DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vlna
od 2.50 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 12.50€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS Super Sale
DROPS 102-42
DROPS design: model č.
Skupina přízí: B
-----------------------------------------------------------

Velikost: XS - S - M
Rozměry psa:
Hrudník: asi 28/32–40/44-48/52 cm
Délka zad: asi 24–32- 40 cm
Příklady: XS = čivava, S = bišonek frise, M = kokršpaněl

Materiál: DROPS KARISMA firmy Garnstudio
50-100-150 g, barva č.18, červená
50-50-100 g, barva č.01, smetanová

DROPS krátká KRUHOVÁ JEHLICE a PONOŽKOVÉ JEHLICE č. 3,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 22 ok x 30 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
DROPS krátká KRUHOVÁ JEHLICE a PONOŽKOVÉ JEHLICE č. 3.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vlna
od 2.50 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 12.50€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VZOR:
Viz schémata M.1 až M.5; vzor je nahlížen z lícové strany.

PRUŽNÝ VZOR:
*2 oka hladce, 2 obrace*, *-* opakujeme.
___________________________________________________________________

SVETR:
Pleteme v kruhových řadách od roláku dolů.
Na ponožkové jehlice č.3 nahodíme smetanovou přízí 52-72-92 ok a pleteme pružným vzorem do výše 6-8-10 cm (= rolák). Pak pleteninu převedeme na krátkou kruhovou jehlici č.3,5 (ppř. sadu ponožkových jehlic) a upleteme 1 kruhovou řadu lícovým žerzejem – SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 8-12-16 ok = 60-84-108 ok.
Nyní pleteme vzor, takto:
Velikost XS: vzor M.1, vzor M.3 a vzor M.5.
Velikost S: vzor M.1, vzor M.2, vzor M.3, vzor M.4 a vzor M.5.
Velikost M: vzor M.1, vzor M.2 - opakujeme 2x, vzor M.3, vzor M.4 a vzor M.5 – opakujeme 2x.
SOUČASNĚ ve výši 10-14-18 cm pleteninu rozdělíme a vypleteme otvory pro přední nohy, takto: 1 oko uzavřeme, 11-11-23 ok odložíme na pomocnou jehlici (= dolní díl, břicho), uzavřeme 1 oko a pleteme vzor v řadách nad zbylými 47-71-83 oky (= horní díl, záda).
Ve výši 16-22-28 cm (otvory měří asi 6-8-10 cm) odložíme oka na pomocnou jehlici.
Odložená oka dolního dílu vrátíme z pomocné jehlice zpět na jehlice a pleteme vzor stejně jako u horního dílu.
Pak všechna oka převedeme na společnou kruhovou jehlici a na obou bocích mezi horním a dolním dílem nahodíme 1 nové oko = 60-84-108 ok. Dopleteme vzor a pak svetr dokončíme červenou přízí. Ve výši 19-27-35 cm uzavřeme 9-13-17 ok uprostřed břicha. Pokračujeme v řadách a SOUČASNĚ uzavíráme na každé straně vždy v každé 2. řadě 1-2-3x 2 oka, 8-9-10x 1 oko, 1-2-3x 2 oka a 1x 3 oka = zbývá 21-31-41 ok. Díl měří asi 27-37-47 cm.

DOKONČENÍ:
Zbylá oka převedeme na krátkou kruhovou jehlici č. 3 a navíc k nim nabereme oka z uzavřeného okraje = celkový počet ok je tedy asi 84-108-140 ok. Pleteme pružným vzorem do výše 2,5 -3-3 cm, pak všechna oka volně uzavřeme.

NOHAVICE:
Ponožkovými jehlicemi č.3 nabereme červenou přízí asi 36-44-52 ok z okraje jedné nohavice a upleteme 3-4-6 cm výšky pružným vzorem. Poté všechna oka volně uzavřeme. Stejný lem upleteme i u druhé nohavice.

Schéma

symbols = smetanová
symbols = červená
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Nordic Paws

Carolyn, Canada

Nordic Paws

Kathryn, United Kingdom

Nordic Paws

Esther, Spain

Nordic Paws

Marsha

Nordic Paws

yarnymama, Australia

102-42 Nordic Paws

Chloe, Switzerland

102-42 Nordic Paws

Heather, Canada

Přidejte komentář k návodu DROPS 102-42

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (88)

country flag Sandra Horforth napsala:

I have the Nordic Paws pattern and making the largest size. I've done the rib but can't work out what M1, M2 2 times, M3, M4 and M5 2 times means. Can you please clarify

14.04.2024 - 16:33

Odpověď DROPS Design :

Dear Sandra, these reference the charts after the written instructions; you can see how they are separated in brackets. You work one on top of the other. So, start with M.1 in the round, working each round upwards. Then start M.2. After finishing M.2, start at the first round of M.2 again and repeat the whole M.2 bracket. Then work M.3 and after M.3 work M.4. Now work M.5, which is also repeated like explained for M.2. Happy knitting!

14.04.2024 - 18:28

country flag Manuela Laßnig napsala:

Gibt es dazu einen Link ich kann normal Norweger stricken allerdings in Hin und Rückreihen daran bin ich gescheitert

08.04.2024 - 15:13

Odpověď DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, man braucht Öffnungen für die Beinen, deshalb muss die Arbeit geteilt werden und separat für einpaar cm in Hin- und Rücreihen gestrickt werden. Siehe dieses Video oder dieses Video je nach Sie stricken, um zu wissen, wie man die Rückreihen strickt (beachten Sie nur, daß das Muster wie zuvor in der Höhe passt). Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 15:34

country flag Manuela Laßnig napsala:

Hallo meine Frage ist : wird ab den 10cm bei. Kleinsten Modell das Muster in Hin und Rückreihen gestrickt ?Weil ich die Anleitung ab diesemPunkt nicht verstehe. Danke

08.04.2024 - 14:48

Odpověď DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, nach 10 cm (1. Größe) strickt man die Verteilungsreihe, dh ketten Sie die 1. Masche der Runde für das 1. Bein ab, dann stricken Sie die nächsten Maschen wie zuvor (Magen), ketten sie die nächste Masche ab (2. Bein) und dann stricken Sie die nächsten Maschen genauso wie zuvor. Jetzt stricken Sie die Maschen vom RÜckenteil in Hin- und Rûckreihen, markieren Sie die 1. Masche + die letzte Masche vom Rückenteil im Diagram, und so stricken Sie weiter, die Rückreihen lesen Sie links nach rechts. Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 15:30

country flag Manuela Laßnig napsala:

Hallo meine Frage wäre wird das Muster wirklich in hin und rückreihen gestrickt? Danke

07.04.2024 - 20:56

Odpověď DROPS Design :

Siehe unten :)

08.04.2024 - 08:30

country flag Manuela Laßnig napsala:

Hallo meine Frage wäre wird das Muster wirklich in hin und rückreihen gestrickt? Danke

07.04.2024 - 16:22

Odpověď DROPS Design :

Liebe Frau Laßnig, das Muster stricken Sie zuerst in der Runde, dh vor der Verteilung für die Beinen, dann wird man das obere und das untere Teil separat in Hin- und Rückreihen (mit Muster) stricken, dann strikt man das Muster wieder in der Runde (nach der Öffnung für die Beinen). Viel Spaß beim Stricken!

08.04.2024 - 08:18

country flag Marjon Smulders napsala:

Beste, Graag wil ik u iets vragen over Nordic paws. Ik heb de grootste maat gemaakt met de aangegeven garen (karisma) en naalddikte (3,5). Helaas is hij net iets te strak. Als ik een ander garen gebruik met een dikkere naald zou hij dan groter uitvallen? Welk garen raad u dan aan? Of kan ik meer steken opzetten, hoe kan ik dat uitrekenen zodat het patroon nog klopt? Ik hoop dat u mij kunt helpen. Vriendelijke groet Marjon

27.12.2023 - 20:31

Odpověď DROPS Design :

Dag Marjon,

Het beste is om ervoor te zorgen dat je dezelfde stekenverhouding hebt als aangegeven in het patroon. Dus pas de naalddikte aan zodat je dezelfde stekenverhouding hebt. Als je een andere stekenverhouding hebt, bijvoorbeeld 17 steken = 10 cm, dan zou je op basis van dit aantal steken om kunnen rekenen hoeveel je op moet zetten, meerderen etc. Je hebt dan namelijk 1,7 steek per 1 cm nodig en in het patroon 2,2 steek per 10 cm. Maar je moet ook uitkomen met het ingebreide patroon, dus je moet ook rekening houden met het aantal herhalingen in de breedte en de hoogte, etc.

07.01.2024 - 13:48

country flag Dalreen napsala:

Hello, I'm fairly new to knitting, so even after reading the comments, I don't understand this part, "At the same time when the piece measures 14cm split the piece for the forelegs as follows: bind off 1 st, put 11 sts on a stitch holder (= underneath the stomach), bind off 1 st, and continue the pattern working back and forth on needle over the remaining 47-71-83 sts (= back piece)." Could you please explain thoroughly? I'm also not knitting in the round. Thanks, Dalreen

20.12.2023 - 00:48

Odpověď DROPS Design :

Hi Dalreen, You now go from knitting in the round to knitting back and forth. But first work the round as described - bind off 1 stitch, then place 11 stitches on a stitch holder (working them first so you don't have to cut the yarn - then bind off the next stitch. This separates the tummy piece from the sides and back. Continue working in the same direction, until you come to the first bound-off stitch. Then turn and work back to the second bound off stitch, turn, etc. Hope this helps and Happy Christmas!

20.12.2023 - 06:42

country flag Irina Peshkina napsala:

I knitted this jamper for me sister's dog Happy. Amazing pattern!

04.12.2023 - 10:49

country flag LaetiKv napsala:

Je pense qu'il faudrait modifier le nombre de mailles à mettre en attente pour l'abdomen de la taille S car le nombre de mailles à mettre en attente est le même pour les tailles XS et S. Il vaudrait mieux faire 11-17-23 m.

04.08.2023 - 09:25

country flag Giada napsala:

Salve, quando il lavoro misura 10 cm dovrei dividere le maglie per le zampe anteriori ma come faccio? Perché avendo 60 maglie se faccio i 2 intrecci e metto da parte le maglie per la pancia mi risulterebbero solo 45 maglie e non 47 e così non potrei seguire il motivo. Grazie

07.04.2022 - 23:27

Odpověď DROPS Design :

Buonasera Giada, con 60 maglie a 10 cm deve intrecciare 1 maglia e mettere in sospeso 11 maglie (= 48 maglie rimaste), intrecciare 1 maglia e lavorare sulle altre 47 maglie. Buon lavoro!

08.04.2022 - 22:49