DROPS Glitter

Dodaj trochę połysku!

od:

8.51zł

za 10 g

Materiał: 60% Włókno miedziowe, 40% Metal
Waga/długość motka: 10 g = ok. 700 metrów
Pielęgnacja: Pranie ręczne, max 30°C

Made in: EU
Pochodzenie surowca: Nici z cupro i metalu z Turcji

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS Glitter
colours
9.90 PLN
8.51 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Yulihobby.pl
Webstore
8.51 PLN
10g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
8.90 PLN
10g
Zamów
sklep-IK
Webstore
8.90 PLN
10g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
9.20 PLN
10g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
włóczkowo
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

DROPS Glitter
gold & silver
9.90 PLN
8.51 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Yulihobby.pl
Webstore
8.51 PLN
10g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
8.90 PLN
10g
Zamów
sklep-IK
Webstore
8.90 PLN
10g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
9.20 PLN
10g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
włóczkowo
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Magicloop Marta Górecka
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Vushka.pl
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
9.90 PLN
10g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

3 Kolory DROPS Glitter

srebrny
gold & silver 02
złoty
gold & silver 01
czerwony
colours 08

Informacje o produkcie

Cieniutka błyszcząca nitka w 10 g szpulce, DROPS Glitter niesamowicie zmieni każdy wzór.

W połączeniu z prawie każdą włóczką nadaje wyrobom wyjątkowy mieniący się połysk.

Na sweter dla dorosłej osoby potrzeba ok. 1-2 szpulki włóczki DROPS Glitter.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju naszej produkcji


Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Pranie ręczne, max 30°C

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Połączenie włóczek DROPS Kid Silk 30, curry + DROPS Glitter 01, złoty
Połączenie włóczek DROPS Kid Silk 29, wanilia + DROPS Glitter 01, złoty

Masz pytanie dotyczące tej włóczki?

Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących tej włóczki.

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (od A do F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.

Komentarze / Pytania (45)

country flag Angela Boer wrote:

Goeden dag Ik heb een vraag over de drops glitter. Komt deze ook in meerdere kleuren? Ik heb nu goud en zilver maar zou graag ook paars en blauw gebruiken. Mvg. Angela

22.07.2022 - 15:18:

DROPS Design answered:

Dag Angela,

Nee, DRIOS glitter hebben we helaas alleen in goud, zilver en rood.

24.07.2022 kl. 13:13:

country flag MARTIN wrote:

Bonjour, comment laver un pull tricoté en coton Drops Safran mélangé à un fil Glitter ? Je vous remercie.

18.07.2022 - 10:19:

DROPS Design answered:

Bonjour Martin, il est préférable de laver à la main, en raison du fil Glitter.

24.07.2022 kl. 19:38:

country flag Louise Nielsen wrote:

Ich habe 2 Spulen Glitter Silber gekauft. Eine Spule wiegt 18 Gramm; die andere nur 16. Ich brauche etwa 700 Meter pro Projekt für zwei verscheidende Projekte. Warum ist das Unterschied so groß pro Spule? Was wiegt die Spule selber? (so dass ich herausfinden wie viel Glitzerfaden es gibt). Jetzt bin ich nervös dass ich nicht genug habe. Der Preis ist gestiegen von 2.40 chf zu 2.90 chf gestiegen und ich bin recht enttäuschst mit das Unterschied von Spule -Gewicht.

12.05.2022 - 13:39:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Nielsen, das Gewicht ist immer ungefähr + oder - 10%; die Länge sollte aber richtig sein. Viel Spaß beim stricken!

13.05.2022 kl. 15:04:

country flag Paola Bacciarelli wrote:

Mi riferisco al filato Drops Glitter. Mediamente per un maglion taglia S quanto ne occorre? E per una taglia L? Ringrazio anticipatamente

11.02.2022 - 09:33:

DROPS Design answered:

Buonasera Paola, solitamente il filato Glitter viene usato in abbinamento ad un altro filato per impreziosire il lavoro. In ogni caso per un aiuto così personalizzato può rivolgersi al suo rivenditore DROPS di fiducia. Buon lavoro!

14.02.2022 kl. 18:37:

country flag Marianne wrote:

Hei! Er det meningen at glittertråden skal strikkes dobbelt fra snella? Det er ikke mulig å finne en enkel ende å starte på den jeg har kjøpt. Eller er det noen smarte triks for å finne begynnelsen på tråden?

02.02.2022 - 09:33:

DROPS Design answered:

Hei Marianne. På Glitter er nok det vanskelig å finne enden. Skal du strikke/hekle med 2 tråder Glitter kan du snurre opp halve "nøstet" på en tom trådsnelle eller lignedne, slik at du har 2 "nøster"med Glitter når du skal strikke/hekle. mvh DROPS Design

07.02.2022 kl. 08:29:

country flag Patricia Findlay wrote:

Is it possible to block a shawl with the glitter yarn knitted in? Or will it not stretch enough?

11.01.2022 - 10:16:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Findlay, depending on how far you will have to strecht it, it might be wise to try on a swatch first, so that you will be sure. Happy knitting!

12.01.2022 kl. 07:53:

country flag Heleen Blom wrote:

Voor patroon 89-22 wordt aangegeven glitter nr 04 en 07. Ik kan niet vinden waar ik dit kan kopen Is het ook mogelijk om de glitter weg te laten, of is er een ander alternatief?

09.09.2021 - 12:15:

DROPS Design answered:

Dag Heleen,

Deze kleuren zijn inderdaad uit de handel. Je kan het ook weg laten, daar verandert het patroon of de stekenverhouding niet door. Of je kiest een van de andere glitter kleuren, bijvoorbeeld nr 01 (zilver) of 02 (goud).

23.09.2021 kl. 15:05:

country flag Janet Buckland wrote:

If garment knitted with glitter gets washed at 40 degrees what will happen to the glitter

02.09.2021 - 17:06:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Buckland, if you work together a superwash yarn with a yarn that should be washed by hand, always wash the finished piece by hand, following the instructions to this yarn (and not to the superwash yarn). Happy knitting!

03.09.2021 kl. 07:36:

country flag Simone wrote:

Liebes Drops Team, wie muss ich bei der Berechnung für eine Garn Alternative auch Drops Glitter mit einbeziehen? Brauche Garn D+Gltter. Z.B. B+A=D muss ich noch etwas dazu nehmen? Lieben Gruß

01.09.2021 - 20:05:

DROPS Design answered:

Liebe Simone, wenn Sie Glitter stricken, will Ihre Maschenprobe nicht ändern, Glitter ist sehr dünn und bringt nur glänzend Effekt - siehe auch im Video. Viel Spaß beim stricken!

02.09.2021 kl. 09:35:

country flag Irene Bowker wrote:

I have some Drops Kid Silk yarn but find it too fine (lacks body) when knitted. If I add Drops glitter to the Kid Silk how much will it alter my tension? Do you have any other suggestions please

05.07.2021 - 17:22:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Bowker, DROPS Glitter doesn't alter the tension, it's a very thin thread that adds a touch of shiny and glittery effect. Feel free to contact your DROPS store - even per mail or telephone - it will be easier for them to find you the best solution. Happy knitting!

06.07.2021 kl. 09:34:

country flag Jette wrote:

Woll-Elli verkauft das Glitzergarn für 2€ statt angegebener 1€ DROPS Glitter

24.01.2021 - 13:49:

DROPS Design answered:

Liebe Jette, danke für Ihre Rückmeldung, Laden schreiben wir, damit sie ihre Preisen akualisieren. Viel Spaß beim stricken!

25.01.2021 kl. 13:39:

country flag Margarita Sanchez wrote:

Como compro estos hermosos hilos por favor puedo?????

06.01.2021 - 16:35:

DROPS Design answered:

Hola Margarita. Puedes pedir la lana aquí: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

31.01.2021 kl. 20:05:

country flag Karin Brekke Larsen wrote:

Har søkt mange steder , men finner ikke Drops Glittertråd farge nr.09 sort. Har dere noen tips hvor jeg kan få kjøpt denne fargen.

22.11.2020 - 21:13:

DROPS Design answered:

Hei Karin. Dessverre, men sort glittertråd er utgått fra vårt sortiment. Ta kontakt med div butikker og hør om de har noe igjen. Ellers så er sosiale medier et sted der man kan spørre andre forbrukerer. Der er det veldig mange som hjelper hverandre med garnetterlysninger og har gode tips. God Fornøyelse!

24.11.2020 kl. 07:47:

country flag Decam Olivia wrote:

Bonjour, Je suis à la recherche d'une laine dorée, taille de crochet n°3 pour confectionner un bonnet à feuilles. Votre produit glitter semble beaucoup trop fin et ne pas pouvoir s'utiliser sans association avec une autre laine. Auriez-vous un produit qui corresponde à ma demande. Cordialement, O.D.

27.05.2020 - 20:08:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Decam, nous n'avons pas de fil doré, nous utilisons Glitter pour ajouter une touche de doré quand nécessaire - vous pouvez ainsi l'ajouter au fil souhaité, quelque soit le type/la tension - retrouvez tous nos fils ici classés par groupe - votre magasin DROPS saura vous conseiller, n'hésitez pas à le contacter; même par mail ou téléphone. Bon tricot!

28.05.2020 kl. 09:01:

country flag NELLY LECAILLET wrote:

Ou trouver fil drops glitter en 05,06 et 07 pour modele 90-20 ?

19.05.2020 - 22:14:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Lecaillet, seuls les couleurs or et argent sont toujours disponibles. Les autres couleurs n'existent plus dans notre gamme. Bon tricot!

20.05.2020 kl. 07:30:

country flag Laignel wrote:

Où trouver ce fil doré ?

04.05.2020 - 16:18:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Laignel, vous trouverez la liste des magasins DROPS proposant ce fil en cliquant sur le petit panier vert sur cette page, découvrez ici la liste de tous les magasins DROPS. Bon tricot!

05.05.2020 kl. 11:51:

country flag Stéphanie wrote:

Bonjour, je m'apprête à utiliser Glitter associé à la Lima mais dès l'échantillon je rencontre des problèmes de tension, Glitter restant plus lâche... Faut il bobiner les 2 fils ensemble avant de commencer ? Ou existe-t-il une autre astuce ? D'avance merci !

24.03.2020 - 18:59:

DROPS Design answered:

Bonjour Stéphanie, Glitter est un fil très fin qui ne doit pas interférer dans votre tension, mais vous pouvez, au choix embobiner les pelotes ensemble si vous le souhaitez. Votre magasin aura peut être une autre astuce pour vous aider, n'hésitez pas à lui demander, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

25.03.2020 kl. 10:31:

country flag Klitterilanka wrote:

Kysymys.miten saan klitterilangan hyvin sukkalangan joukkoon

20.02.2020 - 11:47:

country flag Sabine Rauch wrote:

Cupro wird in Deutschland aus ökologischen Gründen nicht mehr hergestellt. Unter anderem wird mit verdünnter Schwefelsäure gearbeitet. Wenn wir das in unserem Land nicht herstellen, welche armen Menschen müssen sich die Chemie jetzt antun? Wahrscheinlich ohne Schutzmaßnahmen!? Brauchen wir solche Fäden wirklich??

19.01.2020 - 22:49:

country flag Lena wrote:

Hej, jeres sølvtråd er rigtig god at strikke med. Vil dog forslå jer at lave en løs plastdims (eller en bedre spole)man kan sætte spolen i, for at bremse den lidt, fordi den meget nemt ruller for meget tråd og det derved bliver løkker. Håber I

19.01.2020 - 19:43:

DROPS Design answered:

Hei Lena. Takk for ditt tips. Vi skal ta det i betraktning neste gang vi gjør en bestilling fra vår leverandør. mvh DROPS design

27.01.2020 kl. 09:39:

country flag Peggy wrote:

Do you have the glitter yarn in the blacK?

08.11.2019 - 22:07:

DROPS Design answered:

Dear Peggy, we do only have silver and gold, please contact the different DROPS stores for black . Happy knitting!

11.11.2019 kl. 12:47:

country flag Eva R wrote:

Hallo! Kann man Glitter auch als Nähmaschinengarn verwenden? Vielen Dank!

19.12.2018 - 11:50:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Eva R., es kann von der Nähmaschine hängen, aber das würden wir nicht empfehlen. Viel Spaß beim stricken!

20.12.2018 kl. 12:07:

country flag Mónica Campos Pérez wrote:

Hi, is it sturdy to crochet it together with another thread for a net bag that will carry weight?

21.11.2018 - 14:29:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Pérez, Glitter just brings some glittering effect, but will not add extra strength. Do not hesitate to contact your DROPS store for any further individual assistance - even per mail or telephone. Happy crocheting!

21.11.2018 kl. 16:07:

country flag Sylvie wrote:

Bonjour je souhaiterais tricoter un snood sur le modèle de l'écharpe ACE OF DIAMONDS (dispo sur GARN STUDIO- motif ajouré ) en coloris rouge. J'ai 2 questions - je souhaiterais associer le fil Glitter : le tuto conseille de tricoter en aiguille 4,5. L'ajout du fil glitter nécessite-t-il de changer de taille d'aiguille (passer à 5,5 ? plus ?) - le fil Glitter ne semble plus disponible en rouge. Est-ce que ce serait joli avec le glitter or ? Merci pour votre retour

20.11.2018 - 17:25:

DROPS Design answered:

Bonjour Sylvie, DROPS Glitter est un fil très fin qui ajoute une touche de brillant (plus ou moins en fonction du nombre de fils tricotés), il ne change pas la tension - pensez toutefois toujours à réaliser votre échantillon au préalable. Vous pouvez utiliser le fil or ou argent en fonction de l'effet souhaité. Bon tricot!

21.11.2018 kl. 10:03:

country flag Mónica wrote:

¿Es resistente para hacer tejerlo junto a otro hilo para una bolsa de red que llevará peso?

19.11.2018 - 13:32:

DROPS Design answered:

Hola Monica. Este hilo es delicado. Se puede usar para un bolso trabajado con puntos bajos, pero no lo recomendaría para una bolsa de red por si los hilos se rompen o se enganchan.

14.04.2019 kl. 19:05:

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Glitter

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tej włóczce!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.