DROPS / 139 / 11

Carry All by DROPS Design

Torba z włóczki DROPS Lin i DROPS Cotton Viscose lub DROPS Muskat i DROPS Safran.

DROPS design: Model nr LN-025
Grupa włóczek A
-------------------------------------------------------
Wymiary:
Szerokość: ok. 44 cm
Wysokość ok. 51 cm (72 cm z uszami)
UWAGA: do mierzenia ułożyć robótkę na płasko.

Materiał:
DROPS COTTON VISCOSE Garnstudio
200 g kolor nr 17, jasnobeżowy
I: DROPS LIN Garnstudio
200 g kolor nr 103, len
I: DROPS LIN Garnstudio
100 g kolor nr 104, brązowy

LUB:
DROPS SAFRAN od Garnstudio
150 g kolor nr 21, beż
I: DROPS MUSKAT od Garnstudio
250 g kolor nr 61, brązowo-szary jasny
I: DROPS MUSKAT de Garnstudio
150 g kolor nr 79, goździki

SZYDEŁKO DROPS nr 5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 2 nitkami (1 nitka Cotton Viscose/Safran i 1 nitka Lin/Muskat) 16 oś x 19 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm (5 pęczków słupków = ok. 13 cm szerokości).

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.
DROPS Lin DROPS Lin
100% len
Wycofane z produkcji
znajdź alternatywę
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% Bawełna, 46% Wiskoza
Wycofane z produkcji
znajdź alternatywę
Druty i szydełka

Objaśnienia do wzoru

OKRĄŻENIA OCZKAMI ŚCISŁYMI (torba):
Zacząć każde okr. 1 oł i 1 oś w 1-sze oś, a zakończyć 1 oz w 1-sze oś.
PĘCZKI SŁUPKÓW:
1 pęczek słupków = 2 sł, 2 oł, 2 sł w ten sam łuk. Zaczynać każde okr. pęczków sł oz do 1-szego łuku, 3 oł, 1 sł, 2 oł, 2 sł w ten sam łuk, następnie 1 pęczek sł w każdy łuk, zakończyć 1 oz w 3-cie oł na pocz. okr.
OCZKA ŚCISŁE NA OKRĄGŁO (uszy):
Po ost. oś 1-szego okr., przer. 1 oś w nast. oś i kontynuować na okrągło oś (= 1 oś w każde oś).
---------------------------------------------------------

TORBA:
Przer. na szydełku nr 5 na okrągło 2 nitkami (1 nitka Lin kolor len/Muskat kolor brązowo-szary jasny i 1 nitka Cotton Viscose kolor jasnobeżowy/Safran kolor beż) następująco:
OKRĄŻENIE 1: 2 oł,. 8 oś w 1-sze oł, zakończyć 1 oz w 1-sze oś = 8 oś – patrz OKRĄŻENIA OCZKAMI ŚCISŁYMI powyżej.
OKRĄŻENIE 2: 2 oś w każde oś = 16 oś.
OKRĄŻENIE 3: *1 oś w nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 24 oś (8 dodatkowych o.).
OKRĄŻENIE 4: *1 oś w każde z 2 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 32 oś.
OKRĄŻENIE 5: *1 oś w każde z 3 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 40 oś.
OKRĄŻENIE 6: *1 oś w każde z 4 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 48 oś.
OKRĄŻENIE 7: *1 oś w każde z 5 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 56 oś.
OKRĄŻENIE 8: 1 oś w każde oś = 56 oś.
Powt. 7-me i 8-me OKRĄŻENIE, aby dodać 8 o. co 2 okr. (przer. 1 oś w każde z 6, 7, 8 etc. nast. oś, i 2 oś w nast. oś) aż w okr. jest 96 oś, przer. 1 okr. oś (= 1 oś w każde oś) (= 18-te OKRĄŻENIE).
OKRĄŻENIE 19: *1 oś w każde z 7 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 108 oś (12 dodatkowych o.).
OKRĄŻENIE 20: 1 oś w każde oś = 108 oś.
Powt. 19-te i 20-te OKRĄŻENIE, aby dodać 12 o. co 2 okr. (przer. 1 oś w każde z 8, potem z 9 nast. oś, 2 oś w nast. oś) aż łącznie będzie 132 oś.
Dalej przer. 1 oś w każde oś aż całk. dł. robótki wyniesie 9 cm od ostatniego dodania oczek (robótka mierzy ok. 22 cm od 1-szego OKRĄŻENIA).
Dalej przer. następująco: W 1-sze oś, przer.: 3 oł, 1 sł, 2 oł, 2 słupki, *ominąć 3 oś, 1 pęczek sł w nast. oś * - patrz PĘCZKI SŁUPKÓW powyżej, powt. od *-* całe okr., zakończyć omijając 3 oś i przer. 1 oz w 3-cie oł na pocz. okr. = 33 pęczki sł. Przer. na okrągło, pęczkami sł przez ok. 23 cm (robótka mierzy ok. 45 cm od 1-szego OKRĄŻENIA).
Przer. kolejne okr. następująco: 1 oł, 3 oś w każdy łuk przez całe okr., zakończyć 4 oś w ost. łuk w okr. = 100 oś. Przer. 1 oś w każde oś przez 6 okr. Kolejne okr. przer. następująco: 10 oś, *2 oł, ominąć 2 oś, 26 oś, 2 oł, ominąć 2 oś*, 20 oś, powt. od *-* jeszcze 1 raz, zakończyć 10 oś = 4 otwory na uszy. Dalej przer. oś w każde oś (1 oś w każde oł ponad otworami na uszy) jeszcze przez 6 okr., odciąć i wrobić nitki (robótka mierzy ok. 6 cm od 1-szego okr. oś po ost. okr. przerabianym pęczkami słupków).

USZY:
Przer. na okrągło. Na szydełku nr 5 wykonać łańcuszek z 5 o. 2 nitkami włóczki Lin w kolorze brązowym i połączyć na okrągło przerabiając 1 oz w 1-sze oł. Przer. 1 oś w każde oł = 5 oś. Dalej przer. oś na okrągło – Patrz powyżej – przez ok. 80 cm (lub przez pożądaną długość), odciąć i wrobić nitki. Drugie ucho wykonać tak samo.

WYKOŃCZENIE:
Włożyć końce uszu w otwory, od wewnątrz do zewnątrz torby i zawiązać supeł.

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 139-11) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (42)

Karoline 26.03.2020 - 17:29:

Hallo! Häkelt man alle 30 Stb. Gruppen weiter in die Höhe? Ohne Kettm. am Ende der Runden? Die Tasche scheint nach oben hin immer weiter zu werden. Danke!

DROPS Design 27.03.2020 kl. 09:37:

Liebe Karoline, Sie häkeln 33 Stb-Gruppen wie unter STB-GRUPPE erklärt (Anfang +Ende der Runden) bis 23 cm mit Stb-Gruppen gehäkelt wird. Dann häkeln Sie weiter mit fM. Viel Spaß beim häkeln!

Jutta 25.03.2020 - 09:31:

Hallo! Bitte um Hilfe! Ersetzt die erste Luftmasche die erste feste Masche? Zähle ich die erste feste Masche die ich mache dann also schon als 2. Masche der Runde? Z. B. Runde 3: Eine Luftmasche ( ersetzt die erste feste Masche) und dann gleich 2 feste Maschen in die nächste feste Masche? Danke!! Liebe Grüße

DROPS Design 25.03.2020 kl. 10:18:

Liebe Jutta, die 1. Luftmasche erzetzt nicht die erste feste Maschen am Anfang der Runde, dh jede Runde wird mit 1 Luftmaschen anfangen und am Ende der Runde häkeln Sie 1 KettMasche in die 1. feste Masche der Runde. Viel Smpaß beim häkeln!

Monique Kruissen 28.05.2018 - 12:00:

Boven genoemd garen is er niet meer, met welk garen kan ik deze tas haken? Bij voorbaat dank.

DROPS Design 30.05.2018 kl. 13:37:

Dag Monique, Een katoengaren uit categorie A is een goed alternatief, bijvoorbeeld DROPS Safran of DROPS ♥ You #9 of #7.

Irene Bolovis 19.06.2017 - 13:21:

I have restarted this bag twice now. I am up to row 22 and so far I have a large disk. When will the bag start looking like a cylinder. Shouldn't I do a row in the back loops only so it will start shaping upward instead of flat. I'm very confused.

DROPS Design 19.06.2017 kl. 16:52:

Dear Mrs Bolovis, you are increasing until there are 132 sts in the round, then continue without increasing until piece measures 22 cm from 1st round (not in diameter). Sts are not worked into back loop, just as usual. Happy crocheting!

PK Ang 22.04.2016 - 02:31:

Is the bag begins from the bottom? Is the DC ROUNDS applies to every round of the bag and "sl" is needed for end of every round? Thks

DROPS Design 22.04.2016 kl. 08:58:

Dear PK Ang, correct, the bag is worked from bottom up, starting with the bottom. The bottom consists of a round of dc, start each round with 1 ch (des not replace 1st dc) and finish with round with 1 sl st in 1st dc at the beg of round. Happy crocheting!

Anne Louise Spencer 31.12.2015 - 02:58:

Is Drops Bomull Lin colour light beige (03) or colour beige (11) a better blend with DROPS COTTON VISCOSE colour light beige (17) for this pattern? Thankyou.

DROPS Design 02.01.2016 kl. 15:56:

Dear Mrs Spencer, please contact your DROPS Store for any help choosing your colours. They will answer even per mail or telephone. Happy crocheting!

Kuba Margit 27.07.2015 - 15:15:

Liebes Drops-Team, hilfe!!! Bin gerade bei der 4. Reihe des Muschelmusters, und muss leider feststellen, dass die Wolle bei Weitem nicht reichen wird. Mach ich da irgendwas falsch? Sollte ich vielleicht fester häkeln, da es mir ab diesem Muster auch sehr weit und locker vorkommt?

DROPS Design 28.07.2015 kl. 13:12:

Liebe Margit, haben Sie die Maschenprobe genau eingehalten? Das ist ganz wichtig, damit die Menge des Garns reicht. Wenn Sie den Eindruck haben, dass das Muschelmuster sehr locker ausfällt, versuchen Sie, es fester zu häkeln oder eine dünnere Nadelstärke zu verwenden. Es sollte auch zum unteren Teil der Tasche passen und sich nicht stark wellen oder zusammenziehen.

Claudio Pradella 31.01.2015 - 13:53:

Buon giorno, io vorrei realizzare la borsa Drops Carry All modello n°LN-O25 ma non riesco a trovare nei vs. prodotti il filato DROPS LIN, mi potreste comunicare con quale prodotto è possibile sostituirlo per poter effettuare l'ordine? Grazie.

DROPS Design 31.01.2015 kl. 14:38:

Buongiorno Claudio, purtroppo il filato Lin è fuori produzione, ma quiqui può vedere la pagina con le sue caratteristiche e trovare un filato sostitutivo, ad esempio in cotone, visto che la borsa è estiva. Si ricordi di controllare il metraggio corretto prima di effettuare l'ordine: nella pagina indicata troverà un link che le indica come fare. Buon lavoro!!

Karrie 13.04.2014 - 19:02:

The TR-Groups make no sense at all. Can you do a tutorial video?

DROPS Design 14.04.2014 kl. 09:35:

Dear Karrie, here below is a video for that st-pattern worked there back and forth. Happy crocheting!

Erika 16.02.2014 - 11:21:

Hello, I have finished the bag but am not able to do the handle.I would appreciate if you can put a video showing how to do it.Thank you beforehand.

DROPS Design 17.02.2014 kl. 10:37:

Dear Erika, your request has been registered. To work the handle, you will crochet dc (uk-english) in the round : 1 dc in each dc around until finished measurements, do not join at the end of each round with 1 sl st, just continue working 1 dc in next st around. Happy crocheting!

Dodaj komentarz do modelu DROPS 139-11

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.