DROPS Cotton Merino

Włóczka superwash na każdą porę roku!

od:

14.79zł

za 50 g

Materiał: 50% Wełna, 50% Bawełna
Grupa włóczek: B (20 - 22 oczek) / 8 ply / DK / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 110 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
Pielęgnacja: Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / nie używać środków zmiękczających / suszyć rozłożone na płasko

Made in: EU
Pochodzenie surowca: Wełna z Ameryki Południowej, bawełna z Turcji

Ta włóczka posiada certyfikat Oeko-Tex® (certyfikat nr 25.3.0016), Standard 100, Klasa I, wydany przez INNOVATEXT TEXTILE ENGINEERING AND TESTING, HUNGARY. Oznacza to, że została zbadana na obecność substancji szkodliwych i została uznana za bezpieczną pod względem ekologicznym. Klasa I stanowi najwyższy poziom i oznacza, że włóczka ta jest odpowiednia na artykuły przeznaczone dla dzieci do lat 3.

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS Cotton Merino
uni colour
17.40 PLN
14.79 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Zmotkaplecione
Webstore
14.79 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
14.79 PLN
50g
Zamów
Rebeca de Lana - manufaktura
Webstore
14.90 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
15.50 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
15.90 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
16.10 PLN
50g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
16.20 PLN
50g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Agata Słowińska ATS
Tarnów
17.40 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Bohoyarn.pl
Percice Male
17.40 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Poznan
17.40 PLN
50g
Zamów
KAMINI
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Bialystok
17.40 PLN
50g
Zamów
Liloppi
Wschowa
17.40 PLN
50g
Zamów
Nitkowelove
Zielona Góra
17.40 PLN
50g
Zamów
Olimori Pasmanteria
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Paczkow
17.40 PLN
50g
Zamów
Vushka.pl
Webstore
17.40 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

23 Kolory DROPS Cotton Merino

biały
uni colour 01
pudrowy
uni colour 28
beż
uni colour 03
otoczaki
uni colour 20
wycofany z produkcji
średni szary
uni colour 18
szary
uni colour 19
wanilia
uni colour 17
żółty
uni colour 15
rdza
uni colour 25
wiśniowy
uni colour 06
pudrowy róż
uni colour 05
burgund
uni colour 07
wycofany z produkcji
liliowy
uni colour 04
lawenda
uni colour 23
wycofany z produkcji
błękitny stalowy
uni colour 09
dżins
uni colour 16
granatowy
uni colour 08
zgaszony niebieski
uni colour 26
morska zieleń
uni colour 29
zielony leśny
uni colour 11
ciemnozielony
uni colour 22
pistacjowy
uni colour 10
czarny
uni colour 02

Informacje o produkcie

DROPS Cotton Merino jest kombinacją cienkiej wełny merynosa i pięknych długich włókien bawełny. Zdecydowaliśmy nie gręplować wełny merynosa i bawełny razem, co jeszcze bardziej podkreśla właściwości tych włókien, sprawiając że faktura i kolory wełny stają się jeszcze bardziej żywe. Zastosowana technologia superwash sprawia, że produkty z włóczki DROPS Cotton Merino są bardzo delikatne dla skóry, dlatego jest doskonała na ubrania dla niemowląt i małych dzieci.

Jest przędziona z wielu włókien, co zapewnia jej gęstość i zwiększoną elastyczność;
jest ona idealna na wzory strukturalne, takie jak warkocze czy ścieg ryżowy. Sposób jej produkcji wymaga specjalnego traktowania: próbka zawsze powinna być zgodna z opisem, a lepiej żeby była wykonana bardziej ścisło niż luźno. Nie należy prać ubrań w zbyt ciepłej wodzie ani długo moczyć, a ubranie suszyć koniecznie rozłożone na płasko.

Włóczka ta, tak samo jak inne z merynosem w naszej ofercie, jest pozyskiwana ze zwierząt hodowanych na wolności w Ameryce Południowej, w stosunku do których nie stosuje się mulesingu.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju naszej produkcji


Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / nie używać środków zmiękczających / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Jak zastąpić tą włóczkę?

Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Połączenie włóczek DROPS Kid-Silk 07, jasny błękit + DROPS Cotton Merino 09, błękitny stalowy

Masz pytanie dotyczące tej włóczki?

Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących tej włóczki.

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (od A do F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

15) Dlaczego włóczka się mechaci?

Włóczka mechaci się, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wysuwać się z nitki w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej się mechacą/obłażą. Jak bardzo ubranie się mechaci zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie się mechacić.

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.

Komentarze / Pytania (253)

country flag Irene wrote:

What does week 23 for shipping mean?

12.05.2023 - 15:57:

DROPS Design answered:

Dear Irene, if you read: Estimated delivery week 23, this means we are expecting this colour back in stock during 23rd week ( ie from 5th June) - then your store can order this colour again and will be able to have it in stock for you few weeks afterwards. Happy knitting!

12.05.2023 kl. 16:06:

country flag Isabelle DUFRAISSE wrote:

Bonjour Le fil coton merino n est il pas plus fin qu auparavant ? Je dois le tricoter en 3 1/2 , 4 avant

08.04.2023 - 10:21:

DROPS Design answered:

Bonjour, le fil a la même longueur qu'avant, il n'est pas plus fin. Mais il se peut que votre tension de tricot ait changé avec le temps et c'est pourquoi vous avez besoin d'une aiguille différente. Bon tricot!

09.04.2023 kl. 12:24:

country flag Radhika wrote:

Which is softer cotton merino or merino extra fine?

07.04.2023 - 09:07:

DROPS Design answered:

Dear Radhika, cotton merino will always be slightly rougher, since it has cotton apart from yarn. Merino extra fine is superwashed yarn, microfibre and acrylic, a mixture which has a softer sensation. So merino extra fine would be softer.

08.04.2023 kl. 19:51:

country flag Marta wrote:

Dzień dobry, czy włóczka cotton merino z partii produkcyjnej 36153 jest bezpieczna ? W jednym ze sklepów otrzymałam informację, że bardzo dużo partii cotton merino zostało wycofanych ze sprzedaży, ale nie wiem konkretnie o jakie numery chodziło. Pozdrawiam serdecznie, Marta

25.03.2023 - 10:19:

DROPS Design answered:

Witaj Marto, z tego co wiem ta włóczka miała być w bieżącej promocji, ale została wycofana. Nie sądzę, że chodzi tu o sprawy bezpieczeństwa. Radzę skontaktować się ze sklepem i poprosić o dodatkowe informacje. Pozdrawiam!

27.03.2023 kl. 14:06:

country flag Agnes wrote:

Thank you for your answer, Is it possible to buy the yarn from Uk and ship to France? Because I have check with France store they do not have the colour that I want.

15.03.2023 - 13:04:

DROPS Design answered:

Dear Agnes, sure, just contact the DROPS stores in UK to ask them if they ship to France. Happy knitting!

15.03.2023 kl. 16:08:

country flag Agnes wrote:

Hai! I would like to buy some of your yarn Group B cotton merino. I need your help to choose the good combination. My main colour is powder and contras colour is navy blue. Is it ok? And do you ship to Indonesia? Hope to hear from you soon. Regards, agnes

15.03.2023 - 06:12:

DROPS Design answered:

Dear Agnes, your DROPS store will help you to find the best combination matching your wishes - find the stores shipping worldwide (and their e-mail to contact them) here. Happy knitting!

15.03.2023 kl. 10:14:

country flag Bernadette wrote:

La couleur turquoise n° 24 existe-t-elle encore en Cotton Merino?

27.02.2023 - 12:26:

DROPS Design answered:

Bonjour Bernadette, cette couleur est épuisée, mais vous pouvez demander sur le DROPS Workshop si quelqu'un en a encore à vous dépanner. Bon tricot!

27.02.2023 kl. 16:16:

country flag Angelica wrote:

Hei, er garnet fargeekte? Jeg har kjøpt hvit og sort garn jeg vil bruke i et sjal, men plutselig tenkte jeg at den sorte fargen ville kanskje smitte over på den hvite under vask? Skal ikke all strikkegarn være fargeekte? Ellers kunne man jo ikke blandet farger sammen..

10.01.2023 - 14:55:

DROPS Design answered:

Hej Angelica, jo det skal den være. Dog kan der være overskudsfarve og det skal i så fald skylles ud til skyllevandet er helt klart. Og du skal ikke lade det sorte ligge ovenpå det hvide. Prøv at vaske en lille prøve først :)

12.01.2023 kl. 15:42:

country flag Max wrote:

I have been very disappointed with Drops Merino Cotton. I have never had any problem with any of the Drops Wool or Alpaca lines. I bought 25 balls of this to make a very large and long cardigan. Every ball had several rejoined breaks. Some balls had as many as 6 rejoined breaks. Sometimes the breaks weren't even joined so the wool thread might be intact but the cotton thread broken. This is a really frustrating issue when knitting when you keep having to undo rows on account of a sudden knot.

20.11.2022 - 11:52:

DROPS Design answered:

Dear Max, sorry to hear that, please contact your DROPS store with all details, including dyelot. Happy knitting!

21.11.2022 kl. 11:11:

country flag Anna wrote:

Thanks for the answer, but I will find a way around the possible colour difference, I wanted to know about the difference in ratio cotton/wool. In my case 48/52 and now 50/50. Could you please answer that too. Thanks!

06.11.2022 - 23:37:

DROPS Design answered:

Dear Anna, for any further individual assistance choosing the best yarn for your project, you are welcome to contact your yarn store, they will help you even per mail or telephone. Happy knitting!

07.11.2022 kl. 10:28:

country flag Anna wrote:

Hi, I’m currently knitting with Cotton Merino, # 3, bit I’m running short. I noticed that my stash is 52% wool and 48% cotton, while it’s 50/50 now. Can I still add the new version or will it show? Thanks.

05.11.2022 - 11:45:

DROPS Design answered:

Dear Anna, it's not recommended to mix different batches or lots of the same colour, since it may affect the final product and will most probably show. Happy knitting!

06.11.2022 kl. 23:15:

country flag Gabriele Reiter wrote:

Ich denke das wäre die richtige Wolle zu meinem Vorhaben. Österreich Mankerstr.27 3393 Zelking Gabriele Reiter

05.08.2022 - 22:42:

country flag Merete Spendrup wrote:

Hej igen, vet inte varför man aldrig får ett svar från er!kan man köpa garn privat från er?Hittar ingen där har den garn i rost färgat.\r\nOch hon där tar 27,- st har tyvärr imte så många färgar att välja på. DROPS Cotton Merino

03.08.2022 - 13:40:

country flag Spendrup wrote:

Hej, kommer den att utgå undrade eftersom på rea överallt.Ingen ide börja p ngt. om man inte kan köpa till mera garn.Kan man inte beställa från er?

30.07.2022 - 02:24:

DROPS Design answered:

Hej Spendrup, DROPS Cotton Merino skal IKKE udgå :) Der er generelt mycket rea just nu. Men våra butiker har på lager så det är bara att beställa :)

05.08.2022 kl. 15:25:

country flag Di wrote:

Please, please, please can you create a yarn that can be washed at 60 degrees centigrade. I now knit almost exclusively for the Special Baby Care Unit at the John Radcliffe hospital here in Oxford, UK. Every charity donation that's knitted or crocheted goes through their washing machines and dryers at 60 degrees. I love a lot of your patterns and yarn, but cannot use them because of the delicate nature of the yarns. I have my fingers and toes crossed. Thank you. Di :o)

07.07.2022 - 18:32:

country flag Rebekka wrote:

"Waschen Sie das Teil nicht zu warm, und es sollte sich nie völlig mit Wasser vollsaugen." Heißt das, dass waschen durch Einlegen hier ausscheidet und die Waschmaschine bevorzugt werden sollte?

28.06.2022 - 11:30:

DROPS Design answered:

Liebe Rebekka, also ja die Superwash Wollen können Sie einfach in der Waschmaschninen im Schonwaschgang und 40°C waschen - aber nie Weichspüler verwenden. Viel Spaß beim stricken!

29.06.2022 kl. 09:28:

country flag Rebekka wrote:

"Achten Sie darauf, mit der richtigen Maschenprobe zu arbeiten und wählen Sie lieber eine etwas festere Maschenprobe als eine lockere. " Was bedeutet das? Dass das Material dazu neigt, sich zu weiten und daher von Anfang an etwas enger gestrickt werden sollte? Oder das Gegenteil: dass es dazu neigt, beim Waschen einzugehen?

28.06.2022 - 11:28:

DROPS Design answered:

Liebe Rebekka, stricken Sie oder häkeln Sie Ihre Maschenprobe und waschen Sie und lassen Sie flach trocknen, so können Sie am besten die richtige Breite/Länge prüfen. Sollte die Maßen noch nicht stimmen, dann mit einer dünneren/grösseren Nadel/Häkelnadel wiederholen. Viel Spaß beim stricken!

29.06.2022 kl. 09:30:

country flag TS wrote:

Hallo, ich habe einen Pullover aus dem Garn gestrickt und wasche ihn immer mit Wollwaschmittel in der Waschmaschine. Allerdings haben sich nun durch das Tragen (vermutlich wegen des Baumwollanteils) Schmutzränder innen an den Ärmeln und am Halsausschnitt gebildet, die mit dem Wollwaschmittel nicht weggehen. Hab ihr eine Idee, wie ich den Pulli wieder sauberbekomme?

25.06.2022 - 12:45:

DROPS Design answered:

Liebe TS, am besten wenden Sie sich an Ihrem DROPS Laden, sicher gibt man Ihnen dort weitere Hilfe - auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim stricken!

27.06.2022 kl. 09:26:

country flag Johanna Engen wrote:

You send med a list over shops in UK whp sell drops yarn?\r\nOh my god.\r\nI live i Norway. In Oslo.\r\nI wrote to you in norwegian .\r\nWhats wrong with you?\r\nAre you a robot?

06.05.2022 - 14:41:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Engen, if you live in Norway, then you will find the list of DROPS Stores there in English, here or in Norwegian, here. Happy knitting!

06.05.2022 kl. 16:14:

country flag Johanna Engen wrote:

Er det garnbutikker i Oslo som selger Cotton Merino?

04.05.2022 - 14:24:

DROPS Design answered:

Hej Johanna, Ja, klik på "bestil" på farvekortet, så får du en oversigt over alle de butikker som fører den aktuelle kvalitet :)

06.05.2022 kl. 14:34:

country flag Ruth Schäfer wrote:

Eignet sich das Garn auch, um einen Pullover im Halbpatent zu stricken?

05.04.2022 - 14:53:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Schäfer, wahrscheinlich, hier finden Sie Ideen mit einigen Maschen im Patentmuster. Am besten - wie immer - eine Maschenprobe stricken. Viel Spaß beim stricken!

05.04.2022 kl. 16:44:

country flag Anne Brit Warholm wrote:

Hei, Jeg mangler 3 nøster i farge 3 Beige, parti nr 32704. Har dere flere nøster fra samme parti på lager?

31.03.2022 - 12:14:

DROPS Design answered:

Hei Anne Brit Vi selger bare kilovis til butikker. Men ta kontakt med din butikk / en nettbutikk og hør om de har denne innfargingen. Ellers så anbefaler jeg deg å bruke diverse sosiale medier for håndarbeid (f.eks DROPS Workshop), der er det mange brukere som hjelper hverandre med etterlysning av garn og partinr. mvh DROPS design

04.04.2022 kl. 08:41:

country flag Kirsi Flinck wrote:

Hei! Miten Drops cotton merino käyttäytyy kastellessa/pestessä? Voiko neuletta venyttää tai kutistaa ja missä suunnassa? Tasoittaako kasteleminen kuviota samaan tapaan kuin 100% ?villalangoissa?

11.03.2022 - 06:25:

country flag Angela Michaelis wrote:

Habe die Farbe Sturmblau uns möchte gern wissen mit welchen Farben Sturmblau zu kombinieren ist

20.02.2022 - 23:32:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Michaelis, am besten wenden Sie sich an Ihrem DROPS Laden, dort wird man damit auch telefonisch oder per E-Mail helfen, die besten passenden Farben zu finden. Viel Spaß beim stricken!

21.02.2022 kl. 11:21:

country flag Christine Nuttens wrote:

Svp, le coton merino convient il pour tricoter oull islandais jacquard en rond? merci

08.02.2022 - 20:16:

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Cotton Merino

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tej włóczce!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.