DROPS Extra / 0-1413

Icy Paws by DROPS Design

DROPS Lima lõngast kootud ja vanutatud kindad jõuludeks

  • Icy Paws / DROPS Extra 0-1413 - DROPS Lima lõngast kootud ja vanutatud kindad jõuludeks
DROPS disain: mudel nr li-095
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
Suurus: S - M - L
Pikkus enne vanutamist: umbes 34 - 36 - 37 cm
Pikkus pärast vanutamist: 28 - 29 - 30 cm
Pöidla pikkus enne vanutamist: umbes 15 cm
Pöidla pikkus pärast vanutamist: 12 cm
Lõng: Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100-100-150 g värv nr 9020, pärlihall
50 g kõikidel suurustel, värv nr 4305, tumesinine

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (60 või 80 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 silmust ja 26 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
Pärast vanutamist: umbes 10 x 10 cm = 22 silmust ja 34 rida.
2 haaknõela ja kilekotti vanutamiseks.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

KAHANDAMISE NIPP 1
Arvutamaks, kui tihti kahandada, loe silmuste arv real (näiteks 56 silmust) ja jaga kahanduste arvuga (näiteks 4) = 14. Selles näites kahanda, kududes iga 13. ja 14. silmus kokku.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster kootakse parempidises koes.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus, kududes 2 silmust ühte silmusesse.

KAHANDAMISE NIPP 2
Alusta 2 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi kokku, koo silmusemärkijaga silmus, tõsta 1 silmus kudumata, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle (= 2 silmust kahandatud).
----------------------------------------------------------

PAREM KINNAS
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, kuni skeem A.1 on tehtud, siis koo ülejäänud kinnas ringselt parempidises koes sukavarrastega.

Loo 56-56-62 silmust 4,5 mm ringvarrastele tumesinise lõngaga. Koo 4 rida parempidises koes edasi-tagasi.

Võta pärlihall lõng ja koo 2 rida parempidises koes, samal ajal kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega esimesel real – loe KAHANDAMISE NIPPI 1 = 52-52-58 silmust.

Võta jälle tumesinine lõng ja koo 2 rida parempidises koes. Siis koo pärlihalli lõngaga parempidises koes – esimesel real kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega = 48-48-54 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 10-11-12 cm kõikidel suurustel, kahanda 4-0-2 silmust ühtlaste vahedega = 44-48-52 silmust.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Paigalda 1 silmusemärkija 25.-27.-29. silmusele vardal (= pöial).
Kui töö pikkus on 10-11-12 cm, koo täheke käepealsele järgmiselt: koo 0-1-2 silmust pärlihalli lõngaga, koo skeemi A.1 (= 21 silmust), koo pärlihalli lõngaga ülejäänud silmused real. Jätka niimoodi mustriga A.1.
SAMAL AJAL kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijaga pöidlasilmust – loe KASVATAMISE NIPPI (= 2 silmust kasvatatud). Kahanda nii mõlemal pool uusi silmuseid igal 4. real (st. igal teisel töö parempoolsel real) kokku 6-7-8 korda = 56-62-68 silmust.
Pärast viimast kasvatust tõsta pöidla silmused (kasvatatud silmused + silmusemärkijaga silmus + 1 silmus mõlemal pool neid silmuseid) silmustehoidjale (skeem A.1 peaks olema nüüd tehtud) = 15-17-19 pöidlasilmust. Töö pikkus on umbes 20-22-23 cm.

Võta 4,5 mm sukavardad. Nüüd koo ringselt parempidises koes sukavarrastega ja pärlihalli lõngaga kuni valmimiseni. SAMAL AJAL loo esimesel ringil 3 uut silmust pöidlasilmuste taha = 44-48-52 silmust.
Kui töö pikkus on 13-13-12 cm pöidla tagant, paigalda 2 silmusemärkijat nii: 1 esimesse silmusesse ja teine 23.-25.-27. silmusesse ringil. Järgmisel ringil kahanda 1 silmus mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat – loe KAHANDAMISE NIPPI 2 = 4 silmust kahandatud. Kahanda nii igal teisel ringil kokku 4-5-6 korda ja siis igal ringil kokku 4 korda kõikidel suurustel = 12 silmust jääb kõikidel suurustel. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Koo pöial pärlihalli lõngaga. Tõsta 15-17-19 pöidla silmust abilõngalt 4,5 mm sukavarrastele ning korja lisaks 1 silmus igast 3 uuest silmusest pöidla taga = 18-20-22 silmust. Koo parempidises koes ringselt.
Kui pöidla pikkus on umbes 6-6,5-7 cm, kahanda 2 silmust ühtlaste vahedega = 16-18-20 silmust. Koo 3 ring parempidi. Järgmisel ringil kahanda 6-8-8 silmust ühtlaste vahedega = 10-10-12 silmust.
Kui pöidla pikkus on 7,5-8-8,5 cm, koo kõik silmused kahekaupa kokku = 5-5-6 silmust jääb vardale. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VASAK KINNAS
Loo silmused ja koo nagu paremat kinnast, aga peegelpildis.
St. kasvata pöidla jaoks mõlemal pool 20.-22.-24. silmust ringil ning tee täheke käepealsele järgmiselt: koo 22-24-26 silmust pärlihalli lõngaga, koo skeemi A.1 (= 21 silmust) ja koo 0-1-2 silmust pärlihalli lõngaga.

PÖIAL
Koo pöial samamoodi nagu paremal kindal.

VIIMISTLUS
Õmble kokku ava küljel, läbi ääresilmuste välimiste aasade pärlihalli lõngaga.

VANUTAMINE
Keera kinnas pahupidi, pista kilekott pöidla sisse, kinnita haaknõelaga – NB! Paiguta haaknõel suunaga üles, et oleks lihtsam eemaldada. Keera kinnas jälle õigeks (töö parem pool välja).
Pese pesumasinas ensüümide- ja valgendajavaba pesuvahendiga. Pese 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Pärast pesu vormi kindaid ja jäta kuivama. Edaspidi pese villapesu programmiga.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 01.04.2019
Kui töö pikkus on 10-11-12 cm kõikidel suurustel, kahanda 4-0-2 silmust ühtlaste vahedega = 44-48-52 silmust.

Skeem

symbols = pärlihall
symbols = tumesinine
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1413) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

country flag Bente 27.01.2021 - 15:05:

Hei, Jeg strikker str M. Har satt et merke på maske 27, strikket 1 grå og skal så strikke mønster A1. Mønsteret er 21 masker og totalen blir da 49 masker. Men jeg har bare 48 masker på pinnen...?? I tillegg står det at jeg skal strikke grå - pinnen ut. Hvor mange grå masker skal jeg egentlig strikke etter mønsteret? Skal merket settes på en annen maske enn 27.?

user icon DROPS Design 28.01.2021 kl. 07:40:

Hei Bente, Du har strikket 1 grå maske, skal strikke A.1 (mønster) i 21 masker og da blir det 26 grå masker til enden av pinnen. Merket markerer hvor tommeløkning skal være og er i det grå partiet. God fornøyelse!

country flag Caroline 02.12.2020 - 15:39:

Hi I have never made a felted item. How do you actually felt the mittens please? Thank you.

user icon DROPS Design 02.12.2020 kl. 15:52:

Dear Caroline, you will read more about felting here - and this video shows how to avoid a thumb to felt together on mittens. Happy felting!

country flag Esther Lessard 12.11.2019 - 18:43:

Bonjour, J'aimerais faire les mitaines feutrées à un homme très grands et costaud. Est-ce possible d'avoir un patron plus grand ?

user icon DROPS Design 13.11.2019 kl. 08:43:

Bonjour Mme Lessard, vous trouverez ici tous nos modèles de moufles feutrées, parmi lesquelles vous trouverez peut-être la bonne taille ou dont vous pourrez vous inspirer si besoin. Bon tricot!

country flag Poppy 18.03.2019 - 19:23:

Hi, I love this pattern! I’m a bit confused, though. I’ve done “When piece measures 11 cm in all sizes, decrease 4 stitches evenly = 44 stitches.” But then it says to start the star at 10 cm and increase for the thumb at 11cm. Should I start the star first and then do the decrease and increase on the same line or is there a typo? Thanks, Poppy

user icon DROPS Design 20.03.2019 kl. 11:26:

Dear Poppy, thank you for writing to us. The decrease of 4 stitches is for the overall shaping of the mittens so you do it evenly distributed on the round, while increasing for the thumb happens only at one place. As the patterns says "at the same time", so you are doing the two things at the same time. I hope this helps. Happy Knitting, thi is such a lovely project!

country flag Anneli 29.01.2019 - 13:07:

Underbara vantar, jag älskar dom! Jag har stickat dom och tovat två gånger (först i 40 C och en gång till i 30 C) för att nå rätt storlek och är jättenöjd! Ett stort tack för fint garn och ett bra mönster! ❤️

country flag Rachel Dyas 22.01.2019 - 14:13:

Thank you for your reply regarding the thumb length - I can see what I have done - misread when to start the decreases so the main bit pdf the mitten is too short - have unbound and ripped back to where I made the mistake. Thank you very much for getting back to me and in future I will knit with more haste and less speed :D

country flag Rachel Dyas 22.01.2019 - 12:48:

Hi there I think I have followed the measurements for the largest size, it looks strange though, before felting is the thumb supposed to be longer than the main mitten? have I made a mistake:/

user icon DROPS Design 22.01.2019 kl. 12:57:

Dear Mrs Dyas, the thumb is not supposed to be longer than the mitten, it should measure approx. 9 cm from where you picked up the stitches and 12 cm from beg of gusset. You start to decrease for top of hand on mitten when piece measures 12 cm from the new sts cast on over thumb gusset, make sure you get the correct measurements. Happy knitting!

country flag Ilona 17.01.2019 - 10:03:

För att sticka A1 och mönster undrar jag om jag måste klippa trådarna efter varje varv?

user icon DROPS Design 17.01.2019 kl. 15:04:

Hei Ilona. Denne votten strikker du frem og tilbake til A.1 er strikket ferdig, du trenger derfor ikke klippe tråden mellom hver omgang. Strikk med perlegrå frem til A.1, strikk med 2 farger over disse 21 masker, og fortsett med perlegrå ut omganggen. Snu, strikk med perlegrå til du kommer til A.1, strikk med 2 farger over perlegrå. Den blå tråden vil hele tiden være i den siden av A.1 du strikker fra, så du trenger ikke klippe tråden her. God fornøyelse

country flag Catharina Österberg 27.11.2018 - 08:28:

Hej, varför finns aldrig garnet att köpas i samma färg som mönstret?? Klickar på en bild på ett mönster man vill ha, men sedan finns inte garnet?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1413

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.