Nordic Paws by DROPS Design

Sweter / świąteczny sweter na drutach dla psa DROPS z włóczki DROPS Karisma z tradycyjnym żakardem norweskim

DROPS 102-42
Rozmiary: XS – S – M
Dla psów w następujących rozmiarach:
Obwód klatki piersiowej: ok. 28-30 – 40/44 – 48/52 cm
Długość tyłu: ok. 24 – 32 – 40 cm
Przykładowe rasy psów dla rozmiarów: XS = chihuahua – S = bichon fryzyjski – M = cocker

Materiał: DROPS Karisma od Garnstudio
50-100-150 g kolor nr 18, czerwony
50-50-100 g kolor nr 01, ecru

Krótkie druty z żyłką DROPS nr 3,5 (lub najkrótsze druty pończosznicze)
(lub mniejsze/większe aby otrzymać próbkę)
Druty pończosznicze DROPS i krótkie druty z żyłką DROPS nr 3
PRÓBKA: aby przerabiając dżersejem 22 o. x 30 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Wełna
od 10.00 zł /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 10.00 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 10.00 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 50.00zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

ŚCIEG FANTAZYJNY: patrz schematy od M1 do M5. Schematy przedstawiają ścieg fantazyjny na prawej stronie robótki.

ŚCIĄGACZ: * 2 o.p., 2 o.l. * powt. od * do *

WYKONANIE
Przerabiany na okrągło z góry na dół.
Włóczką w kolorze ecru na drutach pończoszniczych nr 3 nabrać 52-72-92 o. Przer. ściągaczem przez 6-8-10 cm (= dekolt). Zmienić na druty z żyłką nr 3,5 (lub najkrótsze druty pończosznicze), przer. 1 rz. dżersejem dodając równomiernie 8-12-16 o. = 60-84-108 o.
Dalej przer. ściegiem fantazyjnym w następujący sposób:
ROZMIAR XS: M1, M3 i M5
ROZMIAR S: M1, M2, M3, M4 i M5
ROZMIAR M: M2, 2 razy M2, M3, M4 i 2 razy M5
W TYM SAMYM CZASIE na wys. 10-14-18 cm od dołu robótki podzielić robótkę na przednie łapy: zamknąć 1 o., przełożyć na drut pomocniczy lub nitkę 11-11-23 nast. o. (= podbrzusze), zamknąć 1 o. i dalej przer. ściegiem fantazyjnym w tę i z powrotem przez 47-71-83 nast. o. (= tył). Na wys. 16-22-28 cm od dołu robótki (dł. otworu wynosi ok. 6-8-10 cm) przełożyć oczka na drut pomocniczy/nitkę. Wziąć z powrotem oczka podbrzusza i przer. ściegiem fantazyjnym tyle rzędów co na tył. Wziąć z powrotem wszystkie oczka, nabrać 1 o. z każdej strony między górą i dołem (tył i podbrzusze) = 60-84-108 o. Zakończyć ścieg fantazyjny, następnie kończyć płaszcz kolorem czerwonym. Na wys. 19-27-35 cm od dołu robótki zamknąć 9-13-17 o. na środku podbrzusza, dalej przer. w tę i z powrotem zamykając o. co 2 rz. z każdej strony następująco: 1-2-3 razy 2 o., 8-9-10 razy 1 o. i 1-2-3 razy 2 o., dalej 1 raz 3 o. = 21-31-41 o. Dł. robótki wynosi ok. 27-37-47 cm.

WYKOŃCZENIE: wziąć z powrotem pozostałe o. na druty z żyłką nr 3 i nabrać wokół brzegu ost. rzędu tyle oczek aby w sumie było ich ok. 84-108-140. Przer. ściągaczem przez 2,5-3-3 cm, luźno zakończyć.

PRZEDNIE ŁAPY: na drutach pończoszniczych nr 3 włóczką w kolorze czerwonym nabrać wokół jednego z otworów ok. 36-44-52 o. Przer. ściągaczem przez 3-4-6 cm, następnie zamknąć luźno oczka tak jak schodzą z drutu.
Wykonać taki sam brzeg wokół drugiego otworu.

Schemat

symbols = ecru
symbols = czerwony
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 102-42) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (80)

country flag LaetiKv wrote:

Je pense qu'il faudrait modifier le nombre de mailles à mettre en attente pour l'abdomen de la taille S car le nombre de mailles à mettre en attente est le même pour les tailles XS et S. Il vaudrait mieux faire 11-17-23 m.

04.08.2023 - 09:25

country flag Giada wrote:

Salve, quando il lavoro misura 10 cm dovrei dividere le maglie per le zampe anteriori ma come faccio? Perché avendo 60 maglie se faccio i 2 intrecci e metto da parte le maglie per la pancia mi risulterebbero solo 45 maglie e non 47 e così non potrei seguire il motivo. Grazie

07.04.2022 - 23:27

DROPS Design answered:

Buonasera Giada, con 60 maglie a 10 cm deve intrecciare 1 maglia e mettere in sospeso 11 maglie (= 48 maglie rimaste), intrecciare 1 maglia e lavorare sulle altre 47 maglie. Buon lavoro!

08.04.2022 kl. 22:49

country flag Christine Lindop wrote:

I'm not sure what the measurement 'burst' refers to. I'm an experienced knitter, but not for dogs!

25.05.2021 - 12:56

DROPS Design answered:

Dear Mrs Lindop, oops typo... the "burst" measurements should be bust = chest measurements. Happy knitting!

25.05.2021 kl. 14:17

country flag Adinda wrote:

Beste, ik zou graag truitjes breien voor mn franse bulldogskes .. maar weet niet goed,hoe eraan te beginne.. heb jij soms een voorbeeld en info ofzo ervan ? Of patronen waar ik ong zoiets kan breien ajb ? Of waar ik t kan afhalen of bekijken ? K ben al dagen aan t zoeken,tt op hede nog niks gevonden helaas !! En mn handjes kribbelen vr eraan te beginne 😃 Mvg.Adinda

31.01.2021 - 13:36

DROPS Design answered:

Dag Adinda,

Op onze site staan een aantal hondentruien die je kunt gebruiken. Bovenaan bij de maten en materialen staat de borstwijdte en ruglengte meestal aangegeven. Misschien kun je de afmetingen aanpassen door meer of minder steken op te zetten. Dit kun je uit rekenen aan de hand van de stekenverhouding.

01.02.2021 kl. 08:35

country flag Suzie Rénald wrote:

Bonjour, Pour les diminutions de la fin, il est indiqué de diminuer 1 fois 3 mailles . Peut-on diminuer 3 mailles d’un seul coup et le cas échéant, comment faire ? Je sais comment réaliser des diminutions simples et doubles mais triples , je ne sais pas faire :( merci à l’avance.

12.12.2020 - 22:52

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Rénald, à la fun du manteau, après avoir rabattu les mailles centrales, vous continuez en allers et retours en rabattant les mailles de chaque côté: d'abord 2 mailles, puis 1 maille, puis 2 mailles et enfin 3 mailles, ces mailles doivent être rabattues au début de chaque rang, de chaque côté et non diminuées. Bon tricot!

14.12.2020 kl. 08:36

country flag Suzie Rénald wrote:

Bonjour, je voudrais savoir si les instructions de ce modèle existent en français ? Merci

02.12.2020 - 00:18

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Rénald, tous nos modèles sont disponibles en français, cliquez sur le menu déroulant sous la photo pour changer la langue. Bon tricot!

02.12.2020 kl. 07:57

country flag Johanne Brøsted wrote:

Jeg er i tvivl om delingen til "ærmer" samt forside/bagside der skal foregå (i mit tilfælde) efter14 cm. Er det 14 cm fra starten af arbejdet = 4 cm efter påbegyndelsen af kroppen, eller er det 14 cm fra begyndelsen af kroppen? Det virker som om 4 cm er meget lidt for et skulderparti.

06.11.2020 - 19:28

DROPS Design answered:

Hej Johanne, ja det er fra opslåningskanten du måler :)

10.11.2020 kl. 09:39

country flag Clara wrote:

Just one question. Is there any difference between this pattern and the one with the Chihuahua in the picture? Link: /pattern.php?id=5617&cid=17 i found no difference at a glance. I just want to make sure I\'m not doing the same one twice.

10.02.2020 - 04:20

DROPS Design answered:

Dear Clara, you are right, it's almost the same pattern, just shown in different sizes. Happy knitting!

10.02.2020 kl. 10:21

country flag Catherine wrote:

Has anyone made this pattern for a King Charles Spaniel? If so, which size did you make?

27.12.2019 - 16:42

DROPS Design answered:

Dear Catherine, you will find all measurements under header, measure the dog and check the best matching size - should you need any further assistance choosing the size, you are welcome to contact your DROPS store, even per mail or telephone. Happy knitting!

02.01.2020 kl. 11:38

country flag Ella wrote:

Hello, I have been working the back in rows and now need to return to the 11 stitches I have on hold to knit them to the same length. How do I do this? The working yarn is attached to the back stitches 8cm down. Is it necessary to cut the yarn or is there a better way to start knitting the 11 stitches on hold again?

15.11.2019 - 11:59

DROPS Design answered:

Dear Ella, after you have worked 8 cm over the sts on front piece (bottom piece = stomach), cut the yarn, then join yarn again on stitches for back p iece and work the same number of rows over these stitches, then work again piece in the round casting on 1 new stitches between back piece and bottom piece. Happy knitting!

15.11.2019 kl. 12:28

Dodaj komentarz do modelu DROPS 102-42

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.