Sleepyhead by DROPS Design

Kocyk dziecięcy na szydełku, z włóczki DROPS Safran lub DROPS BabyMerino, ze ściegiem ażurowym. Temat: kocyk dziecięcy.

DROPS Baby 33-1
DROPS Design: model bm-112-by
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------

Wymiary: szerokość ok. 40-66 cm, długość ok. 50-80 cm
Materiał:
DROPS SAFRAN od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
200-300 g kolor nr 05, niebiesko-fioletowy jasny
LUB:
DROPS BABYMERINO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
150-250 g kolor nr 25, lawenda

----------------------------------------------------------
ZANIM ZACZNIEMY ROBÓTKĘ:

PRÓBKA:
22 słupki na szerokość i 12 rzędów na wysokość = 10 x 10 cm.

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 3,5
Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny! Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, weź większe szydełko. Jeżeli masz za mało oczek na 10 cm, weź mniejsze szydełko.

----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Bawełna
od 7.30 zł /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 7.30 zł /50g
Kokonki.pl
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 29.20zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

WSKAZÓWKA:
Zaczynać wszystkie rzędy przez 3 oczka łańcuszka (= 1 słupek).

----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

KOCYK - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem, od dołu do góry.

KOCYK:
Na szydełku nr 3,5 wykonać 105-172 oczka łańcuszka (w tym 3 zwrotne oczka łańcuszka) włóczką Safran lub BabyMerino. Przerabiać 1-szy rząd następująco: 1 słupek w 4-te oczko łańcuszka od szydełka, 1 słupek w każde z 3-0 następnych oczek łańcuszka, *ominąć 1 oczko łańcuszka, 1 słupek w każde z 6 następnych oczek łańcuszka*, powtarzać od *-* do końca rzędu = 89-146 słupków. Obrócić robótkę.
Dalej przerabiać następująco – patrz WSKAZÓWKA: 3 oczka łańcuszka (= 1 słupek), powtarzać schemat A.1 aż zostaje 1 słupek (= 29-48 motywów po 3 oczka), zakończyć przerabiając 1 słupek w ostatni słupek. Dalej przerabiać tak samo, aż długość kocyka wynosi ok. 50-80 cm (lub ma inną długość wg uznania). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Zatrzymać się za 1 rzędem słupków. Zakończyć.

Schemat

symbols = 1 oczko łańcuszka
symbols = 1 słupek w oczko
symbols = 1 słupek wokół oczka łańcuszka
symbols = przerobić 4 słupki razem następująco: przerabiać 3 słupki wokół tego samego oczka łańcuszka, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych 3 słupków, przerobić kolejny słupek wokół tego samego oczka łańcuszka i ostatni narzut przeciągnąć przez 5 pętelek na szydełku
symbols = ten rząd został już wykonany, zacząć od następnego rzędu
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Baby 33-1) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (55)

country flag Anneli Jonsson wrote:

Se tid mail. Om man gör 172 maskor och räknar bort tre maskor från början och gör första stolpen i fjärde maskan och gör tre stålpar och hoppar över en och gör 7 stolpar så blir det ojämt antal stolpar på slutet? Mvh Anneli

20.11.2023 - 20:35

DROPS Design answered:

Hej Anneli, så længe diagrammet med 3 masker går op i antal masker, så vil det stemme med diagrammet :)

24.11.2023 - 12:28

country flag Anneli Jonsson wrote:

Hejsan Jag virkar filten Sleepahed och får fel antal maskor hela tiden, trots att jag följer text och film som ni visar. Tror att mönstret är fel. skulle gärna vilja virka denna och ber er prova mönstret och se att det är rätt. På femte varvet så blir det fel antal maskor mot första varvet. Började med 152 maskor. Med vänlig hälsning, Anneli

18.11.2023 - 21:04

DROPS Design answered:

Hei Anneli. Du starter med 105 eller 172 luftmasker (ikke 152 luftmasker). Deretter hekler du 1. rad som forklart i oppskrifter = 89 eller 146 staver. Når du starter på diagram A.1 hekler du 1 stav (starter med 3 luftmasker, les HEKLEINFO), deretter hekler du A.1 over 87 eller 144 masker og av slutter raden med 1 stav. Altså: 1 stav + 87 masker (29 rapporter av A.1 = 3x29= 87) + 1 stav = 89 masker ELLER : 1 stav + 144 masker (48 rapporter av A.1 = 3x48= 144) + 1 stav = 146 masker. mvh DROPS Design

20.11.2023 - 10:59

country flag Linda wrote:

The pattern doesn't make any sense to me. Why don't you write out the pattern for each row.

04.10.2023 - 11:44

country flag Shannon wrote:

After making my initial chain to start this pattern, the first row includes the direction to “work one double crochet in each of the next 3-0 chain stitches”. What does this mean exactly? 30 stitches or the next 3 zero chain stitches (in which case I would like to know what a zero chain stitch is.) thank you

04.09.2023 - 18:29

DROPS Design answered:

Hi Shanon, This blanket pattern covers 2 sizes. The smaller size uses the first number in the series, the larger size the second number. So the small size will work 1 double crochet in each of the next 3 chain stitches, the larger size will not work any; go straight to the next instruction. Happy crocheting!

05.09.2023 - 06:48

country flag Heather Mercer wrote:

I would like to increase the size of this blanket and make it suitable for a 6-10 year old. Can you advise how many stitches to start with and a good finished length. Also the amount of wool required. Thanks

26.08.2023 - 16:53

DROPS Design answered:

Dear Heather, you need to calculate the pattern yourself. The number of stitches to work the pattern should be divisible by 3. Width of the blanket with the recommended gauge is 105 chain stitches = 40 cm. You need to calculate for your desired width. For example, for 80 cm you need to cast on 210 chain stitches. In this case (80 x 120cm) you would need double the amount of yarn indicated here. You can see here more tips on calculating a pattern: https://www.garnstudio.com/lesson.php?id=25&cid=19. Happy crochetting!

28.08.2023 - 00:40

country flag Gitte wrote:

I diagram, rk. 3 læst nedefra og op, står der at man skal lave 1 stgm om lm og 1 stgm i masken (som er dannet ved de 4 stgm der er hæklet sammen). Men på billedet ses tydeligt at der er lavet 2 stgm om lm, og derefter 1 stgm i m. Så der må være fejl i diagrammet, hvis man vil ha det til at se ud som på billedet.? Vh Gitte

30.07.2023 - 20:26

DROPS Design answered:

Hej Gitte, jo når du gentager diagrammet, så vil du få 2 lm efter hinanden imellem hver af de 4 som er hæklet sammen, og i de 2 lm du får imellem hver, hækler du 2 stangm og så 1 i m (de 4 som er hæklet sammen) :)

07.08.2023 - 11:23

country flag Simona wrote:

Dear, when you say " Work 172 chain stitches (including 3 chain stitches to turn with)", does it mean that the 3 chain stitches are already included in the count of 172 or do I have do add 3 extra - 172+3? I worked 172 chain in total and my first row ends with 6 DC, so I have 6x 24DC=144DC + 1DC at the beginning of the row - do I have to count the very first 3 chain stitches as a DC in order to have 146DC - so it would be 2DC-*SPACE-6DC*? Thank you!

10.03.2023 - 16:27

DROPS Design answered:

Dear Simona, the 3 chains to turn with are included in the 172 chain stitches to start with. Work the first row as follows: 1 dc in the 4th ch from hook (2 dc / 4 ch), then *skip 1 ch, 1 dc in each of the next 6 ch*, work from *-* a total of 24 times ( 6 dc x 24 = 144 dc / 7 chains x 24=168 ) = there are now 2+144 = 146 dc worked over 4+168=172 chains; and that way, the first row will not be that tight (as the foundation rows are often much too tight). Happy crocheting!

10.03.2023 - 16:48

country flag Iza wrote:

Witam, w 1 rzędzie pisze żeby ominąć niektóre oczka łańcuszka- to znaczy że trzeba w tych omijanych przerobić oczko zamykające oz czy jakoś inaczej to ominąć? Bo jak przerabiam oz w nich to robotyka trochę mi "faluje". Pozdrawiam!

25.02.2023 - 16:32

DROPS Design answered:

Witaj Izo, trzeba omijać oczka, o których piszesz. te małe falki później staną się niewidoczne. Miłej pracy!

27.02.2023 - 09:10

country flag Donna wrote:

Is there a pdf to download. Some don’t understand the diagrams and easier in pdf format. Please consider.

01.10.2022 - 01:15

DROPS Design answered:

Dear Donna, you can download the pattern with the diagrams as a pdf by clicking on print and afterwards, when selecting a printer, choose to "Save as PDF". Happy crocheting!

02.10.2022 - 23:32

country flag Jutta Eidenschink wrote:

Ich verstehe die Anleitung leider nicht. Gibt es zu diese Anleitung ein Diagramm von Anfang bis Ende. Viel Dank für die Hilfe

24.06.2022 - 15:56

DROPS Design answered:

Liebe Frau Eidenschink, so was haben wir nicht, aber diese Lektion erklärt, wie man ein Diagram liest und sollte Ihnen damit helfen. Viel Spaß beim häkeln!

27.06.2022 - 07:59

Dodaj komentarz do modelu DROPS Baby 33-1

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.