DROPS / 170 / 1

Market Day by DROPS Design

DROPS taška s pestrým vzorem háčkovaná z dvojité příze "Paris".

DROPS design: model č. w-599
Skupina přízí: C + C nebo E
-----------------------------------------------------------

Rozměry:
Šířka: asi 43 cm
Výška: asi 33 cm

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
200 g, barva č. 24, šedá
150 g, barva č. 01, lososová
100 g, barva č. 23, světlá šedá
100 g, barva č. 06, pink
100 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 41, kari

POZN.: na jednobarevnou tašku by byla spotřeba 600 g příze Paris.

DROPS HÁČEK č. 4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 13 DS x 6 řad dvojitou přízí = 10 x 10 cm.

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (103)
DROPS Paris DROPS Paris
100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
at Ganella
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
at Ganella
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 490Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. Schéma zobrazuje barevné rozložení vzoru. 1 čtvereček ve schématu = 1 DS dvojitou přízí.

TIP – DVOJITÁ PŘÍZE:
Přízi můžeme odvíjet jak z povrchu, tak zevnitř klubka. Při navazování nového klubka příze dbáme na to, abychom nenavazovali obě vlákna současně, ve stejném místě, ale s určitým odstupem – díky tomu nebude spoj tolik vidět.

BAREVNÝ VZOR (v kruhových řadách):
Při změně barvy příze postupujeme takto: poslední DS háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a DS dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme háčkováním dalšího DS.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme.

INFO:
První DS na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řo; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 DS ujmeme sháčkováním 2 DS dohromady, takto:
uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme stejným způsobem další DS a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.
----------------------------------------------------------

TAŠKA:
Háčkujeme v kruhových řadách dvojitou přízí téže barvy – viz TIP – DVOJITÁ PŘÍZE.

Háčkem č.4,5 uháčkujeme dvojitou přízí v barvě pink 5 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Pokračujeme v kruhových řadách dle schématu A.1 (v kruhové řadě máme 12 sekvencí vzoru) – viz BAREVNÝ VZOR.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 12 DS do kroužku z řo – viz INFO.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 DS do každého DS = 24 DS.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 DS do 1. DS, 2 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 DS.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého z prvních 2 DS, 2 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 DS.
5.-10. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v přidávání a vzoru jako dosud, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi dvěma přidáními vždy o 1 DS více = 120 DS.
11. KRUHOVÁ ŘADA: uháčkujeme poslední kruhovou řadu vzoru A.1 a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 4 DS = 116 DS.
12. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání a háčkujeme vzor A.2 (= v kruhové řadě máme 7 sekvencí vzoru), SOUČASNĚ v 1. kruhové řadě vzoru A.2 ujmeme rovnoměrně 4 DS = 112 DS. Dokončíme celou sekvenci vzoru A.2 (na výšku), pak práci ukončíme.

UCHA:
Ustřihneme si 6 vláken příze každé barvy, každé o délce 120 cm = 36 vláken. Vlákna složíme k sobě a cca 12 cm od konce uvážeme volný uzel. Pak vlákna rozdělíme do 3 pramenů po 12 a spleteme z nich cop dlouhý asi 68 cm. Konec copu rozdělíme na poloviny, které protáhneme stěnou tašky – 3. kruhovou řadou od horního okraje tašky a 1 DS od sebe. Konce copu pak na lícové straně svážeme na pevný uzel a ucho tak zajistíme. Volný uzel na začátku copu nyní rozvážeme a konec ucha připevníme ke stěně tašky stejným způsobem, jak ten protilehlý.
Stejným způsobem vyrobíme i druhé ucho - viz foto.

Schéma

= světlá šedá
= pink
= kari
= lososová
= šedá
= smetanová