DROPS Cotton Light

Chłodna bawełniana włóczka na lato!

  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight
  • Product image yarn CottonLight

Materiał: 50% Bawełna, 50% Poliester
Grupa włóczek: B (20 - 22 oczek) / 8 ply / DK / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 105 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

DROPS Cotton Light jest piękną miękką mieszanką składającą się w 50% z bawełny i 50% poliestru mikro. Mikrowłókna są cieńsze od jedwabiu i nie chłoną wilgoci. W połączeniu z bawełną nadaje się zarówno na letnią odzież, jak i na oddychające dzianiny na zimę. Wyroby wykonane z włóczki Cotton Light nie odkształcają się i są trwałe.

DROPS Cotton Light jest również idealna na wyroby dla dzieci, ponieważ można ją prać w pralce i występuje w wielu zabawnych i żywych kolorach. Włóczka jest przędziona z wielu włókien, robótka charakteryzuje się wyraźnie wyodrębnionymi oczkami, a efekt końcowy jest bardzo regularny.

Wybierając wzór na szydełko, należy pamiętać, że ze względu na swoją gładką i jedwabistą strukturę włóczka może się plątać podczas przerabiania.

Made in EU

Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 951032), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebiezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS COTTON LIGHT UNI COLOUR
6.00 PLN
5.60 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Morawica
5.60 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
5.60 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Dzianie.pl
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Ekstra Motek
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Elska Studio
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Karolina Szydelko
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Wełniana Polana
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
6.00 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

26 Kolory DROPS Cotton Light

biały
uni colour 02
ecru
uni colour 01
jasny beż
uni colour 21
brąz
uni colour 22
perłowo-szary
uni colour 31
ciemny szary
uni colour 30
żółty
uni colour 28
musztarda
uni colour 36
rdza
uni colour 35
ciemnoczerwony
uni colour 17
czerwony
uni colour 32
róż
uni colour 18
jasny róż
uni colour 05
liliowy jasny
uni colour 25
jasnofioletowy
uni colour 23
winogrona
uni colour 24
fioletowy
uni colour 13
hiacynt
uni colour 33
dżins
uni colour 26
jasny dżins
uni colour 34
błękitny stalowy
uni colour 08
mięta
uni colour 27
turkusowy
uni colour 14
zielony
uni colour 11
khaki
uni colour 12
czarny
uni colour 20
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Cotton Light

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (122)

country flag Grethe 09.04.2021 - 16:03:

Hei. Hva skjer hvis jeg tørker plagget som er strikket med Cotton Light i tørketrommel. Jeg er redd mine barn kommer til å glemme at plagget skal tørkes flatt.

user icon DROPS Design 12.04.2021 kl. 09:19:

Hei Grethe. Kan ikke garantere hvordan plagget blir etter en runde i tørketrommelen. Plagget kan miste sin form og det kan bli for varm for polyester i en tørketrommel (kommer litt an på hvilken tørketrommel du/dere har). mvh DROPS design

country flag Marja Sluis 06.04.2021 - 15:36:

Goedemiddag, Van de drops cotton light uni colour lichtbeige 21 Dyelot 622 kom ik 3 bolletjes te kort ! Hoe weet ik nu bij mijn bestelling dat ik het juiste nummer en verfbad krijg? Ik moet beslist deze hebben anders zie je heel erg t verschil. Hopelijk kunt u mij helpen.

user icon DROPS Design 11.04.2021 kl. 14:35:

Dag Marja,

Voor vragen over beschikbaarheid van kleuren en verfbaden van bepaalde garens, kun je het beste even contact opnemen met de winkel waar je de garens besteld hebt.

country flag Maria Rosaria Di Marino 24.03.2021 - 21:59:

Va bene cotton light per uno zaino ai ferri?

user icon DROPS Design 26.03.2021 kl. 00:02:

Buonasera Maria Rosaria, se vuole realizzare lo zaino in cotone, è un filato adatto. Buon lavoro!

country flag Jeannette 14.03.2021 - 11:02:

I would like to order 100 yarn for sell in Athens Greece . I would like to know if I will have a discount . And if you will deliver. Here is my number

user icon DROPS Design 15.03.2021 kl. 10:03:

Dear Jeannette, please find the list of DROPS Sores in and shipping to Greece here - do not hesitate to contact them directely, even per mail or telephone. Happy knitting!

country flag Paula Filipe 20.02.2021 - 10:47:

Eu não encontro o esquema para poder fazer este modelo, e saber o quanto de fio vou usar para poder encomendar.

user icon DROPS Design 25.02.2021 kl. 09:24:

Bom dia, Pode indicar o número do modelo? Basta ir ver as explicações do modelo e enviar a pergunta para a ajudarmos.

country flag Marianne Edman 14.02.2021 - 19:15:

Hej Garn och mönster till att sticka disktrasor. NÅGOT ENKELT VILL JAG STICKA. OCH stickor. Vill ni ge förslag på vad jag ska köpa/beställa

user icon DROPS Design 15.02.2021 kl. 09:13:

Hei Marianne. Vi har veldig mange oppskrifter på kluter. Søk på kluter og du får opp veldig mange forslag, også enkle. Om du vil strikke i DROPS Cotton Light kan du velge oppskrifter som er skrevet i garngruppe B. Bare husk å sjekke strikkefastheten som er oppgitt i oppskriften. Evnt ta en titt på klutene i DROPS 152-32. mvh DROPS design

country flag Enza Danza 11.02.2021 - 10:27:

Hola hago bikini en crochet en fuerteventura , necesito bolsas de hilos en los colores blanco negro rojo amarillo y verde. De quanto ovillos son las bolsas y envían en Canarias graciad

user icon DROPS Design 28.02.2021 kl. 16:27:

Hola Enza, está página solo se dedica a los patrones, no vendemos las lanas. Puedes consultar las tiendas con envío a España en el siguiente link: https://www.garnstudio.com/findastore.php?action=local&id=23&cid=23

country flag Tosca 05.02.2021 - 18:42:

Ciao, volevo sapere se questi fili fanno bene per l'uncinetto da 2,75. mm. nelle istruzioni del lavoro che devo fare c'è scritto filato di grossezza DK o light worsted grazie mille

user icon DROPS Design 05.02.2021 kl. 19:23:

Buonasera Tosca, per quel tipo di misura può provare con DROPS Safran. Buon lavoro!

country flag Ester 02.02.2021 - 14:13:

Boa tarde enviam para a Alemanha e quais os portes de envio

user icon DROPS Design 05.02.2021 kl. 13:35:

Bom dia, Pode contactar directamente as lojas DROPS na Alemanha. Abaico encontra o link com a lista das lojas. https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=9&cid=9 Bons tricôs!

country flag Janine 27.01.2021 - 15:36:

Ich würde gerne eine Temperatur-/ bzw Jahresdecke häkeln. Kann ich diese Wolle dafür nehmen (Drops Corona-Warn Light) ? Baumwolle pur wird ja evtl zu schwer....? Und wieviel Garn werde ich dafür wohl brauchen? Danke für die Hilfestellung

user icon DROPS Design 28.01.2021 kl. 10:26:

Liebe Janine, hier können Sie alle unsere Modellen für Decke, mit einem Garn der Garngruppe B wie Cotton Light gehäkelt werden, davon können Sich sich sicher inspirieren lassen - gerne wird Ihnen Ihr DROPS Händler damit weiterhelfen - auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim häkeln!

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Cotton Light

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

Hæklet bomuldstop

HPH, Denmark

Cotton Vest

Knitsbypawan, United Kingdom

Bob the Dinosaur

Stacey, United Kingdom

Zobacz więcej