DROPS Bomull-Lin

Rustykalna elegancja z bawełny i lnu

od:

9.40zł

za 50 g

Materiał: 53% Bawełna, 47% Len
Grupa włóczek: C (16 - 19 oczek) / 10 ply / aran / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 85 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 5 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 17 o. x 22 rz.
Pielęgnacja: Prać w pralce wybierając program do delikatnych tkanin w temperaturze 40°C / suszyć rozłożone na płasko

Made in: EU
Pochodzenie surowca: Bawełna z Pakistanu, len z Polski

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS Bomull-Lin
uni colour
13.40 PLN
9.40 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
sklep-IK
Webstore
9.40 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
10.59 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Paczkow
10.72 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
11.90 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
12.40 PLN
50g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
12.40 PLN
50g
Zamów
Lovieczka
Lublin
12.69 PLN
50g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Bohoyarn.pl
Percice Male
13.40 PLN
50g
Zamów
Dziergaczkowo sp. z o.o.
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Poznan
13.40 PLN
50g
Zamów
Firma Handlowa Batex Bartłomiej Czulak
Lubin
13.40 PLN
50g
Zamów
KAMINI
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Rebeca de Lana - manufaktura
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
13.40 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

9 Kolory DROPS Bomull-Lin

biały
uni colour 01
ecru
uni colour 02
piaskowy
uni colour 03
beż
uni colour 11
brąz
uni colour 05
jasny szary
uni colour 15
szaro-niebieski
uni colour 20
ciemnoniebieski
uni colour 21
czarny
uni colour 16

Informacje o produkcie

Naturalna rustykalna włóczka składająca się z wielu włókien lnu i bawełny. Zwarta struktura lnu w połączeniu z miękkością bawełny sprawia, że włóczka jest wytrzymała i trwała.

Nasza gama kolorów jest inspirowana wspaniałym naturalnym kolorem dojrzałego lnu. Odzież wykonana z tej włóczki jest świeża, posiada wyjątkową fakturę lnu i delikatny połysk. DROPS Bomull-Lin jest idealna na lekką letnią odzież.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju naszej produkcji


Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce wybierając program do delikatnych tkanin w temperaturze 40°C / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Jak zastąpić tą włóczkę?

Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Masz pytanie dotyczące tej włóczki?

Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących tej włóczki.

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (od A do F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

15) Dlaczego włóczka się mechaci?

Włóczka mechaci się, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wysuwać się z nitki w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej się mechacą/obłażą. Jak bardzo ubranie się mechaci zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie się mechacić.

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.

Komentarze / Pytania (113)

country flag Daniela wrote:

Buongiorno,è possibile se è prevista una promozione in Italia per questo filato? Grazie

12.05.2023 - 17:47:

DROPS Design answered:

Buonasera Daniela, non ci è possibile conoscere in anticipo le promozioni per i filati DROPS, in ogni caso se clicca su "ordinare" nella cartella colori può vedere i prezzi dei vari rivenditori, e magari individuare delle offerte. Buon lavoro!

18.05.2023 kl. 21:36:

country flag Ute wrote:

Schönen guten Tag , würden sie auch nach Italien liefern ?

21.07.2022 - 17:42:

DROPS Design answered:

Liebe Ute, Hier finden Sie Geschäfte, die nach Italien verkaufen: https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=4&cid=9

24.07.2022 kl. 19:31:

country flag Ellinor Jonasson wrote:

Jag har köpt Drops garn på nätet. Kommer inte ihåg varifrån. Behöver komplettera 1 nystan Bomull-Lin färg 03 Deylot 0420 och 1 nystan delight print färg 05 och dyelot 945 hjälp hur/ var kan jag beställa detta?

12.07.2022 - 14:11:

DROPS Design answered:

Hej Ellinor. Vi har dessvärre inte översikt på vilka partier våra återförsäljare har på lager så du måste själv ta kontakt med återförsäljarna för att se om någon av de har det på lager. Mvh DROPS Design

13.07.2022 kl. 14:37:

country flag Rosalyn wrote:

I want to make Hat DROPS 209-8 how many skeins of Bomull-Lin would i need..ans what is the yardage I would need? Thank you.

08.07.2022 - 23:40:

DROPS Design answered:

Dear Rosalyn, you need 3 balls (150gr in total) of Bomull-Lin. Since each ball has 85m, you need 255m of yarn. Happy crocheting!

09.07.2022 kl. 18:26:

country flag Birgit Gass wrote:

Jeg vil starte på en bluse fra Susanne-Gustafsson.dk Der står, jeg skal bl.a. skal bruge Drops Bomull/Linn i hørfarve, men jeg kan ikke finde den på bestillingslisten

01.07.2022 - 10:15:

DROPS Design answered:

Hei Birgit. Anbefaler deg å kontakte Susanne-Gustafsson.dk for å få vite hvilken fargenr det er brukt til den blusen du skal strikke, slik at du får den riktige fargen. mvh DROPS Design

04.07.2022 kl. 09:42:

country flag Y Jacobs wrote:

Ik heb het vorig jaar gekocht om een trui te haken maar ik kan nergens de patronen voor dit garen vinden voor een trui?

01.07.2022 - 00:17:

DROPS Design answered:

Dag Y Jacobs,

Geen idee welk patroon je had gevonden, maar misschien zit hij hier tussen?

03.07.2022 kl. 19:40:

country flag Rosy wrote:

Bonjour, ce fil est vraiment très agréable à tricoter, mais est-il prévu de créer d'autres couleurs : bleu ciel, rose blush, vert mousse, etc... Les vêtements en lin seul ou mélangé arborent souvent de très belles couleurs, pourquoi pas le fil "lin coton" ?

12.06.2022 - 17:23:

country flag Patty Walk wrote:

How can I order some of the Bomull Lin beige yarn? I'm not able to pull up the order category.

28.05.2022 - 16:52:

DROPS Design answered:

Dear Patty, if you press order, you can find a list of stores shipping this yarn to your country. You can also press "find a store!" and select your country to see all our stores shipping to your country; but maybe some of them won't have Bomull Lin. You need to check with each store if they have your colour available, we don't have any information regarding stock.

29.05.2022 kl. 22:07:

country flag Mascha wrote:

Die Farbe Graublau (20) sollte besser Graugrau heißen - es ist ein wunderbares Grau ohne jedes Blau. :-/ Aber es strickt sich gut und fühlt sich angenehm weich an. Ich verwende Nadeln Nr. 3,5 und bekomme ein einigermaßen dichtes Gestrick. Meines Erachtens sollte das Garn in die Garngruppe A oder B eingeordnet werden.

20.05.2022 - 14:08:

country flag Mascha wrote:

Mir erscheint es sehr kompliziert, dass völlig verschiedene Farben gleich heißen. "Graublau" z. B. sieht bei Alaska, Merino Extra Fine und Bomull-Lin ganz unterschiedlich aus. Könnte das nicht etwas vergleichbarer gemacht werden?

06.05.2022 - 23:56:

DROPS Design answered:

Liebe Mascha, wenn Sie Hilfe brauchen, Ihre Farben zu wählen, können Sie sich gerne an Ihrem DROPS Laden wenden, dort wird man auch telefonisch oder per E-Mail gerne weiterhelfen. Viel Spaß beim stricken!

09.05.2022 kl. 09:06:

country flag Mascha wrote:

Danke für die schnelle Antwort (auch wenn sie mir nicht weiterhilft). Noch eine Frage: Ist \"Graublau\" (Farbe 20) tatsächlich blau? Auf dem Bildschirm kann ich das nicht erkennen.

04.05.2022 - 21:23:

DROPS Design answered:

Liebe Mascha, Graublau ist mehr grau aber mit etwas blau - Ihr DROPS Laden kann Ihnen damit besser helfen, auch telefonisch oder per E-Mail, die besten passenden Farben zu wählen. Viel Spaß beim stricken!

05.05.2022 kl. 09:25:

country flag Mascha wrote:

Moin! Erhält man mit diesem Garn und 5er-Nadeln ein dichtes Gestrick, oder wird es eher locker, so dass der Wind durchpfeifen kann?

02.05.2022 - 21:17:

DROPS Design answered:

Liebe Mascha, es hängt von jeder eigenen Maschenprobe ab - hier finden Sie alle unsere gestrickte Anleitungen mit Bomull-Lin. Gerne wird Ihnen Ihr DROPS Laden noch weiter - auch telefonisch oder per E-Mail- helfen. Viel Spaß beim stricken!

03.05.2022 kl. 11:04:

country flag Lorraine Bruce wrote:

I am confused with the instructions for Drops 60-7. This pattern says Bomull-Lin should be knitted on 4mm needles at a gauge of 21 sts. However in the instructions for the yarn on this page it says the yarn should be knitted on 5mm needles at a gauge of 16-17 sts. There is a big difference in the finished fabric. Which is correct?

27.02.2022 - 02:04:

DROPS Design answered:

Dear Lorraine, the most important thing is not the needle size, but rather the gauge. The texture of this jacket is quite tight, to keep its shape. So it needs to be worked more tightly, with a higher than usual gauge. That is why it's different from the one stated in general for the yarn. In any case, when in doubt, you should follow the gauge indicated in the pattern always. Happy knitting!

27.02.2022 kl. 16:23:

country flag Sissel Merete Horn wrote:

Får ikke bestilt! Når jeg trykker på det aktuelle garnet kommer det bare bilde av det og ikke mulig å trykke antall og legge i handlekurven!

13.02.2022 - 10:19:

DROPS Design answered:

Hei Sissel. Da er det mulig at den nettbutikken du bestiller fra ikke har den aktuelle fargen. Prøv en annen nettbutikk og se om det da fungerer og bestille. mvh DROPS Design

14.02.2022 kl. 07:16:

country flag Karen_2006 wrote:

Ich habe mir einen Pulli mit Bomull Lin gestrickt und im Wollwaschgang bei 30 ° gewaschen. Nun ist er 2 Nummern kleiner und ich kann ihn direkt in die Tonne treten. Sehr ärgerlich um Geld und die ganze Arbeit.

31.01.2022 - 17:30:

DROPS Design answered:

Liebe Karen, beachten Sie, Schleudergang muss auch als Feinwäsche/Schonwaschgang sein, hier lesen Sie noch weitere Tipps.

01.02.2022 kl. 15:07:

country flag Outi Muranen wrote:

Paljonkohan tarvitsen Drops Bomull-Lin lankaa liiviin, jossa kaulus. Koko M. Etukappaleen pituus 57 cm ja takakappaleen pituus 62 cm. Kappaleiden helman leveys 52-54cm. Sileää neuletta, ehkä helmassa resori

30.01.2022 - 22:07:

country flag Yvonne wrote:

Goedemorgen, Heb 17 bollen Bomull Lin gekocht en wil graag vest Drops 60-3 breien. Nu zie ik dat, alhoewel er op de label van Bomull-lin steekverhouding van17stx 22 rows vermeld staat, er in het patroon 21st x 28 staat. Dit vind ik erg verwarrend. Ben nog geen ervaren breister. Hebben jullie een patroon van een soortgelijk vest, maar dan in de dezelfde stekenverhouding als op de label? Alvast bedankt.

24.11.2021 - 09:53:

DROPS Design answered:

Dag Yvonne,

De stekenverhouding in het patroon kan soms afwijken van de stekenverhouding op het label, om een bepaald effect (bewust losser of strakker) te creëren.

Met een zoekactie op Bomull-Lin vind je vast patronen in een stekenverhouding die meer overeenkomt met wat er op het label staat.

06.01.2022 kl. 12:01:

country flag Michaëlle wrote:

Bonjour. Je vais tricoter avec le bomull-lin dont l'échantillon est fait. Mais sachant que c'est un melabge de fibres végétales, dois-je le bloquer ou puis-je déjà le mesurer tel quel ? Merci

08.11.2021 - 13:41:

DROPS Design answered:

Bonjour Michaelle, je vous recommande toujours bloquer un echantillon avant de commencer l'ouvrage. Bon tricot!

08.11.2021 kl. 13:45:

country flag Bellmaus wrote:

Guten Tag, würden Sie dieses Garn auch für ein Patentmuster empfehlen? Vielen Dank!

08.10.2021 - 19:54:

DROPS Design answered:

Liebe Bellmaus, wahrscheinlich, am besten stricken Sie immer eine Mascheprobe zuerst, so können Sie die gewüsnchte Textur testen/prüfen. Viel Spaß beim stricken!

12.10.2021 kl. 09:18:

country flag Drops Bomull-lin wrote:

Finns det färgprover på garnet?

12.09.2021 - 17:31:

DROPS Design answered:

Hei. Nei, vi har ingen fargeprøve vi sender ut. Ta kontakt med din nærmeste butikk og hør om de har dette garnet inne og den fargen du ønsker å se. mvh DROPS design

13.09.2021 kl. 09:32:

country flag Sharon wrote:

I just pulled a few metres in half and worked a crochet sample . Its beautiful . Please make it thinner, people can always work 2 strands to get the original thickness, this is loosely plied anyway.

17.06.2021 - 09:11:

country flag Sharon wrote:

I'd like this better if it were thinner. 120m instead of 85 would allow for more detailed crochet and knit stitches and be thinner for summer clothing. This is perfect for bags and hats though.

17.06.2021 - 08:15:

country flag Robyn wrote:

Dear DROPS, Is it possible to have your yarns posted to Australia?

08.06.2021 - 02:33:

DROPS Design answered:

Dear Robyn, please find list of DROPS stores shipping worldwide here. Happy knitting!

08.06.2021 kl. 08:55:

country flag Jane Cheeseman wrote:

I am still relatively new to crocheting but i really like the look of this yarn. Could it be used to make a summer blanket?

31.05.2021 - 11:52:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Cheeseman, you can but it wouldn't be as soft as Cotton - see a selection of blankets in Cotton yarns here. Happy crocheting!

01.06.2021 kl. 09:42:

country flag Diana wrote:

Jammer dat het resultaat tegenvalt. Deze draad breit vlotjes, maar het eindresultaat valt wel tegen. Elke fout (knoop) in de draad zie je, overal waar je een nieuw bolletje begonnen bent lijkt het of je fouten maakte. Als je de tuniek (die ik maakte) een keer droeg, moet je hem wassen om opnieuw in model te krijgen. Erg jammer, het enthousiasme bij het beginnen breien met deze draad (die hoewel aangenaam breit) is nu wel erg bekoeld.

15.05.2021 - 10:44:

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Bomull-Lin

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tej włóczce!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.