DROPS design: model nr bm-090-by
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------

Wymiary: szerokość ok. 45-73 cm, długość ok. 52-80 cm
Materiał:
DROPS BABYMERINO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
150-250 g kolor 05, jasny róż

----------------------------------------------------------
ZANIM ZACZNIEMY:

PRÓBKA:
24 oczka na szerokość i 40 rzędów na wysokość wg schematu A.2 = 10 x 10 cm.
1 motyw wg schematu A.2 ma szerokość ok. 7 cm.

DRUTY:
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 4 – 60 lub 80 cm długości, na kocyk.
Podany rozmiar drutów jest orientacyjny! Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów

----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Wełna
od 15.50 zł /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 15.50 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 15.50 zł /50g
włóczkowo
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 46.50zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
1 ściągacz francuski = przerobić 2 rzędy na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy motywu, widok na prawej stronie robótki.

ZAMYKANIE OCZEK (w regularnych odstępach):
Aby obliczyć gdzie zamykać oczka, należy wziąć ogólną liczbę oczek (np. 108 oczek), pomniejszoną o oczka brzegowe (np. 6 oczek) i pozostałą liczbę oczek podzielić przez liczbę oczek jaka ma być zamknięta (np. 12) = 8,5.
W tym przykładzie będziemy zamykać oczka przerabiając razem na prawo na przemian każde 7-me i 8-me oczko i każde 8-me i 9-te oczko. Nie zamykać oczek ponad oczkami brzegowymi.

WSKAZÓWKA DO ZAMYKANIA OCZEK:
Aby zamykane oczka nie ściągały robótki, do zamykania można użyć drutów o jeden rozmiar większych.

----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

KOCYK - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką, od dołu do góry.

KOCYK:
Na drutach z żyłką nr 4 nabrać 132-216 oczek włóczką BabyMerino. Przerobić 1-szy rząd na prawej stronie robótki następująco: 3 oczka brzegowe ściegiem francuskim - patrz opis powyżej, powtarzać schemat A.1, aż zostaje 3 oczka (= 6-10 motywów po 21 oczek) i zakończyć przerabiając 3 oczka brzegowe ściegiem francuskim. Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość, jest 108-176 oczek. Przerobić kolejny rząd na prawej stronie robótki następująco: 3 oczka brzegowe ściegiem francuskim, powtarzać schemat A.2, aż zostaje 3 oczka (= 6-10 motywów po 17 oczek) i zakończyć przerabiając 3 oczka brzegowe ściegiem francuskim. Dalej przerabiać tak samo. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy dł. robótki wynosi ok. 51-78 cm, dopasować za jednym całym motywem na wysokość, przerobić 1 ściągacz francuski w tę i z powrotem ponad wszystkimi oczkami, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym rzędzie równomiernie zamykając 12-22 oczka - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK = 96-154 oczka. Zamykać na prawo na prawej stronie robótki - patrz WSKAZÓWKA DO ZAMYKANIA OCZEK!

Ten wzór został skorygowany. .

Aktualizacja on-line: 23.01.2019
Korekta: ...W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym rzędzie równomiernie zamykając 12-22 oczka - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK = 96-154 oczka.

Schemat

symbols = 1 oczko prawe na prawej stronie robótki, oczko lewe na lewej stronie robótki
symbols = 1 oczko prawe na lewej stronie robótki
symbols = 2 oczka razem na prawo
symbols = wykonać 1 narzut między 2 oczkami
diagram
signature-image

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Baby 33-4) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (57)

country flag Frøydis Risbakken wrote:

Jeg har begynt på dette teppet. Når jeg strikker mønster A2 forskyver det seg - jeg har jo ikke 6 masker til strikke sammen på starten av omgangen - kun 3 - og da forskyver mønsteret seg. Er det noe jeg har gått glipp av eller er det noe triks. Omgangen starter alltid med 3 x 2 sammen - og det har jeg kun på første omgang. Ville så gjerne strikke dette teppet - og får jeg det til vil jeg også strikke et i rosa og et i lys blått. Teppet er jo så vakkert.

17.09.2021 - 16:20:

DROPS Design answered:

Hej Frøydis. Jag förstår inte helt vad du menar, det bör inte vara några problem med mönstret. Har du sett denna video 23.09.2021 kl. 09:37:

country flag Kaarin wrote:

Hej Jeg forstår ikke, hvorfor der ikke skal tages ud til sidst, så man starter på sammemaskeantal, som der slås op til en start? Mvh Karin

12.09.2021 - 17:17:

DROPS Design answered:

Hai Kaarin. Teppet avsluttes med en bølgekant og om det hadde hatt samme maskeantallet ville bølgemønstret ha gjort det slik at det ville ha blitt mye bredere enn oppleggskanten. mvh DROPS design

20.09.2021 kl. 12:43:

country flag Lucienne wrote:

Bonjour, nous devons diminuer 2 fois en début et en fin. mais en lisant les questions des autres personnes, vous dites que l'on va augmenter avant la fin de la couverture. mais je ne vois pas dans la description de l'ouvrage que l'on doit augmenter. Est-ce une erreur ? merci

11.09.2021 - 21:05:

DROPS Design answered:

Bonjour Lucienne, je ne suis pas bien sûre de comprendre votre question, vous diminuez effectivement au tout début, en tricotant A.1, puis vous répétez le point de vagues (=A.2), et, avant de rabattre, vous allez diminuer à intervalles réguliers. Bon tricot!

13.09.2021 kl. 08:48:

country flag Josephine Falskov wrote:

Hej, jeg er kommet i tvivl omkring om det både er A1 og A2 der skal gentages hele vejen igennem. For de indtagninger man laver i A1, der vil maskerne jo ikke 'komme tilbage' som de gør i A2. Håber det giver mening, og at I kan hjælpe. Hilsen Josephine

05.08.2021 - 20:51:

DROPS Design answered:

Hei Josephine Du strikker bare A.1 1 gang i høyden. Når du strikker A.2 og de 2 siste radene vil "avslutningen" være bølgete, slik at det blir mye bredere enn starten. Derfor felles det også 12-22 masker før det felles av. mvh DROPS design

16.08.2021 kl. 14:10:

country flag Anne Grethe Ægidius wrote:

Hej. Jeg skal til at strikke dette babytæppe. Men kan ikke forstå, hvorfor , at der skal tages ind til sidst. Det handler om 22 masker . Kommer det ikke til at se underligt ud ??? Vh Anne Grethe

13.07.2021 - 20:28:

DROPS Design answered:

Hej Anne Grethe, Det kommer til at se ud som på sidste billede. Du kan selvfølgelig vælge at ikke tage ind men så bliver den ene side bredere :)

14.07.2021 kl. 10:14:

country flag Yvonne Sommer wrote:

Hallo, vielen Dank für die super Anleitung. Ich verstehe allerdings nicht wie ich die Anzahl der Abnahmen in der vorletzten Reihe bestimme. Das wird nicht erklärt! Ich habe nur 4 Maschen mehr also am Anfang bei einer Gesamtmaschenzahl von 140 (minus 6 Randmaschen), kann das angehen? Oder sollte ich trotzdem ca 8 bis 10 Maschen abnehmen? Danke und viele Grüsse aus England

10.07.2021 - 10:19:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Sommer, die Abnahmen sind gestrickt, damit die Decke nicht zu breit wird, so können Sie mit Ihrer eigenen Maschenprobe und fertige Maßen die Abnahmenanzahl kalkulieren. Viel Spaß beim stricken!

12.07.2021 kl. 07:18:

country flag Marimar wrote:

Bonjour, Je ne comprends pas pourquoi l'on doit faire des diminutions en fin de l'ouvrage juste z ant de rabattre toutes les mailles ?.. Merci de m'éclairer.

21.05.2021 - 23:01:

DROPS Design answered:

Bonjour Marimar, pour la même largeur, il faut plus de mailles pour tricoter le point de vagues que pour tricoter le point mousse, ainsi, vous avez diminué (dans A.1) au tout début de la couverture, vous allez maintenant augmenter avant de tricoter la bordure point mousse pour compenser la différence et conserver la bonne largeur. Bon tricot!

25.05.2021 kl. 07:32:

country flag Donatella wrote:

Si può eseguire con ferri normali e non circolari? Come verrà la chiusura?

25.03.2021 - 07:56:

DROPS Design answered:

Buonasera Donatella, la coperta è lavorata in piano, quindi può utilizzare i ferri dritti. Buon lavoro!

26.03.2021 kl. 00:05:

country flag Ellen wrote:

Super Strickmuster für eine Babydecke. Sieht sehr schön aus. Tolle Anleitung und leicht zu verstehen . Man muss einfach drauf los stricken, dann versteht man es auch.

04.02.2021 - 18:19:

country flag Guðborg wrote:

Þegar búið er að gera A-1 og A-2 í fyrsta skiptið er þá A-2 síðan endurtekið áfram eða bæði A-1 og A-2?

29.12.2020 - 12:41:

DROPS Design answered:

Blessuð Guðbjörg. A.1 er aðeins prjónað einu sinni og síðan A.2 þar til þú endar með garðaprjóni. Gangi þér vel.

29.12.2020 kl. 16:29:

Dodaj komentarz do modelu DROPS Baby 33-4

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.