DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% Alpaka
od 14.45 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 86.70zł. Więcej informacji.
DROPS 168-21
DROPS design: Model nr z-739
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------
ROZMIARY: S/M - L/XL - XXL/ XXXL
Wymiary: ok. 33-38-42 x 190-200-210 cm
Materiał:
DROPS ALPACA od Garnstudio
300-350-350 g kolor nr 7139, szaro-zielony ciemny

DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 3,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając ściegiem ażurowym 23 o. x 30 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% Alpaka
od 14.45 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 86.70zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo. 1 „ściągacz” francuski = 2 rz. na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy ściegu fantazyjnego, widok na prawej stronie robótki.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką. Przer. 2 części tak samo, zszywane na końcu na środku tyłu – dzięki temu szal będzie identyczny z obu stron.
Na drutach z żyłką nr 3,5 nabrać LUŹNO 105-119-133 o. włóczką Alpaca. Przer. 3 ściągacze ściegiem francuskim - patrz powyżej.
Dalej przer. kolejny rząd na prawej stronie robótki następująco: 3 o. ściegiem francuskim, powt. schemat A.1 aż zostaje 4 o. (= 7-8-9 razy 14 o.), przer. 1-sze o. schematu A.1 i zakończyć przerabiając 3 o. ściegiem francuskim. Dalej przer. tak samo. Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość zostaje 77-87-97 o., a dł. robótki wynosi ok. 10 cm.
Przer. kolejny rząd na prawej stronie robótki następująco: 3 o. ściegiem francuskim, powt. schemat A.2 aż zostaje 4 o. (= 7-8-9 motywów po 10 o.), przer. 1-sze o. schematu A.2 i zakończyć przerabiając 3 o. ściegiem francuskim. Dalej przer. tak samo. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Na wys. 94-99-104 cm od dołu robótki przer. 1 rz. na prawo na prawej stronie robótki i 1 rz. na prawo na lewej stronie robótki, zamknąć luźno wszystkie o. na prawo.
Drugą część wykonać tak samo.

WYKOŃCZENIE:
Zszyć 2 części razem ściegiem dziewiarskim (grafting). Zwilżyć szal i blokować do ostatecznych wymiarów.

PASEK/SZNUREK:
Odciąć 4 nitki o dł. 5,5 m każda. Zwinąć je razem, aż zaczną stawiać opór, złożyć na pół, puścić a zwiną się same ponownie. Na każdym końcu zawiązać supeł i wyrównać końce.
Ułożyć szal luźno na ramionach i związać pasek wokół talii – patrz zdjęcie.

Schemat

symbols = 1 o.p. na prawej stronie robótki, o.l. na lewej stronie robótki
symbols = 1 o.l. na prawej stronie robótki, o.p. na lewej stronie robótki
symbols = 1 narzut między 2 o.
symbols = 2 o. razem na prawo
symbols = zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem
symbols = zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 2 o. razem na prawo, przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem
diagram

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS 168-21

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (10)

country flag LILIANA CHAREYRE wrote:

Bonjour, je m'excuse pour le malentendu, mais je ne suis pas une professionnelle du tricot, et je n'ai jamais tricoté selon un demi-schéma, donc j'ai un peu plus de mal à comprendre vos explications (qui sont vraiment précises), mais Je manque de pratique!Encore une fois, désolé et merci beaucoup.L.

27.06.2023 - 13:15

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Chareyre, aucun souci, avez-vous maintenant compris les diminutions de A.1? Je le refais en français: aux rangs 1, 3, 5, 7, 9 et 11, on diminue 2 mailles au milieu de chaque A.1 et on fait en même temps 2 jetés sur le même rang = le nombre de mailles va rester le même. Au 13ème rang, on diminue les 2 mailles comme avant au milieu de A.1 mais on ne va pas faire de jeté = on diminue ainsi 2 m dans chaque A.1. On continue le point ajouré sur 12 mailles puis on recommence au 25ème rang: on fait bien la diminution mais pas les 2 jetés = il reste 10 mailles dans chaque A.1. Bon tricot!

27.06.2023 - 13:42

country flag LILIANA CHAREYRE wrote:

Hello, I would like to work tricot model number 168-21, but it is not clear to me why in the diagram A1, from the 13th row, the next one starts with 12 wires, and at the end of A1 with 10? Thank you very much, in advance. Lika.

26.06.2023 - 19:32

DROPS Design answered:

Dear Mrs Chareyre, see previous answer below :) Let us know if you have any further questions.

27.06.2023 - 08:50

country flag LILIANA CHAREYRE wrote:

Thank you very much for the quick answer, but I still don't understand something, I don't see where A3 is, the diagram shows only A1 and A2, and secondly, to what level we do diminution. Thanks

26.06.2023 - 18:55

country flag LILIANA CHAREYRE wrote:

Thank you very much for the quick answer, but I still don't understand something, I don't see where A3 is, the diagram shows only A1 and A2, and secondly, to what level we do diminution. Thanks

26.06.2023 - 18:24

country flag LILIANA CHAREYRE wrote:

Thank you very much for the quick answer, but I still don't understand something, I don't see where A3 is, the diagram shows only A1 and A2, and secondly, to what level we do diminution. Thanks

26.06.2023 - 18:23

DROPS Design answered:

Dear Mrs Chareyre, which pattern are you working on? You were talking about 167-28, the answer was explaining how to work the diagrams for this pattern, are you working 168-21 instead? Then on 13th row you will see that you decrease 2stitches in A.1 but there is no yarn over, this means you will decrease 2stitches in each A.1. Happy knitting!

27.06.2023 - 08:47

country flag CHAREYRE LILIANA wrote:

Hello. I would like to knit a scarf according to the model 167-28, I have never knit according to the diagram, I don't understand when the dimination should be done in the 23 range, it is not visible on the diagram, the second question is for the model 168-21, why in at the beginning of diag.A1 we have 14 mailles, and after 13 lines we have 10, what does that mean, is it dimination. Thank you very much for the answer, and I want to tell you that your models are beautiful. Lika.

26.06.2023 - 12:31

DROPS Design answered:

Dear Mrs Chareyre, in this pattern, you will decrease on row 23 in A.1 (2 sts decreased but only 1 YO on this row); in each A.2 (= 4 sts decreased but only 2 yarn overs) and in A.3 (2 sts decreased but only 1 yarn over). Hope it can help.. Happy knitting!

26.06.2023 - 13:22

country flag Loïse Tanguay wrote:

Bonjour, Est-ce que je dois continuer A2 jusqu'à obtenir 99cm de hauteur, c'est-à-dire combien de fois dois-je tricoter A2? Dans A1, est-ce que je dois rabattre des mailles au début et à la fin comme indiqué dans le diagramme? Enfin, comment je fais le drafting si j'ai déjà rabattu les mailles de chacune des pièces? Merci.

24.02.2019 - 04:12

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Tanguay, une fois que A.1 est fait, vous tricotez A.2 jusqu'à ce que l'ouvrage mesure 99 cm (2ème taille) de hauteur totale depuis le rang de montage - le nombre de motifs en hauteur va dépendre de votre tension, ajustez après un motif complet pour une plus belle finition. Vous pouvez conserver les mailles en attente pour faire un grafting classique ou bien assembler les mailles rabattues ainsi. Bon tricot!

25.02.2019 - 10:08

country flag Karolin wrote:

Im Diagramm A2 fehlt die oberste Rückreihe, es fehlt eine Reihe linke Maschen

11.02.2018 - 16:41

DROPS Design answered:

Liebe Karolin, A.2 ist 20 Reihe, dh die letzte Reihe wird für die Rückseite gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

12.02.2018 - 09:41

country flag Patricia wrote:

Bonjour, La couleur que vous proposez vert / gris foncé est elle exacte car pour ma part elle est plus bleu / gris ?

27.07.2016 - 16:16

DROPS Design answered:

Bonjour Patricia, le rendu de la couleur peut varier en fonction de différent critères (écran, etc.), n'hésitez pas à contacter magasin DROPS pour tout conseil sur les couleurs. Bon tricot!

27.07.2016 - 16:37

country flag Martina Nickles wrote:

Hallo, ich verstehe die Anleitung nicht.mit jedem Musterblock nehme ich 4 Maschen ab, das heißt die Arbeit wird immer schmaler. Dann habe ich am Schluss ein Trapez. Wie geht das mit dem zusammennähen? Auf dem Bild sieht es nur nach einem Teil und nicht nach 2 gestrickten Teilen aus. Das verstehe ich auch nicht. Freue mich auf Ihre Antwort herzliche Grüße Martina Nickles

29.05.2016 - 21:05

DROPS Design answered:

Liebe Martina, das Muster A.1 mit den Abnahmen wird nur unten 1 x gestrickt und dann wird A.2 (ohne Abnahmen) weitergestrickt. Der Schal besteht wie beschrieben aus 2 Teilen, die in der Mitte zusammengenhäht werden.

30.05.2016 - 08:09