DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 11.80zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS Super Sale

Spring Circle Potholders

Łapki/rękawice kuchenne na szydełku, z włóczki DROPS Paris. Przerabiane na okrągło, z supełkami i w paski. Temat: Wielkanoc.

DROPS Extra 0-1600
DROPS design: model w-908
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------

WYMIARY:
Średnica robótki wynosi ok. 19 cm

WŁÓCZKA:
DROPS PARIS od Garnstudio (należy do Grupy włóczek C)
50 g kolor 06, ciemny róż
50 g kolor 12, czerwony
50 g kolor 17, ecru
50 g kolor 33, średni róż
50 g kolor 35, żółty
50 g kolor 41, musztarda

Na 2 jednolite łapki będziemy potrzebować ok. 100 g włóczki DROPS Paris.

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 3,5

PRÓBKA:
18 słupków na szerokość i 10,5 rzędów na wysokość = 10 x 10 cm.
UWAGA! Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większego szydełka. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszego szydełka

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 11.80zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

----------------------------------------------------------

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2.

OCZKA ŁAŃCUSZKA:
Jeżeli przerabiamy samym czubkiem szydełka, oczko łańcuszka będzie zbyt małe. 1 oczko łańcuszka powinno mieć taką samą długość, jaką szerokość ma 1 oczko ścisłe/półsłupek/słupek.

WSKAZÓWKA:
Zacząć każde okrążenie oczek ścisłych/półsłupków/słupków od 1/2/3 oczek łańcuszka, te oczka łańcuszka nie zastępują pierwszego oczka ścisłego/półsłupka/słupka w okrążeniu, ale są wykonywane dodatkowo. Zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze/2-gie/3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia.

ZMIANA KOLORU:
Aby uzyskać estetyczne przejścia kolorystyczne, przerabiać ostatnie oczko zamykające w okrążeniu kolorem następnego paska.
UWAGA! W 6-tym i 11-tym okrążeniu będziemy przerabiać 2 kolorami w tym samym czasie. Aby przejścia między nimi wyglądały lepiej należy postępować następująco:
Zmienić nitkę na nitkę w kolorze ecru przed ostatnim narzutem ostatniego słupka przed supełkiem. Następnie zmienić kolor przed oczkiem łańcuszka na końcu supełka.
Ułożyć nieprzerabianą nitkę ponad oczkami poprzedniego okrążenia i przerabiać wokół tej nitki. W ten sposób nitka będzie dalej biegła wzdłuż okrążenia.

PASKI:
POCZĄTEK + OKRĄŻENIE 1: żółty
OKRĄŻENIE 2: ciemny róż
OKRĄŻENIE 3: ecru
OKRĄŻENIE 4: musztarda
OKRĄŻENIE 5: czerwony
OKRĄŻENIE 6: Przerabiać supełki kolorem ecru, a słupki kolorem średni róż, UWAGA! W 2-giej łapce nie wykonujemy supełków, tylko słupki w kolorze średni róż.
OKRĄŻENIE 7: żółty
OKRĄŻENIE 8: ciemny róż
OKRĄŻENIE 9: musztarda
OKRĄŻENIE 10: czerwony
OKRĄŻENIE 11: Przerabiać supełki kolorem ecru, a półsłupki w kolorze musztarda. UWAGA! W 2-giej łapce nie wykonujemy supełków, tylko słupki w kolorze musztarda.
OKRĄŻENIE 12: średni róż
OKRĄŻENIE 13: żółty
OKRĄŻENIE 14: ciemny róż

----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

ŁAPKI - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiane na okrągło, od środka. Wykonujemy 1 łapkę z supełkami i w paski i 1 łapkę w same paski.

ŁAPKA-1:
Włóczką DROPS Paris kolor żółty i na szydełku nr 3,5 wykonać 5 OCZEK ŁAŃCUSZKA - patrz powyżej, zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Patrz WSKAZÓWKA, PASKI i ZMIANA KOLORU i przerabiać w sumie 12 razy schemat A.1, wokół pierścienia podstawy.
ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Gdy zostanie przerobione ostatnie okrążenie schematu, jest 108 oczek, nie odcinać nitki na końcu okrążenia. Teraz przerobić 1 okrążenie ściegiem rakowym, inaczej mówiąc przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko ostatniego okrążenia łapki, ale od lewej do prawej strony.
Gdy dojdziemy do początku okrążenia, wykonać 20 oczek łańcuszka na zawieszkę, dalej przerobić 1 oczko zamykające w pierwsze oczko. Zakończyć.

ŁAPKA-2:
Z włóczki DROPS Paris kolor żółty i na szydełku nr 3,5 wykonać 5 oczek łańcuszka i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka. Pamiętać o WSKAZÓWCE, PASKACH i ZMIANIE KOLORU i przerabiać w sumie 12 razy schemat A.2 wokół pierścienia podstawy.
Gdy zostanie przerobione ostatnie okrążenie schematu, jest 108 oczek, nie odcinać nitki na końcu okrążenia. Przerabiać 1 okrążenie ściegiem rakowym, inaczej mówiąc przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko ostatniego okrążenia łapki, ale przerabiać od lewej do prawej strony. Gdy dojdziemy do początku okrążenia, wykonać 20 oczek łańcuszka na zawieszkę, dalej przerobić 1 oczko zamykające w pierwsze oczko. Zakończyć.

Schemat

symbols = zacząć tutaj! Wykonać 5 oczka łańcuszka i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w 1-sze oczko łańcuszka - patrz kropka/punkt na okręgu. Jeżeli przerabiamy samym czubkiem szydełka, oczko łańcuszka będzie zbyt małe. 1 oczko łańcuszka powinno mieć taką samą długość, jaką szerokość ma 1 oczko ścisłe/słupek/słupek podwójny
symbols = 1 słupek w oczko poprzedniego okrążenia
symbols = 1 oczko ścisłe w oczko poprzedniego okrążenia
symbols = 1 półsłupek wokół pierścienia podstawy/ w oczko poprzedniego okrążenia
symbols = 1 SUPEŁEK: pamiętaj o ZMIANIE KOLORU i dalej przerabiać kolorem ecru przed supełkiem. Przerobić 4 słupki w oczko poprzedniego okrążenia – ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków (5 pętelek na szydełku), następnym kolorem wykonać 1 narzut i przeciągnąć go przez wszystkie pętelki na szydełku. Przerobić 1 oczko łańcuszka, aby połączyć słupki razem, zacisnąć i wypchnąć supełek. W następnym okrążeniu przerabiać tylko w górę supełka, ominąć oczko łańcuszka
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1600

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (3)

country flag Sofia Caiman wrote:

Hur söker jag för att få upp samtliga "Drops Extra 0"-mönster? Finns de i speciella kataloger? Vad skriver jag i sökfältet?

01.08.2023 - 11:50

DROPS Design answered:

Hej Sofia, det er bare at klikke på ordet extra øverst i opskriften: DROPS Extra

07.08.2023 - 13:48

country flag Susana Araujo wrote:

What does it mean symbols = 1 treble crochet in stitch below symbols = 1 double crochet in stitch below. What is the stitch below? Not the normal next stitch? Is this the one even previous to this?

23.03.2023 - 14:29

DROPS Design answered:

Dear Mrs Araujo, this means you have to crochet the double crochet in one stitch (not between stitch, not around the stitch but in the stitch on previous round), ie just normally. This lesson might help you to understand how to read crochet diagrams. Happy crocheting!

23.03.2023 - 14:55

country flag Susana Araujo wrote:

Hi there, I think I am missing on how to increase in this pattern despite having read it 5 times...could you clarify?

23.03.2023 - 14:22

DROPS Design answered:

Dear Mrs Araujo, the increases are shown in the diagrams, ie when 2 symbols are pointing towards the same stitch on previous round, this means you have to work 2 stitches in the same stitch. for ex. on 2nd round you will work 2 half-treble crochets (UK-English) in each treble crochet on previous round (= 24 half-treble crochets at the end of 2nd round). Happy crocheting!

23.03.2023 - 14:54