DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 147.50zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS Super Sale

Mountain River

Koc na szydełku, przerabiany z włóczki DROPS Paris, w paski i ze ściegiem ażurowym.

DROPS 189-5
DROPS Design: model w-712
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
Wymiary: ok. 100 x 130 cm
Materiał:
DROPS PARIS od Garnstudio (należy do Grupy włóczek C)
250 g kolor nr 102, spray blue
200 g kolor nr 17, ecru
150 g kolor nr 100, light wash
150 g kolor nr 25, zielony mech
150 g kolor nr 41, musztarda
150 g kolor nr 58, pudrowy róż
100 g kolor nr 21, jasna miętowa zieleń
100 g kolor nr 60, ciemny stary róż

Może być również wykonywany z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek C)” - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 5,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 13 słupków x 8 rzędów otrzymać próbkę o szerokości 10 cm i wysokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

Zobacz więcej podobnych:
Dom Koce Letni dompaski ścieg ażurowy
DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 147.50zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI

WSKAZÓWKA:
Na początku każdego rzędu słupków zastąpić 1-szy słupek przez 3 oczka łańcuszka. Zakończyć rząd przerabiając 1 słupek w 3-cie lub 2-gie oczko łańcuszka na początku poprzedniego rzędu (w zależności od początku poprzedniego okrążenia).
Na początku każdego rzędu oczek ścisłych zastąpić 1-sze oczko ścisłe przez 2 oczka łańcuszka. Zakończyć rząd przerabiając 1 oczko ścisłe w 3-cie lub 2-gie oczko łańcuszka na początku poprzedniego rzędu.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 - A.3.

PASKI:
Układ pasków jest opisany poniżej – rzędy są ponumerowane w schematach A.1, A.2 i A.3.
1-4: spray blue
5: pudrowy róż
6: ciemny stary róż
7: ecru
8: musztarda
9: jasna miętowa zieleń
10-11: zielony mech
12: ecru
13: pudrowy róż
14: light wash
15: spray blue
16: jasna miętowa zieleń
17: zielony mech
18: ciemny stary róż
19: musztarda
20: pudrowy róż
21-22: ecru
23: zielony mech
24: musztarda
25-26: light wash
27-30: spray blue
31: zielony mech
32: ciemny stary róż
33: musztarda
34: pudrowy róż
35-36: ecru
37: zielony mech
38: musztarda
39: pudrowy róż

WSKAZÓWKA DO ZMIANY KOLORU:
Aby uzyskać estetyczne przejście podczas zmiany koloru, wykonać ostatni narzut i przeciągnąć nitkę w nowym kolorze przez ostatnie pętelki na szydełku, dalej przerabiać nowym kolorem.

WSKAZÓWKA JAK WRABIAĆ NITKI:
Aby nie było zbyt wielu nitek do wrabiania, z powodu częstych zmian koloru, przerabiać 2 pierwsze słupki/oczka ścisłe na początku każdego rzędu 2 nitkami nowego koloru (tego samego koloru). Postępować następująco: zostawić wystarczającą długość nitki (ok. 20-25 cm), gdy zmieniamy kolor, W TYM SAMYM CZASIE przerabiać końcówkę nitki i nitkę z motka. Następnie umieścić końcówkę nitki wzdłuż oczek poprzedniego rzędu i przerabiać wokół tej nitki, aby była schowana w tych oczkach. Dodatkowo umieścić końcówkę nitki z końca poprzedniego rzędu również wzdłuż oczek, gdy obracamy robótkę i przerabiać również wokół tej nitki. W ten sposób nitki nie będą musiały być wrabiane za pomocą druta.
----------------------------------------------------------

KOC:
Przerabiany w tę i z powrotem, w paski i ściegiem ażurowym.
Na szydełku nr 5,5 wykonać 173 oczka łańcuszka kolorem spray blue. Przerobić 1 słupek w 4-te oczko łańcuszka od szydełka, 1 słupek w następne oczko łańcuszka, *ominąć 1 oczko łańcuszka, 1 słupek w każde z 3 następnych oczek łańcuszka*, powtórzyć od *-* przez cały rząd = 129 słupków.
Patrz WSKAZÓWKA, WSKAZÓWKA DO ZMIANY KOLORU I WSKAZÓWKA JAK WRABIAĆ NITKI! Dalej przerabiać zachowując układ PASKÓW - patrz powyżej, W TYM SAMYM CZASIE przerabiać następująco:
w 1-szym rzędzie (kolorem spray blue) przerabiać: schemat A.1A (= 2 oczka), A.1B ponad 120 następnymi oczkami (= 20 motywów po 6 oczek), A.1C (= 7 oczek). Dalej przerabiać zachowując układ PASKÓW i wg schematów tak samo. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Po przerobieniu schematu A.1, dalej przerabiać następująco: przerabiać *A.2A, A.2B i A.2C w taki sam sposób. Po przerobieniu schematu A.2 przerabiać A.3A, A.3B i A.3C w taki sam sposób*, powtórzyć od *-* w sumie 3 razy na wysokość, ale za ostatnim razem, gdy przerabiamy schemat A.3, zakończyć za rzędem 30.
Dalej przerabiać ostatni rząd kolorem spray blue następująco: 1 słupek w każdy z 2 pierwszych słupków, 3 słupki wokół każdego łuku przez cały rząd i zakończyć przerabiając 1 słupek w ostatni słupek. Zakończyć. Wymiary koca wynoszą ok. 100 x 130 cm.

Schemat

symbols = 1 oczko łańcuszka
symbols = 1 oczko ścisłe w oczko
symbols = 1 oczko ścisłe w oczko łańcuszka/w łuk
symbols = 1 słupek w oczko
symbols = 1 słupek wokół oczka łańcuszka/łuku
symbols = 3 SŁUPKI PRZEROBIONE RAZEM W 1 OCZKO ŚCISŁE: przerabiać 2 słupki w następne oczko ścisłe, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków, przerobić 1 słupek w to samo oczko i przeciągnąć ostatni narzut przez 4 pętelki na szydełku
symbols = 3 SŁUPKI PRZEROBIONE RAZEM WOKÓŁ OCZKA ŁAŃCUSZKA/ŁUKU: przerabiać 2 słupki wokół oczka łańcuszka/łuku, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków, przerobić 1 słupek wokół tego samego oczka łańcuszka/tego samego łuku i przeciągnąć ostatni narzut przez 4 pętelki na szydełku
symbols = 1-szy rząd nie jest wykonywany, został już wykonany i pokazuje tylko jak przerabiać następny rząd
diagram
diagram
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS 189-5

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (6)

country flag Gassa Ingrid wrote:

Es sollen 173 lm angeschlagen werden. wenn in der ersten reihe eine Luftmasche übersprungen werden soll, soll dann auch eine luftmasche gemacht werden zum überspringen der Luftmasche? Ich denke ja, denn sonst zieht sich ja die Luftmaschenkette zusammen. Vielen Dank für eine Antwort. Ingrid Gassa

15.11.2019 - 19:18

DROPS Design answered:

Liebe Frau Gassa, es wird bei der 1. Reihe regelmäßig Luftmaschen übersprungen, und es sind nur noch 129 Maschen (= Stäbchen) am Ende der 1. Reihe - hier lesen Sie mehr. Viel Spaß beim häkeln!

18.11.2019 - 08:17

country flag Ulrike wrote:

Hallo und guten Tag, ich würde die Decke gerne breiter machen. Habe ich richtig gerechnet, dass die Maschenzahl teilbar durch 12 sein muss plus 5? Vielen Dank für die Antwort

09.05.2019 - 13:24

DROPS Design answered:

Liebe Ulrike, wenn Sie die Decker breiter möchten, sollen Sie dann mehrmals A.2B/A.3B häkeln = 6 Maschen mehr für je 1 Rapport mehr in der Breite, so können Sie dann einfacher kalkulieren. Viel Spaß beim häkeln!

09.05.2019 - 14:20

country flag Margo Molenaar wrote:

Ik lees in de eerste toer als laatste A.1c (=7 steken). Ik tel 6 stokjes en 3 stippelstreepjes boven elkaar. In de uitleg van het telpatroon zie ik die stippelstreepjes (die ook vaker voorkomen) niet uitgelegd. Wat is daarvan de bedoeling?

16.04.2019 - 17:26

DROPS Design answered:

Dag Margo,

Deze stippelstreepje zijn 3 lossen als er 3 streepjes staan, 2 lossen als er 2 streepje staan, enz. (m.a.w.: het streepje dat staat oor 1 losse, zoals uitgelegd bij de symbolen, kan zowel horizontaal als verticaal staan.)

21.04.2019 - 17:41

country flag Grethe Orluff wrote:

Hej. Har i et godt på et alternativt garn til dette tæppe, hvor man kan få tilsvarende farver? Jeg tænker ikke ren uld, men måske et blandingsprodukt eller evt. akryl. Prismæssigt gør det ikke noget hvis det bliver en smule dyrere, men det må da stadig gerne ligge i det leje i beskriver for dette produkt :-) Venlig hilsen Grethe

02.03.2019 - 16:18

DROPS Design answered:

Hei Grethe. Om du ikke vil ha 100% ull eller ull-alpaca balnding kna du feks se på Air eller Brushed Alpaca silk. Vær obs på at de begge har en ganske annerledes struktur enn Paris (Air er et veldig luftig garn, mens Brushed Alpaca Silk er et børste garn og derfor "hårete"). God fornøyelse

04.03.2019 - 14:14

country flag Federica wrote:

Vi ringrazio per aver messo gli schemi, che trovo molto più semplici da seguire rispetto alle descrizioni,purtroppo però non riesco a trovare nella legenda alcuni simboli presenti nello schema, tipo l’ellisse tutto nero. Inoltre nella legenda compare per 3 volte un quadratino vuoto con 3 significati diversi. Potreste per cortesia dirmi a quali simboli corrispondono. Grazie.

30.08.2018 - 17:18

DROPS Design answered:

Buonasera Federica.L’ellisse nero corrisponde a 3 maglie alte lavorate insieme in una maglia alta. Per gli altri simboli, potrebbero essere un problema di visualizzazione del suo browser. Verifichi che non ci siano aggiornamenti da installare oppure provi a svuotare la cache o a navigare con un browser diverso. Buon lavoro!

30.08.2018 - 18:44

country flag Annamaria wrote:

Questa coperta é bellissima. Vorrei farla di dimensioni maggiori 130x170. Potreste indicarmi le quantità di filato necessarie? Grazie mille!

06.07.2018 - 12:45

DROPS Design answered:

Buongiorno Annamaria. Per un aiuto così personalizzato, le consigliamo di rivolgersi al suo rivenditore Drops di fiducia. Buon lavoro!

06.07.2018 - 12:54