DROPS / 189 / 5

Mountain River by DROPS Design

DROPS Paris lõngast heegeldatud pitsmustriga triibuline tekk

Võtmesõnad: pitsmuster, tekid, triibud,
DROPS disain: mudel nr w-712
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: umbes 100 x 130 cm
Lõng: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
250 g värv nr 102, sinine
200 g värv nr 17, naturaalvalge
150 g värv nr 100, kivipesu
150 g värv nr 25, samblaroheline
150 g värv nr 41, sinep
150 g värv nr 58, puudriroosa
100 g värv nr 21, helemünt
100 g värv nr 60, tume vanaroosa

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp C)

DROPSi HEEGELNÕEL: 5,5 mm – või sobiv, et 13 ühekordset sammast ja 8 rida = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 31.25€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

HEEGELDAMISE INFO
Asenda rea esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega, rea lõpus tee 1 ühekordne sammas kolmandasse või teise ahelsilmusesse eelmise rea alguses (olenevalt kas rida algas 2 või 3 ahelsilmusega).
Asenda rea esimene kinnissilmus 2 ahelsilmusega, rea lõpus tee 1 kinnissilmus kolmandasse või teise ahelsilmusesse eelmise rea alguses.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3.

TRIIBUD
Vaata ridade numbreid skeemidel A.1, A.2 ja A.3.
1-4: sinine
5: puudriroosa
6: tume vanaroosaga
7: naturaalvalge
8: sinep
9: hele mündiroheline
10-11: samblaroheline
12: naturaalvalge
13: puudriroosa
14: kivipesu
15: sinine
16: hele mündiroheline
17: samblaroheline
18: tume vanaroosaga
19: sinep
20: puudriroosa
21-22: naturaalvalge
23: samblaroheline
24: sinep
25-26: kivipesu
27-30: sinine
31: samblaroheline
32: tume vanaroosaga
33: sinep
34: puudriroosa
35-36: naturaalvalge
37: samblaroheline
38: sinep
39: puudriroosa

VÄRVIVAHETUS
Et värvivahetus jääks sujuvam, tee silmuse viimane lõnga läbitõmme uue värviga, siis jätka uue värviga.

LÕNGAOTSTE PEITMISE NIPP
Et pärast ei oleks liiga palju lõngaotsi peita, tee esimesed 2 ühekordset sammast/ kinnissilmust uue värviga kahekordse lõngaga (sama värvi). Heegelda nii: jäta pikem lõngaots (umbes 20-25 cm) värvi vahetades, heegelda jooksva lõngaga ja lõngaotsaga. Siis hoia lõngaots eelmise rea silmuste peal ja heegelda üle selle nii, et lõngaots jääb peitu. Nii saab peita otsi ilma õmblemata.
----------------------------------------------------------

TEKK
Heegeldatakse edasi-tagasi pitsmustriga ja triipudega.
Heegelda 173 ahelsilmust 5,5 mm heegelnõelaga ja sinise lõngaga. Tee 1 ahelsilmus neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast, tee 1 ühekordne sammas järgmisesse ahelsilmusesse, * jäta vahele 1 ahelsilmus, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 3 ahelsilmusesse *, korda * kuni * tervel real = 129 ühekordset sammast.
Loe HEEGELDAMISE INFOT, VÄRVIVAHETUST ja LÕNGAOTSTE PEITMISE NIPPI. Siis heegelda TRIIPE - vaata ülevalt, SAMAL AJAL heegelda mustrit järgmiselt:
1. rida (sinisega): tee skeemi A.1A (= 2 silmust), skeemi A.1B järgmisel 120 silmusel (= 20 mustrikordust 6 silmusega), tee skeemi A.1C (= 7 silmust).
Jätka niimoodi soonikut ja mustrit edasi-tagasi. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui skeem A.1 on tehtud, jätka nii: * tee skeemi A.2A, skeemi A.2B ja skeemi A.2C samamoodi.
Kui skeem A.2 on tehtud 1 kord vertikaalselt, tee skeemi A.3A, skeemi A.3B ja skeemi A.3C samamoodi *, korda * kuni * kokku 3 korda vertikaalselt, aga viimast korda skeemi A.3 tehes, lõpeta pärast 30. rida.
Siis heegelda viimane rida sinisega järgmiselt: 1 ühekordne sammas igasse esimesse 2 ühekordsesse sambasse, tee 3 ühekordset sammast ümber iga ahelsilmustest kaare tervel real, lõpus tee 1 ühekordne sammas viimasesse ühekordsesse sambasse. Katkesta ja kinnita lõng. Töö pikkus on umbes 100 x 130 cm.

Skeem

= 1 ahelsilmus
= 1 kinnissilmus silmusesse
= 1 kinnissilmus ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= 1 ühekordne sammas silmusesse
= ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= 3 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU KINNISSILMUSESSE: tee 3 ühekordset sammast järgmisesse kinnissilmusesse, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, siis tõmba lõng läbi kõigi 4 silmuse heegelnõelal
= 3 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU ÜMBER AHELSILMUSE/ AHELSILMUSTEST KAARE: tee 3 ühekordset sammast ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, siis tõmba lõng läbi kõigi 4 silmuse heegelnõelal
= esimene rida on juba tehtud, näitab ainult kuhu teha järgmise ringi silmuseidVajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 189-5) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (6)

Gassa Ingrid 15.11.2019 - 19:18:

Es sollen 173 lm angeschlagen werden. wenn in der ersten reihe eine Luftmasche übersprungen werden soll, soll dann auch eine luftmasche gemacht werden zum überspringen der Luftmasche? Ich denke ja, denn sonst zieht sich ja die Luftmaschenkette zusammen. Vielen Dank für eine Antwort. Ingrid Gassa

DROPS Design 18.11.2019 kl. 08:17:

Liebe Frau Gassa, es wird bei der 1. Reihe regelmäßig Luftmaschen übersprungen, und es sind nur noch 129 Maschen (= Stäbchen) am Ende der 1. Reihe - hier lesen Sie mehr. Viel Spaß beim häkeln!

Ulrike 09.05.2019 - 13:24:

Hallo und guten Tag, ich würde die Decke gerne breiter machen. Habe ich richtig gerechnet, dass die Maschenzahl teilbar durch 12 sein muss plus 5? Vielen Dank für die Antwort

DROPS Design 09.05.2019 kl. 14:20:

Liebe Ulrike, wenn Sie die Decker breiter möchten, sollen Sie dann mehrmals A.2B/A.3B häkeln = 6 Maschen mehr für je 1 Rapport mehr in der Breite, so können Sie dann einfacher kalkulieren. Viel Spaß beim häkeln!

Margo Molenaar 16.04.2019 - 17:26:

Ik lees in de eerste toer als laatste A.1c (=7 steken). Ik tel 6 stokjes en 3 stippelstreepjes boven elkaar. In de uitleg van het telpatroon zie ik die stippelstreepjes (die ook vaker voorkomen) niet uitgelegd. Wat is daarvan de bedoeling?

DROPS Design 21.04.2019 kl. 17:41:

Dag Margo,

Deze stippelstreepje zijn 3 lossen als er 3 streepjes staan, 2 lossen als er 2 streepje staan, enz. (m.a.w.: het streepje dat staat oor 1 losse, zoals uitgelegd bij de symbolen, kan zowel horizontaal als verticaal staan.)

Grethe Orluff 02.03.2019 - 16:18:

Hej. Har i et godt på et alternativt garn til dette tæppe, hvor man kan få tilsvarende farver? Jeg tænker ikke ren uld, men måske et blandingsprodukt eller evt. akryl. Prismæssigt gør det ikke noget hvis det bliver en smule dyrere, men det må da stadig gerne ligge i det leje i beskriver for dette produkt :-) Venlig hilsen Grethe

DROPS Design 04.03.2019 kl. 14:14:

Hei Grethe. Om du ikke vil ha 100% ull eller ull-alpaca balnding kna du feks se på Air eller Brushed Alpaca silk. Vær obs på at de begge har en ganske annerledes struktur enn Paris (Air er et veldig luftig garn, mens Brushed Alpaca Silk er et børste garn og derfor "hårete"). God fornøyelse

Federica 30.08.2018 - 17:18:

Vi ringrazio per aver messo gli schemi, che trovo molto più semplici da seguire rispetto alle descrizioni,purtroppo però non riesco a trovare nella legenda alcuni simboli presenti nello schema, tipo l’ellisse tutto nero. Inoltre nella legenda compare per 3 volte un quadratino vuoto con 3 significati diversi. Potreste per cortesia dirmi a quali simboli corrispondono. Grazie.

DROPS Design 30.08.2018 kl. 18:44:

Buonasera Federica.L’ellisse nero corrisponde a 3 maglie alte lavorate insieme in una maglia alta. Per gli altri simboli, potrebbero essere un problema di visualizzazione del suo browser. Verifichi che non ci siano aggiornamenti da installare oppure provi a svuotare la cache o a navigare con un browser diverso. Buon lavoro!

Annamaria 06.07.2018 - 12:45:

Questa coperta é bellissima. Vorrei farla di dimensioni maggiori 130x170. Potreste indicarmi le quantità di filato necessarie? Grazie mille!

DROPS Design 06.07.2018 kl. 12:54:

Buongiorno Annamaria. Per un aiuto così personalizzato, le consigliamo di rivolgersi al suo rivenditore Drops di fiducia. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 189-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.