DROPS Children 49 · Sok-sok minta gyerekeknek
Product image DROPS Muskat yarn
DROPS Muskat
100% pamut
minimum 882.00 Ft /50g
Ehhez a darabhoz, megvásárolhatja a fonalat már 8820.00Ft.

A fonalköltséget a minta legkisebb méretéhez, és a legolcsóbb fonalból számoljuk. Még jobb árat keres? Itt megtalálhatja: DROPS Deals!

DROPS AW2425
DROPS 73-5
Méretek: S/M - M/L – L/XL
Kész méretek: 92-104-118 cm

Alapanyagok: DROPS MUSKAT a Garnstudiótól
500-550-600 gramm 05 sz. világos rózsa színből

DROPS 4 mm és 4,5 mm vastag kötőtű, vagy olyan méret, amellyel a megfelelő kötéspróbát tartani tudjuk:
DROPS kéthegyű kötőtűkészlet (az övhöz), 3 mm vastag, vagy olyan méret, amellyel a megfelelő méretű próbadarabot el tudjuk készíteni.

KÖTÉSPRÓBA: 20 szem x 26 sor= 10 x 10 cm a vastagabb kötőtűn a mintával.
1 ism az 1 mintából = 7 cm széles.

-------------------------------------------------------

Választható más fonalak – Nézze meg hogyan helyettesítheti be a fonalat ITT.
A_F fonalcsoportok – Használja ugyanazt a mintát és helyettesítse be a fonalat ITT.
Fonalhasználat más, behelyettesített fonalnál – Hazsnálja a fonalátváltónkat.

-------------------------------------------------------

Ez is tetszhet még...

Product image DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% pamut
minimum 882.00 Ft /50g
Ehhez a darabhoz, megvásárolhatja a fonalat már 8820.00Ft.

A fonalköltséget a minta legkisebb méretéhez, és a legolcsóbb fonalból számoljuk. Még jobb árat keres? Itt megtalálhatja: DROPS Deals!

Mintaleírás

KÖTÉSPRÓBA: 20 szem x 26 sor= 10 x 10 cm a vastagabb kötőtűn a mintával.
1 ism az 1 mintából = 7 cm széles.

BORDÁS MINTA: * 2 sima, 4 fordított. * Ismételjük a *-* közötti részt.

Lustakötés síkban kötve (oda-vissza haladva): Minden sorban, minden szemet sima szemekkel kötünk.

MINTA: Lásd a diagramokat. A diagram a mintát a színe oldal felől mutatja. MEGJEGYZÉS: A 6. és 7. minta (a fogyasztás a nyakkivágás kialakításához) minden méretben eltér - használjuk a méretünknek megfelelő diagramot.
------------------------------------------------------------------

Eleje: A kezdéshez a kisebb kötőtűkkel lazán szedjünk fel 92-104-116 szemet. Kössünk 6 sort bord mintával, miközben mindkét oldalon a szélszemet végig lustakötéssel kötjük. Váltsunk a nagyobb körkötőtűre, és kössük az 1. jelű mintát. Ugyanakkor, az 1. sorban egyenletesen elosztva szaporítsunk 1-2-3 szemet = 93-106-119 szem (a két oldalon a szélszemeket nem kötjük az 1. mintával).
Amikor a darabunk kb 34 cm-es, és a 1. minta 1 teljes ismétlése után járunk, a köv sorban a következő módon haladunk (SZO sor): Kössünk 14 szemet harisnyakötéssel, az 1. mintát 65-78-91 szemen, és 14 szemet harisnyakötéssel. Folytassuk az 1. mintával, és harisnyakötéssel mindkét oldalon Mindkét oldalon, minden második sorban láncoljunk le szemeket a karöltő kialakításához: 4 szemet 1 alkalommal, 2 szemet 2 alkalommal, 1 szemet 3-5-5 alkalommal = 71-80-93 s szem. Folytassuk az 1. mintát és mindkét oldalon, a karöltő mellett 3-1-1 szemet harisnyakötéssel kötünk.
Amikor a darabunk kb 43 cm-es, és a 1. minta 1 teljes ismétlése után járunk, a következő sorban így haladjunk: Kössünk 3-1-1 szemet harisnyakötéssel, 13-13-26 szemet az 1. mintával, a 6A jelű mintát (használjuk a méretünknek megfelelő diagramot) 14-20-13 szemen, láncoljunk le 11-12-13 szemet a nyakkivágáshoz, a 7A jelű minta (használjuk a méretünknek megfelelő diagramot) 14-20-13 szemen. Kössünk 13-13-26 szemet az 1. mintával, és 3-1-1 szemet harisnyakötéssel. A nyakkivágást a 6A ás 7A jelű minták szerint alakítjuk ki.
Miután minden fogy és szap -t elkészítettünk a karöltő és a nyakkivágás kialakításához, 23-27-33 szem marad a kötőtűn mindkét vállrészhez. Folytassuk a 6B és 7B jelű mintákkal 7-13-6 szemen a teljes méretig, a többi szemet a korábbiak szerint folytatjuk. Amikor a darabunk 54-56-58 cm-es láncoljuk le a szemeket.

HÁTA: Ugyanúgy kezdjük, és készítjük, mint az elejét. Az elejéhez hasonló módon láncoljunk le szemeket, a karöltő kialakításához, majd kössünk tovább, amíg a darabunk 52-54-56 cm-es lesz, majd láncoljuk le a középső 23-24-25 szemet a nyakkivágás kialakításához és a két vállrészt külön-külön fejezzük be. A köv sorban, láncoljunk le további 1 szemet a nyakkivágás mellett = 23-27-33 szem marad an kötőtűn a vállhoz. Amikor a darabunk 54-56-58 cm-es láncoljuk le a szemeket.

Ujja: A kezdéshez a kisebb kötőtűkkel lazán szedjünk fel 56-56-56 szemet. Kössünk bord mintával 10 cm-t miközben mindkét oldalon a szélszemet végig lustakötéssel kötjük. Váltsunk a nagyobb kötőtűre, és folyt a köv módon: Kössünk 2 szemet harisnyakötéssel, az 1. mintát 52 szemen, és 2 szemet harisnyakötéssel. Amikor a darabunk 12 cm-es a jelölő mindkét oldalán szaporítsunk 1-1 szemet 10-14-18 alkalommal:
Az S / M méretben: minden 10. sorban.
Az M / L méretben: felváltva minden 6. és 7. sorban.
Az XL méretben: felváltva minden 4. és 5. sorban.
= 65-7176-84-92-95 szem- az új szemeket harisnyakötéssel kötjük. Amikor az ujja 50-48-46 -es, az ujja felső ívének a kialakításához láncoljunk le szemeket minden második sorban a következő módon: (a mintában ne készítsünk rh-t, akkor sem, ha szemeket kötünk össze): 4 szemet 1 alkalommal, 2 szemet 4-5-5-4 alkalommal, 1 szemet 2-2-1 alkalommal, majd láncoljunk le 2 szemet mindkét oldalon, amíg a darabunk 58-57-55 cm-es. Láncoljunk le 4 szemet mindkét oldalon 1 alkalommal. Amikor a darabunk kb 59-58-56 cm-es láncoljuk le a szemeket.

ÖSSZEÁLLÍTÁS: Varrjuk össze a jobboldali vállvarrást.
A nyakkivágás szegélye: Szedjünk fel kb 80-90 szemet a nyakkivágás körül a kisebb körkötőtűre. Kössünk 4 sort lustakötéssel, majd lazán láncoljuk le a szemeket. Varrjuk össze a bal vállvarrást, és a nyakkivágás szegélyét. Varrjuk össze két ujja alsó varrásait és az oldalvarrásokat a szélszem mellett.
ÖV: A kezdéshez szedjünk fel 7 szemet 1 kéthegyű kötőtűre. Kössünk 1 sort S szemekkel. * toljuk át a szemeket a kötőtű jobboldalára, anélkül, hogy megfordítanák, húzzuk a fonalat szorosra, és uazon az oldalon, mint az előző sor, kössünk 1 sort S szemekkel. * . Ismételjük a *-* közötti részt. A legszebb eredményt úgy kapjuk, ha a fonalat meghúzzuk, amikor a szemeket a kötőtűn áttoljuk. Amikor a darabunk körülbelül 120-150 cm-es, lazán láncoljuk le a szemeket.

Diagram

Harisnyakötés/ sima szem (a színe oldal felől) = Harisnyakötés/ sima szem (a színe oldal felől)
rh- ráhajtás = rh- ráhajtás
2 szemet simán összekötünk = 2 szemet simán összekötünk
Egy szemet simán leemelünk, egy sima, és a leemelt szemet az lekötött szemen áthúzzuk = Egy szemet simán leemelünk, egy sima, és a leemelt szemet az lekötött szemen áthúzzuk
Diagram for DROPS 73-5
Diagram for DROPS 73-5
Diagram for DROPS 73-5
Diagram for DROPS 73-5
Diagram for DROPS 73-5
Kérdése van? Olvassa el a gyakran ismételt kérdések (GYIK) listáját!

A kötéspróba határozza meg a munkadarabunk végső méretét, általában 10 x 10 cm-ben mérjük. A következő módon adjuk meg: A szemek száma egymás mellett x a sorok száma egymás fölött- vagyis: 19 szem x 26 sor = 10 x 10 cm.

A kötés/horgoláspróba mindenkinél egyéni: egyesek lazábban dolgoznak, mások szorosabban. A kötéspróbán a kötő/horgolótű méretének változtatásával tudunk igazítani, ezért van az, hogy a javasolt tűméretet csak ajánlásnak szánjuk! A kötő/horgolótű méretének ellenőrzésével, esetleges cseréjével tudjuk biztosítani, hogy a SAJÁT kötéspróbánk megfeleljen a mintában megadottnak. Ha a mintában megadott kötés/horgoláspróbától eltérünk, a felhasznált fonalmennyisége változhat, és a kész darabunk mérete is eltérő lesz a mint a mintában megadott.

A szükséges fonalmennyiséget grammban adjuk meg, például: 450 gramm. Ahhoz, hogy ki tudjuk számolni, hány gombolyagra lesz szükségünk, tudnunk kell hány gramm fonal van egy-egy gombolyagban (ez általában 25 gramm, 50 gramm vagy 100 gramm). Ezt az adatot megtudhatjuk, ha az oldalainkon az adott fonaltípusra kattintunk. A minta elkészítéséhez szükséges fonalmennyiséget osszuk el az egy-egy gombolyagban található fonalmennyiségével, Például, ha egy gombolyagban 50 gramm fonal van, akkor így számolunk: 450/50 = 9, vagyis 9 gombolyagra lesz szükségünk.

Amikor egy adott fonalat egy másikra cserélünk az a legfontosabb, hogy a kötés/horgoláspróba ugyanaz maradjon, így az elkészült darabunk mérete akkora lesz, mint a mintában található mintarajz méretei. Könnyebben tarthatjuk be a megadott kötés/horgoláspróbát, ha ugyanabból a fonalcsoportból használunk másik fonalat. Egy vastagabb fonal kötéspróbáját több szál, vékonyabb fonal összefogásával is elérhetjük. . Kérjük, próbálja ki a fonal-átváltónkat.r.Javasoljuk hogy mindig készítsen próbadarabot!.

Kérjük, ne feledje: mivel minden fonalunk más-más tulajdonságú, fonalváltásnál előfordulhat, hogy az elkészült darab a fotón látottól eltérő lesz.

A fonalakat vastagságuk, és a velük elérhető kötéspróba szerint csoportokba rendeztük, így könnyebben találhat mintát a kedvenc fonalához. Vagy könnyebben találhat egy mintához fonal-alternatívákat. Az ugyanabban a fonalcsoportban levő fonalak hasonló kötéspróbát adnak, így egymással behelyettesíthetőek. Azonban, ettől függetlenül a minőségük, a struktúrájuk eltérő, így az elkészült darab különleges és egyedi lesz. Az egyes fonalcsoportok áttekintéséhez kattintson ide!.

A fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 26 -23 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

B fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 22 -20 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

C fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 19 -16 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

D fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 15 -12 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

E fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 11 -9 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

E fonalcsoport = a csoporton belül minden fonallal 8 -5,5 szemet tudunk 10 cm-en kötni.

Amennyiben több szál fonalat összefogva szeretne dolgozni, ehhez a következőket érdemes tudni: A C fonalcsoport 1 szálával hasonló kötéspróbát tudunk készíteni, mint az A. fonalcsoport 2 szálát összefogva, Az A fonalcsoportból tehát bármely fonalból 2 szálat, vagy bármely 2 fonalból 1-1 szálat összefogva megfelel a C fonal 1-1 szálának, ezt a mintákban így jeleztük: A + A = C.

Az alábbiakban áttekintjük, hogyan működnek a fonalaink, ha 1 szálnál többel dolgozunk:

2 szál az A fonalcsoportból megfelel a C fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A + A = C

3 szál az A fonalcsoportból megfelel a D fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A+A+A = D

4 szál az A fonalcsoportból megfelel az E fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A + A+A+A = D

8 szál az A fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: A+A+A+A +A+A+A+A = F

2 szál az B fonalcsoportból megfelel a D fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: B+B =D

2 szál a C fonalcsoportból megfelel az E fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: C+C = E

4 szál a C fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: C+C+C+C = F

2 szál az E fonalcsoportból megfelel az F fonalcsoport 1 szálának. Ezt a mintában így jeleztük: E+E= F

A fonalak ilyen cseréjével új minőségeket, új struktúrákat érhetünk el, a választott kombinációktól függően. Kifejlesztettünk egy fonal-kalkulátort, amivel kiszámolhatja, mennyi fonalra van szüksége, ha 1 szál fonal helyett 2 vagy több szál kombinációját választja. A kalkulátorhoz a linket minden minta oldalán megtalálja. Ne feledje, hogy a megadott kötéspróba határozza meg, melyik fonalakat használhatjuk. Feltétlenül készítsünk próbadarabot a választott fonalkombinációval, és ellenőrizzük, hogy be tudjuk-e tartani a megfelelő kötéspróbát.

Minden mintánk tetején talál linket a fonal-átváltónkhoz, ami segítséget nyújt, ha a mintában megadottól eltérő fonalat szeretne használni. A cserélni kívánt fonalat, a méretünkhöz szükséges fonalmennyiséget és a szálak számát megadva, a fonal átváltó megadja, milyen más, hasonló kötéspróbát adó lehetőségek közül választhat. Azt is megmondja, hogy az új típusból milyen mennyiségre van szükség, és kell-e több szálat használnunk egyszerre. A legtöbb gombolyagunk 50 grammos (némelyik 25 vagy 100 grammos).

Ha a mintában több színt használunk, minden színt külön ki kell számolnunk. Ugyanígy, ha a mintát több, különböző típusú fonalból készítjük (például 1 szál Alpaca és 1 szál Kid Silk fonalból), akkor mindegyikhez külön-külön kell alternatívát keresnünk.

Mivel a különböző fonalak tulajdonságai, struktúrája eltér, úgy  döntöttünk, hogy a mintáinkban megtartjuk azt az eredeti fonalat, amihez az adott mintát terveztük. Ugyanakkor, a most is elérhető fonalaink között könnyen találhat megfelelő alternatívát, ha a fonal-átváltónkat használja, vagy ugyanabból a fonalcsoportból választ ma is gyártott típust.

Az is előfordulhat, hogy egy-egy kereskedőnél még van a már nem gyártott fonalból készlet, vagy valakinek a saját készleteiben lapul olyan gombolyag, amihez szeretne mintát találni.

The a fonal átváltó segít alternatív fonalat keresni és kiszámolni az új típusból szükséges fonalmennyiséget.

Ha úgy gondolja, nehéz eldönteni, melyik méretet készítse, jó ötlet, ha megmér egy hasonló típusú, már meglevő, kényelmes darabot, aminek a méretét jónak találja, és ennek a darabnak a méreteit összehasonlítja a diagramon megadott méretekkel.

A rajzot a méretekkel a minták alján találja..

Nézze meg a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a méretrajzot?

A mintákban megadott tűméret csak javaslat, a fontos, hogy a megadott kötés/ horgoláspróbát tartani tudjuk. Mivel mindenki más kötéspróbával dolgozik, előfordulhat, hogy más méretű tűvel kell dolgoznunk, hogy a minta kötés/horgoláspróbáját be tudjuk tartani- akár 1-2 mérettel kisebb vagy nagyobb kötőtűre is szükség lehet, hogy a megfelelő kötés/horgoláspróbát elérjük. Ezért azt tanácsoljuk mindig készítsen próbadarabot.

Ha a mintában megadottól eltérő kötés/horgoláspróbával dolgozik, az elkészült darab méretei eltérhetnek a méretrajzon megadottaktól.

Olvassa el a következő DROPS leckét: Hogyan mérjük a kötés/horgoláspróbát?

Olvassa el a következő DROPS leckét: Hogyan készítsünk próbadarabot a kötéspróba ellenőrzéséhez?

Ha egy darabot fentről lefelé haladva készít, lehetősége lesz arra, hogy rugalmasabban kezelje a mintát, és a saját alkatára, méreteire igazítsa. Például könnyebb munka közben felpróbálni a darabot, és a vállrész hosszán változtatni.

A mintaleírások minden lépést elmagyaráznak, a megfelelő sorrendben. A diagramokat a kötés irányénak megfelelően adjuk meg, és a szokásos módon olvassuk őket.

A diagram minden sort/kört és minden szemet a színe oldal (SZO) felől nézve mutat jobbról balra. 1 négyzet = 1 szem.

Amikor oda-vissza haladva (síkban) dolgozunk, minden 2. sort a színe oldal felől, minden 2. sort pedig a fonákoldal felől kötünk, ezért a diagramot át kell fordítanunk: balról jobbra haladva olvassuk, a sima szemeket fordított szemekkel kötjük, a fordított szemeket sima szemként, stb.

Amikor körbenhaladva dolgozunk, minden kört a színe oldal felől kötünk, és minden körben jobbról balra haladva dolgozunk.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a kötésminták diagramjait?

A diagram minden sort/kört és minden szemet a színe oldal felől ábrázol. Alulról felfelé, jobbról balra haladva olvassuk.

Amikor oda-vissza haladva dolgozunk, minden 2. sort a színe oldal felől készítünk, jobbról balra haladba, és minden 2. sort a fonákoldal feéá, ekkor a diagramot balról jobbra haladva kell olvasnunk.

Amikor körben haladva dolgozunk, a diagramminden sorát a színe oldal felől köjük, a diagramot jobbról balra haladva olvassuk.

Amikor kör alakban dolgozunk, a darab közepén kezdünk, és onnan kifelé haladunk, az óra járásával ellentétes irányban, sorról sorra.

A sorok általában adott számú láncszemmel kezdődnek (a következő szem magasságának megfelelően), ezt vagy belerajzoljuk a diagramba, vagy elmagyarázzuk a mintában.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a horgolási diagramokat?

ha egy körben/ sorban egymás mellett több, különböző diagram mintáját készítjük, a mintaleírásban gyakran ezt látjuk: "kössük az A.1 jelű mintát, A.2, A.3 jelű mintát összesen 0-0-2-3-4 alkalommal." Ez azt jelenti, hogy elkészítjük az A.1 jelű mintát egyszer, majd az A.2 jelű mintát egyszer, az A.3 jelű mintát ismételjük egymás mellett annyiszor, amennyit a minta a méretünkben megad, ebben az esetben: S méretben = 0 alkalommal, M méretben = 0 alkalommal, L méretben = 2 alkalommal, XL méretben = 3 alkalommal és XXL méretben = 4 alkalommal.

A diagramokat a szokásos módon készítjük: Az A.1 jelű minta első sorával kezdünk, utána az A.2 jelű minta első sorát készítjük, stb.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a kötésminta diagramokat?

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassam a horgolásminták diagramjait?

A darabok teljes szélessége (csuklótól csuklóig) a nagyobb méretekben nagyobb lesz, annak ellenére, hogy magukat az ujjakat rövidebbre készítjük. A nagyobb méretek válla szélesebb, az ujjak felső íve hosszabb, így minden méretben jól illenek az adott alkatra.

A méretrajz adatokat tartalmas a darab teljes hosszáról. Ha ez egy pulóver, vagy kardigán, a hosszát a váll legmagasabb, a nyakkivágáshoz legközelebb eső, pontjától mérjük, a darabon egyenesen lefelé. NEM a vállcsúcstól. Ugyanígy a vállrészek hosszát is a váll legmagasabb pontjától mérjük addig a pontig, ahol szétválik a testre és a két ujjára.

Egy kardigán hosszát, soha nem a gomboláspántján mérjük (kivéve, ha ezt a minta külön kiemeli), A kardigán hosszát mindig a pánt mellett mérjük.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Hogyan olvassuk a méretrajzot?

A diagramok mintáját gyakran ismételjük egymás mellett vagy egymás fölött. 1 ismétlés, amit a diagram rajzán látunk. Ha a minta azt mondja, készítsünk 5 ismétlést egymás mellett a körben az A.1 jelű mintából, akkor az A.1 jelű minta szemeit 5 alkalommal ismételjük egymás után/egymás mellett a körben. Ha a minta azt mondja, ismételjük az A.1 jelű minta sorait 2 alkalommal egymás fölött, akkor elkészítjük egymás fölött a minta sorait egyszer, majd elölről kezdjük, és újra elkészítjük a minta sorait még egyszer..

A láncszemek (lsz-ek) valamivel keskenyebbek, mint a több szem, így ahhoz, hogy elkerüljük, hogy a kezdőszélünk túl szoros legyen, a kezdőszélen több lsz-t horgolunk. A szemek számát a következő sorban a mintarajz méreteinek és a mintának megfelelően igazítjuk.

A bordásminta rugalmasabb, és pl. a harisnyakötéshez képest kissé összehúzódik. A bordásminta előtti szaporítással elkerülhetjük, hogy a testrész és a bordásmintás szegély között látható különbség legyen.

A leláncolást könnyen készíthetjük túl szorosra. Ha a leláncolás közben rendszeres közönként ráhajtást iktatunk be, amint rendes szemként leláncolunk, elkerülhetjük, hogy a leláncolt szélünk túl szoros legyen..

Nézzük meg a következő DROPS videót: Hogyan lándoljunk le ráhajtásokkal (rh-sokkal)?

Egyenletesen szaporíthatunk vagy fogyaszthatunk, ha felváltva kell például minden 3. és minden 4. sorban/körben szaporítanunk/fogyasztanunk. Ezt úgy csináljuk: két sort készítünk, a harmadik sorban szaporítunk, készítünk újabb 3 sort és a 4. sorban szaporítunk, majd ismételjük a fentieket, amíg minden szaporítást elkészítettünk.

Olvassuk el a következő DROPS leckét: Szaporítsunk vagy fogyasszunk 1 szemet felváltva minden 3. és 4. sorban .

Ha valaki oda-vissza haladva helyett körben szeret kötni, természetesen módosíthatja a mintát. Az eleje közepéhez a felvágáshoz (a steek-hez) szemeket kell adnunk általában 5 szemet). Amikor alapesetben (oda-vissza haladva) megfordulnánk, egyszerűen tovább kötünk, lekötjük a steek szemeit, és körben haladva folytatjuk. Végül a steek szemei közepén elvágjuk a darabot, szemeket szedünk fel a pántokhoz, és eltakarjuk a vágott széleket.

Nézzük meg a következő DROPS videót: Hogyan kötjük és vágjuk fel a steek szemeit?

Ha a körben haladva helyett inkább oda-vissza haladva szeretnénk egy darabot kötni, természetesen módosíthatjuk a mintát, és a darabokat külön-külön készítjük el, majd végül összevarrjuk. A testrész szemeinek számát osszuk el kettővel, adjunk hozzá mindét oldalon 1-1 szélszemet (az összevarráshoz), és az eleje és háta darabot kössük meg külön-külön.

Olvassuke l a következő DROPS leckét:: Tudok körkötőtűre iírt mintát egyenes kötőtűre adaptálni?

A mintaismétlések a különböző méretekben eltérhetnek, hogy végül a megfelelő arányokat és méreteket kapjuk. Ha nem pontosan ugyanazt a méretet kötjük, mint ami a fotón van, néhány apró részletben kissé eltérhet a saját méretünkben készített darab. A mintákat gondosan dolgozzuk ki és igazítjuk, hogy minden méretben hasonló hatást érjünk el.

Ügyeljünk arra, hogy a méretünknek megfelelő leírást kövessük!

ha találtunk egy női mértekben elérhető darabot, ami tetszik, nem túl bonyolult átalakítani férfi méretre. A legnagyobb különbség az ujjak és a test hossza lesz. Kezdjük azzal a mérettel, amelynek a mellbősége megfelel. A hozzáadott hosszakat akkor kötjük, mielőtt a karöltőhöz vagy az ujjak felső ívéhez elkezdjük a fogyasztásokat. Ha a mintát fentről lefelé haladva készítjük, a plusz hosszt közvetlenül a karöltők kialakítása után adjuk a testhez, az ujjához pedig az első fogyasztások előtt..

A szükséges fonalmennyiség attól függ, mennyit adtuk hozzá a hosszakhoz, de jobb, ha egy gombolyaggal töbet veszünk, mintha kevesesebbet.

Alább néhány tanácsot adunk, hogyan tudja a legjobb eredményt elérni, amikor szöszösebb fonalakkal dolgozik:

1. Miután elkészítettük a darabot (mielőtt kimosnánk) alaposan rázzuk ki. MEGJEGYZÉS: Ne használjunk szösztelenítőt, boholytalanítót, kefét, stb., olyan eszközt, ami beleakadhat a szálakba.

2. Tegyük a darabot egy műanyag zsákba és a fagyasztóba. A hidegben a szálak kevésbé tapadnak egymáshoz, és a fölösleges szöszök könnyebben eltávolíthatóak lesznek.

3. Hagyjuk néhány órára a fagyasztóban, majd újra alaposan rázzuk ki..

4. A darabot a fonal címkéjén található kezelési utasítás szerint mossuk ki..

A szöszölés / bögösödés a legfinomabb szálakból készült daraboknál is előfordul. Ez a használat természetes jele, következménye, szinte lehetetlen elkerülni, és a leglátványosabb a legnagyobb kopásnak kitett területeken, a mandzsettáknál, vagy a karöltők alatt.

A szöszök, bögök eltávolításával felfrissítheti a darabját, ehhez használjon boholytalanítót, vagy szösztelenítő hengert.

Még mindig nem találta meg a választ, amire szüksége van? Görgessen lejjebb, és tegye fel kérdését, és szakembereink megpróbálnak segíteni. Ez általában 5-10 munkanapon beül megtörténik..
Addig is elolvashatja a korábban, mások által feltett kérdéseket és a válaszokat, vagy csatlakozhat a Facebook-on a DROPS Workshophoz, hogy kézimunkázó társaitól kaphasson segítséget.

Post a comment to pattern DROPS 73-5

Szívesen vesszük, ha megosztja velünk gondolatait erről a mintáról.

Ha kérdést szeretne feltenni, ügyeljen arra, hogy a megfelelő kategóriát válassza ki, így fegyorsíthatja a válaszadás folyamatát. Það verður að merkja við svæði merktri með *.

Megjegyzések / Kérdések (36)

country flag ELENA írta:

Lo que no entiendo es no trabajar las hebras en el patrón cuando empiezas a disminuir las mangas. Disculpas estoy empezando a tejer y me gusta mucho

21.08.2024 - 21:19

country flag ELENA írta:

Perdona, tengo problema con las mangas. Ya las he deshecho 2 veces. ¿Podrías ayudarme?

21.08.2024 - 20:20

country flag Ana írta:

Elena: No falta ningún símbolo, son dos disminuciones seguidas.

11.08.2024 - 11:37

country flag ELENA írta:

Hola, falta en explicaciones del diagrama un símbolo. Por favor pueden explicarlo? Gracias

01.08.2024 - 19:31

country flag Ina írta:

Ved halsrigning foran bør det vel puttes inn en setning at hvert forstykke strikkes hver for seg opp til skulder?

04.07.2024 - 23:02

country flag Evi írta:

Hallo,ich verstehe bei der Beschreibungg des Ärmels den Satz nicht:Weiter 2 Ma abketten bis die Arbeit 55cm misst,heisst das in jeder 2. Reihe auf jeder Seite 2Ma abnehmen?

22.06.2024 - 22:50

A DROPS Design válasza:

Liebe Evi, jetzt werden Sie 2 Maschen beidseitig in jeder 2. Reihe, dh am Anfang jeder Reihe (Hin- sowie Rückreihe) abketten, bis die Ärmel 55 cm misst, beachten Sie nur, daß Sie genauso viele Maschen beidseitig abgekettet haben, damit die Armkugel symmetrisch wird. Viel Spaß beim Stricken!

24.06.2024 - 08:22

country flag Siss írta:

Holder på med 1. erme. Er det meningen at de økte maskene skal strikkes i rettmasker hele veien opp eller strikkes de i mønster på neste pinne. Blir det et glatt felt midt under ermet ?

21.03.2024 - 15:29

A DROPS Design válasza:

Hei Siss. Ja, de økte maskene strikkes i glattstrikk. Blir et glattstrikket felt under ermet. mvh DROPS Design

02.04.2024 - 13:36

country flag Sophie írta:

Hej, jag kanske tänker helt fel, men...varför börjar mönstret på M6B (storlek S/M) på avigsidan?

07.10.2023 - 21:16

A DROPS Design válasza:

Hei Sophie. Her har det nok dessverre blitt en feil når diagrammet har blitt oppdatert (nå nylig). Dette skal vi få fikset asap. Mønstret skal begynne på 2. pinne i diagram M.6B str. S/M. Tusen takk for at du gjorde oss oppmerksom på dette. mvh DROPS Design

16.10.2023 - 13:55

country flag Lynn Hanrahan írta:

Im at the end of the sleeve where i have 92 stitches on my needles. Wondering how to finish this next part.

04.05.2023 - 15:48

A DROPS Design válasza:

Hi Lynn, After the increases are finished, continue working until the sleeve measures 46 cm. Then begin casting off for the sleeve cap on each side, every 2nd row: 4 stitches once on each side, then 2 stitches 5 times on each side, 1 stitch once on each side. Then continue by casting off 2 stitches on each side every 2nd row until the sleeve measures 55 cm, cast off 4 stitches on each side. Cast off all stitches when the sleeve measures 56 cm. Hope this helps and happy knitting!

05.05.2023 - 06:51

country flag Lynn Hanrahan írta:

So do you still do the yos in pattern on sleeves

12.12.2022 - 18:19

A DROPS Design válasza:

Hi Lynn, Yes, The pattern on the sleeves is the same as on the body. Happy knitting!

13.12.2022 - 07:47