DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 4.72 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 33.04zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS SS24
DROPS 238-9
DROPS Design: model w-901
Grupa włóczek C lub A + A
-------------------------------------------------------

WYMIARY:
Wysokość (bez paska): ok. 21 cm.
Szerokość: ok. 21 cm.
Długość paska: ok. 50 cm.

WŁÓCZKA:
DROPS PARIS od Garnstudio (należy do Grupy włóczek C)
100 g 17, ecru
50 g 30, szaro-niebieski
50 g 29, jasny stalowy błękit
50 g 67, pszeniczny
50 g 68, migdałowy
50 g 44, brąz

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 5.

PRÓBKA:
14 słupków na szerokość i 8,5 rzędów na wysokość = 10 x 10 cm.
Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większego szydełka. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszego szydełka.

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 4.72 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 33.04zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

-------------------------------------------------------

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

-------------------------------------------------------

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

KOLORY:
NABIERANIE OCZEK + OKRĄŻENIE 1: kolor szaro-niebieski
OKRĄŻENIE 2: kolor jasny stalowy błękit
OKRĄŻENIE 3: kolor ecru
OKRĄŻENIE 4: kolor pszeniczny
OKRĄŻENIE 5: kolor migdałowy
OKRĄŻENIE 6: kolor brąz
OKRĄŻENIE 7: kolor ecru
RZĘDY OCZEK ŚCISŁYCH przerabiane tę i z powrotem wzdłuż 3 boków kwadratów: kolor ecru.

ZMIANA KOLORU:
Aby uzyskać estetyczne przejścia kolorystyczne, przerabiać ostatnie oczko zamykające w okrążeniu nowym kolorem.

OCZKA ŁAŃCUSZKA:
Jeżeli przerabiamy samym czubkiem szydełka, oczko łańcuszka będzie zbyt małe; 1 oczko łańcuszka powinno być tak długie jaką szerokość ma 1 oczko ścisłe/słupek/słupek podwójny.

-------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

-------------------------------------------------------

TORBA - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiamy 2 różne kwadraty – patrz KWADRATY poniżej. Przerabiamy brzeg wzdłuż jednego z kwadratów, a następnie kwadraty są łączone razem. Następnie wykonujemy brzeg na górze torebki, a na końcu pasek.

KWADRATY:
Na szydełku nr 5 wykonać 4 oczka łańcuszka włóczką DROPS Paris kolor szaro-niebieski. Zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka.
Przerabiać schemat A.1 - patrz ŚCIEG FANTAZYJNY, KOLORY i ZMIANA KOLORU. Gdy schemat A.1 jest zakończony, odciąć i wrobić nitkę. Drugi kwadrat wykonać tak samo.

Kolorem ecru, zaczynając od rogu jednego z kwadratów, przerabiać następująco:
RZĄD 1: dołączyć nitkę przerabiając 1 oczko zamykające w oczko łańcuszka na środku w rogu, przerobić 1 oczko łańcuszka (zastępuje pierwsze oczko ścisłe) i przerobić 1 oczko ścisłe w oczko łańcuszka w rogu (= 2 oczka ścisłe w róg), dalej przerabiać 1 oczko ścisłe w każdy słupek i 1 oczko ścisłe w każde oczko łańcuszka, aż oczka ścisłe zostaną przerobione wzdłuż 3 boków torebki, zakończyć przerabiając 1 oczko ścisłe w każde z 2 pierwszych oczka łańcuszka w ostatnim rogu. Obrócić.
RZĄD 2: przerobić 1 oczko łańcuszka (zastępuje pierwsze oczko ścisłe), przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe do końca rzędu, obrócić.
Powtarzać 2-gi rząd, aż w sumie zostanie przerobionych 7 rzędów oczek ścisłych, nie odcinać nitki, teraz będziemy łączyć kwadraty razem, na lewej stronie robótki. Przerobić 1 zwrotne oczko łańcuszka.

ŁĄCZENIE KWADRATÓW RAZEM:
Ułożyć kwadraty jeden na drugim prawą stroną do prawej. Łączyć kwadraty razem przerabiając wzdłuż 3 stron oczkami ścisłymi (ostatni kwadrat z pierwszym kwadratem). Przerabiać wkłuwając szydełko przez oba kwadraty jednocześnie i przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe. Teraz kwadraty są połączone razem. Odciąć i wrobić nitkę. Teraz wykonać 1 okrążenie słupków wokół otworu torebki następująco:

BRZEG NA GÓRZE TOREBKI:
Dołączyć nitkę w kolorze ecru przerabiając 1 oczko zamykające wokół rzędów oczek ścisłych na górze torebki. Przerobić 3 oczka łańcuszka, dalej 1 słupek w każdy rząd oczek ścisłych wzdłuż boku torebki, 1 słupek w każdy słupek i 1 słupek w każde oczko łańcuszka wzdłuż kwadratów, dalej przerabiać na okrągło tak samo i zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia. Odciąć i wrobić nitkę.
Wymiary torebki wynoszą ok. 21 x 21 cm.

PASEK:
Kolorem ecru wykonać łańcuszek o dł. ok. 110 cm, odciąć nitkę. Przerobić 3 łańcuszki tak samo.
Związać je razem na jednym końcu i ścisło zapleść = pasek ma ok. 100 cm długości, gdy łańcuszki zostaną splecione razem. Zawiązać supełek na drugim końcu paska.
Przeciągnąć pasek prze słupki z każdej strony torebki i związać końcówki paska.

Schemat

symbols = zacząć tutaj – pierścień podstawy jest wyjaśniony powyżej. Dalej przerabiać od symbolu ponad kropką na okręgu i dalej w lewą stronę
symbols = 1 OCZKO ŁAŃCUSZKA – patrz powyżej
symbols = 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia
symbols = 1 słupek wokół pierścienia podstawy/łuku
symbols = 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia, odciąć nitkę, następny rząd zaczynamy od rogu kwadratu, od strzałki
symbols = zacząć tutaj, ten rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki
symbols = 1 oczko ścisłe w oczko poprzedniego okrążenia, przerabiać wkłuwając szydełko w przednią pętelkę każdego oczka
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS 238-9

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (7)

country flag Nele wrote:

Welche Größe (in cm) ist hat die Häkelnadel Nr. 5? Ich hab schon überall geguckt aber keine Größenangabe gefunden. LG

17.03.2024 - 13:53

DROPS Design answered:

Liebe Neue, unsere Häkelnadel sind 15 cm lang (siehe hier z.B. und hier braucht man eine Häkelnadel 5 mm. Viel Spaß beim Häkeln!

18.03.2024 - 09:21

country flag Amy wrote:

Thank you for sharing this pattern. I basically already knew how to make this bag but wanted to see how you made the sides and strap. Thank you for making the directions free and easy to access. The yarn you have linked is beautiful and I will be placing an order.

17.02.2024 - 23:42

country flag Vera Volckaert wrote:

Hei kjære Drops folk. Jeg er ferdig med crossbody-vesken, bare handtakene. Jeg skjønner ikke helt hvordan jeg skal feste dem til posen. Jeg forstår ikke den siste setningen i forklaringen. Hvilken side av posen skal jeg tre fletten gjennom? Masse biff? Da er ikke fletten min long nok? Pussstrenging, bind fletten sammen. Er ikke det alt for tykt? Du har sikkert all knyttet en knute i begge ender av fletten. Tusen takk for svar og et veldig fint mønster. Hilsen fra Belgia! Vera

30.07.2023 - 12:07

country flag Wibecke wrote:

Hej Jag undrar på kanten som ska virkas runt, stämmer det att det är på bara den ena rutan? Blir det inte svårt att virka ihop dem på ett snyggt sätt?

28.07.2023 - 10:22

DROPS Design answered:

Hei Wibecke Når du skal hekle kanten på vesken er rutene allerede heklet sammen, les Sammenhekling. Kanten som skal hekles rundt er den på toppen av vesken / rundt åpningen, Den starter med 3 luftmasker om en av fasmaskeradene i siden av vesken. Deretter hekles det 1 stav om hver rad i siden av vesken og hekle 1 stav i hver stav og 1 stav i hver luftmaske langs rutene. Hekle slik omgangen rundt, og avslutt med 1 kjedemaske i den 3.luftmasken fra begynnelsen av omgangen. mvh DROPS Design

28.07.2023 - 13:49

country flag Minna Peltonen wrote:

Moi kysyisin 3 kysymystä liittyen tohon laukuun. Kysymys 1: Voiko tohon käyttää 4 väriä (sellain ett siihen ruutuun tulee 2 kierrosta per väri). Kysymys 2: Voiko ne ruudut tehdä isompana esim. 8 kierrosta? Kysymys 3: Voiko sen hihnan tehdä tukevammaksi (sellain ett tekee sen ketjusilmukka ketjuun noita kiinteitä silmukoita ennenkun kiinnittää sen laukkuun)?

21.06.2023 - 14:00

DROPS Design answered:

Hei, kyllä, voit virkata laukun 4 värillä (2 kerrosta per väri). Voit myös halutessasi tehdä ruudut isommiksi ja virkata niihin 8 kerrosta, tai enemmän. Halutessasi voit myös virkata hihnan ympäri yhden kerroksen kiinteitä silmukoita tai rapuvirkkausta.

22.06.2023 - 17:32

country flag Rita wrote:

Day trip

22.01.2023 - 09:41

country flag Anja wrote:

Santorini

17.01.2023 - 21:32