DROPS Safran

Egipska czesankowa bawełna w każdym kolorze!

Materiał: 100% Bawełna
Grupa włóczek: A (23 - 26 oczek) / 5 ply / sport
Waga/długość motka: 50 g = ok. 160 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 3 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 24 o. x 32 rz.
Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

DROPS Safran jest przędziona z długich włókien egipskiej bawełny czesankowej. Włókna są skręcane parami, a następnie wszystkie są skręcane razem. Dzięki temu włóczka jest bardzo mocna i ma doskonałe właściwości.

W sprzedaży od wielu lat, DROPS Safran jest bardzo popularna dzięki swojemu połyskowi, miękkości i pięknej palecie kolorów. Może być używana do wyrobu odzieży dla osób we wszystkich grupach wiekowych, szczególnie nadaje się na odzież letnią, ubrania dla dzieci i niemowląt oraz dodatki.

Made in EU

Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 951032), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebiezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS SAFRAN UNI COLOUR
6.60 PLN
6.10 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Włóczykijki
Webstore
6.10 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
ATRAM włóczki
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Ekstra Motek
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Elska Studio
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
KAMINI
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Karolina Szydelko
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Sploty Pracownia Rękodzieła
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
6.60 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

Kolory DROPS Safran (35)

biały
uni colour 17
ecru
uni colour 18
jasny beż
uni colour 64
beż
uni colour 21
jasny brąz
uni colour 22
brąz
uni colour 23
średni szary
uni colour 07
wanilia
uni colour 10
ciemnożółty
uni colour 11
pomarańczowy
uni colour 28
czerwona glina
uni colour 59
rdza
uni colour 20
czerwony
uni colour 19
malinowy
uni colour 13
brzoskwinia
uni colour 12
pudrowy róż
uni colour 56
jasny róż
uni colour 01
średni róż
uni colour 02
róż
uni colour 55
fuksja
uni colour 15
malwa
uni colour 57
ametyst
uni colour 58
niebiesko-fioletowy jasny
uni colour 05
dżins
uni colour 06
granatowy
uni colour 09
petrol
uni colour 51
turkusowy
uni colour 30
stalowy błękit
uni colour 50
morska zieleń
uni colour 63
zielony
uni colour 04
zielony mech
uni colour 60
pistacjowy
uni colour 31
zielona cytryna
uni colour 61
cytryna
uni colour 62
czarny
uni colour 16
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Safran

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Eskimo.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (151)

Fathima 26.10.2020 - 14:56:

Is there import and shipping fees to Canada

Sue Feather 21.10.2020 - 16:46:

My question could not be sent because of the message that I have used forbidden links or words. But I don't know what was wrong so can I email you from my account instead?

DROPS Design 22.10.2020 kl. 11:00:

Dear Mrs Feather, depending on the language a word can be forbidden - if you do not see which one, do not hesitate to contact us via Facebook so that we can check the list of forbidden words. Thanks for your comprehension.

Sue Feather 21.10.2020 - 16:44:

My question is about changing yarn and how much I would need but I kept getting a message saying "your comment contains links or forbidden words! I don't know what words are forbidden and they all look normal to me. HELP.

DROPS Design 22.10.2020 kl. 10:59:

Dear Mrs Feather, if you want to change yarn you order, please contact directly - even per mail or telephone -the DROPS store where you placed your order, only them can help you. Happy knitting!

Ana 11.10.2020 - 13:50:

Hola. queria saber si existe alguna tienda que venda drops en bilbao o alrededores. gracias

Edyta 30.09.2020 - 12:45:

Witam. Jaka wloczke polecaja Panstwo na czapke dla dziecka? i ile motkow? - dziecko lat 7

DROPS Design 01.10.2020 kl. 08:49:

Witaj Edyto, polecamy wszystkie włóczki z wełny merynosów (najmniej podgryzają), ważne jak grubą czapkę chcesz wykonać. Ja często robię z Merino Extra Fine , ale może być też Alpaka (w grubszej wersji Puna), Karisma jest delikatniejsza po upraniu i też bardzo dobrze się nosi. Wybierz czapkę spośród naszych wzorów, tam zobaczysz ile motków włóczki będziesz potrzebować na taką lub podobną czapeczkę w tym rozmiarze. Pozdrawiamy!

Jill Hillier 21.09.2020 - 13:12:

Hi, I live in Australia and love your Drops yarns. Unfortunately I cannot order them from this site to be delivered to me here in Australia. It would be wonderful if your company could make this possible. Please consider this request, as I'm sure many other of my fellow Australian knitters/ crocheted agree with me. Kind regards Jill Hillier

DROPS Design 21.09.2020 kl. 16:18:

Dear Mrs Hillier, you will find list of DROPS stores shipping worldwide here - you are welcome to contact them individually to get their conditions. Happy knitting!

Gilma Bandeira Valadão 14.09.2020 - 23:58:

Quero comprar o fio 100% algodão Safran, onde tem para vender no Brasil?

DROPS Design 15.09.2020 kl. 08:53:

Bom dia, Pode comprar o fio Safran nas lojas DROPS. Deixamos o link da lista de lojas DROPS que falam português, têm o fio Safran e enviam para o Brasil. https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=28&cid=28 Bons trabalhos!

Bárbara Gomez Ruiz 10.09.2020 - 13:23:

BUENOS DIAS RECIENTEMENTE HE ADQUIRIDO UNA WEB DE VENTA ONLINE DE PRODUCTOS DE BEBÉ ME GUSTARIA SABER QUE CONDICIONES PONEIS PARA SER CLIENTE VUESTRO SI TENEIS UN AREA DE CLIENTE PROFESIONAL MÉTODOS DE PAGO PEDIDO MINIMO MUCHAS GRACUAS

DROPS Design 30.09.2020 kl. 21:29:

Hola Bárbara, para obtener información para venta al por mayor puedes rellenar el siguiente formulario: https://www.garnstudio.com/wholesale.php?cid=23

Gema 31.08.2020 - 12:26:

Que lana o algodón me recomendáis para hacer Amigurumi?

DROPS Design 30.09.2020 kl. 23:30:

Hola Gema, para amigurumi suelen usar más Muskat que Safrán, pero depende del ganchillo. Para un ganchillo de 1.5mm o 2 mm se usa Safrán; para uno de 2.5-3.00 se usa Muskat.

Laura 30.08.2020 - 14:23:

Hola soy una autónoma de venta de lanas en España con amplia cartera de clientes. Estoy interesada en comprar al por mayor lanas drops Safran quiero saber el precios

DROPS Design 30.09.2020 kl. 21:28:

Hola Laura, para obtener información para venta al por mayor puedes rellenar el siguiente formulario: https://www.garnstudio.com/wholesale.php?cid=23

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Safran

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.