DROPS Cotton Merino

Włóczka superwash na każdą porę roku!

  • Product image yarn CottonMerino
  • Product image yarn CottonMerino
  • Product image yarn CottonMerino
  • Product image yarn CottonMerino
  • Product image yarn CottonMerino

Materiał: 50% Wełna, 50% Bawełna
Grupa włóczek: B (20 - 22 oczek) / 8 ply / DK / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 110 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / nie używać środków zmiękczających / suszyć rozłożone na płasko

DROPS Cotton Merino jest kombinacją wełny merynosa i pięknych długich włókien bawełny. Jest przędziona z wielu włókien, co zapewnia jej gęstość i zwiększoną elastyczność. Zdecydowaliśmy nie gręplować wełny merynosa i bawełny razem, co jeszcze lepiej podkreśla właściwości tych włókien, sprawiając że faktura i kolory wełny stają się jeszcze bardziej żywe. Wełna jak w innych naszych włóczkach z merynosa jest pozyskiwana ze zwierząt hodowanych na wolności w Ameryce Południowej.

Nić składa się z wielu cienkich włókien przędzonych razem, co zapewnia właściwą objętość i elastyczność włóczki, jest ona idealna na wzory strukturalne, takie jak warkocze czy ścieg ryżowy. Sposób jej produkcji wymaga specjalnego traktowania: próbka zawsze powinna być zgodna z opisem, a lepiej żeby była wykonana bardziej ścisło niż luźno. Nie należy prać ubrań w zbyt ciepłej wodzie, nie wolno jej wykręcać, a ubranie suszyć koniecznie rozłożone na płasko.

Włóczka ta jest bardzo przyjemna do pracy, a uzyskane z niej produkty są bardzo wygodne i mają wyraźne i regularne oczka. Zastosowana technologia superwash sprawia, że produkty z tej włóczki są bardzo delikatne dla skóry, dlatego jest doskonała dla niemowląt i małych dzieci.

Made in EU

Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 25.3.0016), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebiezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS COTTON MERINO UNI COLOUR
15.70 PLN
14.00 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Włóczykijki
Webstore
14.00 PLN
50g
Zamów
Rebeca de Lana - manufaktura
Webstore
14.10 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
14.80 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Paczkow
14.90 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Ekstra Motek
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
KAMINI
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Sploty Pracownia Rękodzieła
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
15.70 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

25 Kolory DROPS Cotton Merino

biały
uni colour 01
pudrowy
uni colour 28
jasny szary
uni colour 20
średni szary
uni colour 18
szary
uni colour 19
czarny
uni colour 02
beż
uni colour 03
wanilia
uni colour 17
żółty
uni colour 15
rdza
uni colour 25
burgund
uni colour 07
czerwony
uni colour 06
koralowy
uni colour 13#
pudrowy róż
uni colour 05
liliowy
uni colour 04
lawenda
uni colour 23
granatowy
uni colour 08
dżins
uni colour 16
błękitny stalowy
uni colour 09
turkusowy
uni colour 24
zgaszony niebieski
uni colour 26
morska zieleń
uni colour 29
zielony leśny
uni colour 11
ciemnozielony
uni colour 22
pistacjowy
uni colour 10
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Cotton Merino

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / nie używać środków zmiękczających / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Połączenie włóczek DROPS Kid-Silk 07, jasny błękit + DROPS Cotton Merino 09, błękitny stalowy

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (201)

country flag Céline Guérin 09.05.2021 - 18:04:

En français svp j'habite à Victoriaville, au Québec (Canada) Merci !

user icon DROPS Design 10.05.2021 kl. 11:33:

Bonjour Mme Guérin, vous pouvez accéder à tout moment à notre site francophone en cliquant sur le menu déroulant et en sélectionnant français/france en fonction des pages/choix. Retrouvez par exemple la liste des magasins DROPS au Canada (contactez Nordic Yarn) ou expédiant au Canada ici. Bon tricot!

country flag Gaby Bandholtz 03.05.2021 - 18:47:

Ist die Drops Merinowolle mulesingfrei? Danke!

user icon DROPS Design 04.05.2021 kl. 08:04:

Liebe Frau Bandholtz, hier lesen Sie mehr über unsere Wollen bzw Merinowolle. Viel Spaß beim stricken!

country flag Jennifer Jordan 02.05.2021 - 13:43:

I am disappointed that you have discontinued many of the colors I liked, such as Heather and Violet. Please consider adding vibrant new colors, as the ones you currently offer run toward pastels, which do not suit my needs.

country flag Anette 09.04.2021 - 21:37:

Hej, jag mönsterstickar en tröja i cotton merino, och upptäcker att det är det äldre garnet på 120 m, går det att ha det nya garnet i samma tröja? Inte riktigt samma sammansättning på garnerna?

user icon DROPS Design 15.04.2021 kl. 09:53:

Hei Anette. Anbefaler deg å stikke en prøvelapp med de 2 fargene og se / kjenne på prøvelappen. Ser det greit ut, er det noe du kan "leve" med? Om du er OK med det, kan du fint strikke med disse to sammen, en liten forskjell kan det alltids være. mvh DROPS design

country flag Cheryl Bennett 09.04.2021 - 10:32:

I have part knitted a jumper in cotton merino colour 3 beige and need more wool. It appears the pattern was wrong and I need 1 or possibly 2 more balls. I can't find this anywhere as it seems to be out of stock. Can you help? Thanks

user icon DROPS Design 11.04.2021 kl. 03:47:

Dear Chery, unfortunately we do not know the stock of each store selling DROPS yarns. You can find them if you click on the "buy this yarn" icon. Also, it might worth to check out Ravelry to see if anyone has some unused balls in their stash. Happy Knitting.

country flag Nasse Dominique 10.03.2021 - 16:38:

Bonjour, j'ai tricoté deux pulls en cotton merino. Un au point mousse et un en jersey et je suis très déçue car ils se sont tout de suite agrandis bien que je les ai tricotés avec un numéro d'aiguilles inférieur à celui recommandé. C'est dommage car j'y ai passé pas mal de temps et c'était un cadeau !

user icon DROPS Design 11.03.2021 kl. 08:40:

Bonjour Mme Nasse, suivez toujours très attentivement les indications de l'étiquette (et du nuancier), vous trouverez d'autres astuces d'entretien des mérinos notamment ici, votre magasin aura également fort probablement d'autres astuces pour vous, n'hésitez pas à les contacter, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

country flag Lena 01.03.2021 - 09:58:

Schönen Guten Tag, ich frage mich was genau Lieferzeitpunkt 12 bedeutet. Ich habe Interesse an Cotton Merino in dem Farbton Rost (unicolour 25) Ab wann ist dieser wieder lieferbar? Herzliche Grüße

user icon DROPS Design 01.03.2021 kl. 11:00:

Liebe Lena, dies bedeutet wir erwarten diese Farbe im Laufe der 12. Woche dieses Jahr, dh diese Woche - gerne wird Ihnen Ihr DROPS Laden dann bescheid geben, wann sie diese Farbe bekommen. Viel Spaß beim stricken!

country flag Marion Nigg 28.02.2021 - 14:31:

Hallo, ich würde gerne eine größere Menge Cotton Merino kaufen. \r\nKönnen Sie mir sagen, wann die Farben \r\n08, 16, 20, 19 wieder lieferbar sind? Ich bräuchte 30, 7, 23, 7 Stück der genannten Farben. \r\nWäre der Preis dann auch noch 2,90€?\r\nLG M. Nigg

user icon DROPS Design 01.03.2021 kl. 10:55:

Liebe Frau Nigg, wenden Sie sich bitte an Ihrem DROPS Laden, gerne wird man Ihnen dort beantworten. Viel Spaß beim stricken!

country flag Jutta Urban 17.02.2021 - 20:11:

Wieviel Gramm brauche ich für einen Raglan Pullover in Größe 42 sowie einen Raglan Pullover Gr. 42 im Halb Patent gestrickt? Wolle Drops Merino Cotton

user icon DROPS Design 18.02.2021 kl. 10:07:

Liebe Frau Urban, je nach Schnitt, Maschenprobe, etc.. kann es unterschiedlich sein - hier finden Sie alle unsere Pullover im Cotton Merino gestrickt -und hier finden Sie, alle Pullover die mit einem Garn von der Garngruppe B - wie Cotton Merino gestrickt sind - benutzen Sie den Garnumrechner um die neue Menge kalkulieren zu lassen. Viel Spaß beim stricken!

country flag Ritu Mehrotra 16.02.2021 - 18:47:

Can you please confirm if the colors listed below for cotton Merino match brushed alpaca silk: Black Red Dark/Forest green Mustard Rust Bordeaux

user icon DROPS Design 17.02.2021 kl. 09:10:

Dear Mrs Mehrotra, for any assistance choosing matching colour, please contact your DROPS store, even per mail or telephone, they will be able to assist you. Happy knitting!

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Cotton Merino

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

French Macaroon

Renee, Netherlands

Beaming Baker

Liina, Estonia

Alva Baby Blanket

Lillian Fagerland, Norway

Zobacz więcej