DROPS Extra / 0-1434

Candy Cone by DROPS Design

Róg na szydełku z włóczki DROPS Nepal, przerabiany na okrągło, z żakardem. Temat: Boże Narodzenie.

DROPS Design: model nr ne-299
Grupy włóczek C + C lub E
-----------------------------------------------------------

WYMIARY:
Obwód na górze: ok. 46 cm.
Obwód na dole: ok. 8 cm.
Wysokość: ok. 28 cm.

MATERIAŁ:
DROPS NEPAL od Garnstudio (należy do Grupy włóczek C)
100 g kolor nr 3620, czerwony
100 g kolor nr 0100, ecru

PRÓBKA:
13 słupków na szerokość i 8 rzędów na wysokość, 2 nitkami = 10 x 10 cm.

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 5,5.
Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większego szydełka. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszego szydełka.

-------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (0)

65% Wełna, 35% Alpaka
od 10.60 zł /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 10.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 11.30 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 42.40zł. Więcej informacji.
WYKORZYSTYWANE TECHNIKI

-------------------------------------------------------

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2.

KOLORY ŻAKARDU (patrz schemat A.2): aby zmienić kolor na początku okrążenia, przerabiać oczko zamykające z końca poprzedniego okrążenia nowym kolorem.
Gdy przerabiamy 2 kolorami w tym samym okrążeniu słupków, przerabiać następująco: przerobić ostatni słupek pierwszym kolorem, ale wykonać ostatni narzut następnym kolorem i przeciągnąć go przez pętelki na szydełku, dalej przerabiać nowym kolorem.
Gdy przerabiamy 2 kolorami na okrągło, umieścić nitkę nieużywanego koloru ponad oczkami poprzedniego okrążenia, przerabiać wokół tej nitki, aby była ukryta i biegła dalej wzdłuż robótki.

WSKAZÓWKA:
Na początku każdego okrążenia słupków, zastąpić 1-szy słupek przez 3 oczka łańcuszka. Okrążenie kończy się przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia.

-------------------------------------------------------

ZANIM ZACZNIEMY:

-------------------------------------------------------

RÓG - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiamy na okrągło 2 nitkami, od dołu do góry.

RÓG:
Na szydełku nr 5,5 wykonać 4 oczka łańcuszka 2 nitkami w kolorze czerwonym. Zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka. Dalej przerabiać na okrągło wg schematu A.1. Gdy schemat A.1 jest zakończony, jest 21 słupków.
Dalej przerabiać na okrągło następująco:
przerabiać schemat A.2a ponad pierwszym słupkiem, schemat A.2b ponad 18 następnymi słupkami (= 3 motywy po 6 słupków) i schemat A.2c ponad 2 ostatnimi słupkami – patrz KOLORY ŻAKARDU i WSKAZÓWKA! Każde okrążenie pokazuje ile słupków jest na końcu okrążenia (tzn. 2 dodane słupki w każdym okrążeniu są uwzględnione w schemacie). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy schemat A.2 jest zakończony, jest 60 słupków i zawieszka. Odciąć i wrobić nitki. Długość robótki wynosi ok. 28 cm (na środku robótki).

Schemat

= zacząć tutaj – pierścień podstawy jest wyjaśniony powyżej – dalej przerabiać zaczynając od symbol nad czarnym punktem na okręgu, przerabiać w lewą stronę
= zacząć okrążenie od 3 oczek łańcuszka (= zastępują 1-szy słupek) i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia
= 1 słupek wokół pierścienia podstawy
= 1 słupek w oczko
= 1 słupek 2 nitkami w kolorze czerwonym
= 1 słupek 2 nitkami w kolorze ecru
= 1 słupek 1 nitką w kolorze czerwonym i 1 nitką w kolorze ecru (= 2 nitki)
= 2 słupki przerobione w 1 słupek poprzedniego okrążenia. Na początku okrążenia używać tego samego koloru co następny słupek, na końcu okrążenia używać tego samego koloru co w poprzednim słupku.
= nie kończyć okrążenia przerabiając 1 oczko zamykające, ale przerobić 13 oczek łańcuszka (= zawieszka). Przerobić ostatnie okrążenie i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 3-cie oczko łańcuszka na początku okrążenia (= w zawieszkę). Dalej przerobić 10 oczek ścisłych wokół pętelki (10 oczek łańcuszka, które pozostają na zawieszkę) i zakończyć przerabiając 1 oczko zamykające w 1-szy słupek poprzedniego okrążenia. Odciąć i wrobić nitki.
Komentarze (0)

There's no comments to this pattern. Add yours!

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1434

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej.

Twój adres email nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.