DROPS / 201 / 4

Pink Moon by DROPS Design

Szal na drutach z włóczki DROPS BabyAlpaca Silk, przerabiany od góry do dołu, ściegiem francuskim, ściegiem ażurowym i dwukolorowym ściegiem angielskim.

DROPS Design: model nr bs-148
Grupa włóczek A
-------------------------------------------------------

ROZMIARY:
Wymiary: wysokość ok. 50 cm, wzdłuż środka szala. Długość wzdłuż górnej części szala: ok. 190-198 cm.

MATERIAŁ:
DROPS BABYALPACA SILK od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
100 g kolor 3250, jasny stary róż
100 g kolor 0100, ecru
100 g kolor 4088, wrzos
50 g kolor 8112, błękitny stalowy
50 g kolor 6347, niebieski/bez

PRÓBKA:
23 oczka na szerokość i 45 rzędów na wysokość, ściegiem francuskim = 10 x 10 cm.

DRUTY:
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 3,5 – 80 cm długości.
Podany rozmiar drutów jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów.

-------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

70% Alpaka, 30% Jedwab
od 23.60 zł /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 23.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 330.40zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

-------------------------------------------------------

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przerabiać we wszystkich rzędach na prawo.
1 ściągacz francuski na wysokość = przerobić 2 rzędy na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 - A.6. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy ściegu fantazyjnego, widok na prawej stronie robótki.

DWUKOLOROWY ŚCIEG ANGIELSKI (w tę i z powrotem):
RZĄD 1 na prawej stronie robótki: 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, umieścić 1 marker tutaj, *1 oczko prawe, 1 narzut i zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo*, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka, umieścić 1 marker tutaj, 1 oczko prawe, 1 narzut i 1 oczko prawe. Nie obracać robótki; kolejny rząd będzie przerabiany również na prawej stronie robótki (= zostają dodane 2 oczka).

RZĄD 2 na prawej stronie robótki: przerobić 3 oczka prawe (marker jest tutaj), *1 narzut, zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo, przerobić razem na lewo narzut i następne oczko*, powtarzać od *-* aż zostaje 3 oczka (marker jest tutaj), 3 oczka prawe. Obrócić robótkę; kolejny rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki.

RZĄD 3 na lewej stronie robótki: 1 oczko prawe, 1 narzut, przerobić 2 oczka prawe (marker jest tutaj), *1 narzut, zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo, przerobić razem na lewo narzut i następne oczko*, powtarzać od *-* aż zostaje 3 oczka (marker jest tutaj), przerobić 2 oczka prawe, 1 narzut i 1 oczko prawe. Nie obracać robótki; kolejny rząd będzie przerabiany również na lewej stronie robótki (= dodane 2 oczka).

RZĄD 4 na lewej stronie robótki: 4 oczka prawe (marker jest tutaj), *przerobić razem na prawo narzut i następne oczko, 1 narzut i zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo*, powtarzać od *-* aż zostaje 4 oczka (marker jest tutaj), 4 oczka prawe. Obrócić robótkę; kolejny rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki.

Po przerobieniu rzędów 1-4, zostały dodane w sumie 4 oczka (2 oczka z każdej strony). Te oczka są teraz przerabiane ściegiem angielskim.

RZĄD 5 na prawej stronie robótki: 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe. Zostaje 2 oczka przed markerem, przesunąć marker tutaj i przerobić 2 oczka ściegiem angielskim następująco: 1 oczko prawe, 1 narzut i zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo. 2 dodane oczka są teraz przerabiane ściegiem angielskim. Przerabiać następne oczka następująco: * przerobić razem na prawo narzut i następne oczko, 1 narzut i zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo*, powtarzać od *-* aż zostaje 4 oczka (przerobiliśmy oczka do markera). Usunąć marker i przerobić 2 następne oczka ściegiem angielskim następująco: 1 oczko prawe, 1 narzut i zdjąć następne oczko na prawy drut, jak do przerobienia na lewo. 2 dodane oczka są teraz przerabiane ściegiem angielskim. Umieścić marker tutaj. 1 oczko prawe, 1 narzut i 1 oczko prawe (= dodane 2 oczka).

Dalej powtarzać rzędy 2-5 (= dodajemy 4 oczka za każdym razem, gdy powtarzamy te 4 rzędy).

BLOKOWANIE:
Zwilżyć szal i delikatnie naciągnąć. Pozostawić do wyschnięcia. Powtarzać po każdym praniu.


-------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

-------------------------------------------------------

SZAL - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką, aby zmieścić wszystkie oczka. Z uwagi na różne faktury na szalu, na końcu należy blokować robótkę – patrz BLOKOWANIE powyżej.

SZAL:
Na drutach z żyłką nr 3,5 nabrać 13 oczek kolorem jasny stary róż. Przerobić 1 rząd na prawo na lewej stronie robótki. Przerabiać kolejny rząd następująco:
RZĄD 1 (= na prawej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka).
RZĄD 2 (= na lewej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka).

Przerobić jeszcze 3 razy RZĘDY 1-2 (w sumie 4 razy) = 29 oczek.

Dalej przerobić kolejny rząd następująco:
RZĄD 3 (= na prawej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo, 1 narzut, 1 oczko prawe*, powtarzać od *-* w sumie 8 razy, 3 oczka prawe (= dodanych 10 oczek) = 39 oczek.
RZĄD 4 (= na lewej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 2 oczka) = 41 oczek. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!

Przerabiać w sumie 10 razy RZĘDY 1-2 = 81 oczek.

Dalej przerabiać kolorem ecru następująco:
RZĄD 5: przerobić 2 razy na prawo pierwsze oczko (wkłuwając drut na przemian raz z przodu, a raz z tyłu tego samego oczka), 1 narzut, przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka) = 83 oczka.
RZĄD 6: przerobić 2 razy na prawo pierwsze oczko (wkłuwając drut na przemian raz z przodu, a raz z tyłu tego samego oczka), 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka) = 85 oczek.

RZĄD 7 (= na prawej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo, 1 narzut, 1 oczko prawe*, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodanych 29 oczek) = 114 oczek.
RZĄD 8 (= na lewej stronie robótki): 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 2 oczka) = 116 oczek.

RZĄD 9: przerobić 2 razy na prawo 1-sze oczko (wkłuwając drut na przemian raz z przodu, a raz z tyłu tego samego oczka), 1 narzut, przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 2 oczka) = 118 oczek.
RZĄD 10: przerobić 2 razy na prawo 1-sze oczko (wkłuwając drut na przemian raz z przodu, a raz z tyłu tego samego oczka), 1 narzut, przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 2 oczka) = 120 oczek.

Przerabiać teraz dwukolorowym ściegiem angielskim kolorami jasny stary róż i ecru na prawej stronie robótki następująco:
Dalej przerabiać kolorem jasny stary róż i przerobić RZĄD 1 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO – patrz powyżej (= zostają dodane 2 oczka). *Dalej przerabiać kolorem ecru i przerobić RZĄD 2 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem jasny stary róż i przerobić RZĄD 3 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO (= zostają dodane 2 oczka). Dalej przerabiać kolorem ecru i przerobić RZĄD 4 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem jasny stary róż i przerobić RZĄD 5 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO (= zostają dodane 2 oczka)*.
Przerabiać od *-* aż RZĘDY 2-5 zostaną przerobione w sumie 8 razy na wysokość = 154 oczka. Nie obracać robótki; kolejny rząd będzie przerabiany również na prawej stronie robótki.

RZĄD 11 (= na prawej stronie robótki): dalej przerabiać kolorem ecru i przerobić wszystkie oczka na prawo; w przypadku wszystkich oczek z narzutem, przerabiamy oczko i narzut razem na prawo. Obrócić robótkę.
RZĄD 12 (= na lewej stronie robótki): przerobić wszystkie oczka na prawo. Obrócić robótkę.

Dalej przerabiać kolorem błękitny stalowy następująco:
RZĄD 13: 1 oczko prawe, 1 narzut, przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 155 oczek.
RZĄD 14: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 156 oczek.

RZĄD 15 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut, 2 oczka prawe, *1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut, 2 oczka razem na prawo, 1 narzut, 2 oczka razem na prawo*, powtarzać od *-* aż zostaje 3 oczka i zakończyć przerabiając 3 oczka prawe (= dodanych 31 oczek) = 187 oczek.
RZĄD 16 (= na lewej stronie robótki): przerobić 21 oczek prawych, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 188 oczek.

RZĄD 17: 1 oczko prawe, 1 narzut, przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 189 oczek.
RZĄD 18: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 190 oczek.

Dalej przerabiać kolorem ecru następująco:
Przerobić schemat A.1 ponad 8 pierwszymi oczkami, powtarzać schemat A.2 aż zostaje 8 oczek (29 razy na szerokość), zakończyć przerabiając schemat A.3 ponad 8 ostatnimi oczkami. Przerobić schemat 1 raz na wysokość; jest teraz 206 oczek.

Dalej przerabiać kolorem niebieski/bez następująco:
RZĄD 19 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 207 oczek.
RZĄD 20 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 208 oczek.

RZĄD 21 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo, 1 narzut, 1 oczko prawe*, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodanych 69 oczek) = 277 oczek.
RZĄD 22 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 278 oczek.

RZĄD 23 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 279 oczek.
RZĄD 24 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 280 oczek.

Teraz przerabiać dwukolorowym ściegiem angielskim, kolorami wrzos i ecru.
Dalej przerabiać kolorem wrzos i przerobić RZĄD 1 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO – patrz powyżej. * Dalej przerabiać kolorem ecru i przerobić RZĄD 2 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem wrzos i przerobić RZĄD 3 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem ecru i przerobić RZĄD 4 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem wrzos i przerobić RZĄD 5 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO *.
Przerabiać od *-* aż RZĘDY 2-5 zostaną przerobione w sumie 12 razy na wysokość (= dodanych 50 oczek) = 330 oczek. Nie obracać robótki; kolejny rząd będzie przerabiany również na prawej stronie robótki.

Dalej przerabiać kolorem ecru następująco:
RZĄD 25 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 331 oczek.
RZĄD 26 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 332 oczka.

RZĄD 27 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut, *przerobić 2 oczka razem na prawo, 1 narzut *, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodane 1 oczko) = 333 oczka.
RZĄD 28 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 334 oczka.

RZĄD 29 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 335 oczek.
RZĄD 30 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 336 oczek.

Dalej przerabiać kolorem jasny stary róż i przerobić 10 razy RZĘDY 29-30 (10 ściągaczy francuskich, dodając 2 oczka na 1 ściągacz francuski = dodanych 20 oczek) = 356 oczek.

Dalej przerabiać kolorem ecru następująco:
RZĄD 31 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 357 oczek.
RZĄD 32 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 358 oczek.

RZĄD 33 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo*, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodane 1 oczko) = 359 oczek.
RZĄD 34 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 360 oczek.

RZĄD 35: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 361 oczek.
RZĄD 36: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 362 oczka.

Przerabiać teraz dwukolorowym ściegiem angielskim, kolorami niebieski/bez i błękitny stalowy.
Dalej przerabiać kolorem niebieski/bez i przerobić RZĄD 1 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO – patrz powyżej. * Dalej przerabiać kolorem błękitny stalowy i przerobić RZĄD 2 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem niebieski/bez i przerobić RZĄD 3 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem błękitny stalowy i przerobić RZĄD 4 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO. Dalej przerabiać kolorem niebieski/bez i przerobić RZĄD 5 DWUKOLOROWEGO ŚCIEGU ANGIELSKIEGO *.
Przerabiać od *-* aż RZĘDY 2-5 zostaną przerobione w sumie 8 razy na wysokość (dodane 34 oczka) = 396 oczek.

Dalej przerabiać kolorem wrzos następująco:
RZĄD 37: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 397 oczek.
RZĄD 38: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 398 oczek.

RZĄD 39 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo*, powtarzać od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodane 1 oczko) = 399 oczek.
RZĄD 40 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 400 oczek.

RZĄD 41: 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka) = 402 oczka.
RZĄD 42: 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= zostają dodane 2 oczka) = 404 oczka.

Dalej przerabiać kolorem jasny stary róż następująco:
Przerobić schemat A.4 ponad 4 pierwszymi oczkami, powtarzać schemat A.5 aż zostaje 4 oczka (66 razy na szerokość), zakończyć przerabiając schemat A.6 ponad 4 ostatnimi oczkmi. Przerobić 1 raz schematy na wysokość, jest teraz 420 oczek.

Dalej przerabiać kolorem wrzos następująco:
RZĄD 43: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 421 oczek.
RZĄD 44: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 422 oczka.

RZĄD 45 (= na prawej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut, 1 oczko prawe, *1 narzut, 2 oczka razem na prawo*, powtórzyć od *-* aż zostaje 2 oczka i przerobić te 2 oczka na prawo (= dodane 1 oczko) = 423 oczka.
RZĄD 46 (= na lewej stronie robótki): 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 424 oczka.

RZĄD 47: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 425 oczek

RZĄD 48: 1 oczko prawe, 1 narzut i przerabiać na prawo do końca rzędu (= dodane 1 oczko) = 426 oczek.

ZAKAŃCZANIE ROBÓTKI:
W następnym rzędzie na prawej stronie robótki, zamykać robótkę techniką i-cord. Zamykać oczka luźno, wtedy szal będzie się ładnie układał. Można do zamykania użyć większych drutów, przerabiać luźno.
Przerabiać i zamykać oczka następująco: *przerobić 2 oczka prawe, przerobić razem przekręcone na prawo 2 następne oczka. Przełożyć 3 oczka z prawego na lewy drut (nie zmieniając kolejności oczek)*, powtarzać od *-* aż wszystkie oczka z lewego drutu zostaną zamknięte, a na prawym drucie zostaje 3 oczka. Przełożyć te 3 oczka na lewy drut i je zamknąć na prawo. Odciąć i wrobić nitkę.

Schemat

= 1 oczko prawe na prawej stronie robótki, oczko lewe na lewej stronie robótki
= wykonać 1 narzut między 2 oczkami. Powstanie otwór/dziurka.
= 2 oczka razem na prawo
= zdjąć 1 oczko jak do przerobienia na prawo, przerobić 1 oczko prawe i przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem.

Claudia 17.06.2019 - 16:45:

Spett.le Drops, grazie mille per tutti i modelli fantastici; avrei una domanda, per i gomitoli dei primi tre colori: 100 g colore 3250, rosa antico chiaro 100 g colore 0100, panna 100 g colore 4088, erica .... si usano completamente o si usa parte dei 100 gr... ??? Perché vorrei fare questo scialle con vari avanzi di altri progetti... GRAZIE MILLE DI NUOVO.

DROPS Design 19.06.2019 kl. 08:59:

Buongiorno Claudia. Le consigliamo di prevedere la quantità di filato indicata nel modello. Il suo rivenditore Drops di fiducia è a sua disposizione per ulteriori consigli. Buon lavoro!

Astrid 25.05.2019 - 11:45:

Mir ist nicht klar, wie ich die Umschläge in der folgenden Reihe stricken muss. Verschränkt, so dass kein Loch ensteht oder rechts, dann entsteht ja ein Loch

DROPS Design 27.05.2019 kl. 09:57:

Liebe Astrid, die Umschläge werden "normal" gestrickt, dh nicht verschränkt. Viel Spaß beim stricken!

Dea 07.05.2019 - 18:33:

Esiste un video che spieghi la prima parte? SCIALLE: Avviare 13 maglie con i ferri circolari n° 3,5 ed il colore rosa antico chiaro. Lavorare 1 ferro a diritto sul rovescio del lavoro. Lavorare il ferro successivo come segue: FERRO 1 (= diritto del lavoro): 1 maglia gettata, 1 maglia diritto, 1 maglia gettata e lavorare a diritto fino alla fine del ferro (= 2 maglie aumentate). La gettata ad inizio ferro è particolare in un lavoro in piano.

DROPS Design 07.05.2019 kl. 19:22:

Buongiorno Dea. L'istruzione è corretta. Purtroppo un video che spieghi la prima parte dello scialle non è disponibile. Deve fare un gettato, avvolgendo il filo tutto intorno al ferro e poi lavorare 1 m diritto. In questo modo il bordo è meno tirato. Buon lavoro!

Nina 02.04.2019 - 13:50:

ROW 1 (= right side): 1 yarn over, knit 1, 1 yarn over and knit to end of row (= 2 stitches increased). ROW 2 (= wrong side): 1 yarn over, knit 1, 1 yarn over and knit to end of row (= 2 stitches increased). It says here that you start with a yarn over. So should I start with Knit 1, 1 yarn over?

DROPS Design 02.04.2019 kl. 15:30:

Dear Nina, sorry, I misread this :) yes right, just start with a yarn over on the right needle, and continue working starting with the first stitch. Happy knitting!

Nina 31.03.2019 - 23:08:

How can you start the needle with a yarn over? That's not possible right?

DROPS Design 01.04.2019 kl. 14:30:

Dear Nina, on row 1 you first work 1 st before 1st yarn over, on row 2 you work 3 sts before 1st yarn over, on row 3 you work 1 stitch before 1st yarn over and on row 4 you work first 4 sts before the decrease and the yarn over. Happy knitting!

Roberta 30.03.2019 - 12:42:

Buongiorno, al ferro 1 - ferro 2 - ferro 7 - ferro 8 il lavoro inizia con una gettata, come si esegue? non ho mai iniziato un lavoro con una gettata. Grazie per la risposta Roberta

DROPS Design 01.04.2019 kl. 21:31:

Buonasera Roberta, si lavora sempre una maglia diritto ad inizio ferro prima di lavorare il gettato. Buon lavoro!

Tina 10.03.2019 - 19:50:

Finished and took just a month to make - I am an evening knitter :). I used 1101 white, 0100 natural, 2110 light yellow, 8112 iceblue and 6235 greyblue and it turned out really nice, summary and delicate. Thank you for the easy and well understandable instructions - again. Next project is in my head. Best regards from Hamburg

Kariñe Idigoras 23.02.2019 - 01:09:

Sorry, but when you change to ice blue, row 16, you say: "knit 21, 1 yo", where I guess it should be "knit 1, 1 yo" as has been all the time.

DROPS Design 23.02.2019 kl. 06:44:

Hi Karine, The knit 21 is correct, then 1 yarn over and knit to end of row. Happy knitting!

Babs 23.01.2019 - 17:32:

I love it😍

Tziontzou Flo 22.01.2019 - 16:07:

Is there a tutorial or a description of how this is done? : "Do not turn the piece; the next row is also worked from the right side (= 2 stitches increased)." Thanks.

DROPS Design 23.01.2019 kl. 08:24:

Dear Mrs Tziontzou, you will find here a video showing how to work English rib with two colours without increases - just work the yarn overs as explained to increase 2 stitches (at the beg + at the end of row). Happy knitting!

Dodaj komentarz do modelu DROPS 201-4

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.