Wonder Wave by DROPS Design

Rozpinany sweterek z krótkim rękawem, z wzorem fal i zaokrąglonym karczkiem, z włóczki DROPS Muskat. Od 3 do 12 lat

DROPS Children 22-22
DROPS design: model nr R-030-bn
---------------------------------------------------------
Rozmiary: 3/4 - 5/7 - 8/10 - 11/12 ans
Na wzrost w cm: 98/104-110/122-128/140-146/152

Materiał: DROPS MUSKAT od Garnstudio
200-200-250-250 g kolor nr 04, liliowy

DRUTY POŃCZOSZNICZE i DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 23 o. x 28 rz. wzorem fal otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm. 1 motyw ma szerokość ok. 6 cm.
GUZIKI DROPS i nieregularnym kształcie srebrne nr 534: 3 szt.
---------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Bawełna
od 9.00 zł /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 9.00 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 36.00zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WZÓR FAL:
Patrz schematy M.1 i M.2. Schematy przedstawiają motyw na prawej stronie robótki.

ŚCIEG FRANCUSKI (na okrągło na drutach pończoszniczych i drutach z żyłką):
1 „ściągacz” francuski = 2 okrążenia: * przerobić 1 okrążenie na prawo, 1 okrążenie na lewo *, powtarzać od *-*.

DZIURKI NA GUZIKI:
Wykonać dziurki na guziki, na prawej stronie robótki, na obszyciu prawego przodu. 1 dziurka na guzik = zamknąć 3-cie o. zaczynając od brzegu, w następnym rzędzie nabrać 1 o. ponad zamkniętym oczkiem.
Rozmieszczenie dziurek na guziki:
ROZMIAR 3/4 lata: 18, 23 i 27 cm
ROZMIAR 5/7 lat: 20, 25 i 29 cm
ROZMIAR 8/10 lat: 21, 27 i 31 cm
ROZMIAR 10/12 lat: 23, 29 i 33 cm
UWAGA: ostatnia dziurka na guzik znajduje się w rzędzie za schematem M.2.
---------------------------------------------------------

TYŁ & PRZODY:
Przerabiane w tę i z powrotem na drutach z żyłką zaczynając od brzegu (środek przodu).
Na drutach z żyłką nr 4 nabrać luźno 152-166-180-194 o. (w tym 5 o. obszycia przodu z każdej strony) włóczką Muskat. Przerabiać 1-szy rząd na prawej stronie robótki następująco: *10 o.p., 2 o. razem na prawo*, powtarzać od *-* aż zostaje 8-10-12-14 o., przerabiać te oczka na prawo = 140-153-166-179 o. Następnie przerobić 3 rzędy na prawo, w tę i z powrotem. Dalej przerabiać schemat M.1 z 5 o. obszycia przodu ściegiem francuskim z każdej strony do końca. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Na wys. ok. 16-18-18-19 cm (dopasować, aby został do przerobienia tylko 1 rząd schematu M.1) przerabiać kolejny rząd następująco (= na lewej stronie robótki): przerobić 34-37-41-44 o., zamknąć luźno 7-7-6-6 o. na podkrój rękawa, przerobić 58-65-72-79 o., zamknąć luźno 7-7-6-6 o. na podkrój rękawa i przerobić pozostałe oczka w rzędzie (= 34-37-41-44 o.).
Odłożyć i przerabiać rękawy.

PRAWY RĘKAW:
Przerabiany na okrągło na drutach pończoszniczych.
Na drutach pończoszniczych nr 4 nabrać 59-59-74-74 o. włóczką Muskat. Przerabiać 1-sze okrążenie następująco: *6 o.p., 2 o. razem na prawo*, powtarzać od *-* aż zostaje 3-3-2-2 o., przerobić te oczka na prawo = 52-52-65-65 o. Następnie przerobić 1 okrążenie na lewo, 1 okrążenie na prawo i 1 okrążenie na lewo. Umieścić marker na początku okrążenia. Dalej przerabiać wg schematu M.1 – zacząć od 11tego-1szegoe-4tego-7mego oczka schematu, zaczynając od prawej strony (w rozmiarach 3/4 i 8/10 lat, przerabiać 1-sze o. na prawo, Fin na końcu okrążenia przerabiać to oczko razem na prawo z ostatnim oczkiem w okrążeniu). Dalej przerabiać tak samo, aż długość rękawa wynosi ok. 3-4-4-5 cm (dopasować, aby zostało do wykonania 1 okrążenie schematu M.1). W następnym okrążeniu zamknąć 6-6-7-7 pierwszych o., przerobić pozostałe oczka w okrążeniu = zostaje 46-46-58-58 o.

LEWY RĘKAW:
Nabrać oczka i przerabiać jak prawy rękaw, ale od wysokości 3-4-4-5 cm zacząć przerabiać następująco:
Rozmiary 3/4 + 8/10 lat: zamknąć 6-7 pierwszych o. w okrążeniu
Rozmiary 5/7 + 11/12 lat: zamknąć 6-7 ostatnich o. w okrążeniu (ważne, aby motyw dobrze wypadał na karczku).

KARCZEK:
Wziąć z powrotem oczka rękawów i przełożyć je na te same druty z żyłką co tył i przody, ponad oczkami zamkniętymi na podkroje rękawów = 218-231-270-283 o. UWAGA: ważne, aby prawy rękaw był umieszczony po prawej stronie, a lewy rękaw po lewej stronie, wtedy ścieg fantazyjny będzie właściwie wypadał.
Dalej przerabiać wg schematu M.2 – zacząć od strzałki odpowiedniej dla rozmiaru – z 5 o. obszycia przodu ściegiem francuskim z każdej strony (= 16-17-20-21 razy motyw przez całe okrążenie).
W TYM SAMYM CZASIE na wys. 18-20-21-23 cm wykonać DZIURKI NA GUZIKI - patrz powyżej.
Po przerobieniu schematu M.2 zostaje 90-95-110-115 o. Przerabiać kolejny rząd na prawej stronie robótki następująco: 5 o.p. (w tym samym czasie wykonać ostatnią dziurkę na guzik), *2 o. razem na prawo, 1 o.p.*, powtarzać od *-* aż zostaje 7-6-6-5 o., przerabiać te oczka na prawo = 64-67-77-80 o. Przerobić 3-3-5-5 rzędów na prawo w tę i z powrotem, dalej zamykać oczka na prawo na prawej stronie robótki.

WYKOŃCZENIE:
Zszyć otwory pod rękawami i przyszyć guziki.

Schemat

symbols = 1 o.p. na prawej stronie robótki, o.l. na lewej stronie robótki
symbols = 1 o.p. na lewej stronie robótki
symbols = 1 narzut między 2 o.
symbols = 2 o. razem na prawo
diagram
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Children 22-22) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (172)

country flag Tove Wolf wrote:

Det er 3. gang, jeg strikker modellen i største størrelse. Hver gang har jeg problemer med at få venstre ærme til at passe ind i mønstret. Det drejer sig kun om en enkelt maske, så jeg laver lidt hokuspokus og får det til at passe. Jeg har læst mønstret et utal af gange og gør, som der står. Meget mærkeligt.

16.07.2023 - 14:55

country flag Maria Luísa Tomás wrote:

Gostaria de ver o esquema mas não o encontro. Obrigada. FC

11.07.2023 - 18:21

DROPS Design answered:

Bom dia, O esquema com as medidas do casaco está ao fundo da página. Bons tricôs!

12.07.2023 kl. 11:38

country flag Mia wrote:

Får inte M1 att stämma. Har 153 m kvar efter varv 1, men får inte maskorna räcka till för att sticka samman 2 m 2ggr på slutet innan de 5 räta m

11.06.2023 - 22:49

DROPS Design answered:

Hei Mia. I str. 5/7 år har du lagt opp 166 masker, så strikker du 10 masker rett, 2 rett sammen, dette strikkes 13 ganger og du har da 10 masker igjen på pinne som du strikker rett. Du har nå 153 masker på pinnen. Du skal nå strikke 5 stolpemasker + M.1 x 11 (M.1 består av 13 masker og strikkes 11 ganger = 143 masker) + 5 stolpemasker = 5+143+5=153 masker på pinnen. mvh DROPS Design

12.06.2023 kl. 13:32

country flag Tiina Kaljumäe wrote:

Mõnus suvine jakk, õpetus selge, lihtne kududa. Nööbid tegin ise lõngast,

14.05.2023 - 09:59

country flag Annelies Rennert wrote:

Hallöchen, komme mut den Armen nicht klar. Bei M1 wird doch re, re, links gestrickt. Bei den runden komme ich nicht klar. Wie müssen die Runden da gestrickt werden? LG. Annelies Rennert

13.05.2023 - 21:44

DROPS Design answered:

Liebe Frau Rennert, in Runden stricken Sie die Runden mit den weissen Kästchen rechts und die Runden mit den schwarzen Pünktchen stricken Sie links. Viel Spaß beim stricken!

15.05.2023 kl. 08:36

country flag Annelies Rennert wrote:

Hallo, mur ist bei d3n Ärmel unklar warum bei grösse 3/4 erst bei der 11. Masche im Diagramm angefangen wird ubd wie geht es dann weiter? Es bleiben doch dann 11 maschen rechts. Verstehe ich nicht. Bitte um Erklärung möchte nächste Woche fertig werden. Wird ein Geschenk. LG.

05.05.2023 - 17:34

DROPS Design answered:

Liebe Frau Rennert, es wird so angefangen, damit das Muster dann bei der Passe zusammenpasst; mit der 11. Masche anfangen bedeutet man wird 1 Masche rechts stricken dann Diagram weiter (rechts nach links lesen), dann M.1 wiederholen und bei dem letzten Rapport stricken Sie die letzte Masche der Runde zusammen mit der ersten Masche und so weiterstricken. Viel Spaß beim stricken!

08.05.2023 kl. 07:30

country flag Hanne wrote:

Hvis man vælger at strikke ærmer på 2 pinde i stedet for strømper. hvordan skal der så tages ind, - der hvor der står, at 1. og sidste maske strikkes sammen?

22.03.2023 - 13:12

DROPS Design answered:

Hei Hanne Da må det evnt felles vekselsvis i hver side, og man må påse at mønstret vil stemme med bolen når fellingene er gjort. Usikker på hvordan det vil bli under ermet og om det vil vises, kommer jo også an på hvilken str som strikkes. mvh DROPS Design

27.03.2023 kl. 11:20

country flag Lana wrote:

When I follow the instructions it appears as if the sleeve stitches, when placed on the circular needle do not align correctly. It appears that when the sleeves are joined I will be knitting two YO sections together instead of alternating with the knit two-together pattern. I also need help understaing the pattern instructions for the sleeve continuing with M1 beginning in the 4th st. The 4th st is the second stitch in the knit 2 together.

16.01.2023 - 02:16

DROPS Design answered:

Dear Lana, starting with the 4th stitch in the pattern will let you start with K1 and then work the next 9 sts as follows: K1, (YO, K1) x 4, K2 tog, K2 tog, then repeat M.1 from the first stitch. Happy knitting!

16.01.2023 kl. 10:33

country flag Emi wrote:

Do we need to cast off for neck.

27.06.2022 - 13:54

DROPS Design answered:

Dear Emi, there is no cast off for neck, when M.2 is done, you will work the decrease row ( K 5 (while at the same time casting off for the last button hole), * K 2 tog, K 1 *, repeat from *-* until 7-6-6-5 sts remain, K these sts = 64-67-77-80 sts), then K3 or K5 more rows and cast off. Happy knitting!

27.06.2022 kl. 15:28

country flag Barbara wrote:

Das ist meine absolute Lieblingsanleitung! Ich habe diese Weste/Jacke für meine Enkelin schon an die 6 mal gestrickt und kann gar nicht aufhören, das Muster ist so leicht nachzustricken und gerade für kühlere Sommertage ist die Weste ideal. Meine Bitte wäre: könnt ihr nicht so ein Modell für Damen ausarbeiten? Ich möchte mir auch gerne so eine Weste stricken. Vielen Dank. Barbara, Wien

04.05.2022 - 13:50

DROPS Design answered:

Liebe Barbara, wussten Sie, daß Sie gerne Ihre Fotos mit uns teilen können? hier lesen Sie mehr. Schauen Sie mal ob den Shore Line Cardigan oder die Fairy Dust Jacke Ihnen gefällt. Hier finden Sie noch mehr Jacken mit Wellenmuster. Viel Spaß beim stricken!

04.05.2022 kl. 15:55

Dodaj komentarz do modelu DROPS Children 22-22

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

Wonder Wave

Sonja Eliassen, Norway

Wonder Wave

Becky, United Kingdom