DROPS Muskat

Kauni säraga merseriseeritud puuvill

 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat
 • Product image yarn Muskat

Koostis: 100% puuvill
Lõngagrupp: B (20 - 22 silmust) / 8 ply / DK / worsted
Kaal/pikkus: 50 g = u. 100 meetrit
Soovitav varda suurus: 4 mm
Koetihedus: 10 x 10 cm = 21 s x 28 rida
Õrn masinpesu, max 40°C / kuivata tasapinnal

DROPS Muskat on värvikas puuvillane lõng, mis on tehtud 100% egiptuse merseeritud puuvillast.
Kedratud kokku paljudest niitidest, on see eriti tugev ja vastupidav. Kauni kerge läikega ja hoiab hästi vormi.
Jällegi üks klassikalistest lõngadest suurepärases mustrivalikuga ja juba üle 25 aasta turul.

Made in EU

Sellel lõngal on Oeko-Tex® sertifikaat (number 951032), Standard 100, Klass I. See tähendab, et on seda on testitud ja on täielikult keemiavaba ja ohutu kasutada. Klass I on kõrgeim tase, mis tähendab, et seda lõnga võib kasutada beebirõivasteks (vanus 0-3 kuud).

Lõngasort
Soodushind alates
DROPS MUSKAT UNI COLOUR
2.15 EUR
1.50 EUR
1.42 EUR

Poed, kes müüvad seda lõnga online

Kliki Telli nuppu ja teid suunatakse DROPS müüja veebipoodi tellimuse esitamiseks.

Poe nimi Netihind
Homecraft.eu
Maardu linn
1.42 EUR
50g
Telli
An4 Käsitöö OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Dansem OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
DonJoli Pood
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Edulugu OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Kairi Design OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Käsitööjaam
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Koo ja loo OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Lõngaladu.ee
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Lõngastuudio OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Must ja roosa OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
OU Roheline Vihmavari
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
OÜ Vikkel
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Rubentirts OÜ
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Safal Fashion
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli
Wool & Woollen
Webstore
1.50 EUR
50g
Telli

Vaata kas kohalik pood müüb seda lõnga.

41 Colours in DROPS Muskat

valge
uni colour 18
naturaalvalge
uni colour 08
pärl
uni colour 83
helebeež
uni colour 61
kaamel
uni colour 23
mutipruun
uni colour 24
helehall
uni colour 19
helekollane
uni colour 07
vaniljekollane
uni colour 30
päevalill
uni colour 84
heleoranž
uni colour 51
tumeoranž
uni colour 49
punane
uni colour 12
veinipunane
uni colour 41
kanarbik
uni colour 39
korall
uni colour 40#
roosa panter
uni colour 29
kõrberoos
uni colour 06
helelilla
uni colour 05
hele virsik
uni colour 10
punane savi
uni colour 81
muskaat
uni colour 09
vürts
uni colour 79
hõbeorhidee
uni colour 82
orhidee
uni colour 92
sirelililla
uni colour 04
lavendel
uni colour 01
aubergiin
uni colour 38#
mereväesinine
uni colour 13
teksasinine
uni colour 36
heleteksa
uni colour 76
hele jääsinine
uni colour 60
helesinine
uni colour 02
kuninglik sinine
uni colour 15
petrol
uni colour 74
türkiis
uni colour 32
münt
uni colour 03
helemünt
uni colour 20
salvei roheline
uni colour 80
õunaroheline
uni colour 53
must
uni colour 17
Pea meeles, et värvid võivad igal ekraanil paista erinevad nagu ka erinevad värvipartiid võivad olla erineva varjundiga.
(*) tuleb peatselt, (#) tootmine lõpetatud.

Mustrid lõngale DROPS Muskat

+ Vaata edasi

Loe rohkem selle lõnga kohta

HKuidas seda lõnga hooldada?

yarn wash

Õrn masinpesu, max 40°C / kuivata tasapinnal

Vaata hooldamise sümbolite selgitust

Read more about washing yarn

Soovid näha lähemalt?

Vaata lõnga lähemalt ja vaata kuidas näeb välja kootud näidis selles videos:

Vajad abi?

1) Mis sorti kiududest on DROPS lõngad?

Lõng võib olla tehtud paljudest naturaalsetest ja sünteetilistest kiududest. DROPS lõngades on peamiselt kasutatud villa, puuvilla, alpakat, lina, mohääri ja siidi. Igal kiududetüübil on oma omadused ja neid on sageli segatud, et kasutada ära nende kõigi parimaid omadusi. Jämeda lõnga eeliseks on tugevus ja vastupidavus, peenemad kiud on pehmemad ja mõnusamad. Järgnevalt natuke meie peamistest kiududest:

Alpaka:
Alpaka vill on naturaalne kiud, mida saadakse alpakalt ning see on sarnane lambavillale. Selle pehmus tuleneb kiudude peenusest, nagu ka meriinovillal. See on pehme, vastupidav, luksuslik ja siidine naturaalne kiud. Alpaka kiududest lõng ei vanu kergelt ega moodusta toppe, võib olla kergem või raskem, olenevalt ketrusmeetodist. Kuigi sarnane lambavillale, on alpaka vill soojem, ei torgi ja sellel puudub lanoliini, mistõttu on tekita allergiat. Alpaka villa on olemas 22 looduslikku värvi, millel omakorda üle 300 tooni, alates sinakasmustast kuni pruuni-mustakirjude, pruunide, valgete, hõbedaste ja roosa-hallikirjude toonideni.

Mohäär:
Mohäärvilla saadakse angoora kitselt ja seda peetakse luksuslikuks kiuks. Mohäär on soe nagu lambavill, kuid palju kergem, on vastupidav, võtab hästi värvi külge ja ei vanu lihtsalt. Mohääril on eriline läige, mis tekib valguse peegeldusest. Hoolimata sellest, et mohäärkiud on üsna kange, kedratakse see hästi kohevaks lõngaks, millest tulevad kohevad ja õhulised rõivad.

Vill:
Villakiud pärinevad lammastelt ja on suhteliselt jämedad kiud. Villa kaks hämmastavat omadust on tema vanumine ja et ta on temperatuuri tasakaalustav, mis tähendab, et külmas hoiab soojana, ja sooja ilmaga ei lase üle kuumeneda. Sõltuvalt lamba tõust, on kiudude välimus erinev.
Meriinovilla kiud peetakse kõige peenemaks, see on peenelt laineline ja pehme. DROPSi lõngades sisalduvad meriinovillad on pärit Lõuna-Ameerikast, ning ei ole pärit Austraalia lammastelt.
Puhas uus vill on otse lammastelt saadud vill, mitte ei ole saadud villaste rõivaste taaskasutamisest. Masinaga pestavas lõngas on kasutatud villa, mida on keemiliselt töödeldud, et vähendada kiu välimist kohevat kihti ning on seetõttu masinaga pestav (vaata pesukindel).

Siid:
Siidikiud on peen, väga pikk kiud, mida saadakse siidiussi kookonitest. Kuigi siidiusse kasvatatakse, siis looduslikku ehk Tussah siidi saadakse metsikute siidiusside kookonitest. Siidikiud on üks tugevamaid looduslikke kiude ja sellest tehtud lõng on imeline. See seguneb väga hästi teiste kiududega, eriti villaga. Siid võtab väga hästi külge ka naturaalseid värvained.

Taimsed kiud:
Olemas on mitmeid erinevaid taimseid kiude, mis moodustavad taimede rakkude seina. Neist kõikidest on kaks on enimkasutatud kudumisel või tekstiilitööstuses: need on puuvill ja lina.
Puuvill on seemnekupardes leiduv seemneid ümbritsev kiud ja on peaaegu puhas tselluloos. Puuvill on tavaliselt valget värvi, kuid on ka rohelisi ja pruune sorte. Puuvilla kiud kedratakse tavaliselt lõngaks või niidiks ja sellest tehakse pehmeid, õhku läbilaskvaid tekstiile, mis on head suverõivasteks ja aksessuaarideks. Puuvill on nõrgem, kui siid või linane, aga tugevam, kui vill.
Merseriseeritud puuvill on puuvill, mis on läbinud merseeriseerimise töötluse, mis annab puuvillastele tekstiilidele ja niitidele kerge läike ning on läikivam, kui tavaline puuvillane. See on samuti tugevam, võtab kergemini värvi külge, muudab lõnga vastupidavamaks hallitusele ja ei moodusta toppe. Samuti ei pruugi see kokku tõmmata või minna vormist välja nagu "tavaline" puuvill.
Lina on kiud, mida saadakse lina taime varrest, see on vastupidav ja tugevam, kui mõni teine kiud. Linakiud on suhteliselt pehme, sirge ja läikiv ning muutub kaunimaks vanusega. Linased riided on kuuma ilmaga mugavamad, kui puuvillased, kuna imavad paremini niiskust ja kuivavad rutem.

Teised materjalid, mida on me lõngades kasutatud, on sünteetilised kiud nagu akrüül, viskoos, polüamiid (nailon) ja polüester. Neid on lisatud lõngale vastupidavuse andmiseks (nagu meie sokilõng DROPS Fabel) või struktuurse efekti andmiseks (nagu DROPS Air).

üles

2) Mis on polüamiid?

Polüamiidkiud, enamasti tuntud nailonina, on väga tugev, vastupidav, kerge, kergesti hooldatav (võib masinas pesta ja kuivatada) ja elastne, mis teeb selle ideaalseks teiste kiududega segamiseks, et toota vastupidavat lõnga nagu sokilõngad.

Võrreldes polüestriga on polüamiid pehmem ja painduvam, aga imab rohkem vett ja kuivab aeglasemalt.

üles

3) Mis informatsiooni leiab DROPS lõngade sildilt?

Kõikidel DROPSi lõngatokkide siltidel on informatsioon lõnga koostise kohta (vill, puuvill jne), kaal grammides, pikkus meetrites, pesemise instruktsioonid ja sümbolid (selgitatud siin), värvi number, partii number ja lõngagrupi info.

üles

4) Mis on DROPS lõngagrupid?

Kõik DROPSi lõngad on klassifitseeritud 6 erinevasse jämedusgruppi (A kuni F). Samas grupis olevatel lõngadel on sama koetihedus ja seetõttu võib neid kasutada erinevates mustrites; kuid toki pikkus võib olla erinev, seetõttu tuleb alati alternatiivlõnga kasutades arvutada vajaminev metraaž, et teada saada palju lõnga on vaja muretseda.

üles

5) Kas ma saan kasutada teist lõnga, kui antud juhendis?

Jah, kui see annab sama koetiheduse. Alati tee tööproov veendumaks, et saad sama arvu silmuseid laiuses ja ridade kõrguses, kui antud juhendis.

Pea meeles, et erineva tekstuuriga lõngad annavad rõivale erineva välimuse. Samuti võib olla toki pikkus erinev, nii et alternatiivlõnga kasutades arvutada mitu meetrit on vaja, et teada, kui palju lõnga on vaja muretseda.

Loe rohkem, kuidas arvestada alternatiivlõnga kogust mustrile - ning kuidas asendada 1 lõng kahe või enama lõngaga, siit.

üles

6) Mis tähendab pesukindel lõng?

Pesukindlat villast lõnga on töödeldud viisil, mis võimaldab seda pesta pesumasinas. Paljud inimesed kardavad villasega töötada, kuna see vanub kergesti (kuigi mõned vanutavad villast meelega), samas villase pesukindlus võimaldab kasutada seda ilma muretsemata. (Rohkem infot leiab siit).

üles

7) Mis tähendab “Oeko-Tex® sertifikaadiga" ?

Oeko-Tex® Standard 100 võeti kasutusele 1990-ndate alguses vastuseks rahva vajadustele tekstiilide järele, mis ei kujutanud ohtu tervisele. Öko-Tex ® Standard 100 on ülemaailmne testide ja sertifitseerimise süsteem tekstiilide toorainetele, vahesaaduste ja lõpptoodete tootmises. Testitakse kahjulike ainete olemasolu, mis on keelatud või seadusega reguleeritud, kemikaale, mis on teadaolevalt tervisele kahjulikud.

Loe rohkem - www.oeko-tex.com

üles

8) Kus on DROPS lõngad toodetud?

Lõngade tootmismaade kohta saab lugeda iga lõnga värvikaardilt ja hinnakirjast.

üles

9) Miks on DROPSi lõngad nii odavad?

Põhja-Euroopa suurima lõngade ja disainide brändina on meil ainulaadne võimalus kasutada väga häid tooraineid ja võimaldada teile kokkuhoidu. Sellepärast saabki osta DROPSi lõngu 20-30% odavamalt, kui teistel firmadel!

üles

10) Kui õiged on lõngade värvid värvikaardil?

Me anname endast parima, et pildid värvikaardil oleksid võimalikult tõesed. Kahjuks ei saa me garanteerida, kuidas pildid paistavad teie arvutiekraanil. Iga monitor näitab värve erinevalt, mõned värvid võivad paista tumedamad, kui nad tegelikult on, ja mõned värvid võivad olla erksamad mõnel ekraanil. Kui leiate, et paljud lõngade värvid on teie ekraanil erinevad tegelikkusest, siis võite reguleerida oma monitori.

üles

11) Mis on mikron? Mida tähendab super fine/extra fine (eriti peen) ?

Lõnga kiudude jäedust mõõdetakse mikronites (mikromeeter). Peen (super fine) alpakavill on 26-28 mikronit. Peen meriinovill on vähem kui 21.5 mikronit, eriti peen (extra fine) meriino on all 19.5 mikroni. Mida väiksem number, seda peenem ja pehmem lõng, mida suurem number, seda jämedam ja vastupidavam on lõng.

Mikronid lõnga kvaliteedis on tähtsad sellepärast, et lõng muudetakse rõivasteks, ning olenevalt lõnga pehmusest, kasutame neid erineval otstarbel. Seepärast soovitame pehmeid lõngu (nagu DROPS Baby Merino) beebirõivaste tegemiseks, või jämedamaid ja vastupidavamaid lõngu (nagu DROPS Snow) susside ja istumisaluste tegemiseks.

üles

12) Miks on prinditud värvidega lõngade värvid tokkides erinevad?

Põhjus, miks on tokkidel erinevad värvid , on: 1) tokid on erinevast värvipartiist; 2) lõnga on värvitud "magic print" tehnikaga (nagu näiteks DROPS Delight), mille tulemuseks on unikaalsed mustrid ja sujuv värvide üleminek, mistõttu ka sama värvipartii lõngad võivad olla toon heledamad/tumedamad. See ei ole defekt vaid lõnga eripära.

üles

13) Meie poes ei ole sobivat värvi lõnga, mida teha?

Kui tavapärases DROPS lõngu müüvas poes ei ole soovitud värvi lõnga, võib ühendust võtta DROPS Super Store poega (kuldse märgiga; kus peaks olemas olema kõik DROPS tooted) - ning nad tellivad vajadusel just soovitud värve. Vaata DROPS lõngade turustajate nimekirja siit.

üles

14) Kuidas leida vajaliku värvipartii numbriga lõnga?

Alati võta ühendust kõigepealt oma lemmiku DROPS lõngapoega. Kui neil ei ole vajaliku partiid, siis võib küsida teistelt kudujatelt/heegeldajatelt DROPS Workshop grupis Facebookis või Ravelrys, kuna kellelgi võib seda lõnga olla varudes ja on nõus müüma.

üles

15) Miks mu lõngad ajavad karva?

Lõng ajab karva, kuna ei ole piisavalt keerdus, et hoida kõiki karvu koos. Kõik lõngad ajavad natuke karva (tootmisest), mis eralduvad hiljem, olenevalt kuidas lõnga on kedratud. Kammlõngadel ("karvased" lõngad) nagu DROPS Melody, on rohkem lahtiseid karvu, kui teistel lõngadel ning ajavad seetõttu ka rohkem karva. Karva ajamine sõltub ka sellest, mis riideid kantakse kudumi all või peal ja kas see tõmbab karvu välja. Seega on võimatu garanteerida, et lõng ei aja karva.

Allpool on mõned nõuanded parima tulemuse saamiseks karvase lõngaga kudumisel:

 • Kui kudum on valmis (enne pesemist), raputa kudumit, et lahtised karvad eralduks. NB! Ära kasuta karvade eemaldamise rulli või harja, mis kisub karvu välja.
 • Pane kudum kilekotti ja sügavkülma, kus karvad lõdvestuvad ja ei „hoia teineteisest kinni“, ning lahtised karvad eralduvad kergemini. Hoia kudumit külmas paar tundi, siis võta välja ja rabuta jälle.
 • Pese vastavalt juhendile lõngasildil. Karvaseid kudumeid tuleks raputada ka peale pesu, et oleksid kohevamad ja lahtised karvad eralduks.

üles

Kommentaarid / Küsimused (226)

country flag Marie-noelle Eyssartier 09.09.2021 - 08:03:

Bonjour Pourquoi sur le détail de vos cotons et de vos laines il n'y jamais le numéro de crochet mais que celui des aiguilles quel coton prendre pour faire des amigurumi au crochet (exp licorne bonhomme doudou etc) dans l'attente je vous remercie de votre compréhension Mme EYSSARTIER Maire-Noëlle

user icon DROPS Design 09.09.2021 kl. 09:19:

Bonjour Mme Eyssartier, la taille du crochet va dépendre de votre tension, de votre façon de crocheter, du résultat souhaité et c... Vous pouvez vous inspirer de nos différents modèles au crochet, ex en Muskat ici. Bon crochet!

country flag Perlita Quintinita 29.08.2021 - 22:15:

How can I order the whole yarn group B?

user icon DROPS Design 30.08.2021 kl. 18:59:

Dear Perlita, you can order the yarns in your closest retail stores or the following online stores: https://www.garnstudio.com/findastore.php?id=15&cid=19

country flag Patricia Radenkovic 04.06.2021 - 18:39:

Hi, I am trying to order some Drops Muskat Colour 60 Dyelot 398 (if possible). I previously ordered this from the UK Wool Warehouse and they currently do not have any. Also do you post to Australia? I have purchased some of your other beautiful products whilst I was in Norway.

user icon DROPS Design 07.06.2021 kl. 08:37:

Dear Mrs Radenkovic, you will find the list of DROPS stores shipping worldwide here. You might also like to ask other customers, maybe through our DROPS Workshop. Happy knitting!

country flag Diane Ursprung 14.05.2021 - 16:46:

I am unclear as to how many skeins of yarn to order for this pattern...made a rough calculation based on the yardage and appears I would need 8 - 10 skeins for the size M? Thank you

user icon DROPS Design 17.05.2021 kl. 10:33:

Dear Mrs Ursprung, the total amount of yarn will depend on the pattern and the shape, in the written pattern you will find the total weight required in DROPS Muskat just divide it by 50 g to get the number of balls, for example if you read 600 g DROPS Muskat/50 g = 12 balls Muskat. Feel free to ask your question under the pattern you like to work to make sure you will have the correct number of balls. Happy knitting!

country flag Gabriella Anconelli 10.04.2021 - 13:37:

Anno scorso ho ordinato un pacco con una decina di questo meraviglioso cotone, non mi ricordo l'occasione né la modalità. Vorrei ordinare un altro kit serie simile se mi dite come posso fare vi ringrazio

user icon DROPS Design 11.04.2021 kl. 12:30:

Buongiorno Gabriella, può cliccare sul carrello di fianco alla foto e potrà scegliere tra i diversi rivenditori. Buon lavoro!

country flag Delrue Marielle 10.04.2021 - 04:43:

Bonjour Quel coton conseillé vous pour crocheter vêtements (tunique été cheche châle ect....) Prenez soin de vous Cordialement Marielle MARIELLE

user icon DROPS Design 12.04.2021 kl. 12:45:

Bonjour Mme Delrue, nous utilisons tous nos cotons pour tricoter vêtements ou accessoires, consultez ic

country flag Ruhana Binti Omar 09.04.2021 - 01:15:

I'm want to buy muskat yarn....how...

user icon DROPS Design 09.04.2021 kl. 08:13:

Hi, click on the green icon "Order" to see the list of DROPS retailers carrying this yarn, choose your store and click on "Order" at the right side of its name to open their webstore and place your order - and contact them for any questions about your order. Happy knitting!

country flag Maria Gabriella Pili 20.03.2021 - 14:09:

Vorrei fare una maglia non troppo lunga a punto legaccio per una bambina di 12 anni .. più o meno tag 42 . Quanti gomitoli dovrei prendere ? Grazie

user icon DROPS Design 23.03.2021 kl. 17:59:

Buonasera Maria Gabriella, per questo genere di richieste può contattare il suo rivenditore DROPS di fiducia. Buon lavoro!

country flag Bettina Schwarz 07.03.2021 - 15:46:

Guten Tag Ich wollte mit der Drops Wolle die Anleitung Rasberry Dream Häkeltorte beginnen. Ich bin schon 5x bei der Runde 4 hängen geblieben. Wenn man die Anleitung befolgt, dann überkreuzen sich Beere 1 und 6. d.h. die sind nicht gleichmässig verteilt, wie auf dem Bild. Ebenfalls ist irreführend, dass nach der ungeraden Anzahl Beere ein StB in die gleiche FM kommt, wie die Beere und ansonsten nicht.

user icon DROPS Design 08.03.2021 kl. 10:40:

Liebe Frau Schwarz, vergessen Sie nicht, daß die 1. Beere (von *-*) und das nächste Stäbchen in die gleichen fm gehäkelt werden, dann soll es in die Runde klappen. Viel Spaß beim häkeln!

country flag Bettina Schwarz 07.03.2021 - 15:46:

Ich wollte mit der Drops Wolle die Anleitung Rasberry Dream Häkeltorte beginnen. Ich bin schon 5x bei der Runde 4 hängen geblieben. Wenn man die Anleitung befolgt, dann überkreuzen sich Beere 1 und 6. d.h. die sind nicht gleichmässig verteilt, wie auf dem Bild. Ebenfalls ist irreführend, dass nach der ungeraden Anzahl Beere ein StB in die gleiche FM kommt, wie die Beere und ansonsten nicht.

Kuidas seda lõnga asendada? Kui soovid seda lõnga asendada teise DROPS lõngaga, kasuta sama lõngagrupi lõngu, või kasuta lõngamuundurit!!

Ostetud DROPS lõngaga on muresid? Ostes lõngu meie kodulehel mustri lehelt või värvikaardilt, ei osta otse DROPSilt, vaid ühelt DROPS lõngade edasimüüjalt. Seepärast tuleb murede korral ühendust võtta DROPS lõngu müünud poega, samuti hoida alles lõngade tokisildid (need on garantiiks). DROPSi lõngu müünud pood aitab vajadusel probleemidega. Vaata DROPSi lõngade turustajate nimekirja siit.
Ei leia vastust küsimusele? Jäta küsimus allpool meie ekspertidele ja nad proovivad aidata. Seda tehakse tavaliselt umbes 5 kuni 10 päeva jooksul.

Leave a comment to DROPS Muskat

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Faraway Dreams

Ola, Poland

Clara Camisole

Tousday Knits, United States

Petronella Top

Veerle, Belgium

Vaata edasi