Silver Dream Socks by DROPS Design

Skarpetki DROPS z żakardem norweskim, z włóczki „Karisma”. Od 35 do 46

DROPS 157-10
DROPS Design: Model nr u-733
Grupa włóczek B
----------------------------------------------------------
ROZMIARY: 35/37 - 38/40 - 41/43 - 44/46
Długość stopy: 22 - 24 - 27 - 30 cm
Wysokość skarpetki: 23 - 24 - 25 - 26 cm
Materiał: DROPS KARISMA od Garnstudio
150-150-150-200 g kolor nr 72, szary perłowy
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 01, ecru.

DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 22 o. x 30 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 2,5 – na ściągacze
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Wełna
od 10.50 zł /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 10.50 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 10.50 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 42.00zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

ŻAKARD:
Patrz schematy od A.1 do A.3. Schematy są przerabiane dżersejem.

ZAMYKANIE OCZEK NA PIĘTĘ:
Rz. 1 (= na prawej stronie robótki): przer. aż zostaje 7-7-8-8 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 2 (= na lewej stronie robótki): przer. aż zostaje 7-7-8-8 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na lewo, 1 o.l., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 3 (= na prawej stronie robótki): przer. aż zostaje 6-6-7-7 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Rz. 4 (= na lewej stronie robótki): przer. aż zostaje 6-6-7-7 o., zdjąć nast. oczko jak do przerobienia na lewo, 1 o.l., przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem, obrócić.
Dalej zamykać oczka tak samo, tak że jest o 1 o. mniej przed każdym zamykaniem o., aż będzie 12-14-14-14 o.

ZAMYKANIE OCZEK:
Przer. razem przekręcone na prawo 2 ost. o. przed markerem wierzchu stopy (wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu) i przer. razem na prawo 2 pierwsze o. za ost. markerem wierzchu stopy.

ZAMYKANIE OCZEK NA PALCE:
Przed markerem: 2 o. razem na prawo.
Za markerem: 2 o. przekręcone i przerobione razem na prawo (wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu).
----------------------------------------------------------

SKARPETKI:
Przerabiane na okrągło na drutach pończoszniczych.
Na drutach pończoszniczych nr 2,5 nabrać 64-64-68-68 o. kolorem szary perłowy i przer. ściągaczem 2 o.p./2 o.l. przez 4 cm.
Wziąć teraz druty pończosznicze nr 3,5 i przer. 1 okr. dżersejem, W TYM SAMYM CZASIE równomiernie zamknąć 4-4-8-8 o. = 60 o. Przer. schemat A.1. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przer. schemat A.2 - W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. schematu A.2, równomiernie zamknąć 4 o. = 56 o. Po przerobieniu schematu A.2, przer. A.3, W TYM SAMYM CZASIE w 1-szym okr. równomiernie zamknąć 8-4-0-0 o. = 48-52-56-56 o. Po przerobieniu schematu A.3 dł. robótki wynosi ok. 20 cm. Dalej przer. dżersejem kolorem szary perłowy do końca.
Na wys. 23-24-25-26 cm od dołu robótki zostawić na drucie 12-13-14-14 pierwszych o. na piętę, zdjąć na drut pomocniczy 24-26-28-28 nast. o. (= wierzch stopy) i zostawić na drucie 12-13-14-14 ost. o. Przer. 24-26-28-28 o. pięty, w tę i z powrotem, dżersejem przez 5-5½-6-6½ cm. Umieścić 1 marker na pięcie. Następnie wykonać ZAMYKANIE OCZEK NA PIĘTĘ - patrz powyżej.
Po zamknięciu o. na piętę nabrać 11-12-13-14 o. z każdej strony pięty i wziąć z powrotem 24-26-28-28 o. z drutu pomocniczego = 58-64-68-70 o. Umieścić 1 marker z każdej strony 24-26-28-28 o. wierzchu stopy. Dalej przer. dżersejem na okrągło, W TYM SAMYM CZASIE zamykać o. z każdej strony - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK. Powt. zamykanie o. w sumie 7-8-8-7 razy co 2 okr. = 44-48-52-56 o.
Dalej przer., aż dł. robótki wynosi 18-20-22-25 cm od markera na pięcie (= zostaje jeszcze ok. 4-4-5-5 cm). Umieścić 1 marker z każdej strony, tak aby między markerami były 22-24-26-28 o. na wierzch i 22-24-26-28 o. na spód stopy. Dalej przer. dżersejem. W TYM SAMYM CZASIE zamykać o. na palce z każdej strony 2 markerów - PATRZ ZAMYKANIE OCZEK NA PALCE! Powt. zamykanie o. w sumie 4-4-5-5 razy co 2 okr. i 5-6-6-7 razy w każdym okrążeniu = zostaje 8 o. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez pozostałe o. Mocno zacisnąć i wrobić nitkę.

Schemat

symbols = ecru
symbols = szary perłowy
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 157-10) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (17)

country flag Bb wrote:

The heel decrease just leaves big holes? i watched the video, which is super hard to see, and im doing the same thing she's doing but mine has these big holes at the turn

23.11.2020 - 00:44

DROPS Design answered:

Dear Bb, try to tighten the yarn somewhat more if you have some holes - do this when you decrease as well as when you work the first stitch after turning. Hope this helps. Happy knitting!

23.11.2020 kl. 10:10

country flag Bb wrote:

What does "insert one marker on heel" mean?

23.11.2020 - 00:23

DROPS Design answered:

Dear Bb, you need here to insert a marker on the last row worked to be able to measure the length of the foot before working the toe. Happy knitting!

23.11.2020 kl. 10:09

country flag Jacqueline wrote:

Als je de pdf donwloadt, bevat die slechts 1 pagina: met alleen de benodigdheden, maar niet de beschrijving en ook geen telpatroon van het motief. Ik zou het patroon graag offline bewaren, omdat ik niet overal de beschikking heb over internet. (Overigens zijn pdf's wel goed van enkele andere patronen die ik geprobeerd heb).

11.12.2019 - 18:56

Ming wrote:

Thanks for this lovely pattern! I just finished a pair and found that the pattern does not match up very well at the end of each round. What can I do to improve the continuity?

21.11.2017 - 01:18

DROPS Design answered:

Dear Ming, this video shows how to avoid jog when working stripes and can be adapted for fair isle patterns. Happy knitting!

21.11.2017 kl. 08:39

country flag Helena wrote:

Sokkene er alt for store i forhold til størrelsen. Har strikket i karisma og med riktig strikkefasthet - sokkene er veldig vide.

07.06.2017 - 04:54

country flag Anna wrote:

Dies ist mein erstes Projekt mit Norwegermuster mit zwei Fäden und ich bin ganz begeistert, wie gut es geklappt hat. Allerdings wird der gemusterte Teil durch den mitgeführten Faden viel wärmer, als der untere, einfarbige Teil des Sockens. Gibt es irgendwelche Tipps, um das zu ändern? Ich fände es schön, wenn gerade der Fußteil genauso dick und warm wäre.

25.03.2017 - 00:33

DROPS Design answered:

Liebe Anna, wenn Sie 2-Fädig arbeiten, wir es immer bisschen dicker sein, als wenn Sie nur 1-Fädig arbeiten. Ihre Maschennprobe im beiden Fällen aber beachten. Viel Spaß beim stricken!

27.03.2017 kl. 08:46

country flag Stephanie Bevis wrote:

Just love these socks - my first ever pair of handmade socks for myself... already not my last! Thank you Drops.

19.03.2015 - 14:20

country flag Merilyn wrote:

Koo 1 ring parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda 4-4-8-8 s ühtlaste vahedega = 60 Kas SAMAL AJAL tähendab, et hakkan kohe selle ringi ajal kahandama, või koon enne ühe ringi parempidises koes ära ja hakkan alles siis kahandama?

26.02.2015 - 20:16

DROPS Design answered:

See tähendab, kahandama peab sel sama parempidisel real. Head kudumist!

18.12.2015 kl. 12:13

country flag Kristine Motrøen wrote:

Hei! Jeg er ganske nybegynner når det gjelder strikking og skjønner ikke helt hvordan jeg skal få A1 til å gå opp? Det står at man skal ha 60 masker totalt, som vil si 15 per pinne(?), men diagram A1 er beregnet på 12 masker? Hva gjør jeg da? Hilsen Kristine

29.12.2014 - 13:21

DROPS Design answered:

Hei Kristine. Du har 60 masker og gentager A.1 (12 m i bredden) 5 gange gentaget i bredden = 60 masker i alt. Derefter mindsker du til 56 m og strikker du videre efter A.2 (8 masker i bredden) = 7 gange gentaget i bredden.

13.01.2015 kl. 14:28

country flag Luab wrote:

Strikker disse i str 38/40, og har derfor 52 masker etter at det er felt første omg av A3. Dette vil si 13m per pinne. Men A3 stemmer ikke overens med antall masker i diagrammet. Prøv å del 52 på 12 (som diagrammet viser), det går ikke opp. Er det meningen at det egentlig skal være 13 masker i diagrammet, da 13 *4 = 52? Og hva skal i såfall være i den siste maska? På forhånd takk for svar!

20.10.2014 - 19:16

DROPS Design answered:

Hej Luab, Jo men A.3 viser 4 m (ikke 12m) i diagrammet og 52/4 = 13 gange ifølge diagrammet. God fornøjelse!

23.10.2014 kl. 11:32

Dodaj komentarz do modelu DROPS 157-10

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.