Jak uháčkovat dlouhý sloupek (DS)

Štítky: háčkovaná oka,
Jak uháčkovat dlouhý sloupek (DS)

Nejprve si uháčkujeme počáteční řetízek, tj. řadu řetízkových ok (řo). Dlouhé sloupky (DS) začneme háčkovat do 3. řo od háčku, ppř. podle instrukcí v návodu. Podívejte se, jak na to!

Obr. 1: Háčkem nabereme přízi - na háčku jsou nyní 2 smyčky příze.

Obr. 2: Háček vpíchneme do 3. oka od hlavičky háčku, nabereme přízi a protáhneme ji řetízkovým okem. Na háčku máme teď 3 smyčky.

Obr. 3: Opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku.

Obr. 4: Na háčku nyní zůstávají 2 smyčky. Zase nabereme přízi a protáhneme ji oběma zbylými smyčkami na háčku.

Obr. 5: Tento postup opakujeme v průběhu celé řady.

Při háčkování dlouhých sloupků vpichujeme obvykle pod celá oka z předchozí řady, tj. za přední i za zadní část každého oka najednou. Pokud vpíchneme jen za jednu část těchto ok (tj. jen za přední či jen za zadní část oka z předchozí řady), bude struktura výsledného výrobku vypadat jinak. Není-li tedy v návodu výslovně uvedeno jinak, vpichujeme vždy pod celá oka.

Podívejte se také na naše video

Komentáře (3)

Fernanda Pinto 13.11.2019 - 17:41:

Boa tarde Porque é que neste vídeo fazem o ponto alto de duas formas? Pode fazer-se das duas maneiras? Por acaso aprendi a fazer da 1ª maneira, mas depois nas receitas o normal é fazer-se da 2ª maneira. Tenho a sensação que a 1ª maneira o ponto fica mais alto. Obrigada

DROPS Design 06.12.2019 - 12:07:

Bom dia, A primeira maneira é feita, aqui, para o 1.º ponto alto de cada carreira. A segunda maneira é aquela que é normal fazer-se. A 1.ª maneira é só mesmo para o princípio de uma carreira ou volta. Bom Croché!

Majken Hansen 28.03.2018 - 13:17:

Super fin og simpel vejledning. Glæder mig til at komme i gang, og køber helt sikkert jeres garn!

Doyo 03.08.2016 - 01:19:

Buen día, donde encuentro los símbolos o diagramas de crochet o los vídeos de este saco o bolero gracias: Fall Festival by DROPS Design

Přidejte svůj komentář nebo dotaz k této lekci.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.