DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% bavlna
od 2.15 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 8.60€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24

Wonder Wave

Bolerko - vesta s kruhovým sedlem a krátkým rukávem pletené vlnkovým vzorem z příze DROPS Muskat. Velikosti pro děti od 3 do 12 let.

DROPS Children 22-22
DROPS design: Návod č. R-030-bn
Skupina přízí: B
-------------------------------------------------------
Velikost: 3/4 - 5/7 - 8/10 - 11/12 let
Velikost v cm: 98/104 - 110/122 - 128/140 - 146/152 cm

Materiál: DROPS MUSKAT firmy Garnstudio
200-200-250-250 g, barva č. 04, lila

DROPS SADA PONOŽKOVÝCH JEHLIC a KRUHOVÁ JEHLICE (80 cm) č. 4 - nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 23 ok x 28 řad vlnkovým vzorem = 10 x 10 cm. Jedno opakování vzoru je asi 6 cm na šířku.
DROPS KNOFLÍK č. 534: 3 kusy


-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Muskat
DROPS Muskat
100% bavlna
od 2.15 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 8.60€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VLNKOVÝ VZOR:
Viz schéma M. 1 a M. 2. Na schéma nahlížíme z lícové strany.
VROUBKOVÝ VZOR (v kruhových řadách na sadě ponožkových jehlic nebo na kruhové jehlici)
1 vroubek = 2 řady *1 řada hladce, 1 řada obrace*, mezi *-* opakujeme
KNOFLÍKOVÉ DÍRKY:
Knoflíkové dírky vypracováváme na lícové straně pravé légy.
1 knoflíková dírka = uzavřeme 3. oko od okraje légy, v následující řadě nahodíme nad uzavřeným okem nové oko.
Knoflíkové dírky vypracujeme ve výšce:
VELIKOST 3/4 ROKY: 18, 23 a 27 cm
VELIKOST 5/7 LET: 20, 25 a 29 cm
VELIKOST 8/10 LET: 21, 27 a 31 cm
VELIKOST 10/12 LET: 23, 29 a 33 cm
POZNÁMKA: Poslední knoflíkovou dírku vypracováváme dle schématu M. 2.
----------------------------------------------------------------------

TĚLO:
Na kruhové jehlici pleteme lícové a rubové řady, začínáme uprostřed předního dílu.
Na kruhovou jehlici č. 4 nahodíme VOLNĚ přízí Muskat 152-166-180-194 ok (včetně 5 ok légy na každé straně). První lícovou řadu pleteme: *10 ok hladce, 2 oka spleteme hladce*, mezi *-* opakujeme, až zbývá 8-10-12-14 ok, tato oka pleteme hladce = 140-153-166-179 ok. Dále pleteme 3 lícové a rubové řady. Pokračujeme dle schématu M. 1 – 5 ok légy na každé straně pleteme vroubkovým vzorem, až do konečné délky. PAMATUJEME NA SPRÁVNÉ NAPĚTÍ PŘÍZE!
Ve výšce cca 16-18-18-19 cm (upravíme tak, že zbývá jedna řada schématu M. 1), další řadu pleteme následovně (rubová strana): 34-37-41-44 ok, 7-7-6-6 ok volně uzavřeme pro průramek, pleteme 58-65-72-79 ok, 7-7-6-6 ok volně uzavřeme pro průramek a pleteme do konce řady (= 34-37-41-44 ok).
Díl odložíme na stranu a pleteme rukávy.

PRAVÝ RUKÁV:
Pleteme dokola na sadě ponožkových jehlic.
Na ponožkové jehlice č. 4 nahodíme přízí Muskat 59-59-74-74 ok. První řadu pleteme následovně: *6 ok hladce, 2 oka spleteme hladce*, mezi *-* opakujeme, až zbývá 3-3-2-2 oka, tato oka pleteme hladce = 52-52-65-65 ok. Dále pleteme 1 řadu obrace, 1 řadu hladce a 1 řadu obrace. Na začátek řady umístíme značku. Pokračujeme dle schématu M. 1 – začátek je 11. – 1. – 4. – 7. oko schématu, počítáno zprava (pro velikost 3/4 a 8/10 let, první oko pleteme hladce a na konci řady spleteme toto oko hladce s posledním okem v řadě). Pleteme tak jako dosud až do výšky cca 3-4-4-5 cm (upravíme tak, že zbývá jedna řada schématu M. 1). V následující řadě uzavřeme PRVNÍCH 6-6-7-7 ok, pak pleteme do konce řady = 46-46-58-58 ok.

LEVÝ RUKÁV:
Nahodíme a pleteme stejně jako pravý rukáv, ale ve výšce cca 3-4-4-5 cm uzavřeme POSLEDNÍCH 6-6-7-7 ok řady (je to důležité pro správné pokračování vzoru u sedla).

SEDLO:
Rukávy převedeme na stejnou kruhovou jehlici k tělu; rukávy umístíme tam, kde máme uzavřené otvory pro průramky = 218-231-270-283 ok. POZN.: Pro správné pokračování vzoru je velmi důležité, aby pravý rukáv byl vložen na pravou stranu a levý rukáv na levou stranu. Pokračujeme dle schématu M. 2 – začínáme u šipky označující jednotlivé velikosti – s 5 oky légy pletenými vroubkovým vzorem na každé straně (= 16-17-20-21 opakování vzoru v jedné řadě).
SOUČASNĚ ve výšce 18-20-21-23 cm vypracováváme knoflíkové dírky – viz popis výše. Po upletení schématu M. 2 zbývá na jehlici 90-95-110-115 ok. Další lícovou řadu pleteme následovně: 5 ok hladce (současně vypracováváme poslední knoflíkovou dírku), *2 oka spleteme hladce, 1 oko hladce*, mezi *-* opakujeme, až zbývá 7-6-6-5 ok. Tato oka pleteme hladce = 64-67-77-80 ok. Pleteme 3-3-5-5 lícových a rubových řad, v další lícové řadě oka uzavřeme.

DOKONČENÍ:
Sešijeme otvory v pod paží a přišijeme knoflíky.

Schéma

symbols = lícové řady hladce, rubové řady obrace
symbols = rubové řady hladce
symbols = 1 nahození mezi dvěma oky
symbols = 2 oka splést hladce
diagram
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Wonder Wave

Sonja Eliassen, Norway

Wonder Wave

Becky, United Kingdom

Přidejte komentář k návodu DROPS Children 22-22

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (179)

country flag Merethe Büttner wrote:

Wonder save ærme - -2 i diagram !

02.04.2024 - 08:04

DROPS Design answered:

Hei Merethe. Se vårt forrige svar til deg evnt skrive et mer utdypende spørsmål. mvh DROPS Design

02.04.2024 - 08:33

country flag Merethe Büttner wrote:

-1 i et diagram hvad betyder det.?

31.03.2024 - 14:39

DROPS Design answered:

Hei Merethe. Beklager, men det spørsmålet skjønner jeg ikke. Kan ikke se at det står -1 i diagram M.1 eller M.2. Prøv å spesifisere hvor du er i diagrammet og hvilket diagram evnt hvor i teksten du mener (oppgi da hvilket avsnitt/størrelse). Generelt i oppskrifter brukes - (bindestrek) for å skille mellom størrelser. Står det f.eks slik: ....start i den 11.-1.-4.-7. m i diag,..... Så skal du i str. 3/4 år starte i maske nr. 11 i diagrammet. I str. 5/7 år starte i maske nr. 1 i diagrammet. I str. 8/10 år starte i maske nr. 4 i diagrammet. I str. 11/12 år starte i maske nr. 4 i diagrammet. mvh DROPS Design

02.04.2024 - 08:32

country flag Gaby Wiedemann wrote:

Modell Children 22-22 Modell Design Nr. R-030-bn Die Anschlags-Maschenanzahl von 180 bei Größe122/128 , Wolle Muskat und Nadeln Nr. 4 kann niemals stimmen?! Ich habe es so begonnen - das wird eine Weste für Erwachsene! Bitte prüfen Sie die Maschenzahlen! Ich möchte die Jacke gerne stricken. Herzlichen Dank. Gaby Wiedemann

11.03.2024 - 17:28

DROPS Design answered:

Lieue Frau Wiedemann, stimmt Ihre Maschenprobe? Sollten Sie 23 M. x 28 R. im Wellenmuster = 10 x 10 cm bzw 1 Rapport im Wellenmuster ca. 6 cm breit dann sollten die fertigen Maßnahmen wie in der Maßskizze stimmen. Viel Spaß beim stricken!

12.03.2024 - 07:17

country flag Heidi Dyrnesli Nielsen wrote:

Jeg vil strikke str. 3/4 år. Skal jeg slå 152 masker op+10 stolpemasker (=162 m), eller kun slå 152 masker op? Mvh. Heidi Nielsen

02.03.2024 - 14:34

DROPS Design answered:

Hei Heidi. Du legger opp 152 masker. Dette maskeantallet inkluderer stolpemaskene. mvh DROPS Design

04.03.2024 - 13:50

country flag Maureen wrote:

Hello...I have managed pattern up to yoke...and attached the sleeves...I want to finish in garter st to match a dress I knitted. Please can you help with shaping yoke. ..decreasing.

02.02.2024 - 14:08

DROPS Design answered:

Dear Maureen, the yoke has a lace pattern and M.2 includes the decreases for the yoke. You can substitute the pattern in M.2 with garter stitches except the decreases(which would be on the sides of each M.2 repeat). However, this may not shape correctly, since the vertical gauge of a lace pattern and a garter stitch pattern are not the same; you need more garter stitch rows for the same amount of cm. So you will need to recalculate the pattern accordingly. We don't make custom patterns. Happy knitting!

04.02.2024 - 23:33

country flag Maureen wrote:

This pattern needs a correction! For first size it states knit 5 proceed with stocking stitch at beg and end...it needs to be 4 stitches before doing wavy pattern !!!m1

07.12.2023 - 11:03

DROPS Design answered:

Dear Maureen, you need 5 band stitches on each side in all sizes, and these stitches shouldn't be cast on extra, they belong to the number of stitches to cast on. Happy knitting!

08.12.2023 - 08:52

country flag GMA wrote:

Do you have this 'waves pattern in straight needle. If so where can I find these instructions. Thanks

19.11.2023 - 11:33

country flag Tove Wolf wrote:

Det er 3. gang, jeg strikker modellen i største størrelse. Hver gang har jeg problemer med at få venstre ærme til at passe ind i mønstret. Det drejer sig kun om en enkelt maske, så jeg laver lidt hokuspokus og får det til at passe. Jeg har læst mønstret et utal af gange og gør, som der står. Meget mærkeligt.

16.07.2023 - 14:55

country flag Maria Luísa Tomás wrote:

Gostaria de ver o esquema mas não o encontro. Obrigada. FC

11.07.2023 - 18:21

DROPS Design answered:

Bom dia, O esquema com as medidas do casaco está ao fundo da página. Bons tricôs!

12.07.2023 - 11:38

country flag Mia wrote:

Får inte M1 att stämma. Har 153 m kvar efter varv 1, men får inte maskorna räcka till för att sticka samman 2 m 2ggr på slutet innan de 5 räta m

11.06.2023 - 22:49

DROPS Design answered:

Hei Mia. I str. 5/7 år har du lagt opp 166 masker, så strikker du 10 masker rett, 2 rett sammen, dette strikkes 13 ganger og du har da 10 masker igjen på pinne som du strikker rett. Du har nå 153 masker på pinnen. Du skal nå strikke 5 stolpemasker + M.1 x 11 (M.1 består av 13 masker og strikkes 11 ganger = 143 masker) + 5 stolpemasker = 5+143+5=153 masker på pinnen. mvh DROPS Design

12.06.2023 - 13:32