DROPS / 146 / 12

Venice by DROPS Design

Kołnierzyk DROPS z pięciokątów na szydełku, z włóczki „Cotton Viscose”.

DROPS design: Model nr n-149
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------
Wymiary:
Szerokość: ok. 32 cm w najszerszym miejscu
Materiał: DROPS COTTON VISCOSE Garnstudio
50 g kolor nr 18, perłowoszary

SZYDEŁKO DROPS nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby otrzymany 1 pięciokąt miał wymiary ok. 9 x 9 cm.
----------------------------------------------------------

Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Aby ułatwić Ci zadanie, musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

(Patrz objasnienia...)

Rodzaj włóczki
Deals od

Porady & Pomoc

Dziękujemy za wybór DROPS Design!

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze wzory były proste i czytelne.

W tym celu, do każdego z naszych wzorów dołączamy bardzo pomocne instrukcje video, które znajdziecie na dole strony.

Proponujemy również kursy, dzięki którym krok po kroku zapoznacie się z niektórymi technikami wykorzystywanymi w naszych wzorach. Znajdziecie je tutaj!

PĘCZKI SŁ2 - SŁ2 ŁĄCZONE GÓRĄ:
Przer. 1 sł2 – ale nie wykonywać ostatniego narzutu (= 2 pętelki na szydełku), przer. 3 sł2 w taki sam sposób w ten sam łuk, przeciągnąć nitkę przez wszystkie 5 pętelek na szydełku.

PIKOTKA:
1 oś w nast. oś, 3 oł, 1 oś w to samo oś.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

ŁĄCZENIE PIĘCIOKĄTÓW RAZEM:
Połączyć pięciokąty razem w 2 pikotki przerabiając oz w środku tych 2 pikotek:
* Przer. w nast. oś następująco: 1 oś, 1 oł, przer. składając lewą stroną do lewej 1 oz w pikotkę poprzedniego pięciokąta, 1 oł, 1 oś w to samo o. = 1 pikotka łącząca*. Przer. 5 oś w nast. łuk, 1 oł, 1 oz w łuk między 2 grupy oś poprzedniego pięciokąta, 5 oś w nast. łuk, powt. od *-* jeszcze 1 raz.
----------------------------------------------------------

KOŁNIERZYK:
Wykonać w sumie 9 pięciokątów na szydełku, sukcesywnie łącząc je ze sobą.

PIĘCIOKĄT 1:
Przerabiany na okrągło. Na szydełku nr 3,5 wykonać 5 oł włóczką Cotton Viscose i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oz w 1-sze oł.
OKR. 1: 1 oł, 10 oś w pierścień podstawy, zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oś.
OKR. 2: 1 oł, 1 oś w 1-sze oś, * 3 oł, 1 oś w nast. oś *, powt. od *-* całe okrążenie, zakończyć przerabiając 3 oł i 1 oz w 1-sze oś = 10 oś i 10 łuków.
OKR. 3: Przer. oz do 1-szego łuku, 1 oł, 1 oś w ten sam łuk, * 5 oł, 1 PĘCZEK – patrz powyżej - w nast. łuk, 5 oł, 1 oś w nast. łuk *, powt. od *-* całe okrążenie, zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oś na pocz. okrążenia (zamiast 1 oś w nast. łuk) = 5 pęczków i 10 łuków.
OKR. 4: 8 oł (liczone jako 1-szy sł + 5 oł), * 1 oś w nast. pęczek, 5 oł, 1 sł w nast. oś, 5 oł *, powt. od *-* jeszcze 3 razy, zakończyć przerabiając 1 oś w ost. pęczek, 5 oł, 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia = 5 oś, 5 sł i 10 łuków.
OKR. 5: 1 oł, 5 oś w 1-szy łuk, * w nast. oś przer. 1 PIKOTKĘ – patrz powyżej, 5 oś w nast. łuk, ominąć nast. sł, 5 oś w nast. łuk *, powt. od *-* jeszcze 3 razy, zakończyć przerabiając 1 pikotkę w ost. oś – UWAGA! Na połączenie przer. 7 oł zamiast 3 oł w ost. pikotkę, 5 oś w ost. łuk, 1 oz w 1-sze oś na pocz. okrążenia = 5 pikotek. Odciąć i wrobić nitkę.

PIĘCIOKĄT 2:
Przer. OKR. 1-4 PIĘCIOKĄTA 1.
OKR. 5: 1 oł, 5 oś w 1-szy łuk, * 1 pikotka w nast. oś, 5 oś w nast. łuk, ominąć nast. sł, 5 oś w nast. łuk *, powt. od *-* jeszcze 2 razy. W nast. oś przer. 1 pikotkę aby połączyć tą część z PIĘCIOKĄTEM 1 - patrz ŁĄCZENIE PIĘCIOKĄTÓW RAZEM, zakończyć przerabiając 5 oś w ost. łuk, 1 oz w 1-sze oś na pocz. okrążenia = 5 pikotek. Odciąć i wrobić nitkę.

Wykonać jeszcze 7 takich pięciokątów jak PIĘCIOKĄT 2 – tzn. połączyć pięciokąt do poprzedniego w 2 pikotki przerabiając oz na środku, w sumie jest 9 pięciokątów - patrz schemat. Przyszyć 1 guzik na górze ost. pięciokąta.

Schemat

= oz
= oł
= oś
= sł
= PĘCZEK: 1 sł2 – ale nie wykonywać ostatniego narzutu (= 2 pętelki na szydełku), przer. 3 sł2 w taki sam sposób w ten sam łuk, przeciągnąć nitkę przez wszystkie 5 pętelek na szydełku
= PIKOTKA: 1 oś w nast. oś, 3 oł, 1 oś w to samo oś
= 9 cm

Powiązane modele

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 146-12.