DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% Wełna
od 11.80 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 59.00zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS SS24

Nordic Paws

Sweter / świąteczny sweter na drutach dla psa DROPS z włóczki DROPS Karisma z tradycyjnym żakardem norweskim

DROPS 102-42
Rozmiary: XS – S – M
Dla psów w następujących rozmiarach:
Obwód klatki piersiowej: ok. 28-30 – 40/44 – 48/52 cm
Długość tyłu: ok. 24 – 32 – 40 cm
Przykładowe rasy psów dla rozmiarów: XS = chihuahua – S = bichon fryzyjski – M = cocker

Materiał: DROPS Karisma od Garnstudio
50-100-150 g kolor nr 18, czerwony
50-50-100 g kolor nr 01, ecru

Krótkie druty z żyłką DROPS nr 3,5 (lub najkrótsze druty pończosznicze)
(lub mniejsze/większe aby otrzymać próbkę)
Druty pończosznicze DROPS i krótkie druty z żyłką DROPS nr 3
PRÓBKA: aby przerabiając dżersejem 22 o. x 30 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% Wełna
od 11.80 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 59.00zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

ŚCIEG FANTAZYJNY: patrz schematy od M1 do M5. Schematy przedstawiają ścieg fantazyjny na prawej stronie robótki.

ŚCIĄGACZ: * 2 o.p., 2 o.l. * powt. od * do *

WYKONANIE
Przerabiany na okrągło z góry na dół.
Włóczką w kolorze ecru na drutach pończoszniczych nr 3 nabrać 52-72-92 o. Przer. ściągaczem przez 6-8-10 cm (= dekolt). Zmienić na druty z żyłką nr 3,5 (lub najkrótsze druty pończosznicze), przer. 1 rz. dżersejem dodając równomiernie 8-12-16 o. = 60-84-108 o.
Dalej przer. ściegiem fantazyjnym w następujący sposób:
ROZMIAR XS: M1, M3 i M5
ROZMIAR S: M1, M2, M3, M4 i M5
ROZMIAR M: M2, 2 razy M2, M3, M4 i 2 razy M5
W TYM SAMYM CZASIE na wys. 10-14-18 cm od dołu robótki podzielić robótkę na przednie łapy: zamknąć 1 o., przełożyć na drut pomocniczy lub nitkę 11-11-23 nast. o. (= podbrzusze), zamknąć 1 o. i dalej przer. ściegiem fantazyjnym w tę i z powrotem przez 47-71-83 nast. o. (= tył). Na wys. 16-22-28 cm od dołu robótki (dł. otworu wynosi ok. 6-8-10 cm) przełożyć oczka na drut pomocniczy/nitkę. Wziąć z powrotem oczka podbrzusza i przer. ściegiem fantazyjnym tyle rzędów co na tył. Wziąć z powrotem wszystkie oczka, nabrać 1 o. z każdej strony między górą i dołem (tył i podbrzusze) = 60-84-108 o. Zakończyć ścieg fantazyjny, następnie kończyć płaszcz kolorem czerwonym. Na wys. 19-27-35 cm od dołu robótki zamknąć 9-13-17 o. na środku podbrzusza, dalej przer. w tę i z powrotem zamykając o. co 2 rz. z każdej strony następująco: 1-2-3 razy 2 o., 8-9-10 razy 1 o. i 1-2-3 razy 2 o., dalej 1 raz 3 o. = 21-31-41 o. Dł. robótki wynosi ok. 27-37-47 cm.

WYKOŃCZENIE: wziąć z powrotem pozostałe o. na druty z żyłką nr 3 i nabrać wokół brzegu ost. rzędu tyle oczek aby w sumie było ich ok. 84-108-140. Przer. ściągaczem przez 2,5-3-3 cm, luźno zakończyć.

PRZEDNIE ŁAPY: na drutach pończoszniczych nr 3 włóczką w kolorze czerwonym nabrać wokół jednego z otworów ok. 36-44-52 o. Przer. ściągaczem przez 3-4-6 cm, następnie zamknąć luźno oczka tak jak schodzą z drutu.
Wykonać taki sam brzeg wokół drugiego otworu.

Schemat

symbols = ecru
symbols = czerwony
diagram

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Nordic Paws

Carolyn, Canada

Nordic Paws

Kathryn, United Kingdom

Nordic Paws

Esther, Spain

Nordic Paws

Marsha

Nordic Paws

yarnymama, Australia

102-42 Nordic Paws

Chloe, Switzerland

102-42 Nordic Paws

Heather, Canada

Dodaj komentarz do modelu DROPS 102-42

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (88)

country flag Sandra Horforth napisała::

I have the Nordic Paws pattern and making the largest size. I've done the rib but can't work out what M1, M2 2 times, M3, M4 and M5 2 times means. Can you please clarify

14.04.2024 - 16:33

Odpowiedź DROPS Design :

Dear Sandra, these reference the charts after the written instructions; you can see how they are separated in brackets. You work one on top of the other. So, start with M.1 in the round, working each round upwards. Then start M.2. After finishing M.2, start at the first round of M.2 again and repeat the whole M.2 bracket. Then work M.3 and after M.3 work M.4. Now work M.5, which is also repeated like explained for M.2. Happy knitting!

14.04.2024 - 18:28

country flag Manuela Laßnig napisała::

Gibt es dazu einen Link ich kann normal Norweger stricken allerdings in Hin und Rückreihen daran bin ich gescheitert

08.04.2024 - 15:13

Odpowiedź DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, man braucht Öffnungen für die Beinen, deshalb muss die Arbeit geteilt werden und separat für einpaar cm in Hin- und Rücreihen gestrickt werden. Siehe dieses Video oder dieses Video je nach Sie stricken, um zu wissen, wie man die Rückreihen strickt (beachten Sie nur, daß das Muster wie zuvor in der Höhe passt). Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 15:34

country flag Manuela Laßnig napisała::

Hallo meine Frage ist : wird ab den 10cm bei. Kleinsten Modell das Muster in Hin und Rückreihen gestrickt ?Weil ich die Anleitung ab diesemPunkt nicht verstehe. Danke

08.04.2024 - 14:48

Odpowiedź DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, nach 10 cm (1. Größe) strickt man die Verteilungsreihe, dh ketten Sie die 1. Masche der Runde für das 1. Bein ab, dann stricken Sie die nächsten Maschen wie zuvor (Magen), ketten sie die nächste Masche ab (2. Bein) und dann stricken Sie die nächsten Maschen genauso wie zuvor. Jetzt stricken Sie die Maschen vom RÜckenteil in Hin- und Rûckreihen, markieren Sie die 1. Masche + die letzte Masche vom Rückenteil im Diagram, und so stricken Sie weiter, die Rückreihen lesen Sie links nach rechts. Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 15:30

country flag Manuela Laßnig napisała::

Hallo meine Frage wäre wird das Muster wirklich in hin und rückreihen gestrickt? Danke

07.04.2024 - 20:56

Odpowiedź DROPS Design :

Siehe unten :)

08.04.2024 - 08:30

country flag Manuela Laßnig napisała::

Hallo meine Frage wäre wird das Muster wirklich in hin und rückreihen gestrickt? Danke

07.04.2024 - 16:22

Odpowiedź DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, das Muster stricken Sie zuerst in der Runde, dh vor der Verteilung für die Beinen, dann wird man das obere und das untere Teil separat in Hin- und Rückreihen (mit Muster) stricken, dann strikt man das Muster wieder in der Runde (nach der Öffnung für die Beinen). Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 08:18

country flag Marjon Smulders napisała::

Beste, Graag wil ik u iets vragen over Nordic paws. Ik heb de grootste maat gemaakt met de aangegeven garen (karisma) en naalddikte (3,5). Helaas is hij net iets te strak. Als ik een ander garen gebruik met een dikkere naald zou hij dan groter uitvallen? Welk garen raad u dan aan? Of kan ik meer steken opzetten, hoe kan ik dat uitrekenen zodat het patroon nog klopt? Ik hoop dat u mij kunt helpen. Vriendelijke groet Marjon

27.12.2023 - 20:31

Odpowiedź DROPS Design :

Dag Marjon,

Het beste is om ervoor te zorgen dat je dezelfde stekenverhouding hebt als aangegeven in het patroon. Dus pas de naalddikte aan zodat je dezelfde stekenverhouding hebt. Als je een andere stekenverhouding hebt, bijvoorbeeld 17 steken = 10 cm, dan zou je op basis van dit aantal steken om kunnen rekenen hoeveel je op moet zetten, meerderen etc. Je hebt dan namelijk 1,7 steek per 1 cm nodig en in het patroon 2,2 steek per 10 cm. Maar je moet ook uitkomen met het ingebreide patroon, dus je moet ook rekening houden met het aantal herhalingen in de breedte en de hoogte, etc.

07.01.2024 - 13:48

country flag Dalreen napisała::

Hello, I'm fairly new to knitting, so even after reading the comments, I don't understand this part, "At the same time when the piece measures 14cm split the piece for the forelegs as follows: bind off 1 st, put 11 sts on a stitch holder (= underneath the stomach), bind off 1 st, and continue the pattern working back and forth on needle over the remaining 47-71-83 sts (= back piece)." Could you please explain thoroughly? I'm also not knitting in the round. Thanks, Dalreen

20.12.2023 - 00:48

Odpowiedź DROPS Design :

Hi Dalreen, You now go from knitting in the round to knitting back and forth. But first work the round as described - bind off 1 stitch, then place 11 stitches on a stitch holder (working them first so you don't have to cut the yarn - then bind off the next stitch. This separates the tummy piece from the sides and back. Continue working in the same direction, until you come to the first bound-off stitch. Then turn and work back to the second bound off stitch, turn, etc. Hope this helps and Happy Christmas!

20.12.2023 - 06:42

country flag Irina Peshkina napisała::

I knitted this jamper for me sister's dog Happy. Amazing pattern!

04.12.2023 - 10:49

country flag LaetiKv napisała::

Je pense qu'il faudrait modifier le nombre de mailles à mettre en attente pour l'abdomen de la taille S car le nombre de mailles à mettre en attente est le même pour les tailles XS et S. Il vaudrait mieux faire 11-17-23 m.

04.08.2023 - 09:25

country flag Giada napisała::

Salve, quando il lavoro misura 10 cm dovrei dividere le maglie per le zampe anteriori ma come faccio? Perché avendo 60 maglie se faccio i 2 intrecci e metto da parte le maglie per la pancia mi risulterebbero solo 45 maglie e non 47 e così non potrei seguire il motivo. Grazie

07.04.2022 - 23:27

Odpowiedź DROPS Design :

Buonasera Giada, con 60 maglie a 10 cm deve intrecciare 1 maglia e mettere in sospeso 11 maglie (= 48 maglie rimaste), intrecciare 1 maglia e lavorare sulle altre 47 maglie. Buon lavoro!

08.04.2022 - 22:49