DROPS Baby Merino
DROPS Baby Merino
100% vlna
od 3.75 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 22.50€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS Super Sale

Little Daisy Blanket

Dětská deka s háčkovaným lemem a kytičkami pletená lícovým žerzejem z příze DROPS BabyMerino. Motiv: Dětské deky.

DROPS Baby 46-1
DROPS Design: model bm-146-by
Skupina přízí A
-------------------------------------------------------

VELIKOST:
Šířka: 45-50-65 cm. Délka: 65-70-80 cm.

MATERIÁL:
DROPS BABY MERINO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí A)
200-200-300 g, barva č. 54, pudrová růžová
50-50-50 g, barva č. 01, bílá
50-50-50 g, barva č. 04, žlutá

JEHLICE:
DROPS KRUHOVÁ JEHLICE č. 3,5: dlouhá 60 cm.

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č. 3: na lem a kytičky

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
24 ok na šířku a 32 řad na výšku lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
POZNÁMKA: Uvedená síla jehlic je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte jehlice silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte jehlice slabší.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Baby Merino
DROPS Baby Merino
100% vlna
od 3.75 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 22.50€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

-------------------------------------------------------

VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

VROUBKOVÝ VZOR:
Pleteme stále hladce.
1 vroubek = 2 řady hladce.

VZOR:
Viz schéma A.1.

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

DEKA – JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Pleteme v řadách na kruhové jehlici. Nakonec deku obháčkujeme, uháčkujeme kytičky a našijeme je na hotovou deku.

DEKA:
Na kruhovou jehlici č.3,5 nahodíme pudrově růžovou přízí DROPS Baby Merino 108-120-156 ok. Pleteme v řadách lícovým žerzejem s 1 krajovým okem VROUBKOVÝM VZOREM na každé straně – viz výše.
Pokračujeme až do výše 65-70-80 cm, pak všechna oka uzavřeme.

HÁČKOVANÝ LEM:
Háčkem č.3 háčkujeme pudrově růžovou přízí 1. kruhovou řadu vedle 1 krajového oka podél každé z dlouhých stran a vedle nahozeného/uzavřeného oka podél krátkých stran. Postupujeme takto – začínáme v jednom rohu, přízi přichytíme pomocí 1 pevného oka:
1. KRUHOVÁ ŘADA: 1 krátký sloupek, *3 řetízková oka (= oblouček z řetízkových ok), 1 cm vynecháme, 1 krátký sloupek*, *-* opakujeme a SOUČASNĚ přizpůsobíme vzor tak, abychom háčkovali 1 krátký sloupek do středu každého rohu. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
2. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme pevná oka až do středu prvního obloučku z řetízkových ok – kruhová řada teď začíná ZDE!
1 krátký sloupek, *3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek do 3. řetízkového oka od háčku, 1 krátký sloupek kolem následujícího obloučku z řetízkových ok*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady, končíme 3 řetízkovými oky, 1 dlouhým sloupkem do 3. řetízkového oka od háčku a 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

HÁČKOVANÉ KYTIČKY:
Uháčkujeme 4 řetízková oka žlutou přízí a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak postupujeme podle schématu A.1; první 2 kruhové řady ze schématu háčkujeme žlutou přízí, poslední kruhovou řadu uháčkujeme bílou. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Uháčkujeme celkem 11 kytiček.

DOKONČENÍ:
Kytičky našijeme na deku v libovolném rozvržení.

Schéma

symbols = zde začínáme - kroužek z řetízkových ok je popsaný v návodu; pokračujeme symbolem nad tečkou na kružnici a postupujeme doleva
symbols = kruhová řada začíná 1 řetízkovým okem, které nahrazuje 1. krátký sloupek, a končí 1 pevným okem do tohoto řetízkového oka
symbols = 1 pevné oko - na konci 2. kruhové řady změníme přízi na bílou a toto oko už háčkujeme bílou přízí
symbols = 1 krátký sloupek kolem kroužku z řetízkových ok/řetízkového oka
symbols = 3 řetízková oka (= oblouček z řetízkových ok)
symbols = kolem každého obloučku z řetízkových ok: 1 krátký sloupek, 1 polodlouhý sloupek, 1 dlouhý sloupek, 1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek, 1 polodlouhý sloupek a 1 krátký sloupek
diagram

Každý náš návod je doprovázen speciálními video-ukázkami, které vás navedou.

Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Přidejte komentář k návodu DROPS Baby 46-1

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (8)

country flag Pascale Chevalier wrote:

Je ne comprends pas les explications pour la fabrication des fleurs. merci pour votre aide

15.05.2024 - 16:27

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Chevalier, suivez attentivement le diagramme, où chaque symbole représente une maille ou un groupe de mailles, retrouvez plus d'infos sur les diagrammes ici. Bon crochet!

16.05.2024 - 07:50

country flag Hendrika Janssen wrote:

Er staat gehaakt in tricotsteek? Is toch een gebreid dekentje?

24.04.2024 - 18:19

country flag Anne wrote:

Hej! Mit strik er vokset meget efter vask. Er det muligt at skrumpe strikketøjet - enten ved højere temperaturer i vask eller tørretumbling?

24.03.2024 - 16:53

DROPS Design answered:

Hej Anne, har du set vaskeanvisningen til DROPS Baby Merino, Gå ind på kvaliteten og klik på vaskeanvisning. Man kan tørretumble forsigtigt med 5 minutter ad gangen. Men følg vaskeanvisningen først :)

03.04.2024 - 15:32

country flag Anna wrote:

Jag får inte diagrammet till virkade blomman att stämma med diagrammet. Jag får det bara till 2 varv. Ni skriver : 1 kryss =1 fm. Men det är 2 kryss. Förstår inte i vilket var man gör 2 fm. Min blomma liknar inte den på bilden. Den gula delen syns knappt på blomman . Kan ni förklara hela diagrammet i text?

23.01.2024 - 12:24

DROPS Design answered:

Hej Anna, jo, det er 3 varv: første varv består 1 lm, 5 fm om luftmaskringen, varv 2: 3lm, 1fm 6 ggr men du avslutar med 1 smygm, varv 3 virkas i luftmaskbågen, se forklaring i diagramteksten :)

02.02.2024 - 13:42

country flag Anna wrote:

Jag får inte diagrammet till virkade blomman att stämma med diagrammet. Jag får det bara till 2 varv. Ni skriver : 1 kryss =1 fm. Men det är 2 kryss. Förstår inte i vilket var man gör 2 fm. Min blomma liknar inte den på bilden. Den gula delen syns knappt på blomman . Kan ni förklara hela diagrammet i text?

20.01.2024 - 12:21

DROPS Design answered:

Hei Anna. De 2 fastmaskene over hverandre hekles i hver sin omgang (1. omgang og i 2. omgang). Dette diagrammet har Starten + 3 omganger. Du hekler starten (4 lm til en ring) + 2 omg med gult. 1. omg = 1. lm + 5 fm om ringen, avslutt med 1 kjm i 1. lm. 2. omg = 1 lm + *3 lm + 1 fm i fm fra forrige omg*, gjenta *-* 4 ganger til, deretter hekles det 3 lm og avsluttes med 1 kjm i 1. lm og bytt farge. 3. omg = 1 lm, hekle deretter 1 fm, 1 halvst, 1 st, 1 lm, 1 st, 1 halvst og 1 fm i hver lm-bue fra forrige omg = 6 blomsterblad, avslutt med 1 kjm i 1. lm på omg. mvh DROPS Design

29.01.2024 - 11:04

country flag Carina wrote:

Eftersom filten stickas i slätstickning så kommer ju kanterna rulla upp sig. Finns det något tips så att det inte blir så ?

14.10.2023 - 19:54

DROPS Design answered:

Hej Carina, hvis kanten ruller sig efter at du har hæklet kanten, så kan du presse den forsigtigt med en handduk melllan tyget och strykjärnet :)

18.10.2023 - 07:33

country flag Anna-Lotta Dahlberg wrote:

Kanterna på filten rullar ihop sig. Måste jag spänna upp arbetet (om ja, hur då) eller blir det platt när jag virkat kanten runt om? Tacksam för snabbt svar! Stort tack på förhand!

21.09.2023 - 11:25

DROPS Design answered:

Hej Anna-Lotta, ja du kan vaske det (følg vaskeanvisningen på farvekortet!!!) Og lægge det til tørre i de rigtige mål (må ikke hænge). Man kan stryge forsigtigt med en handduk imellem :)

26.09.2023 - 15:21

country flag Carina Höglund wrote:

Det står i mönstret att alla v stickas räta. Hur är detta möjligt. Finns det något sätt jag inte känner till. Vill veta i såna fall.

17.09.2023 - 12:31

DROPS Design answered:

Hej Carina. Filten stickas i slätstickning med 1 rätstickad kantmaska i varje sida. När vi skriver "RÄTSTICKNING (stickas fram och tillbaka): Alla varv stickas räta" är det bara en förklaring på hur dessa rätstickade kantmaskor ska stickas. Mvh DROPS Design

19.09.2023 - 12:25