DROPS Safran

Egipska czesankowa bawełna w każdym kolorze!

od:

5.10zł

za 50 g

Materiał: 100% Bawełna
Grupa włóczek: A (23 - 26 oczek) / 5 ply / sport
Waga/długość motka: 50 g = ok. 160 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 3 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 24 o. x 32 rz.
Pielęgnacja: Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

Made in: EU
Pochodzenie surowca: Bawełna z Egiptu

Ta włóczka posiada certyfikat Oeko-Tex® (certyfikat nr 09.HBG.68250), Standard 100, Klasa I, wydany przez Hohenstein Institute. Oznacza to, że została zbadana na obecność substancji szkodliwych i została uznana za bezpieczną pod względem ekologicznym. Klasa I stanowi najwyższy poziom i oznacza, że włóczka ta jest odpowiednia na artykuły przeznaczone dla dzieci do lat 3.

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS Safran
uni colour
7.30 PLN
5.10 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
włóczkowo
Webstore
5.10 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
5.62 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
6.50 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
6.60 PLN
50g
Zamów
Szalpaka
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
6.80 PLN
50g
Zamów
Lovieczka
Lublin
6.89 PLN
50g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Agata Słowińska ATS
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
amiQs.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Bohoyarn.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Dzianie.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Dziergaczkowo sp. z o.o.
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
KAMINI
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Karolina Szydelko
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Liloppi
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Olimori Pasmanteria
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Ośli motek
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Vushka.pl
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
7.30 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

42 Kolory DROPS Safran

biały
uni colour 17
kreda
uni colour 72
ecru
uni colour 18
marcepan
uni colour 71
jasny beż
uni colour 64
camel
uni colour 21
jasny brąz
uni colour 22
kawa
uni colour 68
szarobrązowy
uni colour 23
średni szary
uni colour 07
musztarda
uni colour 66
żółty słoneczny
uni colour 11
krem waniliowy
uni colour 10
pomarańczowy
uni colour 28
dynia
uni colour 67
czerwona glina
uni colour 59
cherry
uni colour 20
czerwony
uni colour 19
malinowy
uni colour 13
brzoskwinia
uni colour 12
fuksja
uni colour 15
średni róż
uni colour 02
jasny róż
uni colour 01
pudrowy róż
uni colour 56
blush
uni colour 69
malwa
uni colour 57
ametyst
uni colour 58
orchidea
uni colour 70
niebiesko-fioletowy jasny
uni colour 05
dżins
uni colour 06
granatowy
uni colour 09
petrol
uni colour 51
turkusowy
uni colour 30
stalowy błękit
uni colour 50
morska zieleń
uni colour 63
zielony
uni colour 04
zielony mech
uni colour 60
pistacjowy
uni colour 65
zielone jabłuszko
uni colour 31
zielona herbata
uni colour 61
cytryna
uni colour 62
czarny
uni colour 16

Informacje o produkcie

DROPS Safran jest przędzona z długich włókien egipskiej bawełny czesankowej. Włókna są skręcane parami, a następnie wszystkie są skręcane ponownie razem. Dzięki temu włóczka jest bardzo mocna i ma doskonałe właściwości!

W sprzedaży od wielu lat, DROPS Safran jest bardzo popularna dzięki swojemu połyskowi, miękkości i pięknej palecie kolorów. Może być używana do wyrobu odzieży dla osób we wszystkich grupach wiekowych, szczególnie nadaje się na odzież letnią, ubrania dla dzieci i niemowląt oraz dodatki. Czy już ją wypróbowałaś?

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju naszej produkcji


Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Jak zastąpić tą włóczkę?

Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Masz pytanie dotyczące tej włóczki?

Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących tej włóczki.

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (od A do F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.

Komentarze / Pytania (261)

country flag Sophie wrote:

Ist das Garn in der Farbe Natur uni colour 18 ungefärbt, also naturbelassen, oder gefärbt?

19.02.2023 - 17:04:

DROPS Design answered:

Liebe Sophie, uni colour 18 ist ungefärbt . Viel Spaß beim stricken!

19.02.2023 kl. 19:16:

country flag Mercedes wrote:

Peut on utiliser votre fil Drops Safran pour tricoter des chaussettes?

15.02.2023 - 17:53:

DROPS Design answered:

Bonjour Mercedes, probablement. Bon tricot!

16.02.2023 kl. 16:42:

country flag Caron See French wrote:

Is it possible for the manufacturer to confirm if they use the same dyes and processes in the paris and safran range.

22.01.2023 - 10:56:

DROPS Design answered:

Dear Mrs French, there might be varation in the dyes between Paris and Safran - for any assistance choosing the best matching colours, please feel free to contact your DROPS store, they will help you even per mail or telephone. Happy knititng!

23.01.2023 kl. 10:57:

country flag Inga wrote:

Are the dyes used in Drops Safran are the same as the dyes used in drops Paris?

04.01.2023 - 12:19:

DROPS Design answered:

Dear Inga, both garns are made from the same producers but we cannot guarantee that the same dying process is used. Read more about the certificate on the shadecards. Should you need extra help choosing the best matching colours, please contact your DROPS store, they will be able to help you even per mail or telephone. Happy knitting!

06.01.2023 kl. 10:40:

country flag Sonia wrote:

Wo finde ich die Kommentare und/oder Fragen zu den einzelnen Garnen ?

25.07.2022 - 17:25:

DROPS Design answered:

Liebe Sonia, Leider sind die Kommentare im Garnbereich nicht öffentlich zugänglich.

28.07.2022 kl. 13:15:

country flag Daniela wrote:

Ame trabajar con este hilo … mis proyectos quedaron hermosos !!! Gracias

01.07.2022 - 02:08:

country flag Valérie P wrote:

J'adore la couleur beige clair 64 que j'ai déjà utilisée de nombreuses fois (bains n° 0132, 0693 et 0782 )... Malheureusement, je suis très déçue par les 22 pelotes du bain que je viens de recevoir, le n° 0167, dont la couleur est beaucoup plus foncée et s'apparente à la couleur 21, et beaucoup plus rosée que les bains précédents! Que vous est-il possible de faire, car, en ayant déjà commandé plus de 3 fois cette couleur, je pensais qu\'elle était à peu près "stable"?

24.06.2022 - 18:16:

DROPS Design answered:

Bonjour Valérie, il peut effectivement y avoir des différences de nuances entre les différents bains, merci de bien vouloir contacter le magasin où vous avez acheté votre fil, ils pourront volontiers vous aider, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

27.06.2022 kl. 09:23:

country flag Sally Edmonds wrote:

Hej, I have recently downloaded your knitting pattern Drops 78-8 which includes your Cotton Viscose yarn. I am looking for the colour Pearl Grey. I am struggling to find this yard in France and have now seen that it has been discontinued. Is this correct? If so, please could you tell me which yarn of your to use as an alternative. Thank you for your help. Sally Edmonds.

13.06.2022 - 08:55:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Edmonds, correct our DROPS Cotton Viscose is now discontinued, use our yarn converter to find any new alternative and new yarn amount. Your DROPS Store will assist - even per mail or telephone - you if you need help. Happy knitting!

13.06.2022 kl. 12:18:

country flag Renate wrote:

Hallihallo Ist diese Baumwolle mercerisiert oder nicht? Ich finde dazu keinen Hinweis. Danke für Euer Feedback und beste Grüsse Renate

09.06.2022 - 19:29:

DROPS Design answered:

Liebe Renate, DROPS Safran ist nicht mecerisiert, nur DROPS Muskat ist mercerisiert. Viel Spaß beim stricken!

10.06.2022 kl. 09:04:

country flag MariaFerCo wrote:

Soy compradora habitual de lanas Drops desde hace muchos años. Normalmente compro lanas para bebes, pero esta vez quería hacerme un chal para mí de algodón. Lo quería de color verde. He visto que el color 04 de Safran (verde salvia) podría encajarme, pero según la foto que coja cambia totalmente el color. Vivo en Valencia y me gustaría saber si hay alguna tienda física donde poder ver el color.\r\nMuchas gracias.

07.06.2022 - 16:33:

country flag Niina Lipponen wrote:

Hei. Olen käyttänyt työssäni ruskeaa Safran lankaa ja vyötteessä on värikoodi 52. Nyt kun lanka on loppunut ja työ kesken niin etsin kaupoista uutta kerää, mutta tuota väriä 52 ei enää löydy! Onko tuo väri lopetettu vai onko värinumero vaihdettu? Mikä saatavilla oleva väri vastaisi parhaiten tuota vanhaa 52 ruskeaa?

24.05.2022 - 08:46:

country flag Christina Eriksson wrote:

Jag har lagt en order på Drops Safran men tappade bort beställningen så jag kan inte skicka beställningen till er. Hur gör jag??

22.05.2022 - 13:08:

DROPS Design answered:

Hei Christina. Vi sender ikke ordrer til privatpersoner, så om du har vært inne på vår hjemmesiden for bestilling av garn, ble du videresendte til en nettbestilling der du bestilte DROPS Safran. Så da må du finne ordrebrekreftelsen fra denne butikke og så høre med dem. Har du ikke fått en ordrebekreftelse, har nok ikke bestillingen gått igjennom. mvh DROPS Design

23.05.2022 kl. 07:45:

country flag Sam wrote:

Do you ship to Malaysia?

20.05.2022 - 02:36:

DROPS Design answered:

Dear Sam, you will find the list of DROPS stores shipping worldwide here - visit their website and do not hesitate to contact them for any further information. Happy knitting!

20.05.2022 kl. 09:01:

country flag Iwona wrote:

Kocham szydełkować I chcę zostać waszym klijentem

19.05.2022 - 17:19:

country flag Anna wrote:

Hej! Jag letar efter Drops garn safran med färg 07 och dyelot 3391. Hur kan jag få tag i det och är det viktigt att använda samma färgbad som de nystan jag redan har! Mvh Anna

14.05.2022 - 12:48:

DROPS Design answered:

Hei Anna. Vi selger bare kilovis til butikker. Men ta kontakt med butikker / nettbutikker og hør om de har denne innfargingen. Ellers så anbefaler jeg deg å bruke diverse sosiale medier for håndarbeid (f.eks DROPS Workshop), der er det mange brukere som hjelper hverandre med etterlysning av garn og partinr. Om du strikker et plagg der du må bytte nøste over f.eks et enfarget område, kan du få en "stripe" der det er byttet farge med forskjellige partinr. Ikke sikkert du ser det når du strikker, men det vil nok vises når du har strikket et stykke. mvh DROPS design

16.05.2022 kl. 07:46:

country flag Anne H wrote:

Drops Safran ist eigentlich ein sehr schönes Garn. Hatte ich 6x gekauft. Alle Knäuel hatten etliche Knoten und teil weise ausgefranste Fäden. Ich würde es nicht wieder kaufen !

04.05.2022 - 16:12:

country flag Elbjørg Bottolfsen Dahl wrote:

Går det ann å strikke oppvaskkluter av denne?

26.04.2022 - 17:14:

DROPS Design answered:

Hej Elbjørg, ja det kan du gøre :)

27.04.2022 kl. 15:14:

country flag Christina Jansson wrote:

Hej, Jag söker efter garnet Safran, färg 64 ljusbeige, med färgbad 0054. Går det att köpa någonstans? Jag skulle behöva 3 nystan. Vänliga hälsningar Christina Jansson

26.04.2022 - 14:47:

DROPS Design answered:

Hej Christina. Ta kontakt direkt med våra återförsäljare för att se om de har det på lager. Du kan också försöka efterlysa det på vår facebookgrupp DROPS Workshop för att se om någon privatperson har det. Mvh DROPS Design

27.04.2022 kl. 09:48:

country flag Eva Schmitt wrote:

Kann man die dazupassende Rundnadel mitsenden

25.04.2022 - 22:29:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Schmitt, am besten wenden Sie sich direkt an Ihrem DROPS Laden, wo Sie die Wolle bestellen möchten. Viel Spaß beim stricken!

26.04.2022 kl. 10:17:

country flag Treunet wrote:

Bonjour, Je souhaite recevoir un échantillon de fil avant de passer commande. Comment procéder ? Je vous remercie de votre attention

04.04.2022 - 10:27:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Treunet, n'hésitez pas à contacter les différents magasins DROPS proposant cette laine en stock, certains proposent parfois des échantillons (sous conditions). Bon tricot!

04.04.2022 kl. 11:06:

country flag Beauchet wrote:

Bjr, Concerne : Couleur du produit Drops Safran référence 20 Selon les sites, la référence 20 indique des couleurs différentes : cerise, bordeaux et rouille et les visuels sont très différents d'un site à l'autre. Avez-vous la possibilité de vérifier visuellement ou d'interroger le fabricant ? Merci par avance. Cdlt

31.03.2022 - 11:02:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Beauchet, la couleur 20 s'appelle cherry, mais il est possible que certaines boutiques en ligne n'aient pas mis leur nuancier à jour, n'hésitez pas à leur demander directement - ils pourront en même temps vous aider à choisir votre couleur si besoin, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

31.03.2022 kl. 13:21:

country flag Jacqueline Charrier wrote:

Quel est le coton qui fera un pull léger à porter

15.03.2022 - 07:07:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Charrier, tout dépend quel type de modèle vous souhaitez ; retrouvez nos différents cotons ici et les modèles tricotés dans ces qualités sous chaque nuancier. Votre magasin pourra, même par mail ou téléphone, vous orienter dans votre choix si besoin. Bon tricot!

15.03.2022 kl. 10:49:

country flag Lori Fitzgerald Leger wrote:

Hello everybody!! I'd like to know the weight of Drops Safran yarn please to see if I can use a similar yarn instead . So is it a #2 , #3 or is it a fine weight? Thank you for any answers to help me !

14.03.2022 - 18:44:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Fitzgerald Leger, DROPS Safran is a 5 ply/sport yarn - read more under the header and find the list of DROPS stores shipping to USA here. Happy knitting!

15.03.2022 kl. 10:44:

country flag Linda Ott wrote:

I had asked if your cotton yarns are colorfast meaning will the colors become faded or washed out looking when washed . The answer I received was that the yarns are dyed but my question regarding colorfastness was not addressed. Thanks and look forward to seeing the response.

07.03.2022 - 17:23:

DROPS Design answered:

Dear Linda, the yarns should keep their original color after many washes so yes, they are colorfast.

08.03.2022 kl. 21:10:

country flag Linda Ott wrote:

Is Drops Safran cotton yarn colorfast?

06.03.2022 - 16:48:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Ott, All colours Safran are dyed. Happy knitting!

07.03.2022 kl. 15:28:

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Safran

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tej włóczce!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.