DROPS Extra / 0-1392

Advent Calendar Doors by DROPS Design

Pojedyncze drzwiczki na szydełku do Adwentowego Kalendarza. Z włóczki DROPS Safran.

DROPS Design: model nr e-268
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------
1 drzwiczki (bez dekoracji) ważą ok. 20 g.
-----------------------------------------------------------
Wymiary drzwiczek: szerokość ok. 13 cm, wysokość ok. 20 cm.
Materiał:
Na 24 drzwiczki będziemy potrzebować:
DROPS SAFRAN od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
500 g kolor nr 19, czerwony
50 g każdego z następujących kolorów:
kolor nr 18, ecru
kolor nr 21, beż
kolor nr 22, jasny brąz
kolor nr 04, zielony
kolor nr 07, średni szary
kolor nr 55, róż
kolor nr 11, ciemnożółty

Mogą być również wykonane z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek A)" - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 3 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 24 oczka ścisłe i 26 rzędów otrzymać próbkę o szerokości 10 cm i wysokości 10 cm.

GUZIKI METALOWE DROPS, na stopce, nr 530: 1 szt. (na każde drzwiczki)

INNE: sztywny materiał, który może być zawieszony, a 24 drzwiczki będą do niego doszyte. Wymiary tkaniny to ok. 55 x 130 cm – co pozwala na rozmieszczenie 4 drzwiczek na szerokość i 6 na wysokość.
----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!

100% Bawełna
od 6.60 zł /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 6.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 112.20zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Okienko sześciokątne: patrz schemat A.1.
Korona z dzwonem: patrz schemat A.2.
Serce: patrz schemat A.3.
Okienko owalne długie: patrz schemat A.4.
Okienko owalne: patrz schemat A.5.
Gwiazdka: patrz schemat A.6.
Korona: patrz schemat A.7.

ŚCIEG RAKOWY (okienko z łukiem):
Przerabiać oczka ścisłe, tylko w odwrotnym układzie, tj. od lewej do prawej.

WSKAZÓWKA (okienko z łukiem, choinka i renifer):
Zastąpić 1-sze oczko ścisłe przez 1 oczko łańcuszka.

PRZEROBIĆ 2 OCZKA ŚCISŁE RAZEM:
*Wbić szydełko w następne oczko, przeciągnąć nitkę*, powtórzyć od *-* jeszcze 1 raz, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 3 pętelki na szydełku (= zostaje zamknięte 1 oczko ścisłe).
----------------------------------------------------------

DRZWICZKI DO ADWENTOWEGO KALENDARZA:
Objaśnienia dotyczą jednych drzwiczek i 16 różnych połączeń dodatków, które można dowolnie dobierać – patrz zdjęcia. Zdjęcia 1-4 pokazują drzwiczki 1-4, zgodnie z objaśnieniami poniżej. Drzwiczki są wykonywane oddzielnie, mają wymiary 13 x 20 cm każde. Po wykonaniu 24 drzwiczek, można je doszyć do mocnej tkaniny o wymiarach 55 x 130 cm, 4 drzwiczki na szerokość i 6 na wysokość.

DRZWICZKI:
Przerabiane najpierw w tę i z powrotem, następnie wykonujemy brzeg wokół drzwiczek. Na szydełku nr 3 wykonać 29 oczek łańcuszka kolorem czerwony. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 27 następnych oczek łańcuszka = 28 oczek ścisłych. Przerobić kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Powtarzać ostatni rząd, aż dł. robótki wynosi 18 cm, zakończyć przerabiając 1 rząd na lewej stronie robótki. Teraz wykonać brzeg wokół drzwiczek: obrócić i zacząć od górnego rogu, na prawej stronie robótki: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w 1-sze oczko ścisłe, *3 oczka łańcuszka, 1 słupek w 1-sze oczko łańcuszka, ominąć ok. 1½ cm, 1 oczko ścisłe w następne oczko ścisłe *, powtarzać od *-* do końca okrążenia, dopasować, aby było 1 oczko ścisłe w każdy róg drzwiczek. Zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w oczko łańcuszka na początku okrążenia. Odciąć i wrobić nitkę. Przyszyć guzik na lewej stronie drzwiczek.
----------------------------------------------------------

DRZWICZKI-1:
Wykonać jedne drzwiczki jak w opisie powyżej. Dalej wykonać okienko z łukiem, okienko sześciokątne, koronę z dzwonkiem i serce.

OKIENKO Z ŁUKIEM:
Przerabiane w tę i z powrotem, następnie wykonujemy brzeg wokół okienka.
Na szydełku nr 3 wykonać 18 oczek łańcuszka kolorem ecru.
RZĄD 1: Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 16 następnych oczek łańcuszka = 17 oczek ścisłych.
RZĘDY 2-12: patrz WSKAZÓWKA! 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe.
RZĄD 13: PRZEROBIĆ 2 OCZKA ŚCISŁE RAZEM - patrz objaśnienia powyżej, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe aż zostaje 2 oczka ścisłe, przerobić 2 oczka ścisłe razem (= zostają zamknięte 2 oczka ścisłe).
RZĄD 14: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe.
Powtórzyć rzędy 13 i 14 jeszcze 1 raz, dalej powtórzyć rząd 13 jeszcze 1 raz = w ostatnim rzędzie jest 11 oczek ścisłych. Odciąć i wrobić nitkę.
Wykonać brzeg wokół okienka następująco: zaczynając od lewego dolnego rogu, przerabiać ŚCIEGIEM RAKOWYM - patrz objaśnienia powyżej, wzdłuż dolnej części okienka, obrócić i przerabiać dookoła następująco: *3 oczka łańcuszka, 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka, ominąć 1 rząd/ 1 oczko ścisłe, 1 oczko ścisłe w następny rząd/w następne oczko ścisłe*, powtórzyć od *-* do początku okrążenia, tj. do prawego dolnego rogu. Odciąć i wrobić nitkę.

OKIENKO SZEŚCIOKĄTNE:
Przerabiane na okrągło od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem ecru i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Przerabiać na okrągło, powtarzając w sumie 6 razy schemat A.1b na szerokość - A.1a pokazuje jak zaczynać i kończyć okrążenia i jest wykonywany dodatkowo poza schematem A.1b. Dalej przerabiać na okrągło tak samo, aż zostaje jeszcze 1 okrążenie do wykonania. Dalej przerabiać kolorem beż i przerobić ostatnie okrążenie. Odciąć i wrobić nitkę. Przerabiać oczka zamykające wzdłuż dodawanych oczek (6 pasków) kolorem beż.

KORONA Z DZWONEM:
Przerabiana na okrągło, zaczynając od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 24 oczka łańcuszka kolorem zielonym i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Przerabiać na okrągło, powtarzając w sumie 5 razy schemat A.2b na szerokość – schemat A.2a pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą i jest wykonywany dodatkowo poza schematem A.2b. Dalej przerabiać aż schematy A.2a/A.2b są zakończone, odciąć i wrobić nitkę. Na prawej stronie robótki przerabiać teraz oczka ścisłe w oczka ścisłe 1-szego okrążenia korony: zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka na początku tego okrążenia i przerabiać na okrągło, powtarzając w sumie 5 razy schemat A.2d na szerokość – schemat A.2c pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą i jest wykonywany dodatkowo poza schematem A.2d. Dalej przerabiać tak samo do końca okrążenia, odciąć i wrobić nitkę.
Wykonać dzwon następująco: na szydełku nr 3 wykonać 3 oczka łańcuszka kolorem ciemnożółtym i zamknąć na okrągło przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Przerobić 4 oczka ścisłe wokół pierścienia podstawy, dalej przerobić 2 okrążenia oczkami ścisłymi (= 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe) i w następnym okrążeniu przerobić 2 oczka ścisłe w każde z 4 oczek ścisłych = 8 oczek ścisłych. Odciąć i wrobić nitkę. Przyszyć dzwon do korony.

SERCE:
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem zielonym i zamknąć na okrągło przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać wokół pierścienia podstawy wg schematu A.3. Gdy schemat A.3 jest zakończony, odciąć i wrobić nitkę.

----------------------------------------------------------

DRZWICZKI-2:
Wykonać drzwiczki jak w opisie powyżej. Dalej wykonać długie owalne okienko, choinkę, renifera i serduszko.

DŁUGIE OWALNE OKIENKO:
Przerabiane na okrągło, zaczynając od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 11 oczek łańcuszka (w tym 1 zwrotne oczko łańcuszka) kolorem ecru. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 8 następnych oczek łańcuszka, 2 oczka ścisłe w ostatnie oczko ścisłe. Dalej przerabiać na okrągło i przerabiać z drugiej strony łańcuszka początkowego następująco: 1 oczko ścisłe w każde z 8 pierwszych oczek łańcuszka, 1 oczko ścisłe w to samo oczko łańcuszka co 1-sze oczko ścisłe. Dalej przerabiać na okrągło, wg schematu A.4 następująco: schemat A.4a pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą, * A.4b, A.4c i A.4 d *, przerabiać od *-* w sumie 2 razy na szerokość. Dalej przerabiać na okrągło tak samo, aż zostaje do wykonania 1 okrążenie. Dalej przerabiać kolorem średni szary i wykonać ostatnie okrążenie. Odciąć i wrobić nitkę.

CHOINKA:
Przerabiana najpierw w tę i z powrotem, a następnie wykonujemy brzeg wokół całej choinki.
Na szydełku nr 3 wykonać 8 oczek łańcuszka kolorem zielonym.
RZĄD 1: obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 6 następnych oczek łańcuszka = 7 oczek ścisłych.
RZĘDY 2-3: patrz WSKAZÓWKA! 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe.
RZĄD 4: 1 oczko zamykające w 1-sze oczko ścisłe, 1 oczko ścisłe w każde z 5 następnych oczek ścisłych = 5 oczek ścisłych.
RZĘDY 5-6: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe.
RZĄD 7: 1 oczko zamykające w 1-sze oczko ścisłe, 1 oczko ścisłe w każde z 3 następnych oczek ścisłych = 3 oczka ścisłe.
RZĘDY 8-11: 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Odciąć i wrobić nitkę.
BRZEG: przerabiać kolorem zielonym, zaczynając od 1 oczka ścisłego w 1-szy rząd w prawym dolnym rogu: *ominąć 1 rząd, przerobić 6 słupków w następny rząd, ominąć 1 rząd, 1 oczko ścisłe w następny rząd*, powtórzyć od *-*jeszcze 1 raz, ominąć 1 rząd, na środku następnego rzędu przerabiać następująco: 3 słupki, 2 słupki podwójne, 3 oczka łańcuszka, 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka, 2 słupki podwójne i 3 słupki, *ominąć 1 rząd, przerobić 1 oczko ścisłe w następny rząd, ominąć 1 rząd, 6 słupków w następny rząd*, powtórzyć od *-* jeszcze 1 raz, ominąć 1 rząd i zakończyć przerabiając 1 oczko ścisłe w ostatni rząd. Odciąć i wrobić nitkę.
Wyszyć świeczki kolorem ciemnożółtym wokół oczek łańcuszka na górze choinki. Wyszywać świeczki na choince wykonując kilka ściegów kolorem ciemnożółtym i różowym.

RENIFER:
Przerabiany w tę i z powrotem.
Na szydełku nr 3 wykonać 3 oczka łańcuszka kolorem jasny brąz i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka.
RZĄD 1 - patrz WSKAZÓWKA! Przerobić 6 oczek ścisłych wokół pierścienia podstawy.
RZĘDY 2-7: obrócić, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe.
RZĄD 8 (ucho): 2 oczka łańcuszka, 1 słupek w 1-sze oczko ścisłe - ale nie wykonywać ostatniego narzutu, przerobić 1 słupek w następne oczko ścisłe i przeciągnąć nitkę przez wszystkie pętelki na szydełku. Odciąć i wrobić nitkę.
Przerobić drugie ucho w taki sam sposób z drugiej strony, zaczynając od 1 oczka zamykającego. Odciąć i wrobić nitkę.
ROGI: na szydełku nr 3 luźno wykonać 15 oczek łańcuszka kolorem beż, dalej 1 oczko ścisłe w każde z 2 oczek ścisłych na środku rzędu 7, dalej luźno wykonać 15 oczek łańcuszka. Odciąć nitkę.
Dalej wykonać małe rogi z każdej strony tych 15 oczek łańcuszka. Wykonać mały róg następująco: dołączyć nitkę przerabiając 1 oczko zamykające w łańcuszek i przerobić 4 oczka łańcuszka. Odciąć i wrobić nitkę. Przerabiać 2 takie same małe rogi na każdym z łańcuszków 15 oczek łańcuszka.
Kolorem ecru wyszyć oczy.

SERCE:
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem zielonym i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać na okrągło, wg schematu A.3. Gdy schemat A.3 jest zakończony, odciąć i wrobić nitkę.

----------------------------------------------------------

DRZWICZKI-3:
Wykonać drzwiczki jak w opisie powyżej. Dalej przerabiać owalne okienko, serce i gwiazdkę.

OWALNE OKIENKO:
Przerabiane na okrągło, zaczynając od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem ecru i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać na okrągło, powtarzając w sumie 2 razy schemat A.5b na szerokość – schemat A.5a pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą i jest wykonywany dodatkowo poza schematem A.5b. Dalej przerabiać tak samo, na okrągło, aż zostaje do wykonania 1 okrążenie. Dalej przerabiać kolorem beż i wykonać ostatnie okrążenie. Odciąć i wrobić nitkę.

SERCE:
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem zielonym i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać wokół pierścienia podstawy zgodnie ze schematem A.3. Gdy schemat A.3 jest zakończony, odciąć i wrobić nitkę.

GWIAZDKA:
Przerabiana na okrągło, zaczynając od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem ecru i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać na okrągło, zgodnie ze schematem A.6. Gdy schemat A.6 jest zakończony, odciąć i wrobić nitkę.

----------------------------------------------------------

DRZWICZKI-4:
Wykonać drzwiczki jak w opisie powyżej. Dalej przerabiać małe kwadratowe okienko, wieniec z jagodami, mały prezent, duży prezent i lizak.

MAŁE KWADRATOWE OKIENKO:
Przerabiane w tę i z powrotem, zakończyć przerabiając brzeg wokół okienka.
Na szydełku nr 3 wykonać 13 oczek łańcuszka (w tym 1 zwrotne oczko łańcuszka) kolorem ecru. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 11 następnych oczek łańcuszka = 12 oczek ścisłych. Przerabiać kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Powtarzać ostatni rząd, aż w sumie zostanie wykonanych 11 rzędów.
Przerabiać teraz brzeg wokół okienka, obrócić i zaczynając od górnego rogu przerobić: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w 1-sze oczko ścisłe, *3 oczka łańcuszka, 1 słupek w 1-sze oczko łańcuszka, ominąć ok. 1½ cm, 1 oczko ścisłe w następne oczko ścisłe *, powtarzać od *-* do końca okrążenia, dopasować aby było 1 oczko ścisłe w każdy róg okienka. Zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w oczko łańcuszka na początku okrążenia. Odciąć i wrobić nitkę.

WIENIEC Z JAGODAMI:
Przerabiany na okrągło, zaczynając od środka.
Na szydełku nr 3 wykonać 24 oczka łańcuszka kolorem zielonym i zamknąć na okrągło przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Przerabiać na okrągło, powtarzając w sumie 6 razy schemat A.7b na szerokość – schemat A.7a pokazuje jak okrążenia zaczynają się i kończą i jest wykonywany dodatkowo poza schematem A.7b. Dalej przerabiać, aż schemat A.7 zostanie zakończony. Odciąć i wrobić nitkę.
Jagody: wykonać 1 jagodę następująco: na szydełku nr 3 wykonać 3 oczka łańcuszka kolorem czerwonym, dalej 3 słupki w 1-sze z 3 oczek łańcuszka, wyjąć szydełko z oczka i wbić je w 3-cie oczko łańcuszka, włożyć szydełko z powrotem w oczko ostatniego słupka i przeciągnąć je przez 3-cie oczko łańcuszka. Odciąć i wrobić nitkę. Przerabiać 2 kolejne jagody tak samo i przyszyć je na górze wieńca.

MAŁY PREZENT:
Przerabiany w tę i z powrotem.
Na szydełku nr 3 wykonać 10 oczek łańcuszka (w tym 1 zwrotne oczko łańcuszka) kolorem różowym. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 8 następnych oczek łańcuszka = 9 oczek ścisłych. Dalej przerabiać kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Powtarzać ostatni rząd, aż w sumie zostanie przerobionych 7 rzędów. Odciąć i wrobić nitkę.
Wykonać łańcuszek o dł. ok. 6 cm kolorem ciemnożółtym, na każdym końcu zawiązać supełek i odciąć nitkę. Zamocować na szerokość. Wykonać łańcuszek o dł. ok. 15 cm kolorem róż, na każdym końcu zawiązać supełek. Zamocować łańcuszek wokół górnej części prezentu i zawiązać na górze.

DUŻY PREZENT:
Przerabiany w tę i z powrotem.
Na szydełku nr 3 wykonać 13 oczek łańcuszka (w tym 1 zwrotne oczko łańcuszka) kolorem średni szary. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 11 następnych oczek łańcuszka = 12 oczek ścisłych. Przerobić kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Powtarzać ostatni rząd, aż w sumie zostanie przerobionych 10 rzędów. Odciąć i wrobić nitkę.
Wykonać łańcuszek o dł. ok. 8 cm kolorem róż, na każdym końcu zawiązać supełek i odciąć nitkę. Zamocować na szerokość. Wykonać łańcuszek o dł. ok. 20 cm kolorem róż, na każdym końcu zawiązać supełek, zamocować łańcuszek wokół górnej części prezentu i zawiązać na górze.

LIZAK:
Przerabiany w tę i z powrotem.
Na szydełku nr 3 wykonać 4 oczka łańcuszka (w tym 1 zwrotne oczko łańcuszka) kolorem ecru. Obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 2 następnych oczek łańcuszka = 3 oczka ścisłe. Dalej przerabiać kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Powtarzać ostatni rząd, aż w sumie zostanie wykonanych 12 rzędów, zakończyć przerabiając 6 oczek łańcuszka w ostatnim rzędzie. Obrócić, 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 4 następnych oczek łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde z 3 następnych oczek ścisłych = 8 oczek ścisłych. Dalej przerabiać kolejny rząd następująco: 1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Powtórzyć jeszcze 1 raz ostatni rząd. Odciąć i wrobić nitkę.
Wykonać ok. 60 oczek łańcuszka kolorem czerwonym, na każdym końcu zawiązać supełek i odciąć nitkę. Nawinąć łańcuszek na lizak i zamocować na lewej stronie robótki.

Schemat

= 1 oczko zamykające wokół pierścienia podstawy
= 1 oczko łańcuszka
= 3 oczka łańcuszka
= 8 oczek łańcuszka, 1 oczko zamykające wokół pierścienia podstawy
= 1 oczko ścisłe wokół pierścienia podstawy
= 1 oczko ścisłe w oczko
= 2 oczka ścisłe w to samo oczko
= 1 półsłupek w oczko
= 1 słupek w oczko
= 1 słupek podwójny w oczko
= *3 oczka łańcuszka, 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka *, przerabiać od *-* w sumie 3 razy, zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w górę słupka
= okrążenie zaczynamy od 1 oczka łańcuszka i kończymy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka na początku okrążenia
= okrążenie zaczynamy od 2 oczek łańcuszka i kończymy przerabiając 1 oczko zamykające w 2-gie oczko łańcuszka na początku okrążenia
= łańcuszek objaśniony powyżej - patrz czarny punkt na okręgu, okrążenie zaczyna się i kończy tutaj
= to okrążenie zostało już wykonane – zacząć od następnego okrążenia!


Marja Van Bruggen 19.07.2019 - 19:59:

Ik kom niet uit het patroon van de krans met bel. Is hier een geschreven patroon van? Of anders, hoeveel toeren zijn het in totaal?

DROPS Design 23.07.2019 kl. 11:50:

Dag Marja,

Het geschreven patroon staat bij 'KRANS MET BEL'. Je haakt eerst 24 lossen die je sluit met een ring. Dan haak je de eerste toer van A.2 (vasten, beginnend met 1 lossen) Op de volgende toer begin met het eerste symbool in A.2a (= de toer begint met 2 lossen ) dan haak je een half stokje in de eerste vaste van de vorige toer. Dan haak je 4 lossen, dan 1 stokje in de 2e losse van die vier lossen en 1 dubbel stokje in de 1e losse van die vier lossen, sla 2 stokjes over en haak dan weer een half stokje in de volgende vaste, herhaal op deze manier (kijk ook naar het telpatroon).

Anneke Maaskant 28.01.2019 - 11:53:

-Ik ga geen suikerwater gebruiken: dit trekt ongedierte aan. Ik naai de lapjes L-vormig vast+ een stukje rechtsonder en een haakje rechtsboven. -De koordjes met strik om de pakjes zijn te kort: ik heb resp. 30 en 40cm gemaakt. -Ik werk de draadjes in eerste instantie niet weg maar gebruik ze voor het bevestigen op de ondergrond.

Anneke Maaskant 28.01.2019 - 11:49:

-Ik ga geen suikerwater gebruiken, dit trekt ongedierte aan. ik naai de lapjes L-vormig vast+ een stukje rechtsonder. Haakje rechtsboven.\r\n-De koordjes met strik om de pakjes zijn te kort: ik heb resp. 30 en 40cm gemaakt.\r\n-draadjes werk ik in eerste instantie niet weg: veel er van zijn te gebruiken voor bevestigen aan de ondergrond.\r\n-Veel maar leuk werk!

Anneke 14.10.2018 - 18:45:

Als de deurtjes aan de linkerkant worden vastgenaaid en aan de rechterkant een knoop zit is de rest los en kunnen er geen kleinigheidjes in verstopt. Dat is toch de bedoeling van een Adventkalender? Bovendien: als je het deurtje openmaakt zakt het dan niet slap uit?

DROPS Design 15.10.2018 kl. 21:44:

Dag Anneke, Daar heb je inderdaad wel gelijk aan. Dit zou je op kunnen lossen door de deurtjes op te stijven door ze in suikerwater te leggen en dan plat te laten drogen. Door het opgedroogde suiker worden de lapjes stijf en krullen ze niet om.

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1392

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.