DROPS Safran
DROPS Safran
100% Bawełna
od 7.30 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 29.20zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS Super Sale

Sleepyhead

Kocyk dziecięcy na szydełku, z włóczki DROPS Safran lub DROPS BabyMerino, ze ściegiem ażurowym. Temat: kocyk dziecięcy.

DROPS Baby 33-1
DROPS Design: model bm-112-by
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------

Wymiary: szerokość ok. 40-66 cm, długość ok. 50-80 cm
Materiał:
DROPS SAFRAN od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
200-300 g kolor nr 05, niebiesko-fioletowy jasny
LUB:
DROPS BABYMERINO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
150-250 g kolor nr 25, lawenda

----------------------------------------------------------
ZANIM ZACZNIEMY ROBÓTKĘ:

PRÓBKA:
22 słupki na szerokość i 12 rzędów na wysokość = 10 x 10 cm.

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 3,5
Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny! Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, weź większe szydełko. Jeżeli masz za mało oczek na 10 cm, weź mniejsze szydełko.

----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Safran
DROPS Safran
100% Bawełna
od 7.30 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 29.20zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

WSKAZÓWKA:
Zaczynać wszystkie rzędy przez 3 oczka łańcuszka (= 1 słupek).

----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

KOCYK - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem, od dołu do góry.

KOCYK:
Na szydełku nr 3,5 wykonać 105-172 oczka łańcuszka (w tym 3 zwrotne oczka łańcuszka) włóczką Safran lub BabyMerino. Przerabiać 1-szy rząd następująco: 1 słupek w 4-te oczko łańcuszka od szydełka, 1 słupek w każde z 3-0 następnych oczek łańcuszka, *ominąć 1 oczko łańcuszka, 1 słupek w każde z 6 następnych oczek łańcuszka*, powtarzać od *-* do końca rzędu = 89-146 słupków. Obrócić robótkę.
Dalej przerabiać następująco – patrz WSKAZÓWKA: 3 oczka łańcuszka (= 1 słupek), powtarzać schemat A.1 aż zostaje 1 słupek (= 29-48 motywów po 3 oczka), zakończyć przerabiając 1 słupek w ostatni słupek. Dalej przerabiać tak samo, aż długość kocyka wynosi ok. 50-80 cm (lub ma inną długość wg uznania). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Zatrzymać się za 1 rzędem słupków. Zakończyć.

Schemat

symbols = 1 oczko łańcuszka
symbols = 1 słupek w oczko
symbols = 1 słupek wokół oczka łańcuszka
symbols = przerobić 4 słupki razem następująco: przerabiać 3 słupki wokół tego samego oczka łańcuszka, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych 3 słupków, przerobić kolejny słupek wokół tego samego oczka łańcuszka i ostatni narzut przeciągnąć przez 5 pętelek na szydełku
symbols = ten rząd został już wykonany, zacząć od następnego rzędu
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS Baby 33-1

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (63)

country flag Cecilie napisała::

Hei. Hvis jeg vil ha teppet større, hvor mange masker må jeg da øke? Takk på forhånd :) PS: nydelig teppe å hekle :)

22.06.2024 - 17:54

Odpowiedź DROPS Design :

Hej Cecilie, diagrammet går op i 3, og du hækler diagrammet ca 7 gange for hver 10 cm :)

25.06.2024 - 13:55

country flag Karina Jensen napisała::

Hvad betyder:" 1 stangmaske i 4.luftmaske fra nålen, hækl 1 stangmaske i hver af de 3-0 næste luftmasker, " ? Er det i de næste 30 masker eller hvad betyder det?

13.06.2024 - 14:07

Odpowiedź DROPS Design :

Hei Karina. Om du hekler den minste str hekles det slik: Hekle 1 stav i 4.luftmaske fra nålen, hekle 1 stav i hver av de 3 neste luftmaskene, * hopp over 1 luftmaske, hekle 1 stav i hver av de 6 neste luftmaskene *, hekle fra *-* raden ut = 89 staver på raden... Hekler du det største teppet hekler du slik: Hekle 1 stav i 4.luftmaske fra nålen, * hopp over 1 luftmaske, hekle 1 stav i hver av de 6 neste luftmaskene *, hekle fra *-* raden ut =146 staver på raden... På 1.rad hekles det over noen luftmasker, slik at kanten ikke skal stramme. I den minste str. må man første hekle i de 3 første luftmaskene slik at maskeantallet skal stemme. mvh DROPS Design

24.06.2024 - 08:38

country flag Gretha De Vries-Boonstra napisała::

Toch weer de vraag. Waarom 105-172 lossen haken?toer *1 losse overslaan, 6 stokjes in elke losse* dit herhalen. Losse overslaan is een mindering. Toer 2 volgens diagram: 29-48 x herhaling van 3 steken = 89-146 steken inclusief 2 kant stokjes Foutje in de lossen ketting???

10.04.2024 - 23:13

Odpowiedź DROPS Design :

Dag Gretha,

Als je 6 stokjes haakt en 1 losse overslaat en dit 24 keer herhaalt (24 x 7), kom je (met de 3 lossen en het eerste stokje van het begin) voor de tweede toer precies op 146 steken uit. De lossen overslaan wordt gedaan om te voorkomen dat de ketting van opgezette lossen te strak wordt.

11.04.2024 - 20:42

country flag Gretha De Vries-Boonstra napisała::

Bedankt voor de reactie maar er staat niet dat in het patroon dat je een losse moet haken tussen de 6 stokjes. Dus je slaat in totaal 24 lossen over. Dus hou je 144 steken over. Ook in het diagram is het een herhaling van 3 steken zonder een extra losse. Ook op de foto zie je ook alleen herhalingen van 3 steken.

10.04.2024 - 12:01

Odpowiedź DROPS Design :

Dag Gretha,

Je hebt na de eerste toer 2 + 144 (24 x 6) stokjes in totaal (van die eerste 2 is het eerste stokje 3 lossen in plaats van een stokje en het tweede stokje is het stokje wat je in de vierde losse van de haaknaald haakte aan het begin van de toer, dus 146 stokjes in totaal. In de volgende toer haak je 48 herhalingen van A.1 met aan beide zijkanten een stokje. Dit komt dan precies uit.

10.04.2024 - 21:07

country flag Gretha De Vries-Boonstra napisała::

Ik heb 172 lossen gehaakt, dan haak ik 1 stokje in de 4e losse, dit zijn dan eigenlijk 2 stokjes voor de volgende toer. Omdat ik de grote maat maak sla ik volgende stap over (1 stokje in elk van de volgende 3-0 lossen). Dan herhaal ik de rest van *-* en kom op 146 stokjes incl de 3 start lossen= 1 stokje. Dus je na 1 toer 146 steken en daar ga je mee verder. 48 herhalingen van 3 steken = 144 + de 2 start en eind stokjes 146. Waarom dan 172 lossen opzetten??? Groet Gretha

08.04.2024 - 19:05

Odpowiedź DROPS Design :

Dag Gretha,

Als je 172 steken op hebt gezet waarvan 3 lossen om mee te keren dan heb je nog 169 steken over om over te haken. Het eerste stokje haakje in de 4e losse vanaf de haaknaald. Dan heb je dus nog 168 lossen over om hetgeen wat tussen de sterretjes staat steeds te herhalen. Wat tussen de sterretjes staat is in totaal 7 steken (1 losse overslaan en 6 stokjes haken) 168 gedeeld door 7 = 24 herhalingen.

10.04.2024 - 09:38

country flag Susanne Fütterer napisała::

Kan man få en bedre forklaring på denne opskrift? Jeg synes at den er svær at se og læse hvordan det skal være.

01.04.2024 - 11:11

Odpowiedź DROPS Design :

Hei Susanne. Det er den eneste tekst forklaringen vi har til denne oppskriften. Men ta en titt på hjelpevideoen til dette teppet, kanskje det er lettere for deg. Klikk på VIDEOER øverst på siden ved bildet og Hvordan hækles et enkelt hulmønster efter diagram. mvh DROPS Design

02.04.2024 - 08:45

country flag Carmen Helstone-Rijker napisała::

Wat bedoelt u met haak 1 stokje in elk van de volgende 3-0 lossen?

13.02.2024 - 16:39

country flag Laurette Vandecsteele napisała::

Ik zou graag willen haken maar ik weet niet hoe aub het is voor mijn dochter haar eerst kindtje een dekentje voor de baby jongentje kan jij mijn helpen aub om een boek met haken en patroontjes op te sturen naar mijn adres aub en een vidio aub laat iets weten aub mijn adres is laurette vandecasteele heulstraat 42 8750 Zwevezele Belgie mvg laurette

09.01.2024 - 14:40

Odpowiedź DROPS Design :

Dag Laurette,

We geven geen brei- en haakboeken meer uit, maar al onze patronen zijn gratis af te drukken via de knop 'Afdrukken' onder de materialenlijst. Klik op de knop 'Afdrukken' en dan op 'Patroon'. In het pop-up venster dat vervolgens in beeld komt klik je rechts boven op de link 'Het patroon afdrukken'.

10.01.2024 - 10:19

country flag Anneli Jonsson napisała::

Se tid mail. Om man gör 172 maskor och räknar bort tre maskor från början och gör första stolpen i fjärde maskan och gör tre stålpar och hoppar över en och gör 7 stolpar så blir det ojämt antal stolpar på slutet? Mvh Anneli

20.11.2023 - 20:35

Odpowiedź DROPS Design :

Hej Anneli, så længe diagrammet med 3 masker går op i antal masker, så vil det stemme med diagrammet :)

24.11.2023 - 12:28

country flag Anneli Jonsson napisała::

Hejsan Jag virkar filten Sleepahed och får fel antal maskor hela tiden, trots att jag följer text och film som ni visar. Tror att mönstret är fel. skulle gärna vilja virka denna och ber er prova mönstret och se att det är rätt. På femte varvet så blir det fel antal maskor mot första varvet. Började med 152 maskor. Med vänlig hälsning, Anneli

18.11.2023 - 21:04

Odpowiedź DROPS Design :

Hei Anneli. Du starter med 105 eller 172 luftmasker (ikke 152 luftmasker). Deretter hekler du 1. rad som forklart i oppskrifter = 89 eller 146 staver. Når du starter på diagram A.1 hekler du 1 stav (starter med 3 luftmasker, les HEKLEINFO), deretter hekler du A.1 over 87 eller 144 masker og av slutter raden med 1 stav. Altså: 1 stav + 87 masker (29 rapporter av A.1 = 3x29= 87) + 1 stav = 89 masker ELLER : 1 stav + 144 masker (48 rapporter av A.1 = 3x48= 144) + 1 stav = 146 masker. mvh DROPS Design

20.11.2023 - 10:59