SPIESSER írta:
Très joli modèle mais impossible à réaliser ! 3 fois que j'essaie....les explications sont peu claires et malgré la video de démarrage, je me retrouve avec des mailles serrées impossibles à tricoter. merci pour votre aide
24.10.2025 - 20:41
Hrönn írta:
Góðan dag, á ég að prjóna till skiptins lykkju sem ég fitjaði upp og lykkju sem ég tek upp? Með fyrirfram þökk, Hrönn
22.10.2025 - 15:33A DROPS Design válasza:
Blessuð Hrönn. Þú prjónar fyrst lykkjurnar sem þú fitjaðir upp í upphafi, síðar koma lykkjurnar sem þú tókst upp og þá prjónar þú þær. Það er dálkur merktur Myndbönd í uppskriftinni og þar er gott kennslumyndband hvernig á að prjóna Moebius hring. Gangi þér vel.
23.10.2025 - 13:41
Mertens írta:
Je comprend pas pour faire tourner sur le devant
17.09.2025 - 18:11A DROPS Design válasza:
Bonjour Mme Mertens, dans cette vidéo, nous montrons comment monter les mailles d'un châle de ce type (pensez à bien tricoter ensuite au point de riz, dans la vidéo, on tricote en jersey. Bon tricot!
18.09.2025 - 18:14MAHE írta:
Bonjour je fait une TL combien de pelote tes je dois prendre . Merci
13.09.2025 - 10:13A DROPS Design válasza:
Bonjour, pour la taille XL: 150 g de Drops Alpaca, 3 pelotes; 100g DROPS Brushed Alpaca Silk (remplace Drops Vivaldi, qualite epuisee) - 4 pelotes. Bon tricot!
18.09.2025 - 23:31
Moreton Isabelle írta:
Franchement c'est vraiment galère ! Ça tire vraiment sur le fil de monter double rang de mailles comme ça. Et même quand le tricot fait plusieurs cm on a su mal à se rendre compte du résultat. Je pense qu'il y a d'autres technique plus simple pour faire ce cache épaule. Là c'est courage fuyons !
13.07.2025 - 19:34
Francine Hardy írta:
Est-ce possible de faire ce patron avec seulement le fil alpaga ? Si oui quel sera l'impact de ne pas le faire avec kid-silk ? Merci à l'avance
20.02.2024 - 14:12A DROPS Design válasza:
Bonjour Mme Hardy, vous pouvez remplacer Vivaldi par 2 fils Kid-Silk - cf convertisseur ou bien 2 fils Alpaca, dans ce cas vous tricoterez soit avec 1 fil Alpaca + 2 fils Kid-Silk ou bien avec 3 fils Alpaca. Bon tricot!
20.02.2024 - 15:49
Angela írta:
Why do you add so many stitches before binding off? Doesn’t that alter the k2 p2 rib pattern?
24.11.2023 - 17:03A DROPS Design válasza:
Dear Angela, since you alter only the last round it won't affect the rib pattern later on. You will simply cast off with a k2,p2,k1 pattern, so that the edge is slightly looser. Happy knitting!
26.11.2023 - 19:01
Marge írta:
Pourquoi augmenter toutes les 4 mailles sur le dernier rang ? merci pour votre réponse
25.01.2022 - 15:21A DROPS Design válasza:
Bonjour Marge, on augmente ainsi pour que la bordure en côtes ne resserre pas l'ouvrage. Bon tricot!
25.01.2022 - 16:49
Marta írta:
Posso utilizzare anche un ferro più grosso rispetto a quello del modello, per esempio un ferro n. 9? Anche in questo caso per avviare le maglie utilizzo due ferri insieme, corretto?
28.12.2021 - 16:48A DROPS Design válasza:
Buonasera Marta, deve utilizzare un numero di ferri che le permette di ottenere il campione indicato. Buon lavoro!
28.12.2021 - 17:00
Terra írta:
Я не смог воздержаться от комментариев. Идеально написано! Мой сайт erotikfoto.ru
08.12.2021 - 01:11
Sweet Siren |
|
|
|
|
DROPS 94-16 DROPS Mőbiusz sál DROPS Alpaca és Vivaldi fonalból Mőbiusz egy német matematikus volt a 18. század elején. Ő fejlesztette ki, és róla van elnevezve az a csavart szalag-gyűrű, amin ez a minta alapul.
DROPS 94-16 |
|
|
Kötéspróba: 16 szem x 20 sor az 5,5 mm-es kötőtűn a rizsmintával, a 2 fonalat összefogva = 10 x 10 cm. Rizsminta: 1. kör: * 1 S, 1 F.* Ism a *-* közötti részt a kész méretig. MEGJEGYZÉS. A szemek száma a sálon páratan lesz, azokban a körökben, akor szemeket szedünk fel a sorban, és a kendő megcsavarása miatta szemek eltolódnak, és automatikusan alakítják ki a rizsmintát. Ezért az 1. kört ismételjük végig. TANÁCSOK A KÖTÉSHEZ: 80 cm hosszú körkötőtűn kötjük. Fontos, hogy a kötőtű elég hosszú legyen, meg spirál alakban meg kell csavarnunk majd. Tanács a szemek felszedéséhez (1. ábra) (az 1-3. képeken más fonalat használtunk, mint a mintaleírásban. A szemek felszedéséhez a hosszú szabad véget kell használnunk - figyeljük meg az 1. ábrát. Amikor felszedtük a szemeket, kicsit húzzuk a fonalat szorosabbra. KENDŐ: A kendőt egy megcsavart gyűrű alakban kötjük, a darab belsejétől kifelé haladva- ez azt jelenti, hogy ugyanakkor kötünk felfelé és lefelé is. Minden méret a teljes darabra vonatközik, és nem a közepétől kifelé mérve. Hajtsuk félbe az 5,5 mm vastag körkötőtűt, és a két tűt összefogva szedjünk fel 160-176-192-208-224 szemet (a szemek száma 4-gyel osztható) 1 szál Alpaca és 1 szál Vivaldi fonalat összefogva (= 2 szállal dolgozunk)- így a kezdőszélünk nem lesz túl szoros. Vegyük ki az egyik kötőtűt, így a szemek most nagyon lazák. Minden szem alatt szedjünk fel új szemet a körveb a szemek lekötése nélkül (figyeljük meg az 1. képet és a fenti tanácsot a szemek felszedéséhez- a körben az 1. szem alatt nem szedünk fel szemet. Amikor a szemeket felszedtük a körkötőtűk, most megcsavart körben állnal - figyeljük meg a 2. ábrát. Most folytassuk a kötést rizsmintával (a kötőtű csúcsánál levő szemeket kell lekötnünk). A felszedett szemek automatikusan jönnek a kötőtű csúcsához majd). Néhány kör után a csavar látható lesz - figyeljük meg a 3. ábrát. Kössünk rizsmintával, amíg a darabunk kb 28-29-30-31-32 cm-es. Kössünk 2 s szemet a kör 1. szemébe = 320-352-384-416-448 szemünk van a kötőtűn. Folytassuk a 2 S / 2 F szemes bord mintával, amíg a bord minta kb 3 cm-es, ugyanakkor, az utolsó körben, minden 4. szembe kössünk 1 új szemet = 400-440-480-520-560 szemünk lesz a kötőtűn a körben. Amikor a darabunk körülbelül 35-36-37-38-39 cm-es lazán láncoljuk le a szemeket, a sima szemeket simán, a fordított szemeket fordítottan. |
|
![]() |
|
Elkészítette ezt a mintát?Akkor adja a képeihez a #dropspattern tageket, vagy küldje be a képet a #dropsfan galériába. Segítségre van szüksége a modell elkészítéséhez? 10 tutorial videót találhat, és egy kérdés/felelek részt, és még többet, ha a mintát megkeresi a garnstudio.com oldalán. © 1982-2025 DROPS Design A/S. Minden jog fenntartca. Ez a documentim, az összes részével védelem alatt áll. A weboldalunkon többet olvashat arról, hogy mit tehet és mit nem a mintáinkkal. |
Post a comment to pattern DROPS 94-16
Szívesen vesszük, ha megosztja velünk gondolatait erről a mintáról.
Ha kérdést szeretne feltenni, ügyeljen arra, hogy a megfelelő kategóriát válassza ki, így fegyorsíthatja a válaszadás folyamatát. Það verður að merkja við svæði merktri með *.