HORGOLÁSI TIPP A KP SORHOZ:
Minden sort 1 lsz-mel kezdj, majd horgolj minden lsz-be 1 kp-t.
FOGYASZTÁSI TIPP:
A sor mindkét oldalán fogyassz 1 kp-t a következőképpen: horgolj 1 kp-t, *a köv. szembe szúrj a tűvel, húzd fel a fonalat*, ismételd meg a ** közötti részt, hajts rá egyet a tűre, majd mind a 3 hurkon húzd át a fonalat egyszerre. Majd horgolj kp-t minden szembe, amíg 3 szem marad az előző sorból szabadon, ismételd meg a fogyasztást a köv. 2 szemen, majd az utolsó szembe horgolj egy kp-t.
SZAPORÍTÁSI TIPP:
A sor szélén lévő két szembe szaporíts oly módon, hogy 2 kp-t horgolsz a sor első és utolsó szemébe (a többi szembe pedig 1 kp-t).
LEGYEZŐMINTA:
1. SOR: 1 lsz, 1 kp a sor 1. szemébe, *ugorj át 2 szemet, 5 erp a köv. szembe, ugorj át 2 szemet, 1 kp a köv. szembe*, ismételd a ** közötti részt az egész soron át. Az utolsó szem kp legyen az előző sor utolsó szemébe, fordulj.
2. SOR: 3 lsz, 2 erp a sor 1. kp-jába, *1 kp az előző sor 5 erp-jének középső erp-jébe, 5 erp a köv. kp-ba*, ismételd a ** közötti részt az egész soron át. Befejezésként az előző sor 5 erpjének középső erp-jébe horgolj egy kp-t, 3 erp a sor utolsó kp-jába, fordulj.
3. SOR: 1 lsz, 1 kp a sor 1. erp-jébe, * 5 erp a köv. kp-ba, 1 kp az előző sor 5 erp-jének középső erp-jébe*, ismételd a ** közötti részt az egész soron át. Fejezd be a sort 1 kp-val az előző sor kezdetének 3. lsz-ébe.
BIKININADRÁG:
A nadrág elülső részénél kezdd a horgolást, és addig horgold egyben, amíg el nem éred a hátsó rész felső szegélyét.
4 mm-es tűn horgolj 45-45-51-51-51-57 lsz-et Muskat Soft fonallal.Az első sort így horgold: 1 kp a tűtől számított 3. szembe, 1 kp minden szembe végig a soron = 43-43-49-49-49-55 kp (a szemszám 6-al osztható, + 1 szem), fordítsd meg a munkát, - OLVASD EL A HORGOLÁSI TIPP A KP SORHOZ c. részt. Horgolj kp sorokat oda-vissza, minden szembe 1 kp-t. EZZEL EGY IDŐBEN fogyassz 1 kp-t mindkét oldalon minden sorban összesen 0-0-6-6-6-12-szor, majd minden 2. sorban 15-15-12-12-12-9-szer – OLVASD EL A FOGYASZTÁSI TIPPET = 13 kp minden méretben (a ruhadarab itt körülbelül 15 cm-es). Folytasd a munkát kp sorokkal, minden szembe 1 kp-t horgolva. Amikor a ruhadarab 19-20-21-22-23-24 cmes, kezdj hozzá a hátsó részhez, és mostantól innen mérd a munkát.Szaporíts 1 kp-t mindkét oldalon – OLVASD EL A SZAPORÍTÁSI TIPPET. Folytasd a szaporítást mindkét oldalon minden második sorban összesen 3x, minden méretben, majd szaporíts minden sorban 8-8-10-10-10-10-szer, majd végül megint minden második sorban 13-13-14-14-14-17-szer = 61-61-67-67-67-73 kp (a szemek száma osztható 6-al, + 1 szem). Folytasd kp sorokkal, minden kp-ba dolgozva, amíg el nem éri a 23-24-25-26-27-28 cm-t. Ne vágd el a fonalat.
KAGYLÓS SZÉL ÉS MEGKÖTŐ:
Horgold az 1-3. SORT KAGYLÓMINTÁVAL – lásd a magyarázatot fentebb, ne vágd el a fonalat. Ezt követően horgold meg a megkötőket, a következők szerint: 2 lsz, horgolj egy kp-t az első lsz-be, *1 lsz, 1 kp az előző kp-ba*, ismételd a ** közötti részt amíg a megkötő el nem éri a körülbelül 30-40 cm hosszúságot. Dolgozd el a fonalat. Horgolj egy másik megkötőt is ugyanígy, és rögzítsd a kagylós szél másik oldalához.
Horgolj kagylós szélt és megkötőket a bikinialsó elülső oldalára is.
BIKINIFELSŐ:
2 darabban készül.
3 lsz 4 mm-es tűvel Muskat Soft fonalból, és kapcsold össze gyűrűvé hp-val az 1. lsz-hez.
1. SOR: 1 lsz, 1 kp a lsz gyűrű 1. lsz-ébe, 2 kp a lsz-gyűrű mind a 2 köv. lsz-ébe (=6 kp), tégy be szemjelölőt, és ahogy haladsz, tedd egyre fentebb. Ez után haladj körbe-körbe horgolva, hogy ne látszódjon a sor kezdete.
2. SOR: * 2 kp az első 2 kp mindegyikébe, 1 lsz*, ismételd a ** közötti részt 3-szor (=4 kp, köztük 1 lsz).
3. SOR: * 1 kp az első 4 kp mindegyikébe, a köv. lsz-be horgolj 1 kp-t + 1 lsz-et (=1 sarok) + 1 kp*, ismételd a ** közötti részt 3-szor (így 3 sarkot kapsz, köztük 6 kp).
4. SOR: 1 kp minden kp-ba, a sarkokban lévő lsz-be horgolj 1 kp-t + 1 lsz-et + 1 kp-t (így a sarkok között 8 kp van).
5. SOR: 1 kp minden kp-ba, a sarkokban lévő lsz-be horgolj 1 kp-t + 1 lsz-et + 1 kp-t (így a sarkok között 10 kp van).
Így folytasd a szaporítást amíg a ruhadarab el nem éri a kb.8-8½-9-9½-10-10½ cm-es nagyságot, a közepétől a széléig mérve (vagy amekkorát szeretnél).
Az utolsó sort így horgold: dolgozz az előzőekben leírtak szerint kp-val, és szaporíts 2 oldalon (beleértve a 3 sarkot is), az utolsó oldalon pedig a következőek szerint haladj: 1 kp az első szembe, *1 lsz, ugord át a köv. kp-t, 1 kp a köv. szembe*, ismételd a ** közötti részt a sarokig, majd 1 hp-val csatlakozz a sor elején lévő lsz-be (=így megkapod a fűzőhöz a lyukakat). Dolgozd el a fonalat.
A másik darabot ugyanígy készítsd el.
MEGKÖTŐ:
2 lsz, horgolj egy kp-t az első lsz-be, *1 lsz, 1 kp az előző kp-ba*, ismételd a ** közötti részt amíg a megkötő el nem éri a körülbelül 110-120-140-150-160-180 cm hosszúságot. Dolgozd el a fonalat.
Fűzd át a megkötőt a két bikinifelsőn fel-le haladva a fűzőlyukakon át.
A másik megkötőt horgold meg ugyanígy, 180-185-190-195-200-210 cm hosszúra. Az egyik bikinifelsőbe fűzd be a megkötőt a tetején lévő sarokba, a visszájáról, a másik felsőrész felső sarkába pedig színéről (az így keletkezett “huroknak” a nyak hátsó részén kell elhaladnia, mikor viseljük). Kösd össze a megkötő végét a nyak hátsó részének közepén.
Hola ! Muchas gracias por estos bellos patrones. Tengo problemas interpretando cómo realizar la parte de abajo. Primero realizo la parte de abajo y después, una vez terminada , comiendo a hacer el punto abanico ?
20.08.2021 - 07:33DROPS Design answered:
Hola Yasmin, correcto, primero se trabaja la parte de abajo y después se trabaja el punto abanico y los cordones.
20.08.2021 kl. 21:23Buonasera, non capisco come infilare il cordoncino per la parte sopra dei bikini.:-(
16.07.2019 - 19:01DROPS Design answered:
Buongiorno Bettina. Per il cordino intorno al collo, deve infilare un’estremità nell’angolo in alto di una delle coppe, tira il cordino, poi infila la stessa estremità nell’angolo in alto dell’altra coppa e tira ancora il cordino. Lega le due estremità del cordino tra loro. Mette il cordino (che risulta doppio), dietro il collo come mostrato in fotografia. Buon lavoro!
16.07.2019 kl. 21:17Are the ties going to look like they are little fans? If not I think I'm doing something wrong. Love the pattern so far.
29.05.2019 - 20:05DROPS Design answered:
Dear Christina, you first work the rows 1 to 3 from fan pattern, then after last row do not cut the yarn, continue for the ties as described, ie ch 2, work 1 sc in first ch worked, * ch 1, work 1 sc in previous sc *, repeat from *-* until tie measures approx. 11 3/4"-15 3/4". Happy crocheting!
31.05.2019 kl. 08:54On the crochet bottom is it saying that in all sizes after the crochet tip there needs to have just 13 sc sts and that it should measure the correct gauge?
25.04.2019 - 14:59DROPS Design answered:
Dear Mrs Shepard, depending on the size you will crochet a different number of rows, but when all decreases are done, piece will measures approx. 15 cm and there are 13 sc remaining in all size. Remember to keep same gauge as for your swatch to keep correct measurements. Happy crocheting!
25.04.2019 kl. 16:04Bonjour ,je ne comprends pas le tour 1 . Si 1 ms + 2ms dans les 2 ms suivantes cela fait 5ms et pas 6 ?
24.04.2018 - 21:22DROPS Design answered:
Bonjour Mme Bodson, la ml du début du tour compte pour la 1ère ms = on a ainsi 6 ms. Bon crochet!
25.04.2018 kl. 09:08Nice! This I will try! :0) Thank u for all your nice patterns.
13.05.2013 - 10:16Denne likte jeg ikke!
20.01.2012 - 13:08Bellissimo! Quando avevo 15 anni non c'era ragazza in comitiva che non avesse un bikini fatto all'uncinetto. Che bello avere dei modelli da realizzare di nuovo!
19.01.2012 - 12:51Debra Malik wrote:
This is a very lovely swimsuit!! I love your patterns.
09.01.2012 - 22:18All our patterns are made by our own Drops design team.
09.01.2012 - 03:15