Delightful Waves by DROPS Design

Szal DROPS w paski, z wzorem fal, z włóczki „Delight”.

Tagi: szale, wzór fal
DROPS 160-30
DROPS design: Model nr de-131
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------
Wymiary: ok. 75 cm na środku tyłu i ok. 150 cm wzdłuż brzegu na górze szala.
Materiał:
DROPS DELIGHT od Garnstudio
100 g kolor nr 08, zielony/beż
100 g kolor nr 11, liliowy/zielony

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 21 o. x 27 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


75% Wełna, 25% Poliamid
od 13.30 zł /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 13.30 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 53.20zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo. 1 „ściągacz” francuski = 2 rz. na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy od A.1 do A.4. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy ściegu fantazyjnego, widok na prawej stronie robótki.

OCZKO ŚRODK.:
Przer. oczko środk. dżersejem w każdym rzędzie dżersejem w schemacie. Jednak gdy w schemacie przerabiamy na prawo na lewej stronie robótki, przer. oczko środk. w taki sam sposób.

PASKI:
1 pasek = 2 rz. 1-szy rz. = na prawej stronie robótki.
Przer. *2 rz. kolorem liliowy/zielony, 2 rz. zielony/beż *, powt. od *-*.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany z góry na dół, w tę i z powrotem na drutach z żyłką, aby zmieścić wszystkie oczka.
Zachować układ PASKÓW – patrz powyżej.
Na drutach z żyłką nr 4 nabrać 7 o. kolorem liliowy/zielony. Umieścić 1 marker w 4-te o. (= oczko środk.) i przesuwać marker w miarę postępu robótki.
Przer. A.1 następująco: 2 o. brzeg. ściegiem francuskim - patrz powyżej, A.1 ponad nast. oczkiem, 1 o. dżersejem, A.1 ponad nast. oczkiem i 2 o. brzeg. ściegiem francuskim = 11 o. Dalej przer. wg schematu A.1 z każdej strony oczka środk. (przer. oczko środk. dżersejem przez cały schemat A.1), gdy schemat zostanie przerobiony 1 raz na wysokość jest 43 o. (tj. 21 o. z każdej strony oczka środk.). ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Dalej przer. schematy A.2-A.4 następująco: 2 o. brzeg. ściegiem francuskim, A.2 ponad nast. oczkiem, A.3 ponad 17 nast. o., A.4 ponad 1 o., 1 o.p. (= OCZKO ŚRODK. - patrz powyżej), A.2 ponad nast. oczkiem, A.3 ponad 17 nast. o., A.4 ponad nast. oczkiem i 2 o. brzeg. ściegiem francuskim. Gdy schematy zostaną przerobione 1 raz na wysokość jest 111 o. (tj. 55 o. z każdej strony oczka środk.) i wystarczająco dużo oczek, aby przer. 1 dodatkowy schemat A.3 z każdej strony motywu A.3, z 2 stron szala. Dalej przer. wg schematów A.2-A.4, aż schematy zostaną przerobione w sumie 8 razy na wysokość. Jest teraz 587 o. (tj. 293 o. z każdej strony oczka środk.). Zakończyć luźno następująco: * zamknąć 3 o., 1 narzut, zamknąć narzut *, powt. od *-*.

Schemat

symbols = 1 o.p. na prawej stronie robótki, o.l. na lewej stronie robótki
symbols = 1 o.p. na lewej stronie robótki
symbols = zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem
symbols = 2 o. razem na prawo
symbols = 1 podwójny narzut między 2 o., w nast. rzędzie spuścić z drutu jeden z narzutów
symbols = 1 narzut między 2 o., w nast. rzędzie przer. oczko przekręcone w miejscu narzutu (= wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu)
symbols = 1 narzut między 2 o., w nast. rzędzie przer. narzut na prawo
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 160-30) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (22)

country flag Ilaria wrote:

Come è possibile realizzare questo modello in dimensioni più piccole? Basta fermarsi alla grandezza desiderata o si interromperebbe lo schema?

06.11.2022 - 12:54

country flag Christine wrote:

Rosa Bonde har helt rätt som påpekade år 2016 att det är fel i diagrammet! Den fyllda cirkeln ska stickas rät på avigsidan. Annars får man inte några ränder på framsidan. I diagrammets symbolbeskrivningar har både den tomma cirkeln och fyllda cirkeln samma beskrivning vilket gör att det blir fel. Synd att ni inte rättat det.

27.10.2021 - 14:40

DROPS Design answered:

Hej Christine. Tack för info, det var fel i den svenska översättningen. Detta har nu rättats. Mvh DROPS Design

29.10.2021 kl. 13:56

country flag Marche Francine wrote:

Bonjour je suis en train de réaliser le modèle du châle et 1 fois avoir effectuer le premier diagramme je n’arrive pas à avoir 43 m comme vous l’indiquer j’en ai 41 et si je continue 1 rg supplémentaire ça dépassera les 43 m. Merci de bien vouloir m’aider s’il vous plaît. Cordialement

06.10.2020 - 16:28

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Marche, vous devez avoir 19 m dans chaque A.1 quand le diagramme est terminé, autrement dit: 2 m point mousse, 19 m de A.1, 1 m jersey (m centrale), 19m de A.1 et 2 m point mousse = 2+19+1+19+2= 43 m. Bon tricot!

06.10.2020 kl. 17:12

country flag Astrid Danbolt wrote:

Jeg skjønner ikke hvordan jeg skal strikke 2 kant - m rille.

04.07.2019 - 13:02

DROPS Design answered:

Hej Astrik, det er de 2 kantmasker som skal strikkes i rille i hver side af sjalet. God fornøjelse!

05.07.2019 kl. 12:19

country flag Chantal wrote:

Bonjour, Au début des explications , c'est indiqué en point mousse, tous les rangs à l'endroit. Dans le diagramme, il y a 5 rangs en jersey , une côte mousse ( 1 m endroit sur l'envers) Merci pour votre réponse ! Bon tricot .

26.09.2018 - 00:22

DROPS Design answered:

Bonjour Chantal, après 5 rangs jersey dans A.2, A.3 et A.4 on tricote 1 rang en mailles endroit sur l'envers (voir 2ème symbole de la légende), c'est un rang en mailles envers vu sur l'endroit, pas une côte mousse. Bon tricot!

26.09.2018 kl. 08:01

country flag Rita wrote:

In der Anleitung steht, dass nach dem Stricken der ersten Rapporte A3 anschliessend 2x auf einer Seite Platz haben. Das stimmt nicht, es sind 3x! Siehe Foto! Also A1, dann 1x je A2-A4, dann jeweils A3 3x auf jeder Seite. ect.

10.11.2016 - 16:58

DROPS Design answered:

Liebe Rita, genau so ist es, jedesmal Sie A.1,A.2,A.3 in der Höhe stricken, haben Sie genügend Maschen um beidseitig jeder A.3 je 1 rapport mehr zu stricken, dh 1 x A.3, dann 3 x A.3, dann 5 x A3 usw beidseitig der Mittlerenmaschen. Viel Spaß beim stricken!

11.11.2016 kl. 10:10

country flag Rita wrote:

Ich habe angefangen diesen Schal zu stricken und habe nun alle Diagramme einmal gestrickt. Nun steht, dass ein weiteres A3 pro Seite angefügt werden kann. Muss ich dann bei A2-A4 wieder unten beim Diagramm beginnen und einfach A3 2x nacheinander stricken usw? Also von/bis Abnahmen und gleich wieder? Ich bin Anfängerin, entschuldigen sie meine Frage;) Lg, Rita

10.11.2016 - 08:04

DROPS Design answered:

Liebe Rita, ja genau, stricken Sie jetzt A.2, A.3 2x und A.4 auf jeden Seite der Mittel-Masche. Danach haben Sie genügend Maschen um A.3 3x in der Breite auf jeden Seite der Mittel-Masche zu stricken usw. Viel Spaß beim stricken!

10.11.2016 kl. 08:55

country flag Rosa Bonde wrote:

Där är fel i diagrammet! Den fyllda cirkeln ska vara avig på rätsidan o rät på avigsidan. Annars får man inte några ränder på framsidan.

17.10.2016 - 21:28

country flag Michaela wrote:

Hallo, auf dem Detailbild bei der Anleitung - ist das tatsächlich die gleiche Farbe wie vorgeschlagen? Die Farben wirken viel kräftiger, was natürlich auch am Foto liegen kann. Sollte das Detailbild eine andere Farbe sein, weiß man dann auch welche? Danke!

10.11.2015 - 11:51

DROPS Design answered:

Ja, das ist die gleiche Farbe. Es liegt an dem Foto und kann zudem auch an Ihren Bildschirmeinstellungen liegen. Leider ist eine Farbwiedergabe nie ganz korrekt zum Originalfarbton. Außerdem sind kleinere Schwankungen auch zwischen verschiedenen Farbpartien möglich.

18.11.2015 kl. 11:06

country flag Danie wrote:

Hallo, theoretisch kann man dieses Tuch immer um jeden Mustersatz verlängern oder?

02.10.2015 - 09:56

DROPS Design answered:

Ja, das geht, Sie können die Rapporte so oft in der Höhe wiederholen, bis Sie Ihre gewünschte Größe haben.

03.10.2015 kl. 11:48

Dodaj komentarz do modelu DROPS 160-30

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.