DROPS / 184 / 16

Tangerine by DROPS Design

Komplet z włóczki DROPS Eskimo: szalik, czapka i rękawiczki z fałszywym ściegiem angielskimi ściegiem francuskim.

DROPS design: model ee-601
Grupa włóczek E lub C + C
----------------------------------------------------------
SZALIK:
Wymiary: 35 x 150 cm
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
450 g kolor 07, pomarańczowy

Może być również wykonany z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)” - patrz link poniżej.

DRUTY Z ŻYŁKĄ (40, 60 lub 80 cm) DROPS nr 9 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 10 oczek i 14 rzędów otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.
----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Rozmiary: S/M – M/L
Obwód głowy: 56/58 - 58/60 cm
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
150-150 g kolor 07, pomarańczowy

Może być również wykonana z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)” - patrz link poniżej.

DRUTY POŃCZOSZNICZE I DRUTY Z ŻYŁKĄ (40 cm) DROPS nr 8 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 11 oczek i 15 rzędów otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.
----------------------------------------------------------

RĘKAWICZKI:
Rozmiary: S/M – M/L
Materiał:
DROPS ESKIMO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
150-150 g kolor 07, pomarańczowy

Mogą być również wykonane z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek E)” - patrz link poniżej.

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 14,5 oczek i 18 rzędów otrzymać próbkę o wymiarach 10 cm na szerokość i 10 cm na wysokość.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Rodzaj włóczki
Deals od
9.80 PLN
9.79 PLN
10.60 PLN
10.59 PLN

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI

ŚCIEG FRANCUSKI (na okrągło):
1 ściągacz francuski = 2 okrążenia. Przerobić 1 okrążenie na prawo i 1 okrążenie na lewo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy motywu, widok na prawej stronie robótki.

DODAWANIE OCZEK:
Aby dodać 1 oczko należy wykonać 1 narzut; w następnym rzędzie przerobić oczko przekręcone w miejscu narzutu (wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu) aby uniknąć dziur.
----------------------------------------------------------

SZALIK:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką.
Na drutach z żyłką nr 9 nabrać 35 oczek. Przerobić schemat A.1 ponad 30 pierwszymi oczkami, zakończyć przerabiając 5 pierwszych oczek schematu A.1. Dalej przerabiać tak samo, aż długość robótki wynosi 150 cm. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Zakończyć.

FRĘDZLE:
Odciąć 6 nitek o dł. 50 cm każda (= 1 frędzel). Złożyć je na pół, otrzymaną pętelkę przeciągnąć na prawej stronie robótki, między oczkami fałszywym ściegiem angielskim, na dole szalika. Końcówki nitek przełożyć przez pętelkę i zacisnąć. Zamocować po 1 frędzlu w każde z oczek z każdej strony = 7 frędzli. Powtarzać wzdłuż drugiego końca.
----------------------------------------------------------

CZAPKA:
Przerabiana na okrągło na krótkich drutach z żyłką, zacząć przerabiać na drutach pończoszniczych, gdy jest za mało oczek na druty z żyłką.
Na krótkich drutach z żyłką nr 8 nabrać 54-60 oczek. Przerabiać ściągaczem (= 1 oczko lewe 1/1 oczko prawe) aż długość robótki wynosi 14 cm. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przerabiać schemat A.1 (= 9-10 razy na szerokość). Dalej przerabiać schemat A.1 aż długość robótki wynosi 27-28 cm. Teraz przerabiać ściągaczem (= 1 oczko lewe/1 oczko prawe) ponad wszystkimi oczkami. Gdy dł. robótki wynosi 29-30 cm, przerobić każde 2 kolejne oczka razem na prawo = 27-30 oczek. Przerobić 1 okrążenie na prawo i przerobić każde 2 kolejne oczka razem na prawo = 14-15 oczek. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe oczka, zacisnąć i zakończyć. Całkowita długość czapki wynosi ok. 32-33 cm.
----------------------------------------------------------

RĘKAWICZKI:
LEWA RĘKAWICZKA:
Przerabiana na okrągło na drutach pończoszniczych. Na drutach pończoszniczych nr 5 nabrać 28-32 oczka włóczką Eskimo. Przerobić *1 oczko prawe, 1 oczko lewe*, powtórzyć od *-* przez całe okrążenie. Dalej przerabiać ściągaczem przez 6 cm. Następnie przerobić schemat A.2 ponad wszystkimi oczkami (= 7-8 razy na szerokość). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Gdy dł. robótki wynosi 12-13 cm dodawać 1 oczko z każdej strony 1-szego oczka w okrążeniu na klinek kciuka - PATRZ DODAWANIE OCZEK! Dodawać w sumie 4-5 razy, w każdym okrążeniu, z każdej strony dodanych oczek (przerabiać dodawane oczka ściegiem francuskim - patrz powyżej) = 36-42 oczka. Następnie zdjąć 9-11 oczek na kciuk na drut pomocniczy. Nabrać 1 oczko ponad oczkami na drucie pomocniczym = 28-32 oczka. Dalej przerabiać schemat A.2 aż długość robótki wynosi ok. 22-24 cm, dopasować aby kolejne okrążenie było okrążeniem oczkami prawymi. Przerabiać razem na prawo 2 pierwsze oczka każdego schematu A.2 = 21-24 oczka. Przerobić 3 okrążenia, w następnym okrążeniu przerobić na prawo 2 ostatnie oczka każdego schematu = 14-16 oczek. Przerobić 3 okrążenia, w następnym okrążeniu przerobić każde 2 kolejne oczka razem na prawo = zostaje 7-8 oczek. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe oczka, zacisnąć i zakończyć.

KCIUK:
Wziąć z powrotem 9-11 oczek na druty pończosznicze nr 5 i dodatkowo nabrać 2 oczka w brzeg ponad kciukiem = 11-13 oczek rozłożonych na drutach pończoszniczych. Dalej przerabiać na okrągło ściegiem francuskim, aż dł. kciuka wynosi ok. 5-6 cm (mierząc od nabranych oczek). W następnym okrążeniu przerobić każde 2 kolejne oczka razem na prawo = zostaje 6-7 oczek. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe oczka, zacisnąć i zakończyć.

PRAWA RĘKAWICZKA:
Przerabiana tak samo jak lewa.

Schemat

= 1 oczko prawe
= 1 oczko lewe
= wbić prawy drut w oczko poprzedniego okrążenia, przerobić 1 oczko prawe i spuścić oczka z lewego drutu

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 184-16.