DROPS Delight
DROPS Delight
75% Wełna, 25% Poliamid
Wycofane z produkcji
znajdź alternatywę

Loren

Ażurowy szal DROPS z łukami i wachlarzami, przerabiany z góry na dół, z włóczki „Delight”.

DROPS 171-12
DROPS design: Model nr de-162
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------
Wymiary (przed blokowaniem): długość po środku 72 cm, szerokość na górze ok. 154 cm
Wymiary (po blokowaniu): długość po środku 80 cm, szerokość na górze ok. 172 cm
Materiał:
DROPS DELIGHT od Garnstudio
250 g kolor nr 18, jesienny las

SZYDEŁKO DROPS nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 22 sł x 12 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm. Dł. schematu A.1 wynosi ok. 6 cm, wzdłuż dodawanych o. na środku.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Delight
DROPS Delight
75% Wełna, 25% Poliamid
Wycofane z produkcji
znajdź alternatywę

Objaśnienia do wzoru

WSKAZÓWKA:
Na początku każdego rzędu sł zastąpić 1-szy sł przez 3 oł.
Na początku każdego rzędu sł3 zastąpić 1-szy sł3 przez 5 oł.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1-A.5.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem, z góry na dół.
Włóczką Delight na szydełku nr 3,5 zacząć i przer. wg schematu A.1 - PATRZ WSKAZÓWKA. Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz dł. robótki wynosi ok. 6 cm wzdłuż dodawanych o. na środku szala. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Teraz przer. od rz. 2 schematów (= rząd ze strzałką) następująco: A.2, A.3, A.4 (= dodawanie o. na środku szala), A.3 i zakończyć przerabiając A.5. Gdy schematy A.2-A.5 zostaną przerobione 1 raz na wysokość dalej przer. schemat A.2a ponad schematem A.2, A.3a ponad A.3, A.4a ponad A.4 i A.5a ponad A.5. Powt. schematy A.2a-A.5a na wysokość (dalej dodawać o. z każdej strony i na środku szala jak wcześniej), aż będzie w sumie 11,5 kwadratów wzdłuż dodawanych o. na środku szala – tj. zakończyć przerabiając 1 cały motyw wg schematów A.2a-A.5a. Dł. robótki wynosi ok. 72 cm. Zakończyć.

BLOKOWANIE/NACIĄGANIE:
Umieścić szal w letniej wodzie, aż będzie dobrze namoczony. Wycisnąć delikatnie – nie wykręcać – następnie zawinąć w ręcznik i znów delikatnie wycisnąć. Teraz jest tylko lekko wilgotny. Położyć płasko na dywanie lub materacu – rozciągnąć delikatnie do ostatecznych wymiarów. Pozostawić do wyschnięcia. Powtarzać po każdym praniu.

Schemat

symbols = przer. 6 oł i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oz
symbols = 1 oł
symbols = 1 sł wokół łuku/pierścienia podstawy
symbols = 1 sł w oczko
symbols = 1 sł2 w oczko
symbols = 1 sł3 w oczko
symbols = 1 oś w oczko
symbols = 1 oś wokół łuku
symbols = 6 oł
symbols = zacząć od tego rzędu
diagram
diagram
diagram
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS 171-12

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (12)

country flag Bettina Damgaard wrote:

Jeg kan ikke helt gennemskue i diag. A.2 2. Række... efter 6 lm hvad så? Rækken før har tre DB stgm, DB stgm, stgm, fm, 3 stgm, fm, 6 lm Håber I forstår hvor jeg bliver i tvivl 😊

05.02.2024 - 20:28

DROPS Design answered:

Hei Bettina. Jo, når du har heklet 2. rekke av A.2, hekler du videre med A.3, A.4 (= økningen midt på sjalet), A.3, og avslutt med A.5. 2.rekke av A.2 = 3 DM-2 DB-DB, fm i 2DM fra forrige rekke, 6 lm og 1 fm om de 6 lm fra forrige rekke. Så starter du på 2. rekke i A.3 (6 lm, 1 fm, DM osv). mvh DROPS Design

15.02.2024 - 10:46

country flag Tanja Kostic wrote:

What a great pattern ! Are there chances to get the pattern for a stola, just straight and without increases? Thanks !

13.07.2020 - 21:21

DROPS Design answered:

Dear Mrs Kostic, Olive Diamonds (here in UK-English) could be the one you are looking for - happy crocheting!

14.07.2020 - 09:04

country flag Liliana wrote:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký by byl postup, kdybych místo šátku chtěla háčkovat šál. Děkuji

29.05.2020 - 20:37

DROPS Design answered:

Dobry den Liliana, please see HERE. Happy crocheting!

20.11.2020 - 12:33

country flag Renee wrote:

Ik vraag me heel erg af of de opgegeven steken voor het proeflapje klopt. Een proeflapje gemaakt op naald 3,5. Deze was in de hoogte wat aan de lange kant, op de breedte wat aan de korte kant. Toch geprobeerd om de shawl er mee te maken. Na A1 en een klein stuk van de rest te hebben gehaakt, vond ik het er niet uitzien. Voor de zekerheid ook nog een keer met naald 3 begonnen. Dit ziet er beter uit. Maar geen van beide keren meet A1 aan het eind 6 cm. Eerder 8 cm

17.03.2020 - 19:49

country flag Myriam wrote:

Bonjour, je reste bloquée après A1. Il est difficile d'avoir une vue d'ensemble de la suite du châle. Pas facile de raccorder la suite du (des) diagrammes. Dommage. Ce modèle me plaisait vraiment.

09.05.2019 - 17:20

DROPS Design answered:

Bonjour Myriam, après A.1, suivez les différents diagrammes dans l'ordre indiqué: A.2 (début du côté droit, sur l'endroit), A.3, A.4 (milieu du châle), A.3 et terminez par A.5 (sur l'envers, crochetez: A.5, A.3, A.4, A.3, A.2). Découvrez ici comment lire des diagrammes crochet. Bon tricot!

10.05.2019 - 09:22

country flag Sabrina Theis wrote:

Es sieht so leicht aus, aber leider... Ich komme leider mit dieser Anleitung ab der 7. Reihe überhaupt nicht mehrklar. Kann man die Häkelschrift nicht viel besser direkt zusammen zeigen? Das wäre eine echte Erleichterung. Ich habe es jetzt ad acta gelegt, würde mich aber sehr über eine Nachricht und eine Verbesserung der Strickschrift freuen. MfG, Sabrina

22.03.2018 - 16:03

DROPS Design answered:

Liebe Sabrina, leider können wir die Häkelschriften nicht in einer einzigen Häkelschrift unterbringen. Vielleicht hilft es Ihnen aber, wenn Sie die Häkelschriften ausdrucken und die Reihen farbig markieren, dadurch wird es übersichtlicher. Falls das nicht hilft - können Sie Ihr Problem genauer beschreiben?

24.03.2018 - 09:23

country flag Santiago Gonzalez wrote:

Disculpa, no entiendo ¿cómo se acopla el patrón A.2 al patrón A.1?. Muchas gracias.

20.02.2018 - 06:04

DROPS Design answered:

Hola Santiago. El diagrama A.1 muestra cómo trabajar el inicio del chal. El diagrama A.2 muestra cómo comenzar las siguientes filas después de completar A.1. A.2 se trabaja junto con A.3, A.4, y A.5.

24.02.2018 - 19:12

country flag Kathleen Gallagher wrote:

Bonjour, je tricote le 171-12 et après avoir fait les 16 premiers rangs tel qu'indiqués au patron (mes carreaux et demi-carreaux sont parfaits), lorsqu'on dit : " Répéter A.2a-A.5a en hauteur (continuer à augmenter de chaque côté et au milieu du châle comme avant) ... ", je ne peux pas me rendre au point central de A-4 (3B, 2ml, 3B) après avoir fait les A-2a, A-3a. Pouvez-vous me dire où est l'erreur? Merci à l'avance!

15.12.2017 - 01:05

Kathleen Gallagher answered:

Je venais tout juste de vous écrire une question mais J'ai trouvé pour le 171-12 ! A-2a étant la bordure et A-4a étant la pointe, il faut augmenter à chaque rang la répétition de A-3a. Voilà, tout marche bien maintenant! Bonne fin de journée!

15.12.2017 - 03:06

country flag Rita wrote:

Vertrage keine Wolle oder ähnliches. Wieso gibt es in Baumwolle keine Garne mit Farbverlauf? Danke

20.04.2017 - 21:53

DROPS Design answered:

Liebe Rita, hier finden Sie alle Garne Gruppe A, die Sie ersetzen können. Je nach Empfindlichkeit, können Sie auch Baby Merino häkeln. Ihr DROPS Laden wird Ihnen gerne helfen, auch per Telefon oder Mail. Viel Spaß beim häkeln!

21.04.2017 - 08:55

country flag Annika wrote:

Detta blir en fantakstikt vacker sjal, fast garnet är lite trögt och fastnar i sig själv när man virkar med det. Viktigare än det är att det är något som inte stämmer med mönstret. Beskrivningen verkar vara ofullständig för när man har kommit så långt som till A3a så måste den upprepas på längden som jag förstår det men det står det inget om i mönstret. Jag undrar om ni kan se över mönstret och om möjligt förtydliga det?

06.03.2017 - 17:13

DROPS Design answered:

Hej Annika. Men der staar i mönstret: Nu virkas det mönster från v 2 (= v med pil i diag) så här: A.2, A.3, A.4 (= ökningen mitt på sjalen), A.3, och avsluta med A.5. När hela A.2-A.5 är färdigvirkat 1 gång på höjden fortsätts det sedan med A.2a över A.2, A.3a över A.3, A.4a över A.4 och A.5a över A.5. Upprepa A.2a-A.5a på höjden (ökningen i varje sida och mitt på sjalen fortsätter som förut) till det är totalt 11,5 rutor längs ökningen mitt på sjalen – dvs, avsluta efter 1 hel rapport A.2a-A.5a.

07.03.2017 - 14:29