DROPS Muskat

Merceryzowana połyskliwa bawełna!

Materiał: 100% Bawełna
Grupa włóczek: B (20 - 22 oczek) / 8 ply / DK / worsted
Waga/długość motka: 50 g = ok. 100 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

DROPS Muskat jest piękną bawełnianą włóczką, wykonaną w 100% z egipskiej merceryzowanej bawełny. To najlepsza bawełna jaka może trafić w nasze ręce!

Składa się z wielu cienkich włókien, dzięki czemu jest trwała i wytrzymała. Dzianiny z niej wykonane są delikatnie połyskliwe i nie rozciągają się.

Muskat to klasyka DROPS, był stosowany w szerokiej gamie modeli. Już od 25 lat daje radość naszym klientkom!

Made in EU

Ta włóczka posiada certyfikat OEKO-TEX ® (certyfikat nr 951032), Standard 100, Klasa I. Oznacza to, że produkt został skontrolowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, a więc niebiezpiecznych dla człowieka. Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS MUSKAT UNI COLOUR
9.10 PLN
5.50 PLN
n/a

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Ale Włóczka!
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
ATRAM włóczki
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Elska Studio
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
FASTRYGA
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Karolina Szydelko
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Podziergajmy
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Sklep Wełniany
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Sploty Pracownia Rękodzieła
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
5.50 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

Kolory DROPS Muskat (40)

biały
uni colour 18
ecru
uni colour 08
beż
uni colour 23
szaro-brązowy
uni colour 24
brązowo-szary jasny
uni colour 61
jasny szary
uni colour 19
jasnożółty
uni colour 07
wanilia
uni colour 30
jasnopomarańczowy
uni colour 51
ciemnopomarańczowy
uni colour 49
koralowy
uni colour 40
czerwony
uni colour 12
bordowy
uni colour 41
wrzos
uni colour 39
wiśnia
uni colour 34#
różowa pantera
uni colour 29
liliowy jasny
uni colour 05
pudrowy róż
uni colour 10
pustynna róża
uni colour 06
glina
uni colour 81
goździki
uni colour 79
gałka muszkatołowa
uni colour 09
srebrny lis
uni colour 82
lawenda
uni colour 01
liliowy
uni colour 04
fioletowy
uni colour 14#
bakłażan
uni colour 38
granatowy
uni colour 13
dżins
uni colour 36
jasny dżins
uni colour 76
stalowy błękit
uni colour 60
jasnoniebieski
uni colour 02
kobalt
uni colour 15
petrol
uni colour 74
turkusowy
uni colour 32
mięta
uni colour 03
miętowy jasny
uni colour 20
zielona szałwia
uni colour 80
zielone jabłuszko
uni colour 53
czarny
uni colour 17
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS Muskat

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Prać w pralce, wybierając program do tkanin delikatnych w temperaturze 40ºC / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Eskimo.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (177)

Jacquie Collins 06.07.2020 - 13:55:

Have you got muskrat cotton off white 08.. Lot no 823

DROPS Design 06.07.2020 kl. 15:03:

Dear Mrs Collins, please contact your DROPS store - even per mail or telephone. Happy knititng!

Julie Nutt 05.07.2020 - 01:42:

How do I buy your yarn?

DROPS Design 06.07.2020 kl. 09:52:

Dear Mrs Nutt, please find list of DROPS stores shipping to US here. Happy knitting!

Vibeke 30.06.2020 - 10:18:

Jeg har arvet hvidt garn, der har ligget en del år delvist udsat for sollys, så det er blevet gulligt nogle steder. Jeg overvejer at klorblege det færdige strik, ren bomuld kan tåle dette, men I skriver undgå blegning. Hvorfor det?

DROPS Design 02.07.2020 kl. 13:47:

Hej Vibeke, det er muligt at det bliver ujævnt bleget... Men man kan jo altid prøve ...

Anne Negrini 27.06.2020 - 15:40:

Bonjour, en tant que suisse romande parlant français, je trouve assez insupportable de n'avoir accès qu'à un site en allemand au moment où j'indique que j'habite en Suisse. Je ne connais pas suffisamment d'allemand pour naviguer correctement sur le site et faire une commande. Pourquoi n'y a-t-il pas une option pour changer la langue? Merci d'avance de tenir compte de ma remarque qui vous permettrait d'avoir un site encore plus accueillant. A.Negrini

DROPS Design 29.06.2020 kl. 14:53:

Bonjour Mme Negrini, retrouvez ici la liste de tous les magasins en Suisse - bon tricot!

Sarka 23.06.2020 - 00:03:

Are the dyes used in Drops Muskat the same as dyes used for Drops Paris?

DROPS Design 23.06.2020 kl. 16:08:

Dear Sarka, they do not have same dyes since they come from 2 different producers - but they do have both the oeko-tex certificate. Happy knitting!

Rubina 02.06.2020 - 12:38:

Salve avrei bisogno di sapere tra i filati Muskat, Safran o in generale i filati in cotone, quali si avvicinano al colore avorio Grazie 😊

DROPS Design 04.06.2020 kl. 10:27:

Buongiorno Rubina, per una scelta più accurata può rivolgersi al suo rivenditore DROPS di fiducia che le mostrerà delle foto dei filati. Buon lavoro!

Bodil 28.05.2020 - 12:43:

Hei strikker grytelapper i garnet Paris. Liker dette garnet godt da det oppleves mykt og godt,men syns det blir for tykt om jeg skal strikke dobbelt.Så spørsmålet er om muskat som er noe tynnere..også vil oppleves som mykt ved strikk av f.eks grytelapper ? Eller vil dere anbefale et annet bomullsgarn ? For syns ofte bomullskvaliteter blir litt stivt .

DROPS Design 29.05.2020 kl. 15:27:

Hej Bodil, DROPS muskat er jo lidt blank, men den er blød og dejlig ligesom både DROPS Paris og Safran. God fornøjelse!

Carina Hermansson WAHL 25.05.2020 - 17:26:

Kan man få garnprover från er, för att känna på kvaliteten och se garnets tjocklek?

DROPS Design 28.05.2020 kl. 15:14:

Hej Vi har dessvärre inga garnprover, men ta kontakt med en återförsäljare (se lista över butiker här på hemsidan) det kan hända att de ordnar detta på egen hand åt dig. Mvh DROPS Design

Judith Case 25.05.2020 - 16:48:

Please bring back musket. It is such lovely yarn with superb colors. I was so disappointed when I went to purchase some for a particular project and discovered it's no longer available.

DROPS Design 26.05.2020 kl. 09:17:

Dear Mrs Case, DROPS Muskat is still available - find DROPS stores shipping to USA here. Happy knitting!

Rubina 24.05.2020 - 17:07:

Salve, vorrei sapere se tra il filato muskat e il safran vi è la possibilità di avere il colore avorio

DROPS Design 04.06.2020 kl. 10:28:

Buongiorno Rubina, in entrambi i filati c'è il color panna, che si avvicina all'avorio. Può rivolgersi al suo rivenditore DROPS di fiducia che le può mostrare delle foto dei filati. Buon lavoro!

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS Muskat

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.