szemek száma egymás mellett x a sorok száma egymás fölött- vagyis: 19 szem x 26 sor = 10 x 10 cm.

A kötés/horgoláspróba mindenkinél egyéni: egyesek lazábban dolgoznak, mások szorosabban. A kötéspróbán a kötő/horgolótű méretének változtatásával tudunk igazítani, ezért van az, hogy a javasolt tűméretet csak ajánlásnak szánjuk! A kötő/horgolótű méretének ellenőrzésével, esetleges cseréjével tudjuk biztosítani, hogy a SAJÁT kötéspróbánk megfeleljen a mintában megadottnak. Ha a mintában megadott kötés/horgoláspróbától eltérünk, a felhasznált fonalmennyisége változhat, és a kész darabunk mérete is eltérő lesz a mint a mintában megadott.

A szükséges fonalmennyiséget grammban adjuk meg, például: 450 gramm. Ahhoz, hogy ki tudjuk számolni, hány gombolyagra lesz szükségünk, tudnunk kell hány gramm fonal van egy-egy gombolyagban (ez általában 25 gramm, 50 gramm vagy 100 gramm). Ezt az adatot megtudhatjuk, ha az oldalainkon az adott fonaltípusra kattintunk. A minta elkészítéséhez szükséges fonalmennyiséget osszuk el az egy-egy gombolyagban található fonalmennyiségével, Például, ha egy gombolyagban 50 gramm fonal van, akkor így számolunk: 450/50 = 9, vagyis 9 gombolyagra lesz szükségünk.

Amikor egy adott fonalat egy másikra cserélünk az a legfontosabb, hogy a kötés/horgoláspróba ugyanaz maradjon, így az elkészült darabunk mérete akkora lesz, mint a mintában található mintarajz méretei. Könnyebben tarthatjuk be a megadott kötés/horgoláspróbát, ha ugyanabból a fonalcsoportból használunk másik fonalat. Egy vastagabb fonal kötéspróbáját több szál, vékonyabb fonal összefogásával is elérhetjük. . Kérjük, próbálja ki a fonal-átváltónkat.r.Javasoljuk hogy mindig készítsen próbadarabot!.

Kérjük, ne feledje: mivel minden fonalunk más-más tulajdonságú, fonalváltásnál előfordulhat, hogy az elkészült darab a fotón látottól eltérő lesz.

A fonalakat vastagságuk, és a velük elérhető kötéspróba szerint csoportokba rendeztük, így könnyebben találhat mintát a kedvenc fonalához. Vagy könnyebben találhat egy mintához fonal-alternatívákat. Az ugyanabban a fonalcsoportban levő fonalak hasonló kötéspróbát adnak, így egymással behelyettesíthetőek. Azonban, ettől függetlenül a minőségük, a struktúrájuk eltérő, így az elkészült darab különleges és egyedi lesz. Az egyes fonalcsoportok áttekintéséhez kattintson ide!.

A fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 26 -23 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

B fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 22 -20 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

C fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 19 -16 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

D fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 15 -12 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

E fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 11 -9 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

E fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 8 -5,5 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

Amennyiben több szál fonalat összefogva szeretne dolgozni, ehhez a következőket érdemes tudni: A C fonalcsoport 1 szálával hasonló kötéspróbát tudunk készíteni, mint az A. fonalcsoport 2 szálát összefogva, Az A fonalcsoportból tehát bármely fonalból 2 szálat, vagy bármely 2 fonalból 1-1 szálat összefogva megfelel a C fonal 1-1 szálának, ezt a mintákban így jeleztük: A + A = C.

Az alábbiakban áttekintjük, hogyan működnek a fonalaink, ha 1 szálnál többel dolgozunk:

2 szál az A fonalcsoportból megfelel a C fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A + A = C

3 szál az A fonalcsoportból megfelel a D fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A+A+A = D

4 szál az A fonalcsoportból megfelel az E fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A + A+A+A = D

8 szál az A fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A+A+A+A +A+A+A+A = F

2 szál az B fonalcsoportból megfelel a D fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: B+B =D

2 szál a C fonalcsoportból megfelel az E fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: C+C = E

4 szál a C fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: C+C+C+C = F

2 szál az E fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: E+E= F

A fonalak ilyen cseréjével új minőségeket, új struktúrákat érhetünk el, a választott kombinációktól függően. Kifejlesztettünk egy fonal-kalkulátort, amivel kiszámolhatja, mennyi fonalra van szüksége, ha 1 szál fonal helyett 2 vagy több szál kombinációját választja. A kalkulátorhoz a linket minden minta oldalán megtalálja. Ne feledje, hogy a megadott kötéspróba határozza meg, melyik fonalakat használhatjuk. Feltétlenül készítsünk próbadarabot a választott fonalkombinációval, és ellenőrizzük, hogy be tudjuk-e tartani a megfelelő kötéspróbát.

Minden mintánk tetején talál linket a fonal-átváltónkhoz, ami segítséget nyújt, ha a mintában megadottól eltérő fonalat szeretne használni. A cserélni kívánt fonalat, a méretünkhöz szükséges fonalmennyiséget és a szálak számát megadva, a fonal átváltó megadja, milyen más, hasonló kötéspróbát adó lehetőségek közül választhat. Azt is megmondja, hogy az új típusból milyen mennyiségre van szükség, és kell-e több szálat használnunk egyszerre. A legtöbb gombolyagunk 50 grammos (némelyik 25 vagy 100 grammos).

Ha a mintában több színt használunk, minden színt külön ki kell számolnunk. Ugyanígy, ha a mintát több, különböző típusú fonalból készítjük (például 1 szál Alpaca és 1 szál Kid Silk fonalból), akkor mindegyikhez külön-külön kell alternatívát keresnünk.

Mivel a különböző fonalak tulajdonságai, struktúrája eltér, úgy  döntöttünk, hogy a mintáinkban megtartjuk azt az eredeti fonalat, amihez az adott mintát terveztük. Ugyanakkor, a most is elérhető fonalaink között könnyen találhat megfelelő alternatívát, ha a fonal-átváltónkat használja, vagy ugyanabból a fonalcsoportból választ ma is gyártott típust.

Az is előfordulhat, hogy egy-egy kereskedőnél még van a már nem gyártott fonalból készlet, vagy valakinek a saját készleteiben lapul olyan gombolyag, amihez szeretne mintát találni.

The a fonal átváltó segít alternatív fonalat keresni és kiszámolni az új típusból szükséges fonalmennyiséget.

Ha úgy gondolja, nehéz eldönteni, melyik méretet készítse, jó ötlet, ha megmér egy hasonló típusú, már meglevő, kényelmes darabot, aminek a méretét jónak találja, és ennek a darabnak a méreteit összehasonlítja a diagramon megadott méretekkel.

A rajzot a méretekkel a minták alján találja..

Nézze meg a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a méretrajzot?

A mintákban megadott tűméret csak javaslat, a fontos, hogy a megadott kötés/ horgoláspróbát tartani tudjuk. Mivel mindenki más kötéspróbával dolgozik, előfordulhat, hogy más méretű tűvel kell dolgoznunk, hogy a minta kötés/horgoláspróbáját be tudjuk tartani- akár 1-2 mérettel kisebb vagy nagyobb kötőtűre is szükség lehet, hogy a megfelelő kötés/horgoláspróbát elérjük. Ezért azt tanácsoljuk mindig készítsen próbadarabot.

Ha a mintában megadottól eltérő kötés/horgoláspróbával dolgozik, az elkészült darab méretei eltérhetnek a méretrajzon megadottaktól.

Olvassa el a következő DROPS leckét: Hogyan mérjük a kötés/horgoláspróbát?

Olvassa el a következő DROPS leckét: Hogyan készítsünk próbadarabot a kötéspróba ellenőrzéséhez?

Ha egy darabot fentről lefelé haladva készít, lehetősége lesz arra, hogy rugalmasabban kezelje a mintát, és a saját alkatára, méreteire igazítsa. Például könnyebb munka közben felpróbálni a darabot, és a vállrész hosszán változtatni.

A mintaleírások minden lépést elmagyaráznak, a megfelelő sorrendben. A diagramokat a kötés irányénak megfelelően adjuk meg, és a szokásos módon olvassuk őket.

A diagram minden sort/kört és minden szemet a színe oldal (SZO) felől nézve mutat jobbról balra. 1 négyzet = 1 szem.

Amikor oda-vissza haladva (síkban) dolgozunk, minden 2. sort a színe oldal felől, minden 2. sort pedig a fonákoldal felől kötünk, ezért a diagramot át kell fordítanunk: balról jobbra haladva olvassuk, a sima szemeket fordított szemekkel kötjük, a fordított szemeket sima szemként, stb.

Amikor körbenhaladva dolgozunk, minden kört a színe oldal felől kötünk, és minden körben jobbról balra haladva dolgozunk.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a kötésminták diagramjait?

A diagram minden sort/kört és minden szemet a színe oldal felől ábrázol. Alulról felfelé, jobbról balra haladva olvassuk.

Amikor oda-vissza haladva dolgozunk, minden 2. sort a színe oldal felől készítünk, jobbról balra haladba, és minden 2. sort a fonákoldal feéá, ekkor a diagramot balról jobbra haladva kell olvasnunk.

Amikor körben haladva dolgozunk, a diagramminden sorát a színe oldal felől köjük, a diagramot jobbról balra haladva olvassuk.

Amikor kör alakban dolgozunk, a darab közepén kezdünk, és onnan kifelé haladunk, az óra járásával ellentétes irányban, sorról sorra.

A sorok általában adott számú láncszemmel kezdődnek (a következő szem magasságának megfelelően), ezt vagy belerajzoljuk a diagramba, vagy elmagyarázzuk a mintában.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a horgolási diagramokat?

ha egy körben/ sorban egymás mellett több, különböző diagram mintáját készítjük, a mintaleírásban gyakran ezt látjuk: "kössük az A.1 jelű mintát, A.2, A.3 jelű mintát összesen 0-0-2-3-4 alkalommal." Ez azt jelenti, hogy elkészítjük az A.1 jelű mintát egyszer, majd az A.2 jelű mintát egyszer, az A.3 jelű mintát ismételjük egymás mellett annyiszor, amennyit a minta a méretünkben megad, ebben az esetben: S méretben = 0 alkalommal, M méretben = 0 alkalommal, L méretben = 2 alkalommal, XL méretben = 3 alkalommal és XXL méretben = 4 alkalommal.

A diagramokat a szokásos módon készítjük: Az A.1 jelű minta első sorával kezdünk, utána az A.2 jelű minta első sorát készítjük, stb.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a kötésminta diagramokat?

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a horgolásminták diagramjait?

A darabok teljes szélessége (csuklótól csuklóig) a nagyobb méretekben nagyobb lesz, annak ellenére, hogy magukat az ujjakat rövidebbre készítjük. A nagyobb méretek válla szélesebb, az ujjak felső íve hosszabb, így minden méretben jól illenek az adott alkatra.

A méretrajz adatokat tartalmas a darab teljes hosszáról. Ha ez egy pulóver, vagy kardigán, a hosszát a váll legmagasabb, a nyakkivágáshoz legközelebb eső, pontjától mérjük, a darabon egyenesen lefelé. NEM a vállcsúcstól. Ugyanígy a vállrészek hosszát is a váll legmagasabb pontjától mérjük addig a pontig, ahol szétválik a testre és a két ujjára.

Egy kardigán hosszát, soha nem a gomboláspántján mérjük (kivéve, ha ezt a minta külön kiemeli), A kardigán hosszát mindig a pánt mellett mérjük.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a méretrajzot?

A diagramok mintáját gyakran ismételjük egymás mellett vagy egymás fölött. 1 ismétlés, amit a diagram rajzán látunk. Ha a minta azt mondja, készítsünk 5 ismétlést egymás mellett a körben az A.1 jelű mintából, akkor az A.1 jelű minta szemeit 5 alkalommal ismételjük egymás után/egymás mellett a körben. Ha a minta azt mondja, ismételjük az A.1 jelű minta sorait 2 alkalommal egymás fölött, akkor elkészítjük egymás fölött a minta sorait egyszer, majd elölről kezdjük, és újra elkészítjük a minta sorait még egyszer..

A láncszemek (lsz-ek) valamivel keskenyebbek, mint a több szem, így ahhoz, hogy elkerüljük, hogy a kezdőszélünk túl szoros legyen, a kezdőszélen több lsz-t horgolunk. A szemek számát a következő sorban a mintarajz méreteinek és a mintának megfelelően igazítjuk.

A bordásminta rugalmasabb, és pl. a harisnyakötéshez képest kissé összehúzódik. A bordásminta előtti szaporítással elkerülhetjük, hogy a testrész és a bordásmintás szegély között látható különbség legyen.

A leláncolást könnyen készíthetjük túl szorosra. Ha a leláncolás közben rendszeres közönként ráhajtást iktatunk be, amint rendes szemként leláncolunk, elkerülhetjük, hogy a leláncolt szélünk túl szoros legyen..

Nézzük meg a következő DROPS videót: Hogyan lándoljunk le ráhajtásokkal (rh-sokkal)?

Egyenletesen szaporíthatunk vagy fogyaszthatunk, ha felváltva kell például minden 3. és minden 4. sorban/körben szaporítanunk/fogyasztanunk. Ezt úgy csináljuk: két sort készítünk, a harmadik sorban szaporítunk, készítünk újabb 3 sort és a 4. sorban szaporítunk, majd ismételjük a fentieket, amíg minden szaporítást elkészítettünk.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Szaporítsunk vagy fogyasszunk 1 szemet felváltva minden 3. és 4. sorban .

Ha valaki oda-vissza haladva helyett körben szeret kötni, természetesen módosíthatja a mintát. Az eleje közepéhez a felvágáshoz (a steek-hez) szemeket kell adnunk általában 5 szemet). Amikor alapesetben (oda-vissza haladva) megfordulnánk, egyszerűen tovább kötünk, lekötjük a steek szemeit, és körben haladva folytatjuk. Végül a steek szemei közepén elvágjuk a darabot, szemeket szedünk fel a pántokhoz, és eltakarjuk a vágott széleket.

Nézzük meg a következő DROPS videót: Hogyan kötjük és vágjuk fel a steek szemeit?

Ha a körben haladva helyett inkább oda-vissza haladva szeretnénk egy darabot kötni, természetesen módosíthatjuk a mintát, és a darabokat külön-külön készítjük el, majd végül összevarrjuk. A testrész szemeinek számát osszuk el kettővel, adjunk hozzá mindét oldalon 1-1 szélszemet (az összevarráshoz), és az eleje és háta darabot kössük meg külön-külön.

Olvassuke l a következő DROPS leckét:: Tudok körkötőtűre iírt mintát egyenes kötőtűre adaptálni?

A mintaismétlések a különböző méretekben eltérhetnek, hogy végül a megfelelő arányokat és méreteket kapjuk. Ha nem pontosan ugyanazt a méretet kötjük, mint ami a fotón van, néhány apró részletben kissé eltérhet a saját méretünkben készített darab. A mintákat gondosan dolgozzuk ki és igazítjuk, hogy minden méretben hasonló hatást érjünk el.

Ügyeljünk arra, hogy a méretünknek megfelelő leírást kövessük!

ha találtunk egy női mértekben elérhető darabot, ami tetszik, nem túl bonyolult átalakítani férfi méretre. A legnagyobb különbség az ujjak és a test hossza lesz. Kezdjük azzal a mérettel, amelynek a mellbősége megfelel. A hozzáadott hosszakat akkor kötjük, mielőtt a karöltőhöz vagy az ujjak felső ívéhez elkezdjük a fogyasztásokat. Ha a mintát fentről lefelé haladva készítjük, a plusz hosszt közvetlenül a karöltők kialakítása után adjuk a testhez, az ujjához pedig az első fogyasztások előtt..

A szükséges fonalmennyiség attól függ, mennyit adtuk hozzá a hosszakhoz, de jobb, ha egy gombolyaggal töbet veszünk, mintha kevesesebbet.

Alább néhány tanácsot adunk, hogyan tudja a legjobb eredményt elérni, amikor szöszösebb fonalakkal dolgozik:

1. Miután elkészítettük a darabot (mielőtt kimosnánk) alaposan rázzuk ki. MEGJEGYZÉS: Ne használjunk szösztelenítőt, boholytalanítót, kefét, stb., olyan eszközt, ami beleakadhat a szálakba.

2. Tegyük a darabot egy műanyag zsákba és a fagyasztóba. A hidegben a szálak kevésbé tapadnak egymáshoz, és a fölösleges szöszök könnyebben eltávolíthatóak lesznek.

3. Hagyjuk néhány órára a fagyasztóban, majd újra alaposan rázzuk ki..

4. A darabot a fonal címkéjén található kezelési utasítás szerint mossuk ki..

A szöszölés / bögösödés a legfinomabb szálakból készült daraboknál is előfordul. Ez a használat természetes jele, következménye, szinte lehetetlen elkerülni, és a leglátványosabb a legnagyobb kopásnak kitett területeken, a mandzsettáknál, vagy a karöltők alatt.

A szöszök, bögök eltávolításával felfrissítheti a darabját, ehhez használjon boholytalanítót, vagy szösztelenítő hengert.

Még mindig nem találta meg a választ, amire szüksége van? Görgessen lejjebb, és tegye fel kérdését, és szakembereink megpróbálnak segíteni. Ez általában 5-10 munkanapon beül megtörténik..
Addig is elolvashatja a korábban, mások által feltett kérdéseket és a válaszokat, vagy csatlakozhat a Facebook-on a DROPS Workshophoz, hogy kézimunkázó társaitól kaphasson segítséget.
Elkészítette ezt a mintát?
Akkor adja a képeihez a #dropspattern #septembersocks tageket, vagy küldje be a képet a #dropsfan galériába.

Post a comment to pattern DROPS 150-18

Szívesen vesszük, ha megosztja velünk gondolatait erről a mintáról.

Ha kérdést szeretne feltenni, ügyeljen arra, hogy a megfelelő kategóriát válassza ki, így fegyorsíthatja a válaszadás folyamatát. Það verður að merkja við svæði merktri með *.

Megjegyzések / Kérdések (36)

country flag Marie Y írta:

J\'ai un souci au niveau du rang avec la petite étoile. Il faut commencer et finir avec une croix grise ? Avec 60 mailles sur ce tour cela crée un décalage.\r\nMerci d\'avance

21.04.2025 - 16:34

A DROPS Design válasza:

Bonjour Marie Y, ce motif ne se répète pas tout le tour (il ne tombe pas juste tout le tour), autrement dit, répétez le diagramme jusqu'à la fin du tour, mais la dernière maille ne sera pas la dernière maille du motif à répéter, sur 60 mailles tricotez 4 fois les 16 m du diagramme et terminez par les 12 premières mailles = vous avez 2 croix grises du diagramme côte à côte (une au début du tour et une à la fin du tour). Bon tricot!

23.04.2025 - 08:31

country flag Monique írta:

Hallo, Ik plak: “en minder TEGELIJKERTIJD aan elke kant als volgt: brei de 2 laatste st voor de markeerder op de bovenkant van de voet samen en brei de eerste 2 st na de markeerder op de bovenkant van de voet gedraaid r samen. Herhaal dit minderen om de nld nog 6-7-7 keer (= 7-8-8 keer in totaal) = 44-48-52 st. Verwijder de 2 markeerders.”het zou beter zijn als er stond: brei de eerste 2 steken na de TWEEDE markeerder. Dus dat “2e” voorkomt een verwarring. Dank.

07.01.2024 - 22:06

country flag Caroline R írta:

Bonjour, J'ai un soucis au niveau du diagramme où vous avez mis une petite étoile noir à côté. J'ai 60 mailles, j'ai fait le rang écru mais je ne sais pas pourquoi au rang au dessus je ne fini pas le motif par 3mailles grises... Alors que le motif avant tombait juste. La petite étoile noire signifie telle quelque chose? Est ce une erreur de ma part? Vous remerciant,

20.09.2023 - 22:09

A DROPS Design válasza:

Bonjour, La flèche indique une diminution "Au tour du diagramme marqué par la flèche B, diminuer 1 m = 56 m." Il faut diminuer 1 maille à chaque repétition du motif au rang signalé par la flèche. Bon tricot!

28.09.2023 - 15:02

country flag Hetty írta:

Why have you not corrected the mistake in the pattern yet? Corinne noticed this and told you about it on the 31.10.2017 which was five years ago.

08.01.2023 - 23:49

A DROPS Design válasza:

Dear Hetty, the diagram has now been edited, thanks for reminding. Happy knitting!

27.01.2023 - 15:09

country flag Marit Leonore írta:

A.1 går ikke opp med 16m på diagrammet og 60m på pinnene;)

16.06.2022 - 21:05

country flag Nicole írta:

Wanneer je de blokjes in wit gaat breien loopt het figuur niet door. Het figuur bevat hier 16 steken. Volgens het patroon staan er 60 steken op de naald. Dit komt niet uit?

21.08.2021 - 05:20

country flag Guðrún Sigríður Þorsteinsdóttir írta:

Mynstrið gengur ekki upp í 13. umferð, þar er mynstrið 8 lykkjur og 8 gengur ekki upp í 60. Ég er ekki komin lengra en ég vona að ekki séu fleiri villur.

28.01.2021 - 16:41

country flag Le Meute írta:

Bonsoir, je réalise le Modèle chaussettes DROPS 150-18 soucis pour le talon, l'explication n'est pas très claire pour moi concernant les diminutions. Je vois diminutions talon puis diminutions? est-ce qu'il faut continuer à diminuer après les 14m restantes (taille 41/43). Les diminutions doivent elles se faire comme sur la vidéo? Merci

22.09.2020 - 20:23

A DROPS Design válasza:

Bonjour Mme Le Meute, après avoir tricoté les 4 rangs des DIMINUTIONS TALON, continuez à diminuer de chaque côté, à la fin de chaque rang jusqu'à ce qu'il vous reste 14 m sur l'aiguille - comme le montre la vidéo, quand il vous reste ces 14 m, vous continuez le pied en relevant les mailles de chaque côté du talon (cf cette vidéo à partir de 05:43 enviorn); Bon tricot!

23.09.2020 - 08:18

country flag Carlota írta:

Bonjour, Est-il possible de tricoter ces chaussettes avec des aiguilles circulaires ? Merci par avance C

03.03.2020 - 02:22

A DROPS Design válasza:

Bonjour Carlotta, tout à fait, comme tout petit ouvrage d'une circonférence inférieure à celui d'une circulaire de 40 cm, vous pouvez tricoter sur une circulaire de 80 cm en utilisant la technique dite du magic loop. Bon tricot!

03.03.2020 - 10:47

country flag MEUNIER Léone írta:

Bonjour, je voudrais tricoter ces chaussettes avec la laine LIMA mais sans le jacquard. Les côtes sont indiquées sur 4 cm mais ensuite les diminutions ou augmentations sont données en fonction du schéma de jacquard. Pourriez-vous m'indiquer à quelle hauteur en cm ou à combien de rangs je dois faire ces changements.

31.10.2019 - 15:10

A DROPS Design válasza:

Bonjour Mme Meunier, pour les tricoter en uni, suivez les indications des explications, et diminuez aux rangs indiqués dans le diagramme (comptez les rangs jusqu'aux flèches). Bon tricot!

04.11.2019 - 14:14