DROPS Baby Merino
DROPS Baby Merino
100% Wełna
od 14.08 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 84.48zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS SS24

Little Daisy Blanket

Dziecięcy kocyk na drutach, z włóczki DROPS BabyMerino. Przerabiany dżersejem z brzegiem i kwiatami na szydełku. Temat: kocyk dziecięcy.

DROPS Baby 46-1
DROPS Design: model bm-146-by
Grupa włóczek A
-----------------------------------------------------------

WYMIARY:
Szerokość: 45-50-65 cm. Długość: 65-70-80 cm.

WŁÓCZKA:
DROPS BABY MERINO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
200-200-300 g kolor 54, pudrowy róż
50-50-50 g kolor 01, biały
50-50-50 g kolor 04, żółty

DRUTY:
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 3,5 – 60 cm długości

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 3: na brzeg i kwiaty.

PRÓBKA:
24 oczka na szerokość i 32 rzędy na wysokość, dżersejem = 10 x 10 cm.
UWAGA: Podany rozmiar drutów jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów.

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Baby Merino
DROPS Baby Merino
100% Wełna
od 14.08 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 84.48zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

-------------------------------------------------------

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:
-------------------------------------------------------
ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przerabiać we wszystkich rzędach na prawo.
1 ściągacz francuski = 2 rzędy na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1.

-------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

-------------------------------------------------------

KOCYK – SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką. Następnie wykonujemy brzeg wokół kocyka, później kwiaty, które zostaną przyszyte do kocyka.

KOCYK:
Na drutach z żyłką nr 3,5 nabrać 108-120-156 oczek włóczką DROPS Baby Merino, kolor pudrowy róż. Przerabiać dżersejem w tę i z powrotem z 1 oczkiem brzegowym ŚCIEGIEM FRANCUSKIM z każdej strony – patrz powyżej. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Przerabiać aż długość robótki wynosi 65-70-80 cm. Zakończyć.

BRZEG NA SZYDEŁKU:
Na szydełku nr 3, kolorem pudrowy róż, przerobić pierwsze okrążenie w odl. 1 oczka od brzegu na dłuższych bokach koca i w odl. 1 oczka od brzegu wzdłuż oczek rzędu zamykania i nabierania oczek (krótsze boki koca), następująco:
OKRĄŻENIE 1: zaczynając od jednego z rogów, dołączyć nitkę przerabiając 1 oczko zamykające i przerobić: 1 oczko ścisłe, * 3 oczka łańcuszka (łuk), ominąć 1 cm, 1 oczko ścisłe*, powtarzać od *-*, dopasować, aby było 1 oczko ścisłe na środku każdego rogu. Zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 2: przerabiać oczka zamykające do środka pierwszego łuku. Okrążenia zaczynają się teraz tutaj! Przerobić 1 oczko ścisłe, * 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w 3-cie oczko łańcuszka od szydełka, 1 oczko ścisłe wokół następnego łuku *, powtarzać od *-* do końca okrążenia, zakończyć przerabiając 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w 3-cie oczko łańcuszka od szydełka i 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe w okrążeniu. Odciąć i wrobić nitkę.

KWIATY NA SZYDEŁKU:
Wykonać 4 oczka łańcuszka kolorem żółtym i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko. Przerabiać wg schematu A.1; 2 pierwsze okrążenia schematu są wykonywane kolorem żółtym, z ostatnie okrążenie kolorem białym. Odciąć i wrobić nitki. Wykonać 11 kwiatów tak samo.

WYKOŃCZENIE:
Rozłożyć kwiaty na kocyku zgodnie ze swoim gustem i przyszyć je do koca.

Schemat

symbols = zacząć tutaj - pierścień podstawy jest wyjaśniony powyżej. Dalej przerabiać od symbolu znajdującego się ponad kropką na okręgu i dalej w lewą stronę
symbols = okrążenie zaczyna się od 1 oczka łańcuszka, które zastępuje pierwsze oczko ścisłe i kończy się przerabiając 1 oczko zamykające w to oczko łańcuszka
symbols = 1 oczko zamykające – na końcu okrążenia 2, zmienić nitkę na białą przed wykonaniem ostatniego oczka zamykającego
symbols = 1 oczko ścisłe wokół pierścienia podstawy/w oczko poprzedniego okrążenia
symbols = 3 oczka łańcuszka (łuk)
symbols = wokół każdego łuku przerabiać: 1 oczko ścisłe, 1 półsłupek, 1 słupek, 1 oczko łańcuszka, 1 słupek, 1 półsłupek i 1 oczko ścisłe
diagram

Do każdego z naszych wzorów dołączamy specjalnie dobrane instrukcje video.

Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Dodaj komentarz do modelu DROPS Baby 46-1

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (8)

country flag Pascale Chevalier wrote:

Je ne comprends pas les explications pour la fabrication des fleurs. merci pour votre aide

15.05.2024 - 16:27

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Chevalier, suivez attentivement le diagramme, où chaque symbole représente une maille ou un groupe de mailles, retrouvez plus d'infos sur les diagrammes ici. Bon crochet!

16.05.2024 - 07:50

country flag Hendrika Janssen wrote:

Er staat gehaakt in tricotsteek? Is toch een gebreid dekentje?

24.04.2024 - 18:19

country flag Anne wrote:

Hej! Mit strik er vokset meget efter vask. Er det muligt at skrumpe strikketøjet - enten ved højere temperaturer i vask eller tørretumbling?

24.03.2024 - 16:53

DROPS Design answered:

Hej Anne, har du set vaskeanvisningen til DROPS Baby Merino, Gå ind på kvaliteten og klik på vaskeanvisning. Man kan tørretumble forsigtigt med 5 minutter ad gangen. Men følg vaskeanvisningen først :)

03.04.2024 - 15:32

country flag Anna wrote:

Jag får inte diagrammet till virkade blomman att stämma med diagrammet. Jag får det bara till 2 varv. Ni skriver : 1 kryss =1 fm. Men det är 2 kryss. Förstår inte i vilket var man gör 2 fm. Min blomma liknar inte den på bilden. Den gula delen syns knappt på blomman . Kan ni förklara hela diagrammet i text?

23.01.2024 - 12:24

DROPS Design answered:

Hej Anna, jo, det er 3 varv: første varv består 1 lm, 5 fm om luftmaskringen, varv 2: 3lm, 1fm 6 ggr men du avslutar med 1 smygm, varv 3 virkas i luftmaskbågen, se forklaring i diagramteksten :)

02.02.2024 - 13:42

country flag Anna wrote:

Jag får inte diagrammet till virkade blomman att stämma med diagrammet. Jag får det bara till 2 varv. Ni skriver : 1 kryss =1 fm. Men det är 2 kryss. Förstår inte i vilket var man gör 2 fm. Min blomma liknar inte den på bilden. Den gula delen syns knappt på blomman . Kan ni förklara hela diagrammet i text?

20.01.2024 - 12:21

DROPS Design answered:

Hei Anna. De 2 fastmaskene over hverandre hekles i hver sin omgang (1. omgang og i 2. omgang). Dette diagrammet har Starten + 3 omganger. Du hekler starten (4 lm til en ring) + 2 omg med gult. 1. omg = 1. lm + 5 fm om ringen, avslutt med 1 kjm i 1. lm. 2. omg = 1 lm + *3 lm + 1 fm i fm fra forrige omg*, gjenta *-* 4 ganger til, deretter hekles det 3 lm og avsluttes med 1 kjm i 1. lm og bytt farge. 3. omg = 1 lm, hekle deretter 1 fm, 1 halvst, 1 st, 1 lm, 1 st, 1 halvst og 1 fm i hver lm-bue fra forrige omg = 6 blomsterblad, avslutt med 1 kjm i 1. lm på omg. mvh DROPS Design

29.01.2024 - 11:04

country flag Carina wrote:

Eftersom filten stickas i slätstickning så kommer ju kanterna rulla upp sig. Finns det något tips så att det inte blir så ?

14.10.2023 - 19:54

DROPS Design answered:

Hej Carina, hvis kanten ruller sig efter at du har hæklet kanten, så kan du presse den forsigtigt med en handduk melllan tyget och strykjärnet :)

18.10.2023 - 07:33

country flag Anna-Lotta Dahlberg wrote:

Kanterna på filten rullar ihop sig. Måste jag spänna upp arbetet (om ja, hur då) eller blir det platt när jag virkat kanten runt om? Tacksam för snabbt svar! Stort tack på förhand!

21.09.2023 - 11:25

DROPS Design answered:

Hej Anna-Lotta, ja du kan vaske det (følg vaskeanvisningen på farvekortet!!!) Og lægge det til tørre i de rigtige mål (må ikke hænge). Man kan stryge forsigtigt med en handduk imellem :)

26.09.2023 - 15:21

country flag Carina Höglund wrote:

Det står i mönstret att alla v stickas räta. Hur är detta möjligt. Finns det något sätt jag inte känner till. Vill veta i såna fall.

17.09.2023 - 12:31

DROPS Design answered:

Hej Carina. Filten stickas i slätstickning med 1 rätstickad kantmaska i varje sida. När vi skriver "RÄTSTICKNING (stickas fram och tillbaka): Alla varv stickas räta" är det bara en förklaring på hur dessa rätstickade kantmaskor ska stickas. Mvh DROPS Design

19.09.2023 - 12:25