DROPS Melody

Luksusowa mieszanka wełny merynosów i brushed alpaca

od:

18.98zł

za 50 g

Materiał: 71% Alpaka, 25% Wełna, 4% Poliamid
Grupa włóczek: D (12 - 15 oczek) / 12 ply / chunky
Waga/długość motka: 50 g = ok. 140 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 8 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 12 o. x 14 rz.
Pielęgnacja: Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko / Nadaje się do filcowania

Made in: Peru
Pochodzenie surowca: Alpaka i wełna z Ameryki Południowej, poliamid z Niemiec

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS Melody
uni colour
22.60 PLN
18.98 PLN

Sklepy prowadzące sprzedaż tej włóczki on-line

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Yulihobby.pl
Webstore
18.98 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
19.10 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
20.30 PLN
50g
Zamów
Dziergaweczki.pl
Webstore
21.00 PLN
50g
Zamów
Lovieczka
Lublin
21.39 PLN
50g
Zamów
Ala Konturek
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Bohoyarn.pl
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Dziergaczkowo sp. z o.o.
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Nitkowelove
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Rebeca de Lana - manufaktura
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Vushka.pl
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Wool Concept
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
22.60 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

18 Kolory DROPS Melody

ecru
uni colour 01
beż
uni colour 15
szary perłowy
uni colour 03
szary
uni colour 04
wanilia
uni colour 14
musztarda
uni colour 18
cegła
uni colour 19
bordowy
uni colour 20
ciemnoróżowy
uni colour 17
pudrowy róż
uni colour 06
new
woda różana
uni colour 23
new
słodka orchidea
uni colour 22
błękitny
uni colour 21
mgła
uni colour 02
ciemny dżins
uni colour 07
petrol
uni colour 08
morska zieleń
uni colour 09
czarny
uni colour 05

Informacje o produkcie

DROPS Melody jest miękką i luksusową włóczką, w której składzie znajduje się superfine alpaca i wełna merynosa. Ta ciepła włóczka, z wyglądu przypominająca moher, jest dostępna w wyszukanej gamie kolorystycznej, poczynając od pastelowych beży i szarości, aż do spektakularnych czerwieni i fioletów.

DROPS Melody, delikatna i leciutka, jest doskonała na szerokie ubrania typu „oversized” oraz dodatki. Szybko się nią pracuje na drutach większego rozmiaru, a powstała robótka jest bardzo lekka. Można również stosować tą włóczkę w połączeniu z innymi gatunkami, dzięki czemu robótka będzie grubsza i jeszcze bardziej miękka.

Włóczka idealnie pasuje do modeli z włóczek z grupy D i jest doskonałym substytutem dla włóczki DROPS Vienna, której sprzedaży już nie prowadzimy.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju naszej produkcji


Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko

Wszystkie włóczki mają pewien nadmiar włókien (wynika to z procesu ich produkcji), co może skutkować mechaceniem się gotowego produktu lub gubieniem włókien (obłażenie), w różnym stopniu, w zależności od tego jak wełna była przędziona. Wełny „szczotkowane” (z włoskiem) zawierają więcej luźnych włókien niż pozostałe, dlatego też będą ich więcej gubić.

Gubienie nitek zależy również od tego co jest noszone pod i na ubraniu, to również może powodować wyrywanie nitek. Dlatego niemożliwe jest zagwarantowanie, że włóczki te nie będą gubić nitek.

Oto kilka porad jak uzyskać najlepsze rezultaty, gdy używamy włóczek z dłuższym włoskiem:

  • Po zakończeniu robótki (ale przed praniem), mocno wytrzepać, aby usunąć nadmiar nitek. UWAGA: nie używać rolek do usuwania kłaczków (ani rolek z klejem), szczotki lub innych metod, które mają na celu usuwanie zbędnych włókien.
  • Umieścić ubranie w plastikowej torbie i włożyć do zamrażarki – niska temperatura zapobiegnie oddzielaniu się nitek od siebie, a ich nadmiar będzie łatwiejszy do usunięcia. Po kilku godzinach wyjąć ubranie z zamrażarki i ponownie wytrzepać.
  • Prać ubranie zgodnie z instrukcją umieszczoną na etykiecie. Ubrania z takich włóczek powinny być wytrzepane po upraniu, aby wygładzić włókna i usunąć ich ewentualny nadmiar.

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Jak zastąpić tą włóczkę?

Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Połączenie włóczek DROPS Big Delight 07, wschód słońca + DROPS Melody 15, beż
Połączenie włóczek DROPS Melody 15, beż + DROPS Nord 7, jasny beż

Chcesz sfilcować tą włóczkę?

Zobacz jak wygląda ta włóczka przed i po filcowaniu:

Przed
Po

Needles: 7.00 mm
Przed: 13 o. x 15 rz.
Po: 18 o. x 30 rz.

Więcej informacji o filcowaniu

Masz pytanie dotyczące tej włóczki?

Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących tej włóczki.

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (od A do F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.

Komentarze / Pytania (134)

country flag Svitlana wrote:

Could you give me advice about Melody yarn care: is it possible to wash jumper from Melody yarn in a washing machine on a hand wash-wool cycle, cold water 20°, spinning 400 rpm ? Or only hand wash in a basin? I will be grateful for the answer

02.11.2022 - 19:41:

DROPS Design answered:

Dear Svitlana, you will find all the care instructions on this page (below the colours) as well as on the label and read more about washing yarn here. For any further assistance you are welcome to contact your DROPS store - they will help you even per mail or telephone. Happy knitting!

03.11.2022 kl. 11:02:

country flag MississippiLead wrote:

Details...

11.10.2022 - 06:59:

country flag MississippiLead wrote:

Lifestyle

10.10.2022 - 22:27:

country flag CodeiherbLEasp wrote:

Mulberries

07.10.2022 - 22:42:

country flag Pat Ryan wrote:

Hello. Can anyone tell me if this yarn is itchy please. I would like to make my granddaughter a cardigan useing it, but she will not wear it if it itches. Thanks

25.09.2022 - 12:09:

DROPS Design answered:

Dear Pat, this yarn is generally soft and nice to the touch, but it may depend on each person; everyone has a different sensitivity to it. Happy knitting!

25.09.2022 kl. 19:56:

country flag Chantal Sergent wrote:

Bonjour, Ayant un peau très sensible et souhaitant porter ce pull en drops melody directement sur la peau, pouvez vous me confirmer la douceur de cette laine ou me conseiller ? merci. Bien cordialement.

28.08.2022 - 18:54:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Sergent, contactez directement votre magasin DROPS, même par mail ou par téléphone, ce sera ainsi bien plus facile pour eux de vous conseiller la meilleure laine adaptée à votre sensibilité. Bon tricot!

29.08.2022 kl. 09:27:

country flag Shelley Dunsmuir wrote:

Hello! I am looking for 2 balls of Melody - colour 08 - dyelot 278314. Can you help? Thank you and look forward to hearing from you

03.07.2022 - 21:08:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Dunsmuir, Please contact your DROPS Store or any of those in/shipping to your country - you can also try to ask another customer in our DROPS Workshop if anyone can help you. Happy knitting!

04.07.2022 kl. 09:07:

country flag Yaqeen Sheikh wrote:

Hi, I'm just wondering when your next stock within Oceania is arriving or that if you ship to Australia?

25.05.2022 - 03:45:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Sheikh, we do not have stores in Australia yet, but you will find the list of DROPS stores shipping worldwide here. Happy knitting!

25.05.2022 kl. 07:56:

country flag Stephanie Førre wrote:

Hei Jeg har for lite garn til å bli ferdig med en genser jeg kjøpte som stikkepakke på deres nettside. Jeg trenger 2 nøst av Drops Melody farge 19 partinummer 278314. Har dere fargen igjen fra samme partinummeret? Med vennlig hilsen Stephanie Førre

09.05.2022 - 10:15:

DROPS Design answered:

Hei Stephanie. Om du bestilte via vår nettsiden, kom du til en annen siden før du la inn bestilligen. Ta kontakt med den nettbutikken og hør om de har dette partiet inne. Se på ordrebekreftlsen din og se hvilken butikk det er. Vi selger hverken strikkepakker eller garn til privatpersoner, kun garn til butikker. mvh DROPS Design

09.05.2022 kl. 13:46:

country flag Natasha Scicluna wrote:

Hi, I need to do a test knit in drops melody for kutovakika, however we do not have it in my country. Do you ship to Malta?

25.04.2022 - 15:48:

DROPS Design answered:

Dear Natasha, you can check the DROPS stores that ship worldwide at the following link: https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=19&w=1&cid=19 Happy knitting!

25.04.2022 kl. 21:32:

country flag Line wrote:

Hej! Hvornår forventes den lyse blå at komme, og hvor vil den blive forhandlet? Mange tak :0)

05.04.2022 - 10:46:

DROPS Design answered:

Hej Line, den er på lager, prøv hos vores Superstores som Yarnliving eller Rito :)

08.04.2022 kl. 09:20:

country flag Susanne wrote:

Hej. Jeg kunne godt tænke mig at strikke i Melody garnet, men har overvejet at stikke det dobbelt. Hvilken strikkefasthed giver det og hvilken størrelse pinde skal jeg i givet fald strikke det i? På forhånd stor tak. Mvh Susanne

25.03.2022 - 17:58:

DROPS Design answered:

Hej Susanne, her har vi søgt på DROPS Melody DROPS Melody - 8 maske De som har strikkefasthed på 8 masker er strikket i 2 tråde DROPS Melody :)

13.05.2022 kl. 13:52:

country flag Margherita wrote:

Buonasera, devo terminare un progetto con il filato Melody colore nebbia unicolor 2 ma è da parecchio tempo che non è disponibile, è possibile avere una previsione dei tempi? Grazie

24.02.2022 - 20:39:

DROPS Design answered:

Buonasera Margherita, purtroppo la pandemia ha impattato anche sulle consegne di merci da parte dei fornitori. A questa pagina può trovare l'elenco dei rivenditori italiani dei filati DROPS: può contattarli per chiedere informazioni. Buon lavoro!

25.02.2022 kl. 20:55:

country flag Stephanie Peterson wrote:

Hello! I was wondering if I could hand dye this yarn? I was planning on getting the off-white yarn color and dying it to my preferred color. Thank you!

11.02.2022 - 01:20:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Peterson, this might be possible, but just consider that the off white colour has been dyed before. You might have a try and check if it could work. Happy knitting!

11.02.2022 kl. 13:14:

country flag Marjan Schilders wrote:

Beste, ik ben op zoek naar beige melody garen maar kan nergens 10 bollen vinden. Gaat deze uit stock? Zou ik erg jammer vinden zo een prachtig garen..,

07.01.2022 - 01:44:

DROPS Design answered:

Dag Marjan,

Deze kleur is nog steeds in het assortiment, maar was tijdelijk uitverkocht. De verwachting is dat deze rond de derde week van januari weer op voorraad is en daarna ook weer via de verkooppunten op leverbaar is.

16.01.2022 kl. 14:58:

country flag Tuula Suutaru wrote:

Olisin halunnut tilata lankaa, miksi ei pysty tilaamaan?

29.12.2021 - 17:45:

country flag Anjali Saini wrote:

Can you show its price in Indian currency

29.12.2021 - 08:32:

DROPS Design answered:

Dear Anjali, unfortunately, we can't show the price in Indian currency.

31.12.2021 kl. 19:04:

country flag Géraldine FERREIRA CALDAS wrote:

Bonjour, Je recherche une pelote Drops Melody - couleur 04 - issue du bain : 7F9351. Auriez-vous ceci en stock ? Merci d'avance,

17.12.2021 - 08:16:

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Ferreira Caldas, nos produits sont uniquement disponibles auprès de notre réseau de magasins agréés, n'hésitez pas à les contacter si besoin. Vous pouvez également demander à d'autres tricoteuses du monde entier via notre DROPS Workshop. Bon tricot!

17.12.2021 kl. 09:02:

country flag Marianne Aava wrote:

Vad är det för leveranstid på detta garn, bor i luleå

29.11.2021 - 09:20:

country flag Janka wrote:

W żadnym sklepie nie ma koloru 09, kiedy będzie dostępny?

24.11.2021 - 21:53:

DROPS Design answered:

Witaj Janko, kolor ten powinien być dostępny w drugiej połowie grudnia. Pozdrawiamy!

30.11.2021 kl. 09:22:

country flag Maren wrote:

Hej. Jeg afventer at Drops Melody i farve 03 - perlegrå kommer på lager igen hos yarnliving, men de kan ikke svare mig på hvornår det er. Kan I mon hjælpe?

23.11.2021 - 15:38:

DROPS Design answered:

Hej Maren. Den har kommit in på lager hos oss nu så det bör inte dröja så länge innan yarnliving har den på lager. Mvh DROPS Design

24.11.2021 kl. 10:03:

country flag Aleksandra wrote:

Witam, Poszukuję włóczki drops melody w odcieniu unicolor15, ale od dłuższego czasu nie ma jej w żadnym z polskich internetowych sklepów. Bardzo proszę o pomoc w jej znalezieniu:)

16.11.2021 - 14:21:

DROPS Design answered:

Witaj Olu, nie bardzo mogę pomóc. Skontaktuj się ze sklepem, w którym kupujesz włóczki emailowo lub telefonicznie i zapytaj, czy mogą ją dla Ciebie zamówić. Pozdrawiamy!

16.11.2021 kl. 14:32:

country flag Leila Holtari wrote:

Tuleeko myyntiin Drops Melody helmiäisharmaa 03 ja beige15 viikolla 45?

08.11.2021 - 10:09:

country flag Johanne H wrote:

Buenas noches, estoy buscando el color cereza # 12 Drop Melody. No hay ninguno en línea. ¿Volverá este color pronto o está descatalogado? Gracias por su ayuda.

26.09.2021 - 21:58:

DROPS Design answered:

Hola Johanne, si el color no se encuentra en la lista de colores de la página sobre el hilo, entonces está descatalogado. Este es el caso del DROPS Melody 12.

03.10.2021 kl. 22:30:

country flag JOHANNE H wrote:

Boa tarde, quiero hacer el "Tofino cardigan" de Tera-Lynn Morrison. Tengo Drops Air color 7 y tambien Drops Melody color 06. Al finale, no me gusta los dos colores conjuntos. Que color me sugiere con la lana Melody? No quiero un grand contaste, sino un armonia. Que te parece el numero 12, el de cereza? Dondé puedo comprarlo online? Muchas gracias por su ayuda.

21.09.2021 - 16:00:

DROPS Design answered:

Hola Johanne. Puedes comprar nuestras lanas en las siguientes tiendas: https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=23&cid=23. En nuestras tiendas puedes obtener consultas personalizadas sobre las combinaciones de los colores y las elección de los hilos, que será más fiable que a partir de las fotos de la web (debido a variaciones entre tintadas y de iluminación en las pantallas).

26.09.2021 kl. 20:08:

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Melody

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tej włóczce!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.