DROPS / 187 / 35

Carry Me Home by DROPS Design

Kabelka z různobarevných čtverců háčkovaná z příze DROPS Paris.

Tagy: čtverec, tašky,

DROPS Design: model č. w-718
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Rozměry: asi 45 x 34 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 41, kari
50 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 39, pistáciová
50 g, barva č. 25, mechová
50 g, barva č. 37, vínová
50 g, barva č. 30, šedomodrá

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 16 dlouhých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (3)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 280Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Vzor háčkujeme podle schématu A.1. Schémata A.2 a A.3 zobrazují, jak spojíme čtverce dohromady.

BAREVNÉ KOMBINACE:
1. ČTVEREC:
KROUŽEK z řetízkových ok + 1. KRUHOVÁ ŘADA: mechová
2. KRUHOVÁ ŘADA: pistáciová
3. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
4. KRUHOVÁ ŘADA: kari
5. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
6. KRUHOVÁ ŘADA: vínová
7. KRUHOVÁ ŘADA: šedomodrá

2. ČTVEREC:
KROUŽEK z řetízkových ok + 1. KRUHOVÁ ŘADA: vínová
2. KRUHOVÁ ŘADA: kari
3. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
5. KRUHOVÁ ŘADA: mechová
6. KRUHOVÁ ŘADA: pistáciová
7. KRUHOVÁ ŘADA: šedomodrá

3. ČTVEREC:
KROUŽEK z řetízkových ok + 1. KRUHOVÁ ŘADA: kari
2. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
3. KRUHOVÁ ŘADA: pistáciová
4. KRUHOVÁ ŘADA: vínová
5. KRUHOVÁ ŘADA: mechová
6. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
7. KRUHOVÁ ŘADA: šedomodrá

4. ČTVEREC:
KROUŽEK z řetízkových ok + 1. KRUHOVÁ ŘADA: pistáciová
2. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
3. KRUHOVÁ ŘADA: kari
4. KRUHOVÁ ŘADA: mechová
5. KRUHOVÁ ŘADA: vínová
6. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
7. KRUHOVÁ ŘADA: šedomodrá

5. ČTVEREC:
KROUŽEK z řetízkových ok + 1. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
2. KRUHOVÁ ŘADA: vínová
3. KRUHOVÁ ŘADA: mechová
4. KRUHOVÁ ŘADA: pistáciová
5. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
6. KRUHOVÁ ŘADA: kari
7. KRUHOVÁ ŘADA: šedomodrá

ZMĚNA BARVY:
Abychom dosáhli plynulých a úhledných přechodů barev, háčkujeme poslední pevné oko v kruhové řadě přízí v barvě řady následující, takto: háček vpíchneme do prvního řetízkového oka ze začátku kruhové řady, nabereme přízi nové barvy a protáhneme ji okem na háčku.
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Kabelku tvoří 10 čtverců v různých barevných kombinacích.
Uháčkujeme 2 čtverce v každé BAREVNÉ KOMBINACI – viz rozpis výše. Čtverce háčkujeme podle schématu A.1 a začínáme takto:
háčkem č.4,5 uháčkujeme přízí Paris 7 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Pokračujeme podle schématu A.1, v každé kruhové řadě změníme barvu dle rozpisu výše – viz ZMĚNA BARVY. POZOR! 6. kruhová řada NEzačíná v rohu čtverce, ale uprostřed jedné ze stran.

DOKONČENÍ:
Kabelku dokončíme šedomodou přízí, kterou sháčkujeme jednotlivé čtverce dohromady, pracujeme háčkem č.4,5.
8 čtverců (v barevné kombinaci 1 až 4) rozložíme podle nákresu A.2. Začínáme na pravé straně – 1. a 2. čtverec položíme rubovými stranami k sobě a začneme háčkovat do obloučku z řetízkových ok v rohu, vpichujeme do obou čtverců současně: uháčkujeme 2 krátké sloupky kolem obou obloučků (tj. obloučku na obou čtvercích), pak háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku a končíme 2 krátkými sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok v rohu čtverců. Pak přiložíme 3. čtverec rubovou stranou ke 2. čtverci, uháčkujeme 2 krátké sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok v rohu, pak háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku (vpichujeme stále do obou čtverců) a končíme 2 krátkými sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok v rohu. Takto pokračujeme až do chvíle, kdy máme spojených všech 8 čtverců. Potom sháčkujeme 4. čtverec na konci nákresu A.2 s 1. čtvercem ze začátku nákresu A.2, takže kabelku spojíme; končíme pevným okem do 1. krátkého sloupku uháčkovaného do 1. a 2. čtverce. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Nyní vháčkujeme poslední 2 čtverce, které tvoří dno kabelky – viz nákres A.3. Začínáme v pravém dolním rohu: 5. čtverec položíme rubovou stranou na 1. čtverec, uháčkujeme 2 krátké sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok, pak po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku z obou čtverců a končíme 2 krátkými sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok v rohu. Následující stranu 5. čtverce přiložíme rubem ke 3. čtverci, uháčkujeme 2 krátké sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku z obou čtverců a končíme 2 krátkými sloupky kolem obou obloučků z řetízkových ok v rohu. Takto pokračujeme až do chvíle, kdy vháčkujeme celé dno kabelky a končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

LEM:
Celý otvor kabelky obháčkujeme smetanovou přízí háčkem č.4,5, takto:
1 krátký sloupek do spoje mezi 2 prostředními čtverci (tj. 2. a 4. čtvercem v nákresu A.3), *2 krátké sloupky ze 4. čtverce vynecháme, do následujícího krátkého sloupku uháčkujeme 5 dlouhých sloupků, 2 krátké sloupky vynecháme, do dalšího krátkého sloupku uháčkujeme 1 krátký sloupek*, *-* opakujeme ještě 3x, kolem následujícího obloučku z řetízkových ok háčkujeme 1 krátký sloupek + 3 řetízková oka + 1 krátký sloupek, pak *1 krátký sloupek do dalšího krátkého sloupku, 2 krátké sloupky vynecháme, do následujícího krátkého sloupku uháčkujeme 5 dlouhých sloupků, 2 krátké sloupky vynecháme*, *-* opakujeme ještě 3x a končíme 1 krátkým sloupkem do spoje mezi následujícími 2 čtverci. Takto pokračujeme kolem celého horního otvoru kabelky, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.

UŠI - KROUCENÁ ŠŇŮRA:
Ustřihneme si 8 vláken smetanové příze, každé o délce 4 metry. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel.
Šňůru pak provlékneme obloučkem z řetízkových ok v lemu na vrcholku jednoho čtverce a druhý konec šňůry provlékneme obloučkem v horním lemu dalšího čtverce na téže straně kabelky. Na každém konci šňůry necháme za uzlem volný konec dlouhý asi 8 cm jako střapec.
Stejným způsobem vyrobíme a uvážeme šňůru – ucho i na druhé straně kabelky.

Schéma

= uháčkujeme 7 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku; tečka na kružnici = začátek a konec kruhové řady
= kruhovu řadu začínáme 3 řetízkovými oky a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= dlouhý sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok
= dlouhý sloupek do dlouhého sloupku
= dlouhý sloupek mezi 2 dlouhé sloupky
= 4 řetízková oka
= do dlouhého sloupku uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do následujícího oka další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek a poté do dalšího oka ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku
= do dlouhého sloupku uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do každého z následujících 2 ok další 2 nedokončené 2x nahozené dlouhé sloupky a poté do dalšího oka ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku
= řetízkové oko
= krátký sloupek do oka
= krátký sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
= pevné oko
= tuto kruhovou řadu začínáme zde - nikoli v místě, kde končí předchozí kruhová řada


Nicole Pfeiffer 05.02.2019 - 12:44:

Leider reichen bei mir die angegebenen 50g der blauen Wolle nicht aus. Ich habe die vorgeschlagene Drops Paris in genau der Farbkombination bestellt, und es ist leider nicht ausreichend, um die letzten 2 Quadrate anzuhäkeln.

Jenny Gunnarzon 13.07.2018 - 14:29:

Hej, finns det en instruktions video någonstanns på hur man virkar rutorna till drops 187-35. Jag klarar inte att läsa diagrammet...\r\ntack på förhand Jenny

Caroline 07.07.2018 - 11:13:

Rekt de draad niet uit als je iets in de tas steekt en de tas draagt? Maw: is er geen binnenvoering nodig? Mooi patroon! :)

DROPS Design 09.07.2018 kl. 09:37:

Dag Caroline, De tas zal inderdaad altijd wat uitrekken bij gebruik, dus het is een heel goed idee om er binnenvoering in te naaien.

Přidejte komentář k návodu DROPS 187-35

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.