DROPS / 152 / 21

Clear Blue Skies by DROPS Design

Szal DROPS ściegiem francuskim, z włóczki „Kid-Silk”.

DROPS design: Model nr ks-091
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------
Wymiary: ok. 135 cm wzdłuż krótszego boku (zamykane oczka).
Materiał:
DROPS KID-SILK od Garnstudio
50 g kolor nr 25, morska zieleń

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 8 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 12 o. otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo. 1 „ściągacz” francuski = 2 rz. na prawo.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką, aby zmieścić wszystkie oczka.
Na drutach z żyłką nr 8 nabrać 3 o. włóczką Kid-Silk i przer. 1 rz. na prawo. Dalej przer. ściegiem francuskim - patrz powyżej, następująco:
RZ. 1: 1 o.p., luźno wykonać 1 narzut, przer. wszystkie o. na prawo.
RZ. 2: przer. wszystkie o. i narzut na prawo.
Dalej powt. rz. 1 i 2, aż zostanie tylko tyle włóczki, aby zakończyć. Zakańczać tak, aby brzeg był elastyczny następująco: *zamknąć 2 o., wykonać 1 narzut i zamknąć luźno narzut *, powt. od *-* przez cały rząd. Wrobić nitki.

NADANIE ODPOWIEDNIEGO KSZTAŁTU ROBÓTCE:
Włożyć robótkę do chłodnej wody i dobrze ją namoczyć. Delikatnie usunąć nadmiar wody – nie wykręcać. Zawinąć w ręcznik i jeszcze raz odcisnąć – robótka pozostaje wilgotna. Rozłożyć robótkę na dywanie lub materacu – delikatnie naciągnąć do miar podanych w objaśnieniach. Wysuszyć. Powtarzać po każdym praniu.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 152-21.