DROPS / 171 / 12

Loren by DROPS Design

DROPS Delight lõngast ülevalt alla heegeldatud võrgumustriga õlasall

DROPSi disain: mudel nr de-162
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud enne viimistlust:
Kõrgus keskel: 72 cm, laius üleval: u.154 cm
Mõõdud pärast viimistlust:
Kõrgus keskel: 80 cm, laius üleval: u.172 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Delight, 50 g/175 m
250 g värv nr 18, sügisene mets

DROPSi heegelnõel: 3,5 mm - või sobivad, et 22 sammast x 12 rida = 10 x 10 cm. Skeem A.1 on u. 6 cm mõõtes keskelt üles.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 16.25€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahelsilmusega.
Asenda esimene kolmekordne sammas (3xsm) 5 ahelsilmusega.

MUSTER
Vaata skeeme A.1-A.5.
---------------------------------

ÕLARÄTT
Tehakse ülevalt alla ja edasi-tagasi.
Heegelda Delight lõngaga ja 3,5 mm heegelnõelaga mustrit skeemil A.1 - loe HEEGELDAMISE INFOT!
Kui terve skeem A.1 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt (kõrgusesse), on töö pikkus u. 6 cm mõõtes keskelt üles. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Siis heegelda mustrit 2. reast (= noolega rida skeemil) nii: tee skeeme A.2, A.3, skeemi A.4 (kasvatused keskel), skeemi A.3 ja lõpus tee skeemi A.5.
Kui kõik skeemid A.2-A.5 on tehtud 1 kord vertikaalselt, jätka skeemiga A.2a skeemi A.2 kohale, A.3a skeemi A.3 kohale, A.4a skeemi A.4 kohale ja A.5a skeemi A.5 kohale.
Korda skeeme A.2a-A.5a vertikaalselt (jätka kasvatamisi külgedel ja keskel), kuni on 11,5 ruutu salli keskelt üles - st. lõpus tee 1 terve kordus skeeme A.2a-A.5a. Töö kõrgus on u. 72 cm. Katkesta ja kinnita lõng.

VIIMISTLUS
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske. Venita sall vaibale või madratsile rätiku peale - venita tasakesi juhendi alguses olnud mõõtmeteni. Jäta kuivama. Korda viimistlust iga kord pärast õlasalli pesemist.

Skeem

= tee 6 ahels ja ühenda ringiks 1 aassilmusega
= 1 ahelsilmus
= 1 ühekordne sammas (sm) ümber ahels-kaare/ringi
= 1 sm silmusesse
= 1 kahekordne sammas (2xsm) silmusesse
= 1 3xsm silmusesse
= 1 kinnissilmus (ks) silmusesse
= 1 ks ümber ahels-kaare
= 6 ahels
= alusta selle reaga
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 171-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Tanja Kostic 13.07.2020 - 21:21:

What a great pattern ! Are there chances to get the pattern for a stola, just straight and without increases? Thanks !

DROPS Design 14.07.2020 kl. 09:04:

Dear Mrs Kostic, Olive Diamonds (here in UK-English) could be the one you are looking for - happy crocheting!

Liliana 29.05.2020 - 20:37:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký by byl postup, kdybych místo šátku chtěla háčkovat šál. Děkuji

Renee 17.03.2020 - 19:49:

Ik vraag me heel erg af of de opgegeven steken voor het proeflapje klopt. Een proeflapje gemaakt op naald 3,5. Deze was in de hoogte wat aan de lange kant, op de breedte wat aan de korte kant. Toch geprobeerd om de shawl er mee te maken. Na A1 en een klein stuk van de rest te hebben gehaakt, vond ik het er niet uitzien. Voor de zekerheid ook nog een keer met naald 3 begonnen. Dit ziet er beter uit. Maar geen van beide keren meet A1 aan het eind 6 cm. Eerder 8 cm

Myriam 09.05.2019 - 17:20:

Bonjour, je reste bloquée après A1. Il est difficile d'avoir une vue d'ensemble de la suite du châle. Pas facile de raccorder la suite du (des) diagrammes. Dommage. Ce modèle me plaisait vraiment.

DROPS Design 10.05.2019 kl. 09:22:

Bonjour Myriam, après A.1, suivez les différents diagrammes dans l'ordre indiqué: A.2 (début du côté droit, sur l'endroit), A.3, A.4 (milieu du châle), A.3 et terminez par A.5 (sur l'envers, crochetez: A.5, A.3, A.4, A.3, A.2). Découvrez ici comment lire des diagrammes crochet. Bon tricot!

Sabrina Theis 22.03.2018 - 16:03:

Es sieht so leicht aus, aber leider... Ich komme leider mit dieser Anleitung ab der 7. Reihe überhaupt nicht mehrklar. Kann man die Häkelschrift nicht viel besser direkt zusammen zeigen? Das wäre eine echte Erleichterung. Ich habe es jetzt ad acta gelegt, würde mich aber sehr über eine Nachricht und eine Verbesserung der Strickschrift freuen. MfG, Sabrina

DROPS Design 24.03.2018 kl. 09:23:

Liebe Sabrina, leider können wir die Häkelschriften nicht in einer einzigen Häkelschrift unterbringen. Vielleicht hilft es Ihnen aber, wenn Sie die Häkelschriften ausdrucken und die Reihen farbig markieren, dadurch wird es übersichtlicher. Falls das nicht hilft - können Sie Ihr Problem genauer beschreiben?

Santiago Gonzalez 20.02.2018 - 06:04:

Disculpa, no entiendo ¿cómo se acopla el patrón A.2 al patrón A.1?. Muchas gracias.

DROPS Design 24.02.2018 kl. 19:12:

Hola Santiago. El diagrama A.1 muestra cómo trabajar el inicio del chal. El diagrama A.2 muestra cómo comenzar las siguientes filas después de completar A.1. A.2 se trabaja junto con A.3, A.4, y A.5.

Kathleen Gallagher 15.12.2017 - 01:05:

Bonjour, je tricote le 171-12 et après avoir fait les 16 premiers rangs tel qu'indiqués au patron (mes carreaux et demi-carreaux sont parfaits), lorsqu'on dit : " Répéter A.2a-A.5a en hauteur (continuer à augmenter de chaque côté et au milieu du châle comme avant) ... ", je ne peux pas me rendre au point central de A-4 (3B, 2ml, 3B) après avoir fait les A-2a, A-3a. Pouvez-vous me dire où est l'erreur? Merci à l'avance!

Kathleen Gallagher 15.12.2017 kl. 03:06:

Je venais tout juste de vous écrire une question mais J'ai trouvé pour le 171-12 ! A-2a étant la bordure et A-4a étant la pointe, il faut augmenter à chaque rang la répétition de A-3a. Voilà, tout marche bien maintenant! Bonne fin de journée!

Rita 20.04.2017 - 21:53:

Vertrage keine Wolle oder ähnliches. Wieso gibt es in Baumwolle keine Garne mit Farbverlauf? Danke

DROPS Design 21.04.2017 kl. 08:55:

Liebe Rita, hier finden Sie alle Garne Gruppe A, die Sie ersetzen können. Je nach Empfindlichkeit, können Sie auch Baby Merino häkeln. Ihr DROPS Laden wird Ihnen gerne helfen, auch per Telefon oder Mail. Viel Spaß beim häkeln!

Annika 06.03.2017 - 17:13:

Detta blir en fantakstikt vacker sjal, fast garnet är lite trögt och fastnar i sig själv när man virkar med det. Viktigare än det är att det är något som inte stämmer med mönstret. Beskrivningen verkar vara ofullständig för när man har kommit så långt som till A3a så måste den upprepas på längden som jag förstår det men det står det inget om i mönstret. Jag undrar om ni kan se över mönstret och om möjligt förtydliga det?

DROPS Design 07.03.2017 kl. 14:29:

Hej Annika. Men der staar i mönstret: Nu virkas det mönster från v 2 (= v med pil i diag) så här: A.2, A.3, A.4 (= ökningen mitt på sjalen), A.3, och avsluta med A.5. När hela A.2-A.5 är färdigvirkat 1 gång på höjden fortsätts det sedan med A.2a över A.2, A.3a över A.3, A.4a över A.4 och A.5a över A.5. Upprepa A.2a-A.5a på höjden (ökningen i varje sida och mitt på sjalen fortsätter som förut) till det är totalt 11,5 rutor längs ökningen mitt på sjalen – dvs, avsluta efter 1 hel rapport A.2a-A.5a.

Maria Bækkelund 07.11.2016 - 15:12:

Der er ikke diagram jeg kan printe ud.Kun blank side.Hilsen Maria

DROPS Design 08.11.2016 kl. 11:45:

Hej Maria. Jeg kan printe uden problemer, jeg tror det kan i dine printindstillinger det gaar galt.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 171-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.