DROPS / 152 / 4

French Riviera by DROPS Design

Ażurowy szal DROPS z włóczki „Lace”.

DROPS design: Model nr la-018
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------
Rozmiary: ok. 50 cm mierząc na wysokości dekoltu tyłu, w dół po środku tyłu.
Materiał:
DROPS LACE od Garnstudio
100 g kolor nr 6410, turkusowy

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 3,5 – UWAGA! patrz próbka poniżej.
----------------------------------------------------------

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

fason: top down (z góry na dół), rodzaj wzoru: szale, technika: ścieg ażurowy,
Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Wszystkie nasze wzory zawierają instrukcje video, które pozwolą Wam szybko ukończyć projekt!

Znajdziecie je tutaj!

Możecie również zobaczyć instrukcje krok po kroku w zakresie najbardziej popularnych technik na druty i szydełko w Kursach DROPS!

PRÓBKA:
Robótka powinna być namoczona i blokowana/naciągana po zakończeniu robótki, próbka nie jest więc bardzo ważna. Jednak aby zobaczyć czy nie przerabiasz zbyt ścisło/luźno, wykonaj test na drutach nr 3,5 dżersejem, a po przerobieniu ok. 23 o. x 30 rz. powinno się otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo. 1 „ściągacz” francuski = 2 rz. na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 - A.6. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy ściegu fantazyjnego, widok na prawej stronie robótki.

DODAWANIE OCZEK:
Aby dodać o. należy wykonać 1 narzut, w nast. rzędzie nie przerabiamy oczka przekręconego w miejscu narzutu, powstają otwory (dziury).
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką.
Na druty z żyłką nr 3,5 nabrać 63 o. włóczką Lace, umieścić 2 markery z każdej strony 57 o. środk. Dalej przer. dżersejem z 1 o. brzeg. ściegiem francuskim - PATRZ POWYŻEJ z każdej strony - W TYM SAMYM CZASIE dodać o. następująco - PATRZ DODAWANIE OCZEK POWYŻEJ:
Dodać w każdym rzędzie: 1 o. z każdej strony w odl. 1 o. od brzegu w każdym rzędzie i dodawać co 2 rz.: 1 o. z każdej strony 57 o. środk. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przer. tak samo aż dodawanie o. zostaną powtórzone w sumie 46 razy z każdej strony 57 o. i 92 razy z każdej strony = jest 339 o. UWAGA! Dopasować aby ost. rząd znajdował się na prawej stronie robótki. W nast. rzędzie, na lewej stronie robotki, dodać 1 o. w odl. 1 o. od brzegu z każdej strony = 341 o.
Dł. robótki wynosi teraz ok. 30 cm mierząc po środku tyłu.
Dalej przer. ściegiem fantazyjnym - PATRZ POWYŻEJ – wg schematów A.1 - A.3, zacząć na prawej stronie robótki następująco:
1 o. brzeg. ściegiem francuskim, A.1 (= 6 o.), A.2 aż zostaje 4 o., dalej przer. A.3 i zakończyć przerabiając 1 o. brzeg. ściegiem francuskim.
Powt. schemat w sumie 4 razy na wysokość. Dalej przer. schematy A.4 - A.6 w taki sam sposób. Po przerobieniu ost. rzędu schematu, przer. 1 rz. na lewo na lewej stronie robótki i zamknąć luźno na prawo na prawej stronie robótki. Zamykać wykonując 1 narzut dla każdego narzutu w ost. rzędzie aby brzeg był bardziej rozciągliwy i aby naciągając można było łatwiej nadać robótce właściwy kształt. Wys. szala wynosi ok. 50 cm.

NADANIE ODPOWIEDNIEGO KSZTAŁTU ROBÓTCE:
Włożyć robótkę do chłodnej wody i dobrze ją namoczyć. Delikatnie usunąć nadmiar wody – nie wykręcać. Zawinąć w ręcznik i jeszcze raz odcisnąć – robótka pozostaje wilgotna. Rozłożyć robótkę na dywanie lub materacu – delikatnie naciągnąć do miar podanych w objaśnieniach. W przypadku tego szala można formować rogi wzdłuż dolnej części szala, naciągając lekko w miejscu 2 o.p. (schemat A.5). Naciągać również oczka brzeg. z każdej strony na dole brzegów, przymocować szpilkami w każdy róg i wzdłuż pozostałych boków. Wysuszyć. Powtarzać po każdym praniu.

Schemat

= 1 o.p. na prawej stronie robótki, o.l. na lewej stronie robótki
= 1 narzut między 2 o.
= 2 o. razem na prawo
= zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem
= zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, 2 o. razem na prawo
= zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 2 o. razem na prawo, przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 152-4.