Emmy Lou by DROPS Design

Torba na szydełku, z włóczki DROPS Paris.

DROPS 120-9
DROPS design: model nr W-377
-----------------------------------------------------------

Wymiary: szerokość ok. 35 cm x wysokość ok. 25 cm.

Materiał: DROPS PARIS od Garnstudio
250 g kolor nr 29, jasny stalowy błękit
50 g kolor nr 17, ecru

120 cm jedwabnej tasiemki o szerokości 15 mm.

SZYDEŁKO DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 4 pęczki słupków otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Bawełna
od 5.20 zł /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 5.75 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 5.20 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 31.20zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WSKAZÓWKA:
Zastąpić 1-szy słupek w okrążeniu przez 3 oczka łańcuszka.
Zastąpić 1-sze oczko ścisłe w okrążeniu przez 1 oczko łańcuszka.
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------

TORBA:
Włóczką w kolorze jasny stalowy błękit wykonać 140 oczek łańcuszka, zamknąć na okrągło przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka.
1-sze OKRĄŻENIE: 5 słupków w 1-sze oczko łańcuszka – patrz WSKAZÓWKA, *ominąć 4 oczka łańcuszka, 5 słupków w następne oczko łańcuszka (= 1 pęczek słupków)*, powtarzać od *do* i zakończyć następująco: ominąć 4 oczka łańcuszka, 1 oczko zamykające w górę 1-szego słupka w okrążeniu = 28 pęczków słupków.
2-gie OKRĄŻENIE: Przerabiać oczka zamykające do środka 1-szego pęczka słupków, 5 słupków w środkowy słupek 1-szego pęczka słupków, *5 słupków w środkowy słupek następnego pęczka słupków*, powtarzać od *do*, zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w 1-szy słupek.
Powtarzać 2-gie okrążenie do wys. 21 cm od dołu robótki.
Dalej przerabiać kolejne okrążenie:
1 oczko ścisłe w 1-szy słupek, *ominąć 1 słupek, 1 oczko ścisłe w następny słupek*, powtarzać od *do* = 70 oczek ścisłych.
Przerobić 6 okrążeń oczek ścisłych (= 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe) i odciąć nitkę.

BRZEG NA GÓRZE TORBY:
Przytrzymać torbę, górną częścią do siebie. Kolorem jasny stalowy błękit przerabiać między pęczkami słupków, w przejściu między przedostatnim i ostatnim okrążeniem pęczków słupków.
1-sze OKRĄŻENIE: przerobić 5 słupków między każdym pęczkiem słupków wokół torby.
2-gie OKRĄŻENIE: przerabiać oczkami zamykającymi do środka 1-szego pęczka słupków, dalej 6 słupków w słupek na środku każdego pęczka słupków wokół torby.
3-cie OKRĄŻENIE: przerabiać oczkami zamykającymi do środka 1-szego pęczka słupków, dalej 7 słupków między 2 słupkami na środku każdego pęczka słupków wokół torby, Odciąć nitkę.

RĄCZKI:
Włóczką w kolorze jasny stalowy błękit wykonać 6 oczek łańcuszka, obrócić, 1 oczko ścisłe w 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe w każde z 4 następnych oczek łańcuszka = 5 oczek ścisłych. Dalej przerabiać oczkami ścisłymi (= 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe), z 1 zwrotnym oczkiem łańcuszka na końcu rzędu, do wys. 35 cm, odciąć nitkę.
Drugą rączkę wykonać w taki sam sposób.

WYKOŃCZENIE:
Przyszyć rączkę z każdej strony torby, w odl. ok. 2 cm od boku.
Włóczką w kolorze ecru wykonać następujący brzeg z każdej strony paska: 1 oczko ścisłe w 1-sze oczko, *1 oczko łańcuszka, ominąć 1 oczko, 1 oczko ścisłe w następne oczko*, powtarzać od *do*.
Połączyć dno torby, przerabiając oczkami ścisłymi, wkłuwając szydełko przez 2 warstwy.

Przeciągnąć jedwabną tasiemkę przez ostatnie okrążenie przed oczkami ścisłymi na górze torby i zawiązać.

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 120-9) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (62)

country flag Myiesha wrote:

Hi, I really love this crochet pattern and was wondering if I would be allowed to post a short form video of me using it. I shall credit DROPS DESIGN for creating this and will give a link to this free pattern in my video.

24.05.2023 - 20:54

DROPS Design answered:

Dear Myiesha, please send your request at media@garnstudio.com - you will get more informations there. Thank you - happy crocheting!

25.05.2023 kl. 08:51

country flag Martine DOUZIEH wrote:

Bonjour, j'ai terminé le sac, mais je suis bloquée pour la bordure du haut du sac. Je ne comprends pas : "crocheter entre les groupes de brides à la transition entre l'avant dernier et le dernier tour de groupe de brides" cela est très confus et mériterai une photo de ce détail. Votre tuto est très joli et le rendu avec vos laines est splendide ; Je vous remercie de m'aider car je ne comprends pas., et j'aimerai vraiment terminer le travail.

18.07.2020 - 18:02

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Douzieh, la bordure se crochète en piquant entre les groupes de brides, autrement dit, commencez à la transition entre les 2 groupes de brides du tour précédent, vous sautez les 5 brides suivantes du tour précédent (= le dernier groupe de 5 b), crochetez 5 brides dans l'espace entre ces 5 premières brides du tour précédent et les 5 brides suivantes du tour précédent, et continuez ainsi, (sautez 5 brides, 5 brides entre les 2 groupes de 5 brides du tour précédent). Bon crochet!

20.07.2020 kl. 09:27

country flag Monica wrote:

Hallo , ik heb het eerste gedeelte af en begin nu met de rand van de tas. Ik weet echt niet hoe te beginnen? Help!!🤔

05.08.2019 - 18:23

DROPS Design answered:

Dag Monica,

Als het goed is heb je een aantal toeren met vasten gehaakt. De rand (een soort ruche) aan de bovenkant haak je in de overgang tussen die vasten en het deel met stokjesgroepen. Je begint tussen een stokjesgroep en haakt telkens 5 stokjes (hecht aan met een halve vaste en vervang het eerste stokje met 3 lossen) tussen ieder stokjesgroep op de eerste toer.

06.08.2019 kl. 15:44

country flag Emelie wrote:

Hej! Jag har lagt upp 140 lm och virkat ett första varv. Använder rätt garn och nål 4. 4 solfjädrar blir 10cm. Mitt arbete är dock totalt 46 cm långt. Men det står väskan är 35 cm. Ska det verkligen vara 140 lm?!

08.03.2019 - 22:06

DROPS Design answered:

Hei Emelie. Det som er viktig er at den angitte heklefastheten blir overholdt. Her er den: 4 stavgrupper = 10 cm. Du skal ha 28 stavgrupper, som betyr at vesken er 70 cm rundt hele, og 35 cm tvers over (fra side til side). Størrelsen på heklenålen er kun veiledende, du må bruke den nålen som gir deg 4 stavgrupper = 10 cm. God fornøyelse

12.03.2019 kl. 15:39

country flag Veronika wrote:

Har jag förstått rätt att st ska vara om/runt mellan st-grupperna? Provade göra så o ser bra ut

10.07.2018 - 23:11

DROPS Design answered:

Hei Veronika. Det stemmer at stavgruppene skal hekles mellom stavgruppene i overgangen mellom nest øverste og øverste omgang - som forklart i oppskrift. God fornøyelse videre

13.07.2018 kl. 11:18

country flag Veronika wrote:

Hej! Förstår inte heller hur man börjar med volangen!!? Hur kan man börja med 5 st i ett hål? Lr ska man göra dom i nån maska lr vad. Blir tokig för fattar inte hur jag ska göra. Kan ni lägga ut en bild lr video på hur man ska göra? I vilken maska ska stolparna sitta i osv? Går ju inte o göra dom i ett hål. Tacksam för svar/hjälp

10.07.2018 - 22:53

Ewa wrote:

Har lyckats virka nästan hela väskan men jag förstår inte hur man virkar volangen. Finns det en video som visar hur jag börjar med volangen?

12.05.2015 - 17:19

DROPS Design answered:

Hej Ewa, du virkar volangen som väskan, men med 6 st på 2:a varvet och 7 på 3:e varvet istället för 5 st. Lycka till!

18.05.2015 kl. 09:55

country flag Halima wrote:

Even als aanvulling op mijn vraag, ik zie dat de laatste zin een typefout is en dat het toeren moet zijn, toch bdankt voor het patroon, ik vind hem erg leuk, bedankt

13.04.2015 - 17:35

country flag Halima wrote:

Hallo, mijn vraag is; bij de laatste regel van Tas, staat deze regel en snap niet wat er mee bedoelt word; Haak 6 nld met 1 v in iedere v, kunt u mij dit uitlegggen ?

13.04.2015 - 16:10

DROPS Design answered:

Hoi Halima. Je hebt 70 v op de toer. Vervolgens haak je nog 6 toeren met 1 v in elke van de 70 v.

14.04.2015 kl. 17:01

country flag Alexandra wrote:

Habe diese Tasche gleich zweimal gehäkelt. Sie sieht sehr schön aus und ist auch leicht zu häkeln, die Anleitung ist sehr gut geschrieben. Leider reicht die angegebene Garnmenge nicht aus, und obwohl ich die zweite Tasche extra kleiner gehäkelt habe, hat es auch da nicht gereicht. Meine Empfehlung ist, mind. 50 gr. der Hauptfarbe mehr einzurechnen.

30.12.2013 - 19:16

Dodaj komentarz do modelu DROPS 120-9

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.