DROPS / 155 / 12

Spring Is Here by DROPS Design

Szal DROPS ściegiem francuskim, z włóczki „Kid-Silk”.

DROPS design: Model nr ks-090
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------
Wymiary przed blokowaniem:
Wysokość: 50 cm
Szerokość na górze: 143 cm
Wymiary po blokowaniu:
Wysokość na środku: 58 cm
Szerokość na górze: 200 cm
Materiał:
DROPS KID-SILK od Garnstudio
75 g kolor nr 13, róż

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 8 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 12 o. otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

FALUJĄCY BRZEG:
* 1 o.p., 1 narzut *, powt. od *-* i zakończyć przerabiając 1 o.p. Powt. ten rząd jeszcze 1 raz.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem, z góry na dół na drutach z żyłką.
Na drutach z żyłką nr 8 nabrać 54 o. włóczką Kid-Silk. Przer. 1 rz. na prawo, dalej kolejny rząd następująco: 1 o.p., 1 narzut, 2 o.p., 1 narzut, 48 o.p. (umieścić marker z każdej strony tych 48 o. i przesuwać go w miarę postępu robótki), 1 narzut, 2 o.p., 1 narzut, 1 o.p. = 58 o. Dalej przer. wszystkie rzędy na prawo – W TYM SAMYM CZASIE dodawać o. z narzutami (za 1-szym o. przed 1-szym markerem, za 2-gim markerem i przed ost. oczkiem w rzędzie) co 2 rz. (= 4 dodane o.) do końca.
Na wys. ok. 50 cm od dołu robótki przer. FALUJĄCY BRZEG – patrz powyżej. Zamknąć oczka i narzuty na prawo.

NADANIE ODPOWIEDNIEGO KSZTAŁTU ROBÓTCE:
Włożyć robótkę do chłodnej wody i dobrze ją namoczyć. Delikatnie usunąć nadmiar wody – nie wykręcać. Zawinąć w ręcznik i jeszcze raz odcisnąć – robótka pozostaje wilgotna. Rozłożyć robótkę na dywanie lub materacu – delikatnie naciągnąć do miar podanych w objaśnieniach. Wysuszyć. Powtarzać po każdym praniu.

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 155-12.