Jak uháčkovat dlouhý sloupek (DS)

Jak uháčkovat dlouhý sloupek (DS)

Nejprve si uháčkujeme počáteční řetízek, tj. řadu řetízkových ok (řo). Dlouhé sloupky (DS) začneme háčkovat do 3. řo od háčku, ppř. podle instrukcí v návodu. Podívejte se, jak na to!

Obr. 1: Háčkem nabereme přízi - na háčku jsou nyní 2 smyčky příze.

Obr. 2: Háček vpíchneme do 3. oka od hlavičky háčku, nabereme přízi a protáhneme ji řetízkovým okem. Na háčku máme teď 3 smyčky.

Obr. 3: Opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku.

Obr. 4: Na háčku nyní zůstávají 2 smyčky. Zase nabereme přízi a protáhneme ji oběma zbylými smyčkami na háčku.

Obr. 5: Tento postup opakujeme v průběhu celé řady.

Při háčkování dlouhých sloupků vpichujeme obvykle pod celá oka z předchozí řady, tj. za přední i za zadní část každého oka najednou. Pokud vpíchneme jen za jednu část těchto ok (tj. jen za přední či jen za zadní část oka z předchozí řady), bude struktura výsledného výrobku vypadat jinak. Není-li tedy v návodu výslovně uvedeno jinak, vpichujeme vždy pod celá oka.

Podívejte se také na naše video

Komentáře (3)

Fernanda Pinto wrote:

Boa tarde Porque é que neste vídeo fazem o ponto alto de duas formas? Pode fazer-se das duas maneiras? Por acaso aprendi a fazer da 1ª maneira, mas depois nas receitas o normal é fazer-se da 2ª maneira. Tenho a sensação que a 1ª maneira o ponto fica mais alto. Obrigada

13.11.2019 - 17:41:

DROPS Design answered:

Bom dia, A primeira maneira é feita, aqui, para o 1.º ponto alto de cada carreira. A segunda maneira é aquela que é normal fazer-se. A 1.ª maneira é só mesmo para o princípio de uma carreira ou volta. Bom Croché!

06.12.2019 - 12:07:

Majken Hansen wrote:

Super fin og simpel vejledning. Glæder mig til at komme i gang, og køber helt sikkert jeres garn!

28.03.2018 - 13:17:

Doyo wrote:

Buen día, donde encuentro los símbolos o diagramas de crochet o los vídeos de este saco o bolero gracias: Fall Festival by DROPS Design

03.08.2016 - 01:19:

Přidejte svůj komentář nebo dotaz k této lekci.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.