DROPS Extra / 0-1392

Advent Calendar Doors by DROPS Design

Adventní kalendář – samostatná dvířka s ozdobami háčkovaná z příze DROPS Safran.

Tagy: dekorace, vánoce,

DROPS Design: model č. e-268
Skupina přízí A
-----------------------------------------------------------
1 dvířka (bez ozdob) váží asi 20 gramů.
-----------------------------------------------------------

Rozměry: Šířka: asi 13 cm. Výška: asi 20 cm.
Materiál:
Na všech 24 dvířek potřebujeme:
DROPS SAFRAN firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
500 g, barva č. 19, červená
po 50 g od každé z následujících barev:
barva č. 19, červená
barva č. 18, smetanová
barva č. 21, béžová
barva č. 22, světlá hnědá
barva č. 04, zelená
barva č. 07, šedá
barva č. 55, pink
barva č. 11, žlutá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí A)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 24 krátkých sloupků a 26 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DROPS KOVOVÝ KNOFLÍK, Poutko (mosaz) č.530: po 1 ks (na každá dvířka).

DOPLŇKY: Kus pevné látky, kterou lze zavěsit - na ni našijeme dvířka a sestavíme z nich kalendář. Látka by měla měřit asi 55 x 130 cm, což odpovídá rozložení po 4 dvířkách na šířku a 6 na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (1)

100% bavlna
od 43.00 Kč /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 43.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 731Kč. Více zde.
VZOR:
Šestiúhelníkové okénko: viz schéma A.1.
Věnec se zvonečkem: viz schéma A.2.
Srdíčko: viz schéma A.3.
Oválné okénko: viz schéma A.4.
Úzké oválné okénko: viz schéma A.5.
Vločka: viz schéma A.6.
Věnec: viz schéma A.7.

RAČÍ SLOUPKY (klenuté okénko): 
Háčkujeme jako krátké sloupky, ale zleva doprava (tj. „pozpátku“).

INFO (klenuté okénko, Vánoční stromeček a jelen):
První krátký sloupek nahrazujeme 1 řetízkovým okem.

2 KRÁTKÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY:
*háček vpíchneme do následujícího oka, nabereme a protáhneme přízi*, *-* ještě 1x zopakujeme, poté znovu nabereme přízi a protáhneme ji všemi 3 smyčkami na háčku (= ujmuli jsme 1 krátký sloupek). 
----------------------------------------------------------

DVÍŘKA ADVENTNÍHO KALENDÁŘE:
Na celý Adventní kalendář potřebujeme 24 dvířek. Tento návod obsahuje popis, jak vyrobit 1 typ základních dvířek a 16 rozličných kousků ozdob, které můžete libovolně kombinovat - viz foto. Fotky 1-4 zobrazují kombinace, které jsou popsané v návodu níže u jednotlivých DVÍŘEK 1-4. Dvířka uháčkujeme samostatně, každá měří 13 x 20 cm. Po dokončení všech 24 dvířek je můžeme našít na kus pevné látky o rozměrech 55 x 130 cm. Tento rozměr umožňuje rozložit dvířka po 4 na šířku a po 6 na výšku.

DVÍŘKA:
Nejprve háčkujeme v řadách, nakonec celá dvířka obháčkujeme kolem dokola lemem.
Háčkem č.3 uháčkujeme červenou přízí 29 řetízkových ok. Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 27 řetízkových ok = 28 krátkých sloupků. Další řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Tuto řadu stále opakujeme, až do výše 18 cm – končíme rubovou řadou. Teď celý dílek obháčkujeme lemem, takto – dílek otočíme a začneme pravým horním rohem: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do 1. krátkého sloupku, *3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek dp 1. řetízkového oka, asi 1,5 cm vynecháme, 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až do konce kruhové řady, dbáme na to, abychom měli v každém rohu dvířek jeden krátký sloupek. Kruhovou řadu ukončíme 1 pevným okem do řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme. Na dvířka našijeme knoflík, zhruba doprostřed levé strany.
----------------------------------------------------------

1. DVÍŘKA:
Podle popisu výše uháčkujeme dvířka. Pak háčkujeme klenuté okénko, šestiúhelníkové okénko, věnec se zvonečkem a srdíčko.

KLENUTÉ OKÉNKO:
Háčkujeme nejprve v řadách, pak okénko obháčkujeme kruhovou řadou.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 18 řetízkových ok.
1. ŘADA: práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 16 řetízkových ok = 17 krátkých sloupků.
2.-12. ŘADA: viz INFO! Po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
13. ŘADA: 2 KRÁTKÉ SLOUPKY SHÁČKUJEME DOHROMADY – viz výše, pak po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku až po poslední 2 krátké sloupky v řadě, 2 krátké sloupky sháčkujeme dohromady (= 2 krátké sloupky jsme ujmuli).
14. ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
13. a 14. řadu ještě 1x zopakujeme, pak opakujeme 13. řadu = v poslední řadě máme 11 krátkých sloupků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Kolem celého okénka háčkujeme lem RAČÍMI SLOUPKY – viz výše , takto: začínáme v levém dolním rohu a háčkujeme podél dolního okraje okénka, pak práci otočíme a pokračujeme takto: *3 řetízková oka, 1 pevné oko do 1. řetízkového oka, 1 řadu/ krátký sloupek vynecháme, 1 krátký sloupek do následující řady/ krátkého sloupku*, *-* opakujeme až zpět k začátku kruhové řady, tj. do pravého dolního rohu. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

ŠESTIÚHELNÍKOVÉ OKÉNKO:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu k okrajům.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.1b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x; schéma A.1a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.1b. Když nám zbývá uháčkovat poslední kruhovou řadu, změníme přízi na béžovou a poslední kruhovou řadu háčkujeme béžovou přízí. Přízi odstřihneme a zapošijeme. Béžovou přízí uháčkujeme v místech, kde jsme přidávali “paprsky” z řady pevných ok (= 6 pruhů - paprsků).

VĚNEC SE ZVONEČKEM:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu věnce k okraji.
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 24 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.2b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 5x; schéma A.2a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.2b. Po dokončení celého vzoru A.2a/A.2b přízi odstřihneme a zapošijeme. Nyní uháčkujeme na lícové straně stejnou kruhovou řadu krátkých sloupků, jako byla 1. kruhová řada: přízi napojíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku této kruhové řady, pak háčkujeme dle schématu A.2d – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 5x; schéma A.2c zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.2d. Dokončíme kruhovou řadu, potom přízi odstřihneme a zapošijeme.
Zvoneček háčkujeme takto: Háčkem č.3 uháčkujeme žlutou přízí 3 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 4 krátké sloupky, pak 2 kruhové řady krátkých sloupků (tj. po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku), v další kruhové řadě uháčkujeme do každého ze 4 krátkých sloupků 2 krátké sloupky = 8 krátkých sloupků. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Zvoneček přišijeme k věnci.

SRDÍČKO:
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme kolem kroužku z řetízkových ok vzor podle schématu A.3. Po dokončení vzoru A.3 přízi odstřihneme a zapošijeme.

----------------------------------------------------------

2. DVÍŘKA:
Podle popisu výše uháčkujeme dvířka. Pak háčkujeme oválné okénko, Vánoční stromeček, jelena a srdíčko.

OVÁLNÉ OKÉNKO:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu okénka k okrajům.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 11 řetízkových ok (včetně 1 řetízkového oka na otočení). Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 8 řetízkových ok a 2 krátké sloupky do posledního krátkého sloupku. Pokračujeme v kruhové řadě a háčkujeme na protilehlé straně řetízkové řady, takto: po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 8 řetízkových ok, 1 krátký sloupek do stejného řetízkového oka, jako 1. krátký sloupek. Pak háčkujeme v kruhových řadách vzor dle schématu A.4, takto - schéma A.4a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí: *vzor A.4b, vzor A.4c a vzor A.4 d*, *-* opakujeme celkem 2x. Když nám zbývá uháčkovat poslední kruhovou řadu, změníme přízi na šedou a poslední kruhovou řadu háčkujeme šedou přízí. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

VÁNOČNÍ STROMEČEK:
Háčkujeme nejprve v řadách, pak celý stromeček obháčkujeme.
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 8 řetízkových ok.
1. ŘADA: Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 6 řetízkových ok = 7 krátkých sloupků.
2.-3. ŘADA: viz INFO! Po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
4. ŘADA: 1 pevné oko do 1. krátkého sloupku, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 krátkých sloupků = 5 krátkých sloupků.
5.-6. ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
7. ŘADA: 1 pevné oko do 1. krátkého sloupku, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 3 krátkých sloupků = 3 krátké sloupky.
8.-11. ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
Přízi odstřihneme a zapošijeme.
LEM: Zelenou přízí uháčkujeme 1 krátký sloupek kolem první řady v pravém dolním rohu, *1 řadu vynecháme, kolem následující řady uháčkujeme 6 dlouhých sloupků, 1 řadu vynecháme, 1 krátký sloupek kolem dalčí řady*, *-* ještě 1x zopakujeme, 1 řadu vynecháme, kolem středu následující řady háčkujeme: 3 dlouhé sloupky, 2 2x nahozené dlouhé sloupky, 3 řetízková oka, 1 pevné oko do 1. řetízkového oka, 2 2x nahozené dlouhé sloupky a 3 dlouhé sloupky, *1 řadu vynecháme, 1 krátký sloupek kolem další řady, 1 řadu vynecháme, 6 dlouhých sloupků kolem následující řady*, *-* ještě 1x zopakujeme, 1 řadu vynecháme a končíme 1 krátkým sloupkem kolem poslední řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Žlutou přízí vyšijeme kolem řetízkových ok na vrcholku stromečku svíčku. Na stromeček vyšijeme žlutou a pink přízí světýlka.

JELEN:
Háčkujeme v řadách.
Háčkem č.3 uháčkujeme světle hnědou přízí 3 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. ŘADA – viz INFO! 6 krátkých sloupků kolem kroužku z řetízkových ok.
2.-7. ŘADA: Práci otočíme a háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
8. ŘADA (ucho): 2 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. krátkého sloupku – ale nedokončíme jej, před posledním protažením příze uháčkujeme do následujícího krátkého sloupku další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Stejným způsobem uháčkujeme druhé ucho na protější straně, začínáme 1 pevným okem. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
PAROHY: béžovou přízí uháčkujeme 15 volných řetízkových ok, pak po 1 krátkém sloupku do každého z prostředních 2 krátkých sloupků v 7. řadě, potom 15 volných řetízkových ok. Přízi odstřihneme.
Pak uháčkujeme po obou stranách těchto 15 řetízkových ok krátké řady řetízkových ok (= výrůstky), takto: přízi přichytíme pevným okem k řadě řetízkových ok a uháčkujeme 4 řetízková oka. Pak přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejně postupujeme i na druhé straně téže řady 15 řetízkových ok a na obou stranách druhé řady 15 řetízkových ok.
Smetanovou přízí vyšijeme několika stehy oči.

SRDÍČKO:
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme vzor podle schématu A.3. Po dokončení vzoru A.3 přízi odstřihneme a zapošijeme.

----------------------------------------------------------

3. DVÍŘKA:
Podle popisu výše uháčkujeme dvířka.Pak uháčkujeme úzké oválné okénko, srdíčko a vločku.

ÚZKÉ OVÁLNÉ OKÉNKO:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu okénka k okrajům.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme v kruhových řadách vzor dle schématu A.5b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 2x; schéma A.5a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.5b. Když nám zbývá uháčkovat poslední kruhovou řadu, změníme přízi na béžovou a poslední kruhovou řadu uháčkujeme béžovou přízí. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

SRDÍČKO:
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme kolem kroužku z řetízkových ok vzor podle schématu A.3. Po dokončení vzoru A.3 přízi odstřihneme a zapošijeme.

VLOČKA:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu vločky k okrajům.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pokračujeme v kruhových řadách vzorem dle schématu A.6. Po dokončení vzoru A.6 přízi odstřihneme a zapošijeme.

----------------------------------------------------------

4. DVÍŘKA:
Podle popisu výše uháčkujeme dvířka. Pak háčkujeme malé čtvercové okénko, věnec s bobulemi cesmíny, malý a velký balíček a cucavý špalek.

MALÉ ČTVERCOVÉ OKÉNKO:
Háčkujeme nejprve v řadách, pak celé okénko obháčkujeme.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 13 řetízkových ok (včetně 1 řetízkového oka na otočení). Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 11 řetízkových ok = 12 krátkých sloupků. Následující řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Poslední řadu opakujeme, uháčkujeme celkem 11 řad.
Celé okénko teď obháčkujeme, takto – práci otočíme a začneme horním rohem: 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek do 1. krátkého sloupku, *3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 1. řetízkového oka, asi 1,5 cm vyncháme, 1 krátký sloupek do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až do konce kruhové řady, dbáme na to, abychom v každém rohu okénka měli krátký sloupek. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do oka na začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

VĚNEC S BOBULEMI CESMÍNY:
Háčkujeme v kruhových řadách, od středu věnce k okraji.
Háčkem č.3 uháčkujeme zelenou přízí 24 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme v kruhových řadách vzor dle schématu A.7b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x; schéma A.7a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.7b. Po dokončení vzoru A.7 přízi odstřihneme a zapošijeme.
Bobule: 1 bobuli uháčkujeme takto: červenou přízí uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 3 dlouhé sloupky do 1. ze 3 řetízkových ok, háček vytáhneme a vpíchneme jej do 3. řetízkového oko, nabereme smyčku z posledního dlouhého sloupku a protáhneme ji 3. řetízkovým okem. Přízi odstřihneme a zapošijeme. Stejným způsobem uháčkujeme další 2 bobule a přišijeme je na vrcholek věnce.

MALÝ BALÍČEK:
Háčkujeme v řadách.
Háčkem č.3 uháčkujeme přízí v barvě pink 10 řetízkových ok (včetně 1 řetízkového oka na otočení). Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 8 řetízkových ok = 9 krátkých sloupků. Další řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Poslední řadu opakujeme, uháčkujeme celkem 7 řad. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Žlutou přízí uháčkujeme 1 řetízek (tj.řadu) z řetízkových ok dlouhý asi 6 cm, na každém jeho konci uvážeme pevný uzlík a přízi odstřihneme. Řetízkem pak vodorovně převážeme balíček. Pak uháčkujeme další řetízek, dlouhý asi 15 cm, na každém jeho konci uvážeme pevný uzlík a řetízkem převážeme balíček svisle. Na vrcholku balíčku uvážeme mašli.

VELKÝ BALÍČEK:
Háčkujeme v řadách.
Háčkem č.3 uháčkujeme šedou přízí 13 řetízkových ok (včetně 1 řetízkového oka na otočení). Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 11 řetízkových ok = 12 krátkých sloupků. Další řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Poslední řadu opakujeme, uháčkujeme celkem 10 řad. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Přízí v barvě pink uháčkujeme 1 řetízek (tj.řadu) z řetízkových ok dlouhý asi 8 cm, na každém jeho konci uvážeme pevný uzlík a přízi odstřihneme. Řetízkem pak vodorovně převážeme balíček. Pak uháčkujeme další řetízek, dlouhý asi 20 cm, na každém jeho konci uvážeme pevný uzlík a řetízkem převážeme balíček svisle. Na vrcholku balíčku uvážeme mašli.

CUCAVÝ ŠPALEK:
Háčkujeme v řadách.
Háčkem č.3 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka (včetně 1 řetízkového oka na otočení). Práci otočíme a do 2. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 krátký sloupek, pak po 1 krátkém sloupku do každého následujících 2 řetízkových ok = 3 krátké sloupky. Další řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Poslední řadu opakujeme, uháčkujeme celkem 12 řad, končíme 6 řetízkovými oky v poslední řadě. Práci otočíme, uháčkujeme 1 krátký sloupek do 2. řetízkového oka od háčku, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 4 řetízkových ok, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 3 krátkých sloupků = 8 krátkých sloupků. Další řadu háčkujeme takto: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Poslední řadu ještě 1x zopakujeme. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Červenou přízí uháčkujeme 1 řetízek (tj.řadu) z asi 60 řetízkových ok, na každém jeho konci uvážeme pevný uzlík a přízi odstřihneme. Řetízek ovineme kolem cucavého špalku a na zadní straně přichytíme.

Schéma

= pevné oko kolem kroužku z řetízkových ok
= řetízkové oko
= 3 řetízková oka
= 8 řetízkových ok, 1 pevné oko kolem kroužku z řetízkových ok
= krátký sloupek kolem kroužku z řetízkových ok
= krátký sloupek do oka
= 2 krátké sloupky do jednoho a téhož oka
= polodlouhý sloupek do oka
= dlouhý sloupek do oka
= 2x nahozený dlouhý sloupek do oka
= *3 řetízková oka, 1 pevné oko do 1. řetízkového oka*, *-* opakujeme celkem 3x, končíme 1 pevným okem do vrcholku dlouhého sloupku
= kruhová řada začíná 1 řetízkovým okem a končí 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhová řada začíná 2 řetízkovými oky a končí 1 pevným okem do 2. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kroužek z řetízkových ok - je popsán v textu; tečka na kružnici označuje začátek a konec kruhové řady
= tato kruhová řada už je hotová - začínáme následující kruhovou řadou!


Komentáře (1)

Anneke 14.10.2018 - 18:45:

Als de deurtjes aan de linkerkant worden vastgenaaid en aan de rechterkant een knoop zit is de rest los en kunnen er geen kleinigheidjes in verstopt. Dat is toch de bedoeling van een Adventkalender? Bovendien: als je het deurtje openmaakt zakt het dan niet slap uit?

DROPS Design 15.10.2018 kl. 21:44:

Dag Anneke, Daar heb je inderdaad wel gelijk aan. Dit zou je op kunnen lossen door de deurtjes op te stijven door ze in suikerwater te leggen en dan plat te laten drogen. Door het opgedroogde suiker worden de lapjes stijf en krullen ze niet om.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1392

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.