DROPS Glitter

Dodaj trochę połysku!

  • Product image yarn Glitter
  • Product image yarn Glitter
  • Product image yarn Glitter

Materiał: 60% Włókno miedziowe, 40% Metal
Waga/długość motka: 10 g = ok. 700 metrów
Pranie ręczne, max 30°C

Cieniutka błyszcząca nitka w 10 g szpulce, DROPS Glitter występuje w 4 kolorach: złoty, srebrny, brąz i czerwony.

W połączeniu z prawie każdą włóczką nadaje wyrobom wyjątkowy mieniący się połysk. Sprawi, że każdy model zyska na wyjątkowości!

Na sweter dla dorosłej osoby potrzeba ok. 1-2 szpulki.
Made in EU

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS GLITTER COLOURS
8.50 PLN
n/a

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
e-dziewiarka.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
włóczkowo
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

DROPS GLITTER GOLD & SILVER
8.50 PLN
7.99 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Włóczykijki
Webstore
7.99 PLN
10g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Elska Studio
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Magicloop Marta Górecka
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
sklep-IK
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
włóczkowo
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
8.50 PLN
10g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

3 Kolory DROPS Glitter

srebrny
gold & silver 02
złoty
gold & silver 01
czerwony
colours 08
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Glitter

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Pranie ręczne, max 30°C

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Połączenie włóczek DROPS Kid Silk 30, curry + DROPS Glitter 01, złoty
Połączenie włóczek DROPS Kid Silk 29, wanilia + DROPS Glitter 01, złoty

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (35)

country flag Jette 24.01.2021 - 13:49:

Woll-Elli verkauft das Glitzergarn für 2€ statt angegebener 1€ DROPS Glitter

user icon DROPS Design 25.01.2021 kl. 13:39:

Liebe Jette, danke für Ihre Rückmeldung, Laden schreiben wir, damit sie ihre Preisen akualisieren. Viel Spaß beim stricken!

country flag Margarita Sanchez 06.01.2021 - 16:35:

Como compro estos hermosos hilos por favor puedo?????

user icon DROPS Design 31.01.2021 kl. 20:05:

Hola Margarita. Puedes pedir la lana aquí: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

country flag Karin Brekke Larsen 22.11.2020 - 21:13:

Har søkt mange steder , men finner ikke Drops Glittertråd farge nr.09 sort. Har dere noen tips hvor jeg kan få kjøpt denne fargen.

user icon DROPS Design 24.11.2020 kl. 07:47:

Hei Karin. Dessverre, men sort glittertråd er utgått fra vårt sortiment. Ta kontakt med div butikker og hør om de har noe igjen. Ellers så er sosiale medier et sted der man kan spørre andre forbrukerer. Der er det veldig mange som hjelper hverandre med garnetterlysninger og har gode tips. God Fornøyelse!

country flag Decam Olivia 27.05.2020 - 20:08:

Bonjour, Je suis à la recherche d'une laine dorée, taille de crochet n°3 pour confectionner un bonnet à feuilles. Votre produit glitter semble beaucoup trop fin et ne pas pouvoir s'utiliser sans association avec une autre laine. Auriez-vous un produit qui corresponde à ma demande. Cordialement, O.D.

user icon DROPS Design 28.05.2020 kl. 09:01:

Bonjour Mme Decam, nous n'avons pas de fil doré, nous utilisons Glitter pour ajouter une touche de doré quand nécessaire - vous pouvez ainsi l'ajouter au fil souhaité, quelque soit le type/la tension - retrouvez tous nos fils ici classés par groupe - votre magasin DROPS saura vous conseiller, n'hésitez pas à le contacter; même par mail ou téléphone. Bon tricot!

country flag NELLY LECAILLET 19.05.2020 - 22:14:

Ou trouver fil drops glitter en 05,06 et 07 pour modele 90-20 ?

user icon DROPS Design 20.05.2020 kl. 07:30:

Bonjour Mme Lecaillet, seuls les couleurs or et argent sont toujours disponibles. Les autres couleurs n'existent plus dans notre gamme. Bon tricot!

country flag Laignel 04.05.2020 - 16:18:

Où trouver ce fil doré ?

user icon DROPS Design 05.05.2020 kl. 11:51:

Bonjour Mme Laignel, vous trouverez la liste des magasins DROPS proposant ce fil en cliquant sur le petit panier vert sur cette page, découvrez ici la liste de tous les magasins DROPS. Bon tricot!

country flag Stéphanie 24.03.2020 - 18:59:

Bonjour, je m'apprête à utiliser Glitter associé à la Lima mais dès l'échantillon je rencontre des problèmes de tension, Glitter restant plus lâche... Faut il bobiner les 2 fils ensemble avant de commencer ? Ou existe-t-il une autre astuce ? D'avance merci !

user icon DROPS Design 25.03.2020 kl. 10:31:

Bonjour Stéphanie, Glitter est un fil très fin qui ne doit pas interférer dans votre tension, mais vous pouvez, au choix embobiner les pelotes ensemble si vous le souhaitez. Votre magasin aura peut être une autre astuce pour vous aider, n'hésitez pas à lui demander, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

country flag Klitterilanka 20.02.2020 - 11:47:

Kysymys.miten saan klitterilangan hyvin sukkalangan joukkoon

country flag Sabine Rauch 19.01.2020 - 22:49:

Cupro wird in Deutschland aus ökologischen Gründen nicht mehr hergestellt. Unter anderem wird mit verdünnter Schwefelsäure gearbeitet. Wenn wir das in unserem Land nicht herstellen, welche armen Menschen müssen sich die Chemie jetzt antun? Wahrscheinlich ohne Schutzmaßnahmen!? Brauchen wir solche Fäden wirklich??

country flag Lena 19.01.2020 - 19:43:

Hej, jeres sølvtråd er rigtig god at strikke med. Vil dog forslå jer at lave en løs plastdims (eller en bedre spole)man kan sætte spolen i, for at bremse den lidt, fordi den meget nemt ruller for meget tråd og det derved bliver løkker. Håber I

user icon DROPS Design 27.01.2020 kl. 09:39:

Hei Lena. Takk for ditt tips. Vi skal ta det i betraktning neste gang vi gjør en bestilling fra vår leverandør. mvh DROPS design
Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Glitter

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

Honey Cowl for Granny

Rachel, Malta

Bride Side Coasters

Monika, Czech Republic

Sparkly

noomie, Sweden